Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Reprezentantki Austrii triumfowały w drużynowym konkursie Pucharu Świata kobiet w Ljubnie. Na podium stanęły również Słowenki i Norweżki.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Na półmetku rywalizacji prowadziły gospodynie, które wyprzedzały koleżanki z Austrii o 10,6 punktu. W finale nie dały jednak rady obronić pierwszego miejsca, na czym skorzystały liderki Pucharu Narodów.

Zdecydowanie najmocniejszym punktem zwycięskiej drużyny była dziś Eva Pinkelnig, która skakała na odległość 93 i 92 metrów. W czołowej dziesiątce indywidualnego rankingu znalazły się również Chiara Hoelzl (80,5 i 88,5 m) oraz Marita Kramer (85 i 90 m), a swoją cegiełkę dołożyła również Daniela Iraschko-Stolz (85,5 i 90 m).

Słowenki mogą jednak być bardzo zadowolone i z drugiego miejsca - to duży postęp w stosunku do poprzedniej drużynówki, w któej zajęły piątą lokatę. Dziś wyjątkowo silne były Nika Kriznar (92 i 94 m) oraz Ema Klinec (88,5 i 89 m), a niewiele słabsze - Spela Rogelj (89 i 86 m) oraz Katra Komar (83,5 i 82 m).

Na najniższym stopniu podium - z dużą stratą do lepszych drużyn - stanęły Norweżki (Maren Lundby, Silje Opseth, Anna Odine Stroem i Thea Minyan Bjoerseth). Poza "pudłem" znalazły się Niemki, Rosjanki i Włoszki.

Szanse na dobry rezultat szybko straciły Japonki - zdyskwalifikowana została Yuki Ito, przez co reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni zakończyły udział w dzisiejszym konkursie na pierwszej rundzie.

W pierwszej serii większość pań startowała z osiemnastej belki, jednak w końcówce rozbieg skrócono do bramki siedemnastej; w finale obowiązywały bramki dwudziesta i dziewiętnasta. Wiatr wiał głównie w plecy, a jego prędkość osiągała maksymalnie 1,3 m/s.

Polki w Ljubnie nie startują.
Wyniki końcowe
kraj punkty
1 Austria Austria 1008.7
2 Słowenia Słowenia 1005.1
3 Norwegia Norwegia 960.2
4 Niemcy Niemcy 916.4
5 Rosja Rosja 913.4
6 Włochy Włochy 854.8
7 Czechy Czechy 797.5
8 Finlandia Finlandia 750.6
9 Japonia Japonia 353.8
10 Kanada Kanada 337.7
11 USA USA 306.0
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Eva Pinkelnig Austria 93.0 92.0 268.7
2 Nika Kriznar Słowenia 92.0 94.0 266.9
3 Maren Lundby Norwegia 84.5 91.5 264.9
4 Ema Klinec Słowenia 88.5 89.0 263.6
5 Katharina Althaus Niemcy 83.5 90.5 257.5
6 Chiara Hoelzl Austria 80.5 88.5 250.9
7 Marita Kramer Austria 85.0 90.0 247.6
8 Silje Opseth Norwegia 88.5 85.0 245.8
9 Spela Rogelj Słowenia 89.0 86.0 245.7
10 Anna Odine Stroem Norwegia 86.5 89.0 241.9
11 Lidiia Iakovleva Rosja 86.5 84.0 241.6
12 Lara Malsiner Włochy 84.5 86.5 241.5
  Daniela Iraschko-Stolz Austria 85.5 90.0 241.5
14 Sofia Tikhonova Rosja 85.5 83.5 237.3
15 Katra Komar Słowenia 83.5 82.0 228.9
16 Svenja Wuerth Niemcy 84.0 86.0 227.0
17 Stepanka Ptackova Czechy 80.0 82.5 223.2
18 Irma Makhinia Rosja 84.0 83.5 218.6
19 Juliane Seyfarth Niemcy 83.5 79.5 218.1
20 Anna Shpyneva Rosja 78.5 83.5 215.9
21 Selina Freitag Niemcy 81.5 78.0 213.8
22 Manuela Malsiner Włochy 80.0 78.5 208.3
23 Thea Minyan Bjoerseth Norwegia 82.5 75.0 207.6
24 Elena Runggaldier Włochy 79.5 79.0 204.9
25 Jessica Malsiner Włochy 77.5 78.0 200.1
26 Julia Kykkänen Finlandia 76.5 75.0 198.9
27 Klara Ulrichova Czechy 78.0 76.5 197.5
28 Susanna Forsstroem Finlandia 75.0 76.0 197.2
29 Karolina Indrackova Czechy 75.5 74.5 193.3
30 Zdenka Pesatova Czechy 76.5 75.5 183.5
31 Jenny Rautionaho Finlandia 75.0 72.5 179.9
32 Julia Tervahartiala Finlandia 71.0 73.0 174.6
33 Sara Takanashi Japonia 83.5   123.0
34 Nozomi Maruyama Japonia 85.5   115.8
35 Yuka Seto Japonia 87.0   115.0
36 Abigail Strate Kanada 77.0   93.4
37 Natasha Bodnarchuk Kanada 74.0   92.2
38 Nina Lussi USA 74.0   89.4
39 Alexandria Loutitt Kanada 70.5   81.6
40 Annika Belshaw USA 67.5   74.3
41 Logan Sankey USA 67.0   72.8
42 Natalie Eilers Kanada 67.5   70.5
43 Paige Jones USA 68.0   69.5
44 Yuki Ito Japonia 87.5   DSQ
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku

klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Austriaków i Austriaczek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Gregor Schlierenzauer 55 (31 15 9)
2.Thomas Morgenstern 54 (34 12 8)
3.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
4.Andreas Kofler 36 (26 5 5)
5.Martin Koch 33 (19 9 5)
6.Stefan Kraft 31 (5 12 14)
7.Michael Hayboeck 31 (5 11 15)
8.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
9.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
10.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
11.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
12.Manuel Fettner 17 (5 4 8)
13.Daniela Iraschko 9 (3 5 1)
14.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
15.Jacqueline Seifredsberger 8 (1 5 2)
16.Andreas Felder 7 (3 3 1)
17.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
19.Philipp Aschenwald 7 (2 3 2)
20.Eva Pinkelnig 6 (2 3 1)
Chiara Hoelzl 6 (2 3 1)
22.Thomas Diethart 6 (2 2 2)
23.Daniel Huber 6 (1 3 2)
24.Manuel Poppinger 6 (0 2 4)
25.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
26.Christian Moser 4 (1 2 1)
27.Florian Liegl 3 (1 0 2)
28.David Zauner 3 (0 1 2)
Clemens Aigner 3 (0 1 2)
30.Marita Kramer 2 (2 0 0)
31.Jan Hoerl 2 (1 1 0)
32.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
33.Armin Kogler 2 (0 2 0)
34.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
35.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
Markus Schiffner 1 (1 0 0)
38.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
41.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Lisa Eder 1 (0 0 1)
Iraschko awansowała z 14. miejsca na 13. miejsce wyprzedzając: Schwarzenbergera; Kramer awansowała z 34. miejsca na 30. miejsce wyprzedzając: Schiffnera, Pauliego, Nagillera, Thurnbichlera, Koglera, Eggenhofera i Hoerla; Pinkelnig awansowała awansowała z 23. miejsca na 20. miejsce wyprzedzając: Poppingera, Hubera i Dietharta;Hoelzl awansowała z 23. miejsca na 20. miejsce wyprzedzając: Poppingera, Hubera i Dietharta.
(29.03.2020, 21:59)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Słoweńców i Słowenek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Peter Prevc 30 (11 5 14)
2.Robert Kranjec 24 (9 5 10)
3.Jurij Tepes 21 (10 4 7)
4.Jernej Damjan 13 (2 2 9)
5.Domen Prevc 9 (2 2 5)
6.Jaka Hvala 7 (3 1 3)
7.Anze Semenic 7 (2 2 3)
8.Timi Zajc 5 (1 1 3)
9.Primoz Peterka 5 (0 2 3)
10.Nika Kriznar 4 (0 3 1)
11.Nejc Dezman 3 (1 1 1)
12.Jure Sinkovec 3 (1 0 2)
13.Spela Rogelj 3 (0 3 0)
Ema Klinec 3 (0 3 0)
15.Ursa Bogataj 3 (0 2 1)
Anze Lanisek 3 (0 2 1)
17.Rok Benkovic 3 (0 1 2)
18.Jerneja Brecl 2 (0 2 0)
19.Peter Zonta 2 (0 1 1)
Matjaz Pungertar 2 (0 1 1)
Tilen Bartol 2 (0 1 1)
22.Damjan Fras 2 (0 0 2)
23.Robert Hrgota 1 (1 0 0)
Andraz Pograjc 1 (1 0 0)
25.Igor Medved 1 (0 1 0)
Maja Vitic 1 (0 1 0)
Katja Pozun 1 (0 1 0)
Katra Komar 1 (0 1 0)
28.Robert Meglic 1 (0 0 1)
Matjaz Zupan 1 (0 0 1)
Urban Franc 1 (0 0 1)
Samo Gostisa 1 (0 0 1)
Jure Bogataj 1 (0 0 1)
Ziga Jelar 1 (0 0 1)
Kriznar awansowała z 12. miejsca na 10. miejsce wyprzedzając: Laniska, Ursę Bogataj, Sinkoveca i Dezmana; Rogelj awansowała z 15. miejsca na 13. miejsce wyprzedzając: Brecl, Benkovicia, Laniska i Ursę Bogataj; Katra Komar po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 25. miejsce przed: Jelarem, Jure Bogatajem, Gostisą, Francem, Zupanem i Megliciem, a wspólnie z: Pozun, Vitic i Medvedem; Klinec awansowała z 15. miejsca na 13. miejsce wyprzedzając: Brecl, Benkovicia, Laniska i Ursę Bogataj.
(29.03.2020, 21:48)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Norwegów i Norweżek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych PŚ, LGP, ZIO, MŚ i MŚL:
1.Anders Bardal 36 (11 16 9)
2.Tom Hilde 32 (10 15 7)
3.Anders Jacobsen 30 (8 16 6)
4.Bjoern Einar Romoeren 28 (11 11 6)
5.Johan Andre Forfang 26 (15 4 7)
6.Anders Fannemel 25 (12 4 9)
7.Roar Ljoekelsoey 22 (9 8 5)
8.Daniel-Andre Tande 21 (13 6 2)
9.Andreas Stjernen 18 (9 4 5)
10.Robert Johansson 17 (11 3 3)
11.Rune Velta 16 (3 5 8)
12.Johan Remen Evensen 14 (1 9 4)
13.Keneth Gangnes 12 (5 3 4)
14.Tommy Ingebrigtsen 10 (6 2 2)
15.Maren Lundby 8 (1 1 6)
16.Marius Lindvik 7 (1 2 4)
17.Sigurd Pettersen 6 (3 0 3)
18.Espen Bredesen 6 (1 2 3)
19.Lars Bystoel 6 (1 1 4)
20.Lasse Ottesen 5 (1 0 4)
21.Anna Odine Stroem 5 (0 0 5)
22.Bjoern Myrbakken 3 (1 1 1)
23.Robin Pedersen 3 (1 0 2)
24.Ole Gunnar Fidjestoel 3 (0 2 1)
25.Silje Opseth 3 (0 0 3)
26.Daniel Forfang 2 (2 0 0)
Vegard-Haukoe Sklett 2 (2 0 0)
28.Helge Brendryen 2 (1 1 0)
Henning Stensrud 2 (1 1 0)
30.Anette Sagen 2 (1 0 1)
31.Ole-Christian Eidhammer 2 (0 1 1)
Jon-Inge Kjoerum 2 (0 1 1)
Thomas Aasen Markeng 2 (0 1 1)
34.Oyvind Berg 2 (0 0 2)
Philip Sjoeen 2 (0 0 2)
Halvor Egner Granerud 2 (0 0 2)
Ingebjoerg Saglien Braaten 2 (0 0 2)
38.Johan Saetre 1 (1 0 0)
Ove Berg 1 (1 0 0)
Per Bergerud 1 (1 0 0)
Ole Bremseth 1 (1 0 0)
Olav Hansson 1 (1 0 0)
Olav Magne Doennem 1 (1 0 0)
Joahim Hauer 1 (1 0 0)
45.Hroar Stjernen 1 (0 1 0)
Vegard Opaas 1 (0 1 0)
Magne Johansen 1 (0 1 0)
Clas Brede Braaten 1 (0 1 0)
Sturle Holseter 1 (0 1 0)
Paal Hansen 1 (0 1 0)
Kim Rene Elverum Sorsell 1 (0 1 0)
Line Jahr 1 (0 1 0)
53.Erik Johnsen 1 (0 0 1)
Stein Henrik Tuff 1 (0 0 1)
Erik Halvorsen 1 (0 0 1)
Simen Berntsen 1 (0 0 1)
Haavard Lie 1 (0 0 1)
Fredrik Bjerkeengen 1 (0 0 1)
Thea Minyan Bjoerseth 1 (0 0 1)
Stroem umocniła się na 21. miejscu; Thea Minyan Bjoersth po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 53. miejsce wspólnie z: Lie, Berntsenem, Halvorsenem, Tuffem i Johnsenem; Opseth awansowała z 33. miejsca na 25. miejsce wyprzedzając: Braaten, Graneruda, Sjoeena, Oyvinda Berga, Markenga, Kjoeruma, Eidhammera, Sagen, Stensruda, Brendryena, Skletta i Daniela Forfanga; Lundby awansowała z 16. miejsca na 15. miejsce wyprzedzając: Lindvika.
(29.03.2020, 21:38)
fan skoków85
Najlepsze w poszczególnych grupach:
Grupa I:
1.Kriznar, 2.Stroem, 3.Iraschko, 4.Wuerth, 5.Shpyneva, 6.J.Malsiner, 7.Ulrichova, 8.Tarvahartiala, 9.Seto, 10.Sankey i 11.Eilers.
Grupa II:
1.Kramer, 2.Rogelj, 3.Makhina, 4.Seyfarth, 5.Bjoerseth, 6.Runggaldier, 7.Pesatova, 8.Rautionaho, 9.Maruyama, 10.Loutitt i 11.Jones.
Grupa III:
1.Pinkelnig, 2.Opseth, 3.Tikhonova, 4.Komar, 5.Freitag, 6.M.Malsiner, 7.Kykkaenen, 8.Indrackova, 9.Bodnarchuk, 10.Belshaw i 11.Ito.
Grupa IV:
1.Lundby, 2.Klinec, 3.Althaus, 4.Hoelzl, 5.Iakovleva, 6.L.Malsiner, 7.Ptackova, 8.Forsstroem, 9.Takanashi, 10.Strate i 11.Lussi.
(29.03.2020, 21:28)
fan skoków85
Wyniki po VIII kolejce:
1.Austria 1008,7 pkt.
2.Słowenia 1005,1 pkt.
3.Norwegia 960,2 pkt.
4.Niemcy 916,4 pkt.
5.Rosja 913,4 pkt.
6.Włochy 854,8 pkt.
7.Czechy 797,5 pkt.
8.Finlandia 750,6 pkt.

9.Japonia 353,8 pkt.
10.Kanada 337,7 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 306,0 pkt.
(29.03.2020, 21:10)
fan skoków85
Wyniki po VII kolejce:
1.Austria 876,4 pkt.
2.Słowenia 871,1 pkt.
3.Norwegia 820,3 pkt.
4.Rosja 792,6 pkt.
5.Niemcy 779,4 pkt.
6.Włochy 726,7 pkt.
7.Czechy 680,4 pkt.
8.Finlandia 645,5 pkt.

9.Japonia 353,8 pkt.
10.Kanada 337,7 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 306,0 pkt.
(29.03.2020, 21:07)
fan skoków85
Wyniki po VI kolejce:
1.Słowenia 751,2 pkt.
2.Austria 736,2 pkt.
3.Norwegia 696,0 pkt.
4.Rosja 671,8 pkt.
5.Niemcy 669,2 pkt.
6.Włochy 617,3 pkt.
7.Czechy 580,0 pkt.
8.Finlandia 542,1 pkt.

9.Japonia 353,8 pkt.
10.Kanada 337,7 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 306,0 pkt.
(29.03.2020, 21:02)
fan skoków85
Wyniki po V kolejce:
1.Słowenia 625,6 pkt.
2.Austria 604,2 pkt.
3.Norwegia 594,3 pkt.
4.Niemcy 558,1 pkt.
5.Rosja 555,6 pkt.
6.Włochy 508,0 pkt.
7.Czechy 486,3 pkt.
8.Finlandia 449,4 pkt.

9.Japonia 353,8 pkt.
10.Kanada 337,7 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 306,0 pkt.
(29.03.2020, 20:58)
fan skoków85
Wyniki po IV kolejce:
1.Słowenia 487,6 pkt.
2.Austria 477,0 pkt.
3.Norwegia 468,8 pkt.
4.Rosja 441,5 pkt.
5.Niemcy 441,4 pkt.
6.Włochy 404,6 pkt.
7.Czechy 384,1 pkt.
8.Finlandia 356,3 pkt.
9.Japonia 353,8 pkt.
10.Kanada 337,7 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 306,0 pkt.
(29.03.2020, 20:52)
fan skoków85
Wyniki po III kolejce:
1.Austria 358,4 pkt.
2.Słowenia 358,0 pkt.
3.Norwegia 343,8 pkt.
4.Niemcy 320,9 pkt.
5.Rosja 320,7 pkt.
6.Włochy 291,2 pkt.
7.Czechy 278,0 pkt.
8.Finlandia 264,2 pkt.
9.Kanada 244,3 pkt.
10.Japonia 230,8 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 216,6 pkt.
(29.03.2020, 20:46)
fan skoków85
Wyniki po II kolejce:
1.Słowenia 249,0 pkt.
2.Japonia 230,8 pkt.
3.Austria 229,9 pkt.
4.Norwegia 222,3 pkt.
5.Niemcy 217,3 pkt.
6.Rosja 204,2 pkt.
7.Włochy 192,3 pkt.
8.Czechy 185,1 pkt.
9.Finlandia 168,7 pkt.
10.Kanada 152,1 pkt.
11.Stany Zjednoczone Ameryki
Północnej 142,3 pkt.
(29.03.2020, 20:37)
fan skoków85
Tam miało być:
9.Finlandia 81,5 pkt.
(29.03.2020, 20:35)
fan skoków85
Wyniki po I kolejce:
1.Słowenia 128,9 pkt.
2.Norwegia 116,4 pkt.
3.Japonia 115,0 pkt.
4.Austria 114,3 pkt.
5.Niemcy 110,3 pkt.
6.Rosja 101,8 pkt.
7.Włochy 96,7 pkt.
8.Czechy 95,3 pkt.
9.Finlandia 81, pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 72,8 pkt.
11.Kanada 70,5 pkt.
(29.03.2020, 20:30)
Tomek
To po co oni ten konkurs zrobili jak Polki nie startują? Jakaś taka nieuprzejmość ze strony organizatorów.
(22.02.2020, 21:22)
Marek
Amerykanki sie strasznie stoczyły a jeszcze nie tak dawno miały pakę na wygrywanie drużynowo Hendrickson Van Jeromme co sie z nimi stało to ja nie wiem
(22.02.2020, 16:26)
SZCZUPAK1957
Cóż to Jest tylko Zabawa - bo ja Typera Traktuję jako Rozrywkę Zabawę - Sprawdzenie Swej Wiedzy o Danej Zawodniczce czy Zawodniku - Ja postawiłem JAPONIĘ na Drugiej Pozycji - To Jest Tylko Sport - Koledzy Dużo Im nie Brakło by Były w II Rundzie 3.5 Pkt Brakło do Drugiej Rundy Licząc Zaledwie 3 m - Czyli każda po 1 m i Były by w Drugiej Rundzie - Dla mnie Słowenia jest zaskoczeniem na I Miejscu po I Serii - Głowa do Góry MARMI
(22.02.2020, 13:07)
marmi
A Ito rozwaliła wszystkim typera :)
(22.02.2020, 12:43)
Hej
No to Finki dostały bonus punktowy
(22.02.2020, 12:31)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Ljubno: Austriaczki wygrywają, Słowenki i Norweżki na podium
PŚ Ljubno: Austriaczki wygrywają, Słowenki i Norweżki na podium

PŚ Ljubno: Austriaczki wygrywają, Słowenki i Norweżki na podium

Kalendarium
Maksim Anisimov
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich