Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Rok temu nie udało się rozegrać zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, tym razem będzie inaczej. Mimo ponownych problemów ze śniegiem najlepsi skoczkowie świata od jutra będą startować w Schwarzwaldzie.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
To już druga w tym sezonie wizyta skoczków w Niemczech (po konkursach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen) - i nie ostatnia, bowiem na początek lutego są zaplanowane jeszcze zawody w Willingen.

Titisee-Neustadt Five

Zawody na Hochfirstschanze po raz pierwszy będą rozgrywane w formule Titisee-Neustadt Five. Nie jest to nowy pomysł - znamy go już z organizowanego od 2018 roku Willingen czy z Planica Seven (oraz - w nieco innej wersji - Turnieju Czterech Skoczni czy RAW AIR). Na minicykl składa się pięć serii skoków, a zwycięża ten zawodnik, który uzbiera najwięcej tzw. małych punktów - czyli sumę not za wszystkie skoki (kwalifikacyjny oraz po dwa w obu konkursach).

Program zawodów

Program zawodów w Titisee-Neustadt przewiduje rozegranie dwóch konkursów indywidualnych, zaplanowanych na sobotnie i niedzielne popołudnie (choć końcówka przypadnie zapewne na wczesny wieczór). W piątek natomiast odbędą się tradycyjnie treningi i kwalifikacje.
Puchar Świata Titisee-Neustadt (Titisee-Neustadt Five)
17 stycznia 2020 (piątek)
14:00odprawa techniczna
16:00oficjalny trening (dwie serie)
18:00kwalifikacje
18 stycznia 2020 (sobota)
15:00seria próbna
16:00konkurs indywidualny
19 stycznia 2020 (niedziela)
14:15seria próbna
15:15konkurs indywidualny
Warto pamiętać, że to nie jedyne zaplanowane na ten weekend zawody w skokach. Program jest bardzo bogaty, bo obejmuje także Puchar Świata kobiet w Zao, Puchar Kontynentalny mężczyzn w Klingenthal, FIS Cup panów w Zakopanem oraz rywalizację w ramach 3. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie/Premanon.

Polacy

Po zawodach w Val di Fiemme (Dolinie Płomieni) - można powiedzieć - piekło zamarzło. Michal Doležal tym razem zdecydował się wprowadzić zmianę w składzie - wobec braku Jakuba Wolnego, który pozostał w Polsce, by spokojnie potrenować, do drużyny na PŚ dołączył Aleksander Zniszczoł. Pozostała piątka jest jednak ta sama - to Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula.

Faworyci

Zdaniem analityków firmy bukmacherskiej FORTUNA największym faworytem kwalifikacji (i - na ten moment - konkursu) w Titisee-Neustadt jest prowadzący w Pucharze Świata Karl Geiger - w przypadku jego zwycięstwa za każdą postawioną na niego złotówkę można otrzymać 3,50 zł.

Głównymi rywalami Niemca powinni być Stefan Kraft (4,50), Dawid Kubacki (5,50), Ryoyu Kobayashi, Kamil Stoch (po 10,00) i Marius Lindvik (12,00).

Mniejsze szanse bukmacherzy dają pozostałym Polakom - kurs na zwycięstwo Piotra Żyły wynosi 30,00; w przypadku Macieja Kota to 400,00, Stefana Huli - 500,00, a Aleksandra Zniszczoła - 750,00.

Pogoda

Po względnie spokojnym Turnieju Czterech Skoczni i konkursach w Predazzo w ten weekend będziemy mieli nieco powrotu do „normalności” (w kontekście wcześniejszych wydarzeń tego sezonu). Warunki będą bowiem dość osobliwe. Temperatura? W piątek nawet +8°C, w sobotę i niedzielę chłodniej (do +2°C). Opady? Owszem - deszcz każdego dnia, choć raczej niezbyt intensywny. No i wiatr... W zależności od źródła prognozowane są podmuchy od 1 do 4 m/s - najsilniejsze w sobotę; mimo wszystko nie powinno to zagrozić rozegraniu zawodów, jednak może wpłynąć na wyniki uzyskiwane przez skoczków.

Skoki w telewizji

Zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt polscy kibice będą mogli oczywiście śledzić przed telewizorami. Oba konkursy panów będzie można zobaczyć w TVP1 i TVP Sport, natomiast pełny pakiet tradycyjnie zapewni Eurosport - na pierwszym kanale tej stacji zobaczymy zarówno dwa konkursy, jak i piątkowe kwalifikacje (tym razem bez niedzielnych - w innych dyscyplinach również będzie się dużo działo...) - wszystko bogato okraszone rozmowami w studiu.

Kibice, którzy nie będą mogli oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi Eurosport Player oraz z powtórek, które od piątku będzie pokazywać Eurosport.

Przy okazji zapraszamy do odnowionego w ubiegłym sezonie działu Skoki w TV, w którym prezentujemy program telewizyjny związany ze skokami narciarskimi. Harmonogram jest aktualizowany co 20 minut, zawiera dokładne godziny planowego rozpoczęcia i zakończenia emisji, a także czytelne oznaczenie tego, co akurat jest nadawane w telewizji. Przetestujcie i dodajcie do zakładek! program transmisji telewizyjnych ze skoków »
Relacja LIVE

W ciągu poprzedniej zimy gruntownej przebudowie poddaliśmy także naszą relację LIVE, dzięki której - jak zawsze - będzie można śledzić wyniki serii treningowych, próbnych, kwalifikacji oraz konkursów. Zachęcamy wszystkich do komentowania wydarzeń na skoczni w wygodnym czacie, który towarzyszy tabeli wyników i liście startowej. skoki narciarskie na żywo - relacja LIVE »
Typer

Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularność Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich. Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów w Typerze, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów. typuj wyniki skoków - typer.skokinarciarskie.pl »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@kibic (fan Zografskiego)
Mógłbyś już naprawdę dać spokój z tym pastwieniem się nad słabszymi skoczkami i kibicom, którzy się nimi i ich wynikami interesują?
Wszyscy zrozumieli już 100 razy, że Ciebie to zupełnie nie interesuje i nie musisz tego powtarzać. Powinieneś za to zrozumieć, że jest wieli kibiców, którzy mają inne zdanie. Co więcej, FIS uważa podobnie dając zróżnicowane premie za miejsca w 3. dziesiątce.
Ty możesz zawsze włączać sobie transmisję np. pół godziny po rozpoczęciu pierwszej serii i 15 minut po rozpoczęciu drugiej i oglądać tylko tych lepszych.
Nie musisz zupełnie się irytować występami słabszych ani ich komentować. Włączając w to Zografskiego, którego kiedyś złośliwie sobie dodałeś do nicka.
(17.01.2020, 23:42)
jb
A ja jestem przeciw płaceniu buloklepom. Płacić się powinno za dobrze wykonaną robotę, a nie za statystowanie. W tym sezonie - jak widać po klasyfikacji - liczy się 30 skoczków. Reszta to tło, tylko wydłużające konkurs, bez żadnych emocji. Nie ma dzięki nim żadnej "wartości dodanej". Czy Bułgarzy siadają masowo przed telewizorami, aby śledzić, czy Zografski załapał się do 30-tki, czy nie? Nie miałbym nic przeciwko temu, aby do konkursu kwalifikowała się 40-tka, a do drugiej serii 20-tu. Skoro kogoś nie stać na tę dyscyplinę, to jej nie uprawia. Nas nie stać na bobsleje, to mamy jedną załogę z II ligi, i czy ktoś krzyczy, że powinniśmy władować miliony w tor bobslejowy?
(17.01.2020, 13:51)
kibic (fan Zografskiego)
To jednak miejsca w obrębie trzeciej dziesiątki, są tak bardzo ważne dla zawodników, że trzeba ich dodatkowo motywować pieniędzmi, żeby walczyli np. o 26 zamiast 28?;-) Przecież od dawna Wam mówie, że awans do drugiej serii w trzeciej dziesiątce, nie ma żadnego znaczenia. To niezdrowe podniecanie się marnym wynikiem. No ale zróbmy punktowane 40 miejsc, wtedy nasza szóstka będzie odnosić większe sukcesy, bo często zapunktuje w komplecie:-)
(17.01.2020, 13:46)
Hej
Tylko 49 skoczków. Albo FIS zacznie zawodników traktować poważnie i płacić choćby po 100 franków albo będzie coraz mniej z tych bardziej egzotycznych krajów. FIS musi zacząć myśleć.
(17.01.2020, 13:38)
Krzysiek27
Dlaczego zrujnowal? Dawid skacze bardzo dobrze stoch coraz lepiej zyla tez trzyma poziom co do czwartego zawodnika to jest ciężko bo go za bardzo nie ma jeżeli chodzi o drużynę bo z Kota, Huli, Wolnego, Zniszczola itp z takich zawodników juz nic nie będzie sukces dla nich to jest awans ledwo do drugiej serii
(17.01.2020, 13:28)
Tomisław Tajner
Dolezal zrujnował tą reprezentację.
(17.01.2020, 13:20)
Janusz
@Stone Island potwierdzam
(17.01.2020, 12:57)
Stone Island
Chory wymysł z brakiem kwali do drugiego konkursu. Część zawodników będzie miała dwa dni wolnego z ew. możliwością skoku jako przedskoczek.
(17.01.2020, 12:45)
Polonus
@blind_man
Nie zajarzyłeś? Oszczędzą 3 tys franków. Tylko dlatego nie ma drugich kwalifikacji.
(17.01.2020, 12:39)
Polonus
@ARIANA
Zgadzam się, że najlepsi powinni mieć zagwarantowany udział w konkursie. Oczywiście nie 10-ciu, jak kiedyś. może nawet nie 5-ciu, jak chcesz Ty. Ale pierwsza trójka aktualnej klasyfikacja winna mieć. To powinien być bonus za to, ze są na podium klasyfikacji. Wiadomo, że do konkursu na 99% się dostaną, ale powinni mieć możność niestartowania w kwalifikacjach. Coś z tego bycia na podium powinni mieć.
A ich ewentualny brak w konkursie powodowałby znacznie mniejszą atrakcyjność zawodów.
Byłoby fajnie gdyby, na dobry początek swoich rządów, Pertile wprowadził od przyszłego sezonu taką zmianę.
(17.01.2020, 12:37)
marmi
Dawniej w PŚ nagrody finansowe od FIS obowiązywały dla pierwszej dziesiątki, przy czym ci na podium dostawali więcej niż teraz.
Od ładnych paru lat pula jest co prawda ta sama, ale dzielona na wszystkich 30, którzy awansowali do drugiej serii. Przy czym 30. dostaje 100 franków, 29. 200 itd.
Później w pierwszej 10. kwoty te wzrastają szybciej, ale i tak są niższe niż kiedyś. Rozwiązanie to wprowadzono po to, żeby nawet w tej drugiej czy trzeciej dziesiątce było o co walczyć i o co się starać, gdyż każde miejsce wyżej oznacza wyższą premię finansową. I to jest bardzo dobre rozwiązanie, w przeciwieństwie do takiego, gdzie np. za miejsca 21-30 byłaby taka sama nagroda. Dla większości skoczków podium pozostaje w sferze marzeń i zwiększenie premii za to nie spowoduje, że oni zaczną na nie wskakiwać, bo są po prostu za słabi. Oczywiście najlepiej byłoby dodatkowo zwiększyć kwoty za podium do tych, które obowiązywały kiedyś, ale pula jest stała, nie wiem czy dałoby się to zwiększyć.
W PK jest obowiązkowa kwota nagród 1500 franków dzielona między pierwszą szóstkę, ale nie pamiętam jak.
Różnego rodzaju "turnieje", które się ostatnio mnożą to dodatkowa kasa dla zwycięzcy takowego (ewentualnie 2. i 3.) fundowana przez organizatora ponad to, co wymaga FIS.
(17.01.2020, 12:30)
Ogr
M
Jak to kiedy? Nie wiesz kiedy??? Ty??? No jak możesz tego nie wiedzieć??? Napraw to;-)
(17.01.2020, 12:28)
M.
Kiedy niby Finowie nie pili?
(17.01.2020, 12:09)
Ogr
Najlepsi są Finowie.
Najpierw tylko skakali,potem skakali i pili,następnie pili i skakali,a teraz tylko piją.Model książkowy
(17.01.2020, 12:00)
Hej
W PK też się zarabia za miejsca 1-6. 600 franków chyba za 1 a 100 za 6 czyli tak jak z PS miejsca od 25 do 30. Nasi płaczą bo w ich formie rzadko do szóstki PK wchodzą. Nawet zajmując tylko 6 miejsca i licząc na 6 startów miesięcznie to wychodzi 600 franków raka minimalna krajowa a przecież większość tygodnia mają wyżywienie gratis czyli sporo można zaoszczędzić.
(17.01.2020, 11:01)
Hej
Rzeciez za 30 miejsce jest 100 franków. Nie pamiętam ile za 7 ale sporo pieniędzy.
(17.01.2020, 10:52)
jb
Zaraz zaraz, to wo ogóle płacą jakiekolwiek nagrody poniżej 6 miejsca?
(17.01.2020, 10:46)
Hej
A dlaczego ktoś z 9 miejsca ma zarabiać dużo. To odbiera motywację walki o podium. Po co ryzykować skoro i tak sporo kasy do kieszeni wpłynie. Nie widzisz co się dzieje? Oni nawet z 12 miejsca zadowoleni. Powtórzę po 100 powinien zarobić każdy z miejsc 41-50.po 200 z miejsc 31-40.po 300 od 21 do 30 po 400 z 11 do 20 a po 500 z 4do 10.reszta pili dla tych na podium. To są i jakies minimalne kieszonkowe większości startujących i silna motywację do walki o podium. A punkty tez pozmieniać wtedy i outsiderzy będą o coś walczyli a nie tylko o wejście do konkursu.
(17.01.2020, 10:40)
kibic (fan Zografskiego)
Co w z tymi wypłatami? Odbierać najlepszym, którzy i tak zarabiają grosze i dawać przeciętniakom? Jaki to ma sens? Bo w konkursie musi startować 20 dobrych i 50 kilku buloklepów tak jak dawniej? Tylko, że dawniej nie było PK i FIS, więc każdy kto umiał zjechac z progu na nartach to startował w PS.
(17.01.2020, 09:53)
Hej
Dokąd nie zaczną płacić całej 50 i przyznawać punkty przynajmniej 40 jak w biathlonie to będzie coraz gorzej. Wystarczy zmniejs, yc nagrody za miejsca 4-25 i znajdą się grosze na reszte i wieks, e kwoty na pierwszą trójkę.
(17.01.2020, 09:33)
Albert
Czytałem, że "Tak źle nie było od 13 lat" - 49 to najmniejsza liczba zawodników w europejskim konkursie PŚ od 13 lat.

Kojarzycie może jakiś taki konkurs sprzed 13 lat?
(17.01.2020, 09:30)
jb
Wygląda na to, że kwalifikacji może w ogóle nie być, bo na chwilę obecną do konkursu zgłoszono ledwie 49 skoczków. Podobno namawiają Czechów, aby przysłali jeszcze kogoś (zgłosili tylko dwóch). Będzie Titisee Four? ;)
(17.01.2020, 09:23)
Hej
To sponsor decyduje jaką nagrodę daje. Ty w imieniu Zografskiego możesz dać milion za wygranie np Turnieju w Polsce. Kto bogatemu zabroni. W Polsce nie ma chętnych inaczej moglibyśmy atrakcyjności turnieju przebić wszystkich bo kibiców by nie zabrakło.
(17.01.2020, 09:22)
Areq
Ja akurat jestem wielkim fanem takich miniturniejów, bo zwiekszają nieco emocje przy oglądaniu konkursów, a tutaj będzie sprawiedliwiej niż na RawAir z racji braku drużynówek.

@kibic (fan Zografskiego)
Być może chcą przykuć uwagę kasą. Nie znam danych ale być może spada zainteresowanie TCS i nie zwiększają nagród oraz spada poziom organizacji (czytaj Ga-Pa w tym roku).
(17.01.2020, 09:20)
kibic (fan Zografskiego)
Jak to jest, że 5 skoków poskładanych w jakąś artapę turnieju, ma wyższe nagrody od turnieju rozgrywanego w czterech etapach, z kilkudziesięcioletnią tradycją. Przypomnę chociaż taki fakt, że turniej TCS, był u nas transmitowany długo przed erą Małysza. Piszę o tym, żeby podkreślić, że zainteresowanie nim w naszym kraju, przyszło z Małyszem.
(17.01.2020, 08:39)
cedryk
@ARIANA ZERWANYCH LOSÓW
To dobrze, że nikt nie jest faworyzowany
(17.01.2020, 07:48)
andbal
Jak widać nie wszyscy byli świadomi formuły jednych kwalifikacji zwłaszcza, że w przypadku Willingen wchodziły zawody drużynowe a tam kwalifikacji nie ma. Zatem pomimo obszernego artykułu zawierającego wręcz prawie "dane o prędkościach skoczków :)" brakło jednego zdania o kwalifikacjach które będą do obu konkursów.
(17.01.2020, 07:43)
fan skoków 886
@K
są kwalifikacje do sobotniego konkursu a do niedzielnego wszyscy zgłoszeni startują
(17.01.2020, 07:41)
blind_man
Eee bo tak dziwnie. Napierw było Willingen 5, bo wtedy chyba jedne drużynowe były, więc naturalnie były jedne kwalifikacje. Podobnie jest z Planica 7. To nie mogli tu zrobić Titisee 6?
Nic nie myślą Ci ludzie.
(17.01.2020, 07:22)
ARIANA ZERWANYCH LOSÓW
Bez sensu, że zawodnicy z top5 nie mają żadnego zabezpieczenia w razie jakiegoś podmuchu i zakończenia kwalifikacji na 53 miejscu.
(17.01.2020, 05:34)
M.
Tak, są jedne kwalifikacje. To już wiadomo od dawna, coś się słabo interesujecie :P
(17.01.2020, 00:01)
marmi
Jak widać w programie są tylko jedne kwalifikacje a sama nazwa "turnieju" dodatkowo to potwierdza...
Ci, co bywają na granicy będą mieć dodatkową motywację. Gorzej, jak ktoś lepszy będzie miał pecha z wiatrem czy coś...
(16.01.2020, 22:47)
Pawel
No właśnie.. Jedne kwalifikacje ?
(16.01.2020, 22:35)
K
Czyli są tylko jedne kwalifikacje do obu konkursów?
(16.01.2020, 21:16)
Hej
No ciekawe jak tam będzie z prędkościami Kota i Zniszczola?
No i czy komuś w Klingenthal uda się wejść do 10?
(16.01.2020, 20:46)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
PŚ: Od jutra Titisee-Neustadt Five
PŚ: Od jutra Titisee-Neustadt Five

PŚ: Od jutra Titisee-Neustadt Five

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
23 lutego 2020 (niedziela)
09:00
CoC Val di Fiemme
10:00
FIS Cup Liberec
10:00
PŚ kobiet Ljubno
11:30
PŚ kobiet Ljubno
konkurs ind.
28 lutego 2020 (piątek)
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
16:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
17:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
29 lutego 2020 (sobota)
09:00
CoC Rena
odprawa techniczna
10:30
CoC Rena
oficjalny trening
11:30
CoC Rena
seria próbna
13:00
CoC Rena
konkurs ind.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:00
PŚ Lahti
konkurs druż.
1 marca 2020 (niedziela)
09:00
CoC Rena
seria próbna
10:15
CoC Rena
konkurs ind.
14:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
15:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze Świata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich