Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Podczas Turnieju Czterech Skoczni Karl Geiger wciąż starał się zagrozić najlepszym, ale czegoś brakowało. Nieobecny wcześniej pierwiastek odnalazł na normalnej skoczni w Val di Fiemme.

Dwa triumfy na Trampolino Dal Ben nie pozostawiły wątpliwości, kto był najlepszym skoczkiem tego weekendu. Oprócz wysokiej formy Geigera pewne znaczenie miało też samo miejsce oraz wielkość obiektu...

- Lubię Predazzo, lubię tu skakać. Dziś cieszyłem się zawodami. Nie spodziewałem się, że wygram dwa konkursy. Chciałem po prostu oddawać dobre skoki - mówił po konkursie Niemiec. - To był dla mnie niesamowity weekend. Dwa zwycięstwa w dwa dni to wspaniały wynik. Moja forma w ciągu ostatnich kilku konkursów była naprawdę dobra, a ja nie straciłem koncentracji. Wiem, że każdy konkurs jest ważny, więc chcę dalej robić, co do mnie należy.

26-latek przyznaje, że sprzyjała mu specyfika skoczni normalnej:

- Bardzo lubię tę skocznię. To mały obiekt, różni się od pozostałych. Świetnie się tutaj czuję. Wiem, że jestem silny na progu, a gdy technika jest prawidłowa, na mniejszych obiektach premiuje mnie to nawet bardziej niż na dużych skoczniach.

Podopiecznego chwalił również Stefan Horngacher, który ostatnio ma coraz więcej powodów do zadowolenia:

- Przez dwa dni osiągaliśmy bardzo dobre rezultaty, zwłaszcza Karl Geiger. Dzisiaj reszta drużyny nie miała optymalnych warunków, ale skoki były OK - pochwalił swoich zawodników. - Już na Turnieju Czterech Skoczni Karl spisywał się bardzo dobrze. Tutaj może nawet był jeszcze trochę lepszy, choć wciąż nie perfekcyjny. Był tu jednak prawie nie do pobicia.

Geiger jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a w najbliższy weekend wystąpi w żółtym plastronie przed własną publicznością w Titisee-Neustadt. A co dalej? Kto będzie jego głównym rywalem w walce o Kryształową Kulę?

- Karl i Dawid są bardzo stabilni, ale czy będą walczyć o Puchar Świata? Ciężko powiedzieć, bo pozostało jeszcze wiele konkursów, a dobre skoki pokazują także Kamil, Piotrek, Stefan Kraft... Tylko Ryoyu wygląda na trochę zmęczonego.

Austriak doskonale zna obu najlepszych skoczków ostatnich dwóch tygodni - z jednym współpracuje teraz, drugiego trenował przez poprzednie trzy lata:

- Jest pewne podobieństwo pomiędzy Dawidem i Karlem. Dawid już drugi sezon skacze na takim poziomie, również Karl w tamtym sezonie odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, a teraz jest jeszcze lepszy. Wielokrotnie stawał na podium, jest liderem klasyfikacji generalnej... ma wielki potencjał - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2020 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Smarowanie w biegach narciarskich i w narciarstwie alpejskim to "troszkę" inna bajka i wpływ na wynik niż w skokach. Łatwe do zrozumienia i wywnioskowania nawet dla dziecka. Szkoda, że nie dla wszystkich.
(15.01.2020, 15:44)
Hej
No i właśnie czytam że ta świetna słowacka alpejka ma włoskiego serwisanta. Tylko po co? Przecież w Polsce ich całe stada i byłoby taniej a resztę mogła pozycja dojazdowa załatwić. Haha.
(15.01.2020, 08:20)
Arturion
Bo nie ma takiej ksywy. A raczej jest marginalna. Ostatnio mówiono "Różowa pantera". ;-)))
(14.01.2020, 23:04)
bnk
Rozwala mnie że wielokrotnie w TV było ze Kubacki ma ksywę Wezyr a w całym internecie nie ma o tym ani słowa :D
(14.01.2020, 23:00)
marmi
Tak, w relacji FIS podawany jest jakiś wiatr. Nigdzie nie jest napisane co to jest dokładnie za wiatr, ale Hej sobie wymyślił/uznał, że jest to chwilowy wiatr na progu skoczni. Była już o tym kiedyś dyskusja.
Na podstawie takiego założenia, które nie ma w niczym poparcia, wysuwa daleko idące wnioski. Dodatkowo nie jest prawdą, że każdy skoczek, dla którego ten wskaźnik jest "zły" skoczy słabo i vice versa. Nie przyjmuje też do wiadomości, że wiatr podawany podczas odbicia nie jest tym, który liczy się do skoku a zielona linia (przy szybkich zmianach) nie odzwierciedla właściwej długości skoku do objęcia prowadzenia (nawet zakładając noty po 18). Nie przyjmuje też do wiadomości istoty pozycji najazdowej, która jest dostosowywana do indywidualnego sposobu wybicia każdego skoczka (najważniejszy element przed lotem) a dopiero później w miarę możliwości jest optymalizowana prędkość. Liczy się dla niego tylko sucha prędkość na progu, która wynika wyłącznie ze smarowania i wagi skoczka. Przy czym oczywiście sztab złośliwie jednym smaruje je lepiej a innym gorzej LoL
(14.01.2020, 20:21)
Hej
W kazdym razie nie powinien to być ktoś kogo kumple jeszcze skaczą, trenują zawodników czy po prostu są dobrymi znajomymi czy podopiecznymi dobrych znajomych.
A co do syna to ten czas leci. Pamiętam że miałeś młodocianych i to bardzo :)))
(14.01.2020, 14:58)
Polonus
Pozostaję przy swoim. To jest średnia.
Automaty musiały być bardzo inteligentne, żeby móc same puszczać zawodników. I przewidywać wszystkie potencjalne niebezpieczeństwa. A jeśli, z kolei, byłyby bardzo inteligentne, to również mogłoby chcieć sterować zawodami. Problem is not so easy.
Mój syn, który skokami interesuje się tylko wtedy jak przyjeżdża do mnie, a robi to stosunkowo rzadko, wpadł niedawno na pomysł, żeby sędziowie punktowi byli spoza krajów czołówki. Pomysł, moim zdaniem, ma swoje zalety i zdecydowanie więcej wad. Ale pomysł z puszczalskim spoza grona krajów uprawiających ten sport jest niekoniecznie głupi. taki Węgier na przykład. Albo Portugalczyk. Duża pensja i sankcja natychmiastowej utraty funkcji w wypadku nierównego traktowania skoczków. Bo chyba znajdzie się na Węgrzech czy w Portugalii paru uczciwych meteorologów?
(14.01.2020, 14:31)
Hej
Parz na ten wskaźnik w chwili odbicia z progu, to co wyskoczy razem z predkoscia. Nawet jeśli to średnia to bardzo wiele mówi o tym co się dzieje również na progu. A najlepsza jest zmiana wiatrowe go wskaźnika już po wskoczeniu odległości. Albo manipulacje albo liczenie wiatru tam, gdzie skoczek nie dolecial. A to ostatni pomiar który jest przeliczany na punkty, rzadko się to zdarza ale zdarza.
Dlatego jestem za automatycznym starterem. No skoro ja potrafię przewidzieć j a k daleko poleci skoczek przy danym wietrze to co dopiero ktoś od skoków. A tak być nie powinno by to ktoś o tym decydował. To ma być ślepy los.
(14.01.2020, 13:43)
Polonus
Jesli myślisz o tabeli live, którą pokazują na SJ, to to nie jest chyba wskaźnik dotyczący progu, tylko, jak przypuszczam, wskaźnik dotyczący średniej.
I siłą rzeczy, jeśli ta średnia jest gorsza, to wynik jest najczęściej adekwatny.
(14.01.2020, 13:16)
Hej
Ta tabela leci tylko w czasie skoków. I tylko wtedy da się oglądać. Nie wiem jak mierzą ale możesz mi wierzyć lub nie gdy na progu ten wskaźnik pokaxuje zły wiatr to skoczek zawsze źle skoczy a gdy dobry to zawsze dobrze. Poogladaj w czasie treningów wtedy i tak wizji nie masz. Albo bezpośrednio na FIS albo wejdź przez inny portal oni mają linka. Nie berkutchi ale FIS.
(14.01.2020, 12:47)
Polonus
Na stronie FIS pod jakim adresem?
Nie widziałem tej tabeli live ale czy to nie jest tak, że ona nie pokazuje danych z progu tylko też średnią?
Jak się akurat zmieniło średnio kiedy był na progu, to wygląda jakby się zmieniło na progu. A wcale tak nie jest.
(14.01.2020, 12:25)
Hej
Huber Aschenwald Koudelka pospadali w drugiej serii więc jednak wyniki ważne są. Spadł jeszcze Laniszek i Forfang ale u nich w tabeli nie widać bo tylko na progu mieli źle. Wiesz jakie miejsca zajmowali po I serii?
A tabeli live nie nagrywam video ale jest dostępna dla wszystkich na stronie FIS. Z niej też wiem dokładnie czemu się Żyła wywrocil w Wiśle choć on sam może tego nie pamiętać a z Was nikt nie zauważył. Po wyjściu z progu dziwnie mignęły wskaźniki wiatru z 0,7 na 0,9 i znów 0,7.byly to chyba ułamki sekundy widać jakiś wir za progiem który mógł naruszyć jego calasylwetke i potem prowadzić do upadku. Ostatnio o czymś podobnym mówił trener Szturc ale dotyczyło Kubackiego i wpływu na Lądowanie .
(14.01.2020, 12:00)
Polonus
To na wyniki konkursu mają wpływ tylko warunki w drugiej serii?
Nowe i twórcze spojrzenie na dyscyplinę sportu, jak się wydaje.
Ale dobrze. Druga seria (wszyscy wiatr z tyłu):
Geiger - 0,85
Kraft - 0,63
Kubacki - 0,94
Stoch - 0,76
Żyła - 0,74
Forfang - 0,54
Lindvik - 0,60
Prevc - 0,94
Lanisek - 0,66
Sato - 0,60

Wychodzi, że jeszcze bardziej strzeliłaś w płot.

Tak, ja piszę o wietrze, o którym wiemz całą pewnością, że taki był. A przynajmniej, że taki podają oficjalnie. Ty piszesz o wietrze, do danych o którym nie mamy dostępu. No chyba, że Ty masz. Pzrynajmniej na skoczni w Predazzo. To proszę o źródło. Bardzo będę wdzięczny.
(14.01.2020, 11:30)
Hej
I jeszcze jedno @Polonus.ja pisze o wietrze na progu a nie tym z tabeli a tam podają końcowy. Ty liczysz końcowy jednak to ten na progu na kluczowe znaczenie. Jeśli mi nie wierzysz poczytaj post @barnaba pod złotym medalem dla Kubackiego. On tam opisuje te wiatry dokładnie. Tłumaczy jak to jest w Realu. Nie całkiem się że mną zgadza ale opisuje fakty, To ważne fakty.
(14.01.2020, 10:33)
Hej
Ja piszę o drugiej serii w Predazzoa nie o średnich. A w tej druzynowce chyba w Wiśle Niemcy mieli naprawdę fatalnie. Nie chcę mi się szukać teraz preliczen ale Polacy mieli jedne z najlepszych a Niemcy chyba najgorsze warunki że wszystkich. Mogło to być przypadkowe nie wiem ale tak było.
(14.01.2020, 10:29)
Polonus
Jeszcze o warunkach skakania w Predazzo w niedzielę.
Najgorsze miały rodziny Kobajaszi (Dżunsziro - 1,065, Rioju - 1,045) i Prevc (Pero -0,88, Domen - 0,81 i Cene - 1,085). Nikt nie skakał, średnio, w tak złych warunkach jak średni Prevc.
To info dla tych, którzy tak cały czas pieją, że Rioju jest faworyzowany.
Ja tez raz piałem, ale na zasadzie wyjątku i wtedy to było uzasadnione (dostał ze dwa punkty wyższe noty niż powinien).
Uzupełnię tylko, ze jedne z gorszych warunków miał Leyhe.I dlatego tak stosunkowo słabo w niedzielę wypadł.
(14.01.2020, 10:17)
Polonus
@Hej
Trochę elementarnego obiektywizmu proponuję.
Sumaryczny wiatr (średnio na skok, wszyscy wiatr w plecy) czołowej szóstki:
Geiger - 0,685
Kraft - 0,695
Kubacki - 0,785
Stoch - 0,735
Żyła - 0,685
Forfang - 0,785
Lindvik - 0,570
Prevc - 0,880
Lanisek - 0,710
Sato - 0,935

Jesli ktoś był pokrzywdzony to Sato i Prevc.Jeśli ktoś był faworyzowany to Lindvik.
Reszta niby równo, ale jak zwykle Kraft miał lepsze warunki od Stocha, o Kubackim nie wspominając.
(14.01.2020, 09:11)
Hej
@Fan Tomek
Staraj się nie pisać z epitetami bo cię będą cenzurowali. Mnie to nie 0rzeszkadza co napisałeś wczoraj ale jak widzisz redakcji tak no ci zmienili komentarz. Mnie niedawno tydzień trzymali na cenzurze komentarz z epitetem pod adresem sędziów :)
A co do naszych to ja patrzę na całość oraz to w jakich warunkach puszczono Zyle i Stocha i czemu ich wynik był tak dobry.
U Niemców jest poprawa. Ale najszybciej takie coś widać u tych co słabiej skakali bo u lepszych zmiany wprowadza się ostrożniej a niektórzy wręcz ich nie chcą stąd spadek wyników. Zasada wiem lepiej lub poprzedni trener wiedział lepiej czasami bardzo przeszkadza. Inna sprawa że Niemcy jeździli w naprawdę złych warunkach szczególnie ta druzynowka która im tak źle poszła. Śledzę live tabele i naprawdę te zmiany na zły wiatr były płynne a nie sztucznie im punkty dodawanie jak niektórzy podejrzewają np wczoraj wiało źle wszystkim dookoła Żyły a Zyle poczekam na lepszy wiatr na progu i stąd ten długi skok. Po nim znów puszczono jak leci i pozostali pospadali bliżej.
(14.01.2020, 08:41)
Polonus
Ważnym i rzeczywistym sprawdzianem będą konkursy w Neustadt. Mimo wszystko starty na skoczniach małych nie mogą być aż tak reprezentatywne. To są inne obiekty. Z drugiej strony jak ktoś jest w wysokiej formie, jak Geiger czy Kubacki, to mu wszystko jedno czy skacze na dużej czy na małej i czy skacze na nartach, czy na drzwiach od stodoły.
Żeby tylko dopisała pogoda i były równe warunki. Wtedy bym się się znacznie mniej martwił. Zwłaszcza o Stocha i Żyłę. Dla Huli i Kota zmienne warunki mogłyby być szansą na podreperowanie konta. W równych warunkach dalej będą się szarpać miedzy trzecią a czwartą 10-tką. Oby Olkowi sprzyjało szczęście. Nie zdobył punktów już chyba ze trzy, a może nawet cztery sezony.
(14.01.2020, 08:28)
Polonus
Leyhe, podobnie zresztą jak Schmid, w niedzielę trafił naprawdę nie najlepsze warunki. O Eisenbichlerze nie chce mi się pisać, bo raz, że go nie lubię, a dwa, że nie startował.
Już to pisałem, ale powtórzę. Dobra robota Horngachera już przynosi niezaprzeczalne efekty. Nie trafił na razie tylko do Eisenbichlera i (tutaj odnotowuje totalną porażkę) do Freitaga. Ale reszta jego kadry, czyli Geiger, Schmid, Paschke skacze najlepiej w karierze. Leyhe ma punktów mniej niż w zeszłym roku, ale idzie w górę, a będzie jeszcze lepszy.
(14.01.2020, 08:14)
FanTomek
No tak coraz słabsi ... I piszesz to po najlepszym weekendzie naszych skoczków w tym sezonie ?
(14.01.2020, 00:19)
Hej
Nie martwmy się o Niemców gdy tam Horngacher. Martwym się o naszych skoczków. Niestety Niemcy coraz silniejsi a nasi coraz słabsi. Beton dzialaczowski nie pomaga. A powinien wysłać cześć sztabu na zielona trawke. To nie skoczkowie zawodzą to sztab pracuje coraz gorzej a właściwie dwa sztaby.
Na razie naszym plusem to ten od światełka...
(13.01.2020, 22:40)
kibic (fan Zografskiego)
Z trójki liderów czyli Leyhe, Eisen i Geiger, tylko ten ostatni zrobił postęp, tak więc nie jest tak różowo, chociaż oczywiście lider PS robi wrażenie. Widać też fachową rękę na przykładzie buloklepów jak Paschke czy młodych zdolnych jak Schmid. Ogólnie szału nie ma, ale jeśli wziąć pod uwagę brak największego talentu, to przenosiny do Niemiec, nie wyglądają na stracone.
(13.01.2020, 22:28)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Horngacher: Geiger był w Predazzo prawie nie do pobicia
Horngacher: Geiger był w Predazzo prawie nie do pobicia

Horngacher: Geiger był w Predazzo prawie nie do pobicia

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich