Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Nicole Konderla doł±czy do składu Polek na konkursy Pucharu ¦wiata w japońskim Zao. Tym samym nasze zawodniczki stworz± czwórkę, która wystartuje w drużynówce!

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
W ostatni weekend panie rywalizowały o punkty Pucharu ¦wiata w Sapporo, gdzie na starcie stanęły trzy Polki - Kinga Rajda, Joanna Szwab i Anna Twardosz. Teraz przed nami zawody w Zao, gdzie do naszej reprezentacji doł±czy Nicole Konderla.

Cztery polskie zawodniczki utworz± zespół, który po raz pierwszy w historii wystartuje w konkursie drużynowym Pucharu ¦wiata kobiet! Wszystkie panie będ± też mogły wzi±ć udział w kwalifikacjach do obu konkursów indywidualnych.
Puchar ¦wiata kobiet Zao
15 stycznia 2020 (¶roda)
9:00odprawa techniczna
16 stycznia 2020 (czwartek)
8:00oficjalny trening (dwie serie)
9:30kwalifikacje
17 stycznia 2020 (pi±tek)
8:00seria próbna
9:00konkurs indywidualny
18 stycznia 2020 (sobota)
8:00seria próbna
9:00konkurs drużynowy
19 stycznia 2020 (niedziela)
6:45kwalifikacje
8:00konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@Iron Mountain
Ja pamiętam, że wła¶nie o to zapytałe¶ tyle, że chyba pod poprzedni± wiadomo¶ci±. Tak mi się kojarzy, że widziałem to pytanie 2 razy pod różnymi wiadomo¶ciami, pod tym było inaczej sformułowane (wła¶nie w sensie dlaczego).
Nie można już tego zweryfikować, gdyż z niezrozumiałych dla mnie względów niektóre twoje komentarza zostały usunięte. Przykładowo @aaa w trzecim komentarzu od dołu już odpowiadał na twoje pytanie pod tym artykułem, którego teraz nie ma.
(15.01.2020, 23:36)
skifan
@ M.

Co ma wspólnego feminizm z igrzyskami?
Proszę Cię, spójrz na ewolucję programu letnich igrzysk olimpijskich, w którym pojawiaj± się od lat masowo zmiany polegaj±ce m. in. na wprowadzaniu tak kobiecych konkurencji jak boks, zapasy, czy podnoszenie ciężarów. Albowiem kobiety czynne w sporcie w ogóle i w MKOl. w szczególno¶ci moim zdaniem wręcz obsesyjnie d±ż± do tego, żeby koniecznie zrównać liczbę olimpijczyków obu płci.
Wkrótce należy się spodziewać męskiej reakcji i wprowadzenia do programu igrzysk dla wyrównania szans męskiej gimnastyki artystycznej oraz pływania synchronicznego i to dopiero będ± jaja.
W konkurencjach zimowych mamy podobn± tendencję, choćby w skokach narciarskich. Czyż nie?
(15.01.2020, 19:46)
Pawmak
Niecałe 3 lata temu zakończył skakanie widocznie z braku perspektyw, jeny... Już wcze¶niej pracował zawodowo i mógł jedynie z doskoku skakać, ale i na to miał za mało czasu.
(15.01.2020, 19:23)
Iron Mountain
Nie spytałem się, CZY skończył ale DLACZEGO. Nie jest więc tak, że informacja mnie ominęła. Pytam bo mi się przypomniał ogl±daj±c eurosport. Miał być ¶wietnym lotnikiem podobno.
(15.01.2020, 18:56)
marmi
Pytam, bo on od przynajmniej 3 lat nie skacze, jest za to ekspertem w TV (TVP, Eurosport). Ciężko przez kilka lat interesuj±c się skokami nie zauważyć, że nigdzie nie skakał i jednocze¶nie nie zobaczyć go w TV w innej roli.
No i jako¶ te "powszechne" doniesienia o jego "mega" talencie mnie ominęły. W 2015 skończył studia i zacz±ł szukać pracy. Pewnie dlatego, że jego wyniki w skokach jakby mega talentowi przeczyły, nie dostawał się do ekipy na COC.
Przez 2 lata skakał jeszcze czasem poza kadrami, lub jak go posłali na FIS Cup za ocean, żeby zawody mogły się odbyć.
Po prostu zrozumiałbym niewiedzę co do większo¶ci innych przeciętnych skoczków, ale niewiedzę całkowit± co do Jakuba (w tym, że w ogóle karierę skończył) trudno mi wytłumaczyć inaczej niż jak±¶ hibernacj±. Swoj± drog± znalezienie odpowiednich informacji w Internecie zajęłoby ci jak±¶ minutę.
(15.01.2020, 18:30)
Iron Mountain
marmi - nie robię sobie jaj a czemu pytasz? Według powszechnych doniesień Jakub Kot był mega talentem.
(15.01.2020, 18:11)
Hej
Chodzi o 3 osobowe druzynowki. Łatwiej zebrać krajom gdzie skoki nie s± tak popularne. To już kto¶ inny sugerował ale ja też od dawna o tym piszę. Inni sugerowali też by jeden kraj mógł wystawić nawet dwie drużyny. Przecież biegi tak maj± a to też FIS. Oczywi¶cie na imprezach mistrzowskich tylko po jednej z danego kraju.
(15.01.2020, 18:02)
M.
Co ma feminizm wspólnego z igrzyskami? Zaskakujecie mnie czasem na potęgę.
(15.01.2020, 17:58)
skifan
@ Hej

Nie rozumiem, co miałe¶ na my¶li pisz±c: "Jednak te druzynowki powinni zmniejszyć do 3 w obu grupach."? Proszę, wyja¶nij.

Gdyby rzeczywi¶cie w organizowanych przez FIS konkursach P¦ drużyn kobiecych regularnie bywało więcej niż męskich, olimpijska inauguracja byłaby pewna i stosunkowo bliska. Skoki narciarskie to konkurencja co prawda niszowa, ale efektowna i prestiżowa, więc MKOl. zapewne chętnie by się zgodził na takie powiększenie programu olimpijskiego tym bardziej, że w tej organizacji wpływy feminizmu s± potężne.
(15.01.2020, 17:44)
Hej
@ skifan
Gdyby druzynowka była w Europie i na skoczni normalnej to drużyn byłoby więcej. Niedługo może ich być więcej niż męskich. Jednak te druzynowki powinni zmniejszyć do 3 w obu grupach. Byłoby to rozsadniejsze dla rozwoju tego sportu.
(15.01.2020, 17:20)
skifan
Ze względu na zbyt mał± popularno¶ć ci±gle chyba jeszcze bardzo daleko do wł±czenia konkurencji konkursu drużynowego kobiet w skokach narciarskich do programu olimpijskiego, ale bior±c pod uwagę dynamiczny obrót spraw w wielu innych dyscyplinach i konkurencjach trzeba zakładać, że prędzej, czy póĽniej i do tego dojdzie. Nasze dziewczyny wła¶nie się przyczyniaj± do tego rezultatu, więc mocno trzymajmy za nie kciuki.
(15.01.2020, 17:08)
skifan
Historyczny moment. Trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny. Zapewne zajm± teraz w konkursie drużynowym 8 miejsce, ale być może zaczn± wkrótce powolny awans ku czołówce. Dobrze, że na naszych oczach to się dzieje. Sama rado¶ć.
(15.01.2020, 16:54)
marmi
Super, niezależnie od tego jak to się stało i na czyj koszt leci :)
Historia dzieje się na naszych oczach :D
@Iron Mountain
Jaja sobie robisz czy z paroletniej hibernacji cię wybudzili?
(15.01.2020, 15:47)
Iron Mountain
aaa - owocna nieowocna ale to był w końcu największy po Małyszu talent.
(15.01.2020, 12:29)
Hej
Podobno FIS poprosił Polaków o wystawienie druzy y by konkurs mógł się odbyć. Być może Konderla leci tam na koszt FIS.
No i fajnie że punkty do klasyfikacji narodów zdobęd± bo chyba i za 8 punkty s±.

(15.01.2020, 12:26)
aaa
hahaha, bo ta kariera nie była owocna?
(15.01.2020, 12:24)
Hej
Nareszcie następna m±dra decyzja. Brawo. I trzymamy kciuki. Na wiele nie liczę ale kiedy¶ trzeba zacz±ć te walkę.
(15.01.2020, 08:56)
KIBIC(K)
No to ostatnie miejsce zafundowane!
(15.01.2020, 08:54)