Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
9
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2020
Najbliższe zawody
21.11.2020, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

To wisiało w powietrzu od kilku dni, a teraz mamy oficjaln± decyzję. W zwi±zku z niekorzystnymi prognozami pogody niedzielny konkurs Pucharu ¦wiata w Willingen został odwołany.

Jak poinformowali organizatorzy zawodów Pucharu ¦wiata w Willingen, grupa kryzysowa utworzona pod przewodnictwem niemieckiej policji, wraz z władzami Willingen, klubem narciarskim Willingen i przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęli decyzję o odwołaniu niedzielnego konkursu.

- Musimy podejmować decyzje na podstawie tego, co podaje biuro prognoz meteorologicznych. Jestem w pełni ¶wiadomy odpowiedzialno¶ci, jaka na mnie spoczywa. Miasto Willingen nie wyraża zgody na otwarcie stadionu w niedzielę - powiedział burmistrz Willingen Thomas Trachte.

Jak się okazuje, zadecydowała kwestia bezpieczeństwa - i to nie tyle w kontek¶cie zawodów sportowych, co imprezy masowej:

- Musimy zatroszczyć się o wszystkie osoby zwi±zane z zawodami - kibiców, sportowców i trenerów oraz ludzi odpowiedzialnych za pomoc. Podjęliby¶my zbyt duże ryzyko, gdyby okazało się, że w trakcie zapowiadanej burzy s± np. w drodze do domu; z kolei osoby demontuj±ce cały sprzęt na stadionie potrzebuj± na to 6-8 godzin - dodał burmistrz. - Bezpieczeństwo osób przebywaj±cych tutaj jest, oczywi¶cie, najważniejsze.

Przypomnijmy, że wczoraj - mimo czterech godzin prób - nie udało się przeprowadzić do końca serii treningowej; z kolei jutrzejszy konkurs, pocz±tkowo zaplanowany na 16:00, w zwi±zku z niekorzystnymi prognozami pogody przesunięto na 10:15.

Decyzja o odwołaniu jutrzejszego konkursu oznacza, że zakończyła się trzecia edycja cyklu Willingen Five (choć można powiedzieć, że teraz to raczej Willingen Three). Zwycięzc± został bezkonkurencyjny dzi¶ Stephan Leyhe, pochodz±cy wła¶nie z Willingen.
Klasyfikacja indywidualna
zawodnikkrajpunktystrata
1Stephan LeyheNiemcy398.0 
2Stefan KraftAustria375.8-22.2
3Marius LindvikNorwegia370.8-27.2
4Karl GeigerNiemcy367.4-30.6
5Kamil StochPolska363.9-34.1
6Ryoyu KobayashiJaponia357.9-40.1
7Peter PrevcSłowenia354.3-43.7
8Gregor SchlierenzauerAustria353.3-44.7
9Timi ZajcSłowenia352.3-45.7
10Yukiya SatoJaponia344.8-53.2
11Domen PrevcSłowenia343.8-54.2
12Johann Andre ForfangNorwegia343.6-54.4
13Anze SemenicSłowenia337.9-60.1
14Dawid KubackiPolska332.9-65.1
15Philipp AschenwaldAustria331.5-66.5
16Junshiro KobayashiJaponia330.8-67.2
17Vladimir ZografskiBułgaria328.0-70.0
18Ziga JelarSłowenia327.9-70.1
19Constantin SchmidNiemcy326.5-71.5
20Anze LanisekSłowenia325.8-72.2
21Robert JohanssonNorwegia325.6-72.4
22Markus EisenbichlerNiemcy323.8-74.2
23Jakub WolnyPolska323.4-74.6
24Roman KoudelkaCzechy322.0-76.0
25Michael HayboeckAustria320.5-77.5
26Pius PaschkeNiemcy318.2-79.8
27Antti AaltoFinlandia311.2-86.8
28Robin PedersenNorwegia306.2-91.8
29Anders HaareNorwegia286.7-111.3
30Simon AmmannSzwajcaria285.1-112.9
31Richard FreitagNiemcy195.0-203.0
32Piotr ŻyłaPolska193.4-204.6
33Keiichi SatoJaponia193.1-204.9
34Mackenzie Boyd-ClowesKanada184.9-213.1
35Viktor PolasekCzechy182.7-215.3
36Stefan HuberAustria174.9-223.1
37Klemens MurańkaPolska173.6-224.4
38Aleksander ZniszczołPolska171.6-226.4
39Marco WoergoetterAustria169.3-228.7
40Jurij TepesSłowenia169.1-228.9
41Vojtech StursaCzechy166.6-231.4
42Taku TakeuchiJaponia160.4-237.6
43Jarkko MäättäFinlandia159.7-238.3
 Naoki NakamuraJaponia159.7-238.3
45Killian PeierSzwajcaria154.4-243.6
46Denis KornilovRosja138.0-260.0
47Andrzej StękałaPolska129.1-268.9
48Ilmir HazetdinovRosja127.2-270.8
49Gregor DeschwandenSzwajcaria127.1-270.9
50Daniel HuberAustria111.1-286.9
51Arttu PohjolaFinlandia43.6-354.4
52Kevin MaltsevEstonia34.3-363.7
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
PX
serio by nie odwołali?
odwołuj± mecze piłki nożnej, a skoków mieli nie odwołać?

widzę u niektórych teorie spiskowe musz± być wszędzie
(09.02.2020, 13:58)
no comment
jakby prowadził ktokolwiek inny niż Leyhe to by nie odwołali, ale że prowadzi to po co ryzykować że przegra
taka prawda
(09.02.2020, 13:31)
Harada fan
Nawet mecze odwołuj± także nie ma o czym mówić
(09.02.2020, 13:07)
nowyskoczek
Robimy zbiorowy wniosek- pro¶bę do Fisu o dodatkowy konkurs w Tauplitz w piatek? Pasowałoby żeby gdzie¶ dołożyli te zawody
(09.02.2020, 11:23)
Hej
A czego się spodziewaliscie po nagłej wygranej Stocha w Zakopanem? No i po wył±czeniu pradu w Wi¶le gdy Polacy prowadzili w drużynowce. Inni też się ucz±. A Niemcy mieli podstawy bo s± zapowiedzi orkanu. Dodatkowo taki PK może trwać godzinami jak choćby ten w Sapporo gdzie mimo zmiennego wiatru każdemu starano się zapewnić najidealniejsze warunki i czekano po kilka minut by skoczków dobrze wiało. W PS to niemożliwe. A w PK jest też znikoma widownia. Nikogo nie trzeba ewakuować a skoczków da się szybko schować w budynku.
(09.02.2020, 11:09)
CzarnyBaron
Niemcy boj±c się, że Leyhe spartoli, odwołali zawody. W Brotterode jako¶ skacz±. Tam nie ma orkanu? Nie przypominam sobie aby odwoływano zawody dzień przed, nawet nie podejmuj±c próby ich przeprowadzenia. Wiatr 100km/h to chyba tylko w niemieckich prognozach, bo nie wieje nawet 50km/h. Id±c logik± Fanki, Leyhe ma niesłychanego pecha do warunków. Taka forma, a mu przeszkodzili wygrać konkurs... ;)
(09.02.2020, 11:01)
Agenor
Trochę szkoda, ale lepiej odwołać konkurs niż ogl±dać parodię zawodów. A i bezpieczeństwo jest najważniejsze.
(09.02.2020, 10:21)
Hej
Hula wczoraj pokazal jak szybko można doj¶ć do formy...
(09.02.2020, 10:20)
^
A w Brotterode nie odwołali. 200 km różnicy :)
(09.02.2020, 10:04)
Hej
Kubacki był puszczono w złych warunkach. Jad±cy tuż za nim miał dużo lepsze warunki czyli dało się poczekać kilka sekund ale Sedlakowi się nie chciało bo po co.
(09.02.2020, 09:58)
Hej
Władze miasta zabroniły Fisowi organizować konkurs bo nie chc± być odpowiedzialni za ewentualne wypadki na skoczni i na stadionie.
(09.02.2020, 09:56)
kibic (fan Zografskiego)
Szkoda, kolejne niedzielne popołudnie bez skoków. Tym bardziej szkoda, że Willingen to chyba takie polskie Zakopane. Ogólnie niemieckie konkursy s± fajne do ogl±dania, bo ludzi wszędzie dużo. Nie mam z tym problemu, że wygra tam Niemiec bo w sumie należy im się nagroda za takie kibicowanie.
Jedyny pozytyw jest taki, że Kubacki złapał jakby zadyszke i dzisiaj już nie straci w PS a za tydzień może się ogarnie.
(09.02.2020, 09:55)
KIBIC
Co to znaczy że nie otworz± stadionu. Nie rozumiem
(09.02.2020, 09:52)
Krytykskokowy
@ilop
Dziecko,zadania odrobiles do szkoły? No,własnie
(09.02.2020, 09:42)
ilop
Bardzo dobże że odwołali. Po co mamy się wstydzić przed Nieńcami za Stocha ktury nie wszetby nawet do 30?
(09.02.2020, 09:37)
fan skoków 886
zastępstwo powinno być w Bad Mittendorf lub Rasnovie ponieważ w Lahti już jest zastępstwo za Kuusamo a podczas Raw Się nie będzie czasu
(09.02.2020, 07:58)
fan skoków 886
mam nadzieję że będzie jaki¶ konkurs zastępczy
(09.02.2020, 07:55)
Krytykskokowy
Bym się wkurzył jakby rzeczywi¶cie wiatr nie był tak mocny. Ciekawe czy Fis przełoży gdzie¶ ten odwołany konkurs. Na Kulm w pi±tek pewnie nie ale Rasnov mógłby być bo niedziela tam wolna jest.
Smutno,bo kolejna niedziela bez skokow...nudy
(09.02.2020, 05:51)
Tomek
Według The Wheater Channel u mnie jest w tej chwili wiatr 40 km/h! i ani jedna gał±zka nie drgnie. Nie ma tego Amerykańskiego wiatru, wcale nie wieje.
(09.02.2020, 05:28)
Tomek
Tak wła¶nie się dzieje jak rz±dz± terrory¶ci.
(09.02.2020, 05:14)
f
O nieee XI wiek a my boimy się burzy XDD. Płaczę.
(09.02.2020, 03:28)
Flaming
Ciekawie będzie jutro, warunki beda ok.
(09.02.2020, 00:56)
zal
Ciekawe co byscie mowili gdyby jakis zawodnik cos sobie zrobil przez zle warunku. Glupi ludzie jestescie.
(08.02.2020, 23:28)
Teoria spiskowa
Władze zamknęły skocznie, by mógł Niemiec wygrał. Tyle w temacie
(08.02.2020, 22:23)
ZLO15190
Tak Stephan Leyhe wygrał konkurs. Pochodzi z Wiellengen i gitara. Można odwołać zawody i szansę dla reszty!! Żenada!
(08.02.2020, 22:08)
Prowokacja
@Marq
Zgadzam się. Oni chc± tak jak napisałe¶. Będzie wtedy jazda, będ± emocje. Konkursy nieprzewidywalne.
Będzie ciekawie w końcu, bo teraz jest nudno.
Haha
(08.02.2020, 22:05)
Prowokacja
¦miać się chce
Typowa prowokacja lipo
(08.02.2020, 22:01)
Marq
oj te komentarze,stoch piaty, kubacki
się sypie,ludzie czego wy chcecie żeby 1.Kubacki 2.Stoch 3.Żyła 4.Wolny itd. co¶ z wami nie tak ,pozdrawiam i miłego pie,,,,,,,,nia
(08.02.2020, 21:53)
fanka
W Brotterode też odwołaj±? Przecież tam będ± skakać Martin, Kilian i Urlich.
(08.02.2020, 20:58)
Kkk
Proponuję rasnow wolna niedziela bo konkursy s± tam w pi±tek i sobotę
(08.02.2020, 20:36)
Hej
Bardzo rozs±dna decyzja. Wszyscy zdaza wrócić bezpiecznie do domu. Na drogach i w powietrzu też będzie się działo.
A pieni±dze też trafiły do gospodarzy.
Tylko Dawida szkoda. Je¶li i on się już sypie to Dolezal powinien wzi±ć się wreszcie do pracy.
(08.02.2020, 20:23)
lipo
Boże Stoch dopiero pionty w cyklu. Niech lepiej jeĽdzi na k±tynentale lub fiskapy z Kotem i W±sikiem
(08.02.2020, 20:22)
Japitole
Ojojoj. Czas na teorię spiskow±
(08.02.2020, 20:10)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
P¦ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworz± stadionu
P¦ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworz± stadionu

P¦ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworz± stadionu

Najbliższe zawody
20 listopada 2020 (pi±tek)
12:00
P¦ Wisła
odprawa techniczna
15:45
P¦ Wisła
oficjalny trening
18:00
P¦ Wisła
kwalifikacje
21 listopada 2020 (sobota)
15:00
P¦ Wisła
seria próbna
16:00
P¦ Wisła
konkurs druż.
22 listopada 2020 (niedziela)
15:00
P¦ Wisła
seria próbna
16:00
P¦ Wisła
konkurs ind.
27 listopada 2020 (pi±tek)
12:00
P¦ Ruka
odprawa techniczna
14:30
P¦ Ruka
oficjalny trening
16:45
P¦ Ruka
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodz±cych zawodach? SprawdĽ kwoty startowe!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich