Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
listopad 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K

Znamy już ostateczne składy poszczególnych zespołów na indywidualne konkursy mistrzostw świata juniorów, jakie jutro odbędą się w Oberwiesenthal. Z reprezentacji Polski odpadli Kamila Karpiel i Szymon Jojko.

Po dwóch dniach treningów trenerzy ekip, które przywiozły do Oberwiesenthal więcej niż cztery zawodniczki lub czterech zawodników, musieli podjąć decyzję o tym, kto konkretnie wystartuje w konkursach indywidualnych - obowiązuje w nich bowiem czterech miejsc na reprezentację. Dziś wieczorem poznaliśmy ostateczne składy.

W zawodach kobiet naszych barw będą bronić Nicole Konderla, Wiktoria Przybyła, Kinga Rajda i Anna Twardosz - zabraknie więc Kamili Karpiel, która co prawda startowała we wczorajszych treningach, ale dzisiejsze serie już odpuściła; przypomnijmy, że osiemnastolatka dopiero niedawno wróciła na skocznię po operacji.

W konkursie panów Polskę reprezentować będą Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek, Adam Niżnik i Tomasz Pilch; po treningach ze składu wypadł Szymon Jojko.

W pozostałych ekipach na starcie konkursu kobiet nie staną Katharina Ellmauer (Austria), Anna Cerna (Czechy), Anna Jaekle (Niemcy), Heidi Dyhre Traaserud (Norwegia), Alina Borodina (Rosja), Pia Mazi (Słowenia), Cara Larson (USA) i Annika Sieff (Włochy). Z kolei w zawodach mężczyzn nie pojawią się Markus Mueller (Austria), Radek Selcer (Czechy), Ryusei Ikeda (Japonia), Tom Gerisch (Niemcy), Jens Gaarder (Norwegia), Alieksandr Łoginow (Rosja) i Jan Bombek (Słowenia).

Panie przystąpią do rywalizacji w czwartek o 15:00 (na 14:00 zaplanowano serię próbną). Panowie pojawią się na skoczni godzinę później, niż wskazywał na to pierwotny program zawodów - seria próbna ruszy o 18:00, a konkurs - o 19:00.
Mistrzostwa Świata Juniorów Oberwiesenthal
5 marca 2020 (czwartek)
14:00seria próbna (kobiety)
15:00konkurs indywidualny kobiet
18:00seria próbna (mężczyźni)
19:00konkurs indywidualny mężczyzn
Lista startowa - kobiety
zawodnikkraj
1Riko SakuraiJaponia
2Annamaija OinasFinlandia
3Vitalina HerasymiukUkraina
4Viktoria SidlovaSłowacja
5Nora MidtsundstadNorwegia
6Ayuka KamodaJaponia
7Mani CooperWielka Brytania
8Karolina SadvarovaCzechy
9Delia Anamaria FoleaRumunia
10Jiaojiao RenChiny
11Abigail StrateKanada
12Esmeralda GobozovaGruzja
13Alexandria LoutittKanada
14Birun ShaoChiny
15Giada TomaselliWłochy
16Andreea Diana TrambitasRumunia
17Liangyao WangChiny
18Nicole MaurerKanada
19Wiktoria PrzybyłaPolska
20Julia TervahartialaFinlandia
21Martina AmbrosiWłochy
22Paige JonesUSA
23Jillian HighfillUSA
24Nicole KonderlaPolska
25Fangyu ZhouChiny
26Annika BelshawUSA
27Anna HoffmannUSA
28Veronika JencovaCzechy
29Frida WestmanSzwecja
30Tetyana PylypchukUkraina
31Lara LogarSłowenia
32Karoline Bjerke SkatvedtNorwegia
33Anna TwardoszPolska
34Vanessa MoharitschAustria
35Jerneja Repinc ZupancicSłowenia
36Eirin Maria KvandalNorwegia
37Josephin LaueNiemcy
38Michelle GoebelNiemcy
39Jessica MalsinerWłochy
40Valentina SderzhikovaKazachstan
41Julia MuehlbacherAustria
42Kristina ProkopievaRosja
43Pia Lilian KueblerNiemcy
44Machiko KubotaJaponia
45Astrid Norstedt Szwecja
46Klara UlrichovaCzechy
47Thea Minyan BjoersethNorwegia
48Stepanka PtackovaCzechy
49Rio SetoJaponia
50Lucile MoratFrancja
51Irma MakhiniaRosja
52Jerneja BreclSłowenia
53Anna ShpynevaRosja
54Kinga RajdaPolska
55Josephine PagnierFrancja
56Katra KomarSłowenia
57Selina FreitagNiemcy
58Lisa EderAustria
59Lidiia IakovlevaRosja
60Lara MalsinerWłochy
61Marita KramerAustria
Lista startowa - mężczyźni
zawodnikkraj
1Jakub SikolaCzechy
2Greyson ScharffsUSA
3Yurii YaniukUkraina
4Sebastian KellermanCzechy
5Anton KorchukUkraina
6Erik BelshawUSA
7Sam BoltonWielka Brytania
8Mattia GalianiWłochy
9Radek RydlCzechy
10Xiaoyang ZhouChiny
11Jonathan SwedbergSzwecja
12Vilho PalosaariFinlandia
13Enzo MilesiFrancja
14Benedikt HolubCzechy
15Honglin ZhuChiny
16Stephane TremblayKanada
17Olan LacroixSzwajcaria
18Alan GobozoviGruzja
19Valentin FoubertFrancja
20Florian MolnarWęgry
21Francesco CeconWłochy
22Andrei FeldoreanRumunia
23Maksim KolobovRosja
24Kevin MaltsevEstonia
25Bendik Jakobsen HeggliNorwegia
26Tatsunao KobayashiJaponia
27Jo Roemme MellingsaeterNorwegia
28Sota KudoJaponia
29Sungwoo ChoKorea Pd.
30Shinnosuke FujitaJaponia
31Josef RitzerAustria
32Decker DeanUSA
33Mico AhonenFinlandia
34Daniel MoroderWłochy
35Mateusz GruszkaPolska
36Lars KindlimannSzwajcaria
37Ole Kristian BaarsetNorwegia
38Claudio HaasNiemcy
39Daniel Andrei CacinaRumunia
40Ilia MankovRosja
41Arttu PohjolaFinlandia
42Danil SadreevRosja
43Jonne VeteläinenFinlandia
44Ren NikaidoJaponia
45Andrew UrlaubUSA
46Giovanni BresadolaWłochy
47Adam NiżnikPolska
48Mikhail PurtovRosja
49Sandro HauswirthSzwajcaria
50Tomasz PilchPolska
51Zak MogelSłowenia
52Mathis ContamineFrancja
53Kacper JuroszekPolska
54David HaagenAustria
55Tjas GrilcSłowenia
56Mark HafnarSłowenia
57Peter ResingerAustria
58Kilian MaerklNiemcy
59Jernej PresecnikSłowenia
60Philipp RaimundNiemcy
61Sander Vossan EriksenNorwegia
62Jonathan LearoydFrancja
63Luca RothNiemcy
64Marco WoergoetterAustria
65Dominik PeterSzwajcaria
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
jb
@marmi Decyzja trenera się nie obroniła, bo Grilc był zdecydowanie najsłabszy ze Słoweńców. Ciekawe, jak się będzie tłumaczył...
(06.03.2020, 00:39)
marmi
Wywalili Słoweńcy najlepszego ze składu, wyobraźcie sobie co by było jakby tak u nas zrobili...
Nawet jeśli Grilc jest faworyzowany i miał zagwarantowany start ze względów pozasportowych to czemu akurat kosztem Bombka, a nie np. Hafnara...
No chyba, że oni wszyscy mają plecy w związku poza właśnie Bombkiem LoL
(05.03.2020, 21:55)
jb
W ogóle odnoszę wrażenie, że w kadrze Słowenii dzieją się od jakiegoś czasu jakieś dziwne rzeczy, a o występach nie raz decydują względy pozaspotowe, a niekoniecznie aktualna forma. Trener ewidentnie nie przepada za braćmi Prevcami (wyrzucenie Cene z kadry przed sezonem, teraz znowu Cene nie wystąpi na Raw Air, a zamiast niego pojedzie Semenić, który był gorszy w każdym z ostatnich konkursów; Domen i Peter też bywali grillowani), za to ciągnie na siłę emeryta Tepesa, itp.
(05.03.2020, 15:02)
STef
Brak Bombka w konkursie -> wyższe miejsce Polaków ;) więc jest jeden +
(05.03.2020, 13:50)
Andrew
Podejrzewam, że słoweński polo tajner w postaci janiego grilca miał dużo do powiedzenia w kontekście odpalenia Jana bombeka
(05.03.2020, 12:54)
aaa
1 trening

Bombek - 2 (102 m)
Presecnik - 5 (96,5 m)
Mogel - 14 (96,5 m)
Grilc - 26 (92 m)
Hafnar - 36 (89,5 m)

2 trening

Presecnik - 7 (100,5 m)
Mogel - 10 (101,5 m)
Grilc - 14 (100,5 m)
Bombek - 16 (100 m)
Hafnar - 19 (97 m)

3 trening

Hafnar - 1 (108,5 m)
Presecnik - 9 (96 m)
Bombek - 10 (98,5 m)
Mogel - 12 (93,5 m)
Grilc - 24 (96 m)

4 trening

Bombek - 1 (105,5 m)
Mogel - 5 (101,5 m)
Presecnik - 10 (96,5 m)
Hafnar - 12 (100,5 m)
Grilc - 14 (99,5 m)

Jakby nie liczyć:

wg najlepszy w drużynie:
Presecnik 2 + 1 + 2 + 3 = 8
Bombek 1 + 4 + 3 + 1 = 9 (drugi w drużynie)
Mogel 3 + 2 + 4 + 2 = 11
Hafnar 5 + 5 + 1 + 4 = 15
Grilc 4 + 3 + 5 + 5 = 17 (odpada Grilc)

wg pozycji w treningach:
Bombek 2 + 16 + 10 + 1 = 29 (pierwszy w drużynie)
Presecnik 5 + 7 + 9 + 10 = 31
Mogel 14 + 10 + 12 + 5 = 41
Hafnar 36 + 19 + 1 + 12 = 68
Grilc 26 + 14 + 24 + 14 = 78 (odpada Grilc)

wg metrów na treningach:
Bombek 102 + 100 + 98,5 + 105,5 = 406 (pierwszy w drużynie)
Hafnar 89,5 + 97 + 108,5 + 100,5 = 395,5
Mogel 96,5 + 101,5 + 93,5 + 101,5 = 393
Presecnik 96,5 + 100,5 + 96 + 96,5 = 389,5
Grilc 92 + 100,5 + 96 + 99,5 = 388 (odpada Grilc)

Niezrozumiała ta decyzja.
(05.03.2020, 12:15)
Andrew
Bombek najlepszy na treningach, a tu klops nie ma go w kadrze. Zdecydowanie najsłabsi u Słoweńców tjas grilc i o dziwo mark hafnar, który dobrze tutaj skoczył tylko raz.
(05.03.2020, 10:47)
.
A bedzie gdzies transmisja ?
(05.03.2020, 09:48)
vbn
Njus dej: otóż Kredens uszkodził sobie nadgarstek otwierając kredens, niestety to koniec sezonu dla niego, PK wskaże kto zasłużył na miano 7-ego do ekipy.
(05.03.2020, 09:36)
cmln
A mi najbardziej brakuje tu Marina Petrova z Kirgistanu rocznik 2003, i szkoda ze wyjątku nie zrobili dla Tobias Froier ze Szwecji rocznik 2005, ale uwaga juz teraz gdy jesli w Falun odbedzie sie letni FIS CUP ten chłopak będzie mógł zadebiutować.
(05.03.2020, 07:15)
vml
Bombek wygrywa trening i odbiera mu sie szanse walki o MŚJ gdzie tu logika?
(04.03.2020, 23:16)
DragonL
Ciekawe czemu Kamila odpuściła, oby nie jakieś problemy po kontuzji. To nam odbiera szansę na miejsce w piątce.
(04.03.2020, 22:40)
MARTA
Zaskoczenie brak bombka
(04.03.2020, 22:13)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
MŚJ Oberwiesenthal: Znamy ostateczne składy, Karpiel i Jojko nie wystartują
MŚJ Oberwiesenthal: Znamy ostateczne składy, Karpiel i Jojko nie wystartują

MŚJ Oberwiesenthal: Znamy ostateczne składy, Karpiel i Jojko nie wystartują

Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
04:52
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
04:53
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
09:19
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
09:20
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
11:24
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
11:24
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
16:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
dzisiaj
16:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
dzisiaj
16:45
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
dzisiaj
16:45
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich