Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

To wisiało w powietrzu od kilku dni, a teraz mamy oficjalną decyzję. W związku z niekorzystnymi prognozami pogody niedzielny konkurs Pucharu Świata w Willingen został odwołany.

Jak poinformowali organizatorzy zawodów Pucharu Świata w Willingen, grupa kryzysowa utworzona pod przewodnictwem niemieckiej policji, wraz z władzami Willingen, klubem narciarskim Willingen i przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnego konkursu.

- Musimy podejmować decyzje na podstawie tego, co podaje biuro prognoz meteorologicznych. Jestem w pełni świadomy odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa. Miasto Willingen nie wyraża zgody na otwarcie stadionu w niedzielę - powiedział burmistrz Willingen Thomas Trachte.

Jak się okazuje, zadecydowała kwestia bezpieczeństwa - i to nie tyle w kontekście zawodów sportowych, co imprezy masowej:

- Musimy zatroszczyć się o wszystkie osoby związane z zawodami - kibiców, sportowców i trenerów oraz ludzi odpowiedzialnych za pomoc. Podjęlibyśmy zbyt duże ryzyko, gdyby okazało się, że w trakcie zapowiadanej burzy są np. w drodze do domu; z kolei osoby demontujące cały sprzęt na stadionie potrzebują na to 6-8 godzin - dodał burmistrz. - Bezpieczeństwo osób przebywających tutaj jest, oczywiście, najważniejsze.

Przypomnijmy, że wczoraj - mimo czterech godzin prób - nie udało się przeprowadzić do końca serii treningowej; z kolei jutrzejszy konkurs, początkowo zaplanowany na 16:00, w związku z niekorzystnymi prognozami pogody przesunięto na 10:15.

Decyzja o odwołaniu jutrzejszego konkursu oznacza, że zakończyła się trzecia edycja cyklu Willingen Five (choć można powiedzieć, że teraz to raczej Willingen Three). Zwycięzcą został bezkonkurencyjny dziś Stephan Leyhe, pochodzący właśnie z Willingen.
Klasyfikacja indywidualna
zawodnikkrajpunktystrata
1Stephan LeyheNiemcy398.0 
2Stefan KraftAustria375.8-22.2
3Marius LindvikNorwegia370.8-27.2
4Karl GeigerNiemcy367.4-30.6
5Kamil StochPolska363.9-34.1
6Ryoyu KobayashiJaponia357.9-40.1
7Peter PrevcSłowenia354.3-43.7
8Gregor SchlierenzauerAustria353.3-44.7
9Timi ZajcSłowenia352.3-45.7
10Yukiya SatoJaponia344.8-53.2
11Domen PrevcSłowenia343.8-54.2
12Johann Andre ForfangNorwegia343.6-54.4
13Anze SemenicSłowenia337.9-60.1
14Dawid KubackiPolska332.9-65.1
15Philipp AschenwaldAustria331.5-66.5
16Junshiro KobayashiJaponia330.8-67.2
17Vladimir ZografskiBułgaria328.0-70.0
18Ziga JelarSłowenia327.9-70.1
19Constantin SchmidNiemcy326.5-71.5
20Anze LanisekSłowenia325.8-72.2
21Robert JohanssonNorwegia325.6-72.4
22Markus EisenbichlerNiemcy323.8-74.2
23Jakub WolnyPolska323.4-74.6
24Roman KoudelkaCzechy322.0-76.0
25Michael HayboeckAustria320.5-77.5
26Pius PaschkeNiemcy318.2-79.8
27Antti AaltoFinlandia311.2-86.8
28Robin PedersenNorwegia306.2-91.8
29Anders HaareNorwegia286.7-111.3
30Simon AmmannSzwajcaria285.1-112.9
31Richard FreitagNiemcy195.0-203.0
32Piotr ŻyłaPolska193.4-204.6
33Keiichi SatoJaponia193.1-204.9
34Mackenzie Boyd-ClowesKanada184.9-213.1
35Viktor PolasekCzechy182.7-215.3
36Stefan HuberAustria174.9-223.1
37Klemens MurańkaPolska173.6-224.4
38Aleksander ZniszczołPolska171.6-226.4
39Marco WoergoetterAustria169.3-228.7
40Jurij TepesSłowenia169.1-228.9
41Vojtech StursaCzechy166.6-231.4
42Taku TakeuchiJaponia160.4-237.6
43Jarkko MäättäFinlandia159.7-238.3
 Naoki NakamuraJaponia159.7-238.3
45Killian PeierSzwajcaria154.4-243.6
46Denis KornilovRosja138.0-260.0
47Andrzej StękałaPolska129.1-268.9
48Ilmir HazetdinovRosja127.2-270.8
49Gregor DeschwandenSzwajcaria127.1-270.9
50Daniel HuberAustria111.1-286.9
51Arttu PohjolaFinlandia43.6-354.4
52Kevin MaltsevEstonia34.3-363.7
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
PX
serio by nie odwołali?
odwołują mecze piłki nożnej, a skoków mieli nie odwołać?

widzę u niektórych teorie spiskowe muszą być wszędzie
(09.02.2020, 13:58)
no comment
jakby prowadził ktokolwiek inny niż Leyhe to by nie odwołali, ale że prowadzi to po co ryzykować że przegra
taka prawda
(09.02.2020, 13:31)
Harada fan
Nawet mecze odwołują także nie ma o czym mówić
(09.02.2020, 13:07)
nowyskoczek
Robimy zbiorowy wniosek- prośbę do Fisu o dodatkowy konkurs w Tauplitz w piatek? Pasowałoby żeby gdzieś dołożyli te zawody
(09.02.2020, 11:23)
Hej
A czego się spodziewaliscie po nagłej wygranej Stocha w Zakopanem? No i po wyłączeniu pradu w Wiśle gdy Polacy prowadzili w drużynowce. Inni też się uczą. A Niemcy mieli podstawy bo są zapowiedzi orkanu. Dodatkowo taki PK może trwać godzinami jak choćby ten w Sapporo gdzie mimo zmiennego wiatru każdemu starano się zapewnić najidealniejsze warunki i czekano po kilka minut by skoczków dobrze wiało. W PS to niemożliwe. A w PK jest też znikoma widownia. Nikogo nie trzeba ewakuować a skoczków da się szybko schować w budynku.
(09.02.2020, 11:09)
CzarnyBaron
Niemcy bojąc się, że Leyhe spartoli, odwołali zawody. W Brotterode jakoś skaczą. Tam nie ma orkanu? Nie przypominam sobie aby odwoływano zawody dzień przed, nawet nie podejmując próby ich przeprowadzenia. Wiatr 100km/h to chyba tylko w niemieckich prognozach, bo nie wieje nawet 50km/h. Idąc logiką Fanki, Leyhe ma niesłychanego pecha do warunków. Taka forma, a mu przeszkodzili wygrać konkurs... ;)
(09.02.2020, 11:01)
Agenor
Trochę szkoda, ale lepiej odwołać konkurs niż oglądać parodię zawodów. A i bezpieczeństwo jest najważniejsze.
(09.02.2020, 10:21)
Hej
Hula wczoraj pokazal jak szybko można dojść do formy...
(09.02.2020, 10:20)
^
A w Brotterode nie odwołali. 200 km różnicy :)
(09.02.2020, 10:04)
Hej
Kubacki był puszczono w złych warunkach. Jadący tuż za nim miał dużo lepsze warunki czyli dało się poczekać kilka sekund ale Sedlakowi się nie chciało bo po co.
(09.02.2020, 09:58)
Hej
Władze miasta zabroniły Fisowi organizować konkurs bo nie chcą być odpowiedzialni za ewentualne wypadki na skoczni i na stadionie.
(09.02.2020, 09:56)
kibic (fan Zografskiego)
Szkoda, kolejne niedzielne popołudnie bez skoków. Tym bardziej szkoda, że Willingen to chyba takie polskie Zakopane. Ogólnie niemieckie konkursy są fajne do oglądania, bo ludzi wszędzie dużo. Nie mam z tym problemu, że wygra tam Niemiec bo w sumie należy im się nagroda za takie kibicowanie.
Jedyny pozytyw jest taki, że Kubacki złapał jakby zadyszke i dzisiaj już nie straci w PS a za tydzień może się ogarnie.
(09.02.2020, 09:55)
KIBIC
Co to znaczy że nie otworzą stadionu. Nie rozumiem
(09.02.2020, 09:52)
Krytykskokowy
@ilop
Dziecko,zadania odrobiles do szkoły? No,własnie
(09.02.2020, 09:42)
ilop
Bardzo dobże że odwołali. Po co mamy się wstydzić przed Nieńcami za Stocha ktury nie wszetby nawet do 30?
(09.02.2020, 09:37)
fan skoków 886
zastępstwo powinno być w Bad Mittendorf lub Rasnovie ponieważ w Lahti już jest zastępstwo za Kuusamo a podczas Raw Się nie będzie czasu
(09.02.2020, 07:58)
fan skoków 886
mam nadzieję że będzie jakiś konkurs zastępczy
(09.02.2020, 07:55)
Krytykskokowy
Bym się wkurzył jakby rzeczywiście wiatr nie był tak mocny. Ciekawe czy Fis przełoży gdzieś ten odwołany konkurs. Na Kulm w piątek pewnie nie ale Rasnov mógłby być bo niedziela tam wolna jest.
Smutno,bo kolejna niedziela bez skokow...nudy
(09.02.2020, 05:51)
Tomek
Według The Wheater Channel u mnie jest w tej chwili wiatr 40 km/h! i ani jedna gałązka nie drgnie. Nie ma tego Amerykańskiego wiatru, wcale nie wieje.
(09.02.2020, 05:28)
Tomek
Tak właśnie się dzieje jak rządzą terroryści.
(09.02.2020, 05:14)
f
O nieee XI wiek a my boimy się burzy XDD. Płaczę.
(09.02.2020, 03:28)
Flaming
Ciekawie będzie jutro, warunki beda ok.
(09.02.2020, 00:56)
zal
Ciekawe co byscie mowili gdyby jakis zawodnik cos sobie zrobil przez zle warunku. Glupi ludzie jestescie.
(08.02.2020, 23:28)
Teoria spiskowa
Władze zamknęły skocznie, by mógł Niemiec wygrał. Tyle w temacie
(08.02.2020, 22:23)
ZLO15190
Tak Stephan Leyhe wygrał konkurs. Pochodzi z Wiellengen i gitara. Można odwołać zawody i szansę dla reszty!! Żenada!
(08.02.2020, 22:08)
Prowokacja
@Marq
Zgadzam się. Oni chcą tak jak napisałeś. Będzie wtedy jazda, będą emocje. Konkursy nieprzewidywalne.
Będzie ciekawie w końcu, bo teraz jest nudno.
Haha
(08.02.2020, 22:05)
Prowokacja
Śmiać się chce
Typowa prowokacja lipo
(08.02.2020, 22:01)
Marq
oj te komentarze,stoch piaty, kubacki
się sypie,ludzie czego wy chcecie żeby 1.Kubacki 2.Stoch 3.Żyła 4.Wolny itd. coś z wami nie tak ,pozdrawiam i miłego pie,,,,,,,,nia
(08.02.2020, 21:53)
fanka
W Brotterode też odwołają? Przecież tam będą skakać Martin, Kilian i Urlich.
(08.02.2020, 20:58)
Kkk
Proponuję rasnow wolna niedziela bo konkursy są tam w piątek i sobotę
(08.02.2020, 20:36)
Hej
Bardzo rozsądna decyzja. Wszyscy zdaza wrócić bezpiecznie do domu. Na drogach i w powietrzu też będzie się działo.
A pieniądze też trafiły do gospodarzy.
Tylko Dawida szkoda. Jeśli i on się już sypie to Dolezal powinien wziąć się wreszcie do pracy.
(08.02.2020, 20:23)
lipo
Boże Stoch dopiero pionty w cyklu. Niech lepiej jeździ na kątynentale lub fiskapy z Kotem i Wąsikiem
(08.02.2020, 20:22)
Japitole
Ojojoj. Czas na teorię spiskową
(08.02.2020, 20:10)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworzą stadionu
PŚ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworzą stadionu

PŚ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworzą stadionu

Kalendarium
Fatih Arda Ipcioglu
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
3 października 2020 (sobota)
07:15
FIS Cup Rasnov
odprawa techniczna K/M
08:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening K
09:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
10:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
13:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening M
14:15
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
15:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
4 października 2020 (niedziela)
08:30
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
09:30
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
12:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
13:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
9 grudnia 2020 (środa)
19:00
MŚ Planica
odprawa techniczna
10 grudnia 2020 (czwartek)
14:00
MŚ Planica
oficjalny trening
16:00
MŚ Planica
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich