Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2022
Najbliższe zawody
01.10.2022, godz. 16:05
Klingenthal HS-140
LGP mix

Jeszcze wczoraj polscy kibice mocno martwili się o formę Piotra Żyły; dziś w Lahti wiślanin okazał się najlepszym z naszych reprezentantów...

Szóste miejsce, jakie Żyła zajął w niedzielnym konkursie w Lahti, było dla niego czwartym najlepszym wynikiem w sezonie. Mało kto mógł się spodziewać tak dobrego występu wiślanina - w piątek przecież nie zakwalifikował się do drugiej serii, wczoraj skakał na poziomie trzeciej dziesiątki.

Jak się okazuje, Polak w końcu zrozumiał, co jest istotą uprawianej przez niego dyscypliny:

- Wczoraj i przedwczoraj skakałem za krótko, więc wyciągnąłem wnioski, że trzeba skakać dalej. Myślę sobie - jak tak, to idę sobie pograć na gitarze, połapać pokemony i zacznę skakać dalej - opowiadał, zachowując typową poker face.

Jak pomyślał, tak zrobił. Podziałało:

- Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego dnia. Skakałem dalej niż wczoraj i przedwczoraj. Weekend może nie zaczął się dla mnie dobrze; wczoraj coś tam pokazałem, że można; dziś było już bardzo fajnie... no i nawet śnieg nasypał - cieszył się.

Teraz przed Żyłą kilka dni odpoczynku, a już od piątku czeka go prawdziwy maraton - norweski turniej Raw Air:

- Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że podczas Raw Air przez cały tydzień będzie się coś działo; nie będziemy siedzieć, tylko pracować - zakończył z radością.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
skifan
@placek08

"@SKIF AN
Nie mogę się z tobą zgodzić. (...)
Wystarczy, że strój wyblaknie podczas prania i sypią się dyskwalifikacje."

1. Ejże, ejże! Czyżby?
Który punkt regulaminu skoków FIS przewiduje dyskwalifikację za strój wyblakły w praniu? Chyba nas podpuszczasz? Przyznaj się.

2. Zgadzam się z poglądem, że przynajmniej niektóre rodzaje światła posiadają pęd. Ujawnia się to na przykład jako oświecenie umysłu po wypiciu odpowiedniej ilości bimbru będącego przecież niewątpliwie produktem pędu.

(04.03.2020, 16:45)
placek08
@SKIFAN
Nie mogę się z tobą zgodzić. Jak wiadomo, światło posiada pewien pęd. Jeżeli promienie odbijają się od kombinezonu, popychają skoczka dwa razy mocniej, niż kiedy są pochłaniane. W związku z tym zawodnicy muszą wybrać odpowiedni kolor kombinezonu uwzględniając porę dnia, zachmurzenie, sztuczne oświetlenie oraz to, jaka część światła odbija się od śniegu. Z tego też powodu FIS określa dokładnie, jakie kolory może mieć kombinezon. Wystarczy, że strój wyblaknie podczas prania i sypią się dyskwalifikacje.
(04.03.2020, 13:55)
SKIFAN
@ Arturion

"Panowi e! Zwłaszcza kolor! Popatrzcie na kombinezony... W jednym sezonie noszą lepiej brązowe, a w innym inne... ;-)".

Dziękuję za uwagę. Proszę jednakowoż wziąć pod uwagę, że kombinezonów, o ile wiadomo, nikt nie smaruje jakimkolwiek miodem, czy to spadziowym iglastym, czy liściastym, bo i po co, skoro podczas rozbiegu nie stykają się one z podłożem, po jakim zjeżdżają skoczkowie. Gdyby się stykały, to posmarowanie ich jakimś środkiem propoślizgowym miałoby sens. Ale tak nie jest.
(04.03.2020, 13:34)
Arturion
A Piotrek jest kapitalny! Moim zdaniem jeden z najinteligentniejszych skoczków w ogóle. Piszę na poważnie w tym wypadku. Ma luz i poczucie humoru.
(03.03.2020, 23:24)
Arturion
Panowie! Zwłaszcza kolor! Popatrzcie na kombinezony... W jednym sezonie noszą lepiej brązowe, a w innym inne... ;-)
(03.03.2020, 23:22)
skifan
@ Komuszek77

"Ależ to banalnie proste: miód ze spadzi iglastej jako ciemniejszy od tego ze spadzi liściastej absorbuje więcej światła słonecznego, a co za tym idzie posmarowana nim narta bardziej się nagrzewa i zawodnik sunie szybciej po rozbiegu."

Hmm, tłumaczenie dość ciekawe, ale sądzę, że jednak przynajmniej trochę bałamutne, gdyż chyba abstrahuje od takich istotnych czynników jak na przykład: grubość narty, materiał, z jakiego jest zbudowana, kolor, na jaki jest pomalowana.
Proszę się zastanowić, czy Pańskie wyjaśnienie nie powinno być opatrzone uwagą "ceteris paribus".
(03.03.2020, 23:03)
Komuszek77
Ależ to banalnie proste: miód ze spadzi iglastej jako ciemniejszy od tego ze spadzi liściastej absorbuje więcej światła słonecznego, a co za tym idzie posmarowana nim narta bardziej się nagrzewa i zawodnik sunie szybciej po rozbiegu.
(03.03.2020, 15:25)
skifan
@ Komuszek77

"Tłus te, czyli wypasione, (...)
Moim zdaniem nasi zawodnicy powinni smarować narty wyłącznie miodem ze spadzi iglastej."

Dziękuję za odpowiedź.
No cóż, co do "tłustych pokemonów", to nadal nie wiem, o co chodzi?
Co do smarów natomiast, to będę wdzięczny, gdy zechce Pan wyjaśnić przewagę miodu ze spadzi iglastej nad miodem ze spadzi liściastej. Niegdyś publicznie, długo toczył się u nas spór o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy, który udało się ostatecznie rozstrzygnąć, więc i tym razem jest chyba szansa na dogłębne wyjaśnienie istotnej sprawy.
(03.03.2020, 14:56)
Komuszek77
Tłuste, czyli wypasione, np. Mewtwo. Jest to nawiązanie do wypowiedzi zawodnika, nie podzielam absolutnie obsesji forumowicza, o którym raczył Pan wspomnieć. Moim zdaniem nasi zawodnicy powinni smarować narty wyłącznie miodem ze spadzi iglastej.
(02.03.2020, 22:51)
skifan
Co to są "tłuste pokemony?" Czy mają jakiś związek ze smarowaniem nart, czyli specjalnością niejakiego @ Hej? A może pokazują prędkość, z jaką spod zawodnika podczas lotu odchodzą wiatry? Proszę o wyjaśnienie, o co tu chodzi?
(02.03.2020, 20:26)
Komuszek77
Chyba nałapał pełno jakichś tłustych pokemonów, bo forma zwyżkuje.
(02.03.2020, 20:22)
skifan
Trzeba przyznać, że facet jest bystry.
(02.03.2020, 19:56)
Poprawka
To jest ważne, że ktoś, kto 24/7 słucha profesjonalnego slangu trenerów i kolegów, potrafi prosto i przystępnie trafić do fanów
(02.03.2020, 11:02)
uskotko
@marmi
Ale zawsze jest stuprocentowo szczery :D
(02.03.2020, 07:54)
marmi
On jest rozbrajający w tych swoich tekstach o wnioskach czy metodach. Gada co ślina na język przyniesie :)
(02.03.2020, 02:16)