Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Osiem dni temu - zwycięstwo w Engelbergu; dzi¶ w Oberstdorfie - dopiero dziewiętnasta lokata. Kamil Stoch, mimo dalekiego miejsca, pozostaje zadowolony ze swoich skoków.

Nie jest tajemnic±, że w pierwszej serii to Kamil Stoch startował w najgorszych (przynajmniej według u¶rednionego pomiaru) warunkach - przy jego nazwisku widnieje warto¶ć 0,76 m/s w plecy. Polak nie miał więc łatwego zadania, ale starał się wykonać swoj± pracę w 100%:

- Jest w porz±dku. Zrobiłem dzi¶ wszystko, co mogłem. Skoki były dobre jako¶ciowo, zwłaszcza pierwszy - ocenił swój występ Stoch.

Polak jednocze¶nie nie chciał po¶więcać zbyt wiele uwagi warunkom atmosferycznym:

- Robię tyle, ile mogę, i mówię o tym, co mogę - na resztę nie mam wpływu. Zawsze skupiam się na tym, co ja mogę zrobić i poprawić u siebie. W moim odczuciu zrobiłem dzisiaj to, co mogłem, żeby skoki były najlepsze. Czasem tak bywa. Nie zawsze dostaje się wszystko, co się chce - zakończył nieco rozgoryczony.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Oczywi¶cie, że to s± równe i sprawiedliwe warunki, mam nadzieję że nikt nie oczekuje identycznych :)
0,5m/s różnicy to nic, często jest 2 a nawet 3.
(31.12.2019, 10:11)
Hej
Baju baju. Stoch przy wietrze 0,61 w plecy skoczył 124,5 m a przy 0,13 w plecy 130,5 m. I to s± te niby równe i sprawiedliwe warunki. Ze nie jest w formie każdy wie i że daleko leci tylko przy silnym wietrze pod narty też każdy widzieć powinien. Może forma Polaków wzro¶nie gdy będ± cały tydzień z trenerem a nie tylko w weekend. Zobaczymy
(31.12.2019, 10:06)
marmi
To był najrówniejszy je¶li chodzi o warunki konkurs w sezonie, wręcz idealny. Opieranie się na najgorszych warunkach Stocha w pierwszej serii jest po prostu nieuzasadnione, bardzo podobne (1 do kilku setnych lepiej) miało kilku innych zawodników. To nie był wiatr, który skoczkowi w wysokiej formie mógłby istotnie przeszkodzić. Nie ma tu co zwalać na warunki no chyba, że na ten u¶redniony pomiar złożyły się składowe, które mu znacznie bardziej przeszkodziły niż to co wynika z u¶rednionego wła¶nie. To jest jednak bardzo w±tpliwe z uwagi wła¶nie na stosunkowo równy i mały wiatr przez cały konkurs.
(30.12.2019, 20:58)
Trollznafca
Skoki Stocha byly przeciętne. W pierwszej serii może i miał pecha ale w drugiej nie było już tak Ľle. Chodzi oczywiscie o warunki. W podobnych warunkach skoczył zdecydowanie bliżej niż jego rywale. Po prostu w tych jego skokach nie widac juz energii, błysku. No cóz , swoje juz w zyciu osi±gn±ł.
(30.12.2019, 10:43)
Ogr
Stoch to Stoch.Swoje wygral,jak w tej piosence "Nic nie moze przeciez wiecznie trwac". Ja mu kibicuje zeby dobil do 40 wygranych PS ,to by bylo jakby Adama wyprzedzil
(30.12.2019, 10:18)
fan skoków 886
Stoch byłby w dziesi±tce a może na podium gdyby nie warunki w I serii
(30.12.2019, 08:29)
Maniek
Skoki były dobre, inni w podobnych warunkach skakali duuużo dalej. Panie Kamilu co¶ hes nie tak.
(30.12.2019, 06:39)
kibic (fan Zografskiego)
Ja też bym nie doszukiwał się tutaj spiskowych teorii. Kto¶ musi mieć pecha a kto¶ musi mieć szczę¶cie. Inaczej konkurs trwałby godzinami i nie wiadomo czy by się skończył. Nie wiem, może system przeliczników powinien bardziej uwzględniać wiatr, żeby rekompensować różnice w warunkach?
Dzisiaj nie obwiniam tych od wypuszczania zawodników, ale durny system KO. Już nawet pomijaj±c warunki pogodowe, uważam że zawodnik powinien skakać w¶ród zawodników o zbliżonym poziomie, wtedy ma punkt odniesienia. Co innego skakać przy końcu stawki, a co innego być wyrwanym na pocz±tku stawki, po kilku skokach przeciętnych buloklepów,
(29.12.2019, 23:03)
Gary
Już dajcie na luz z tymi spiskowymi teoriami. Po prostu Stoch pechowo trafił na złe warunki w I serii i tyle. Dzi¶ on, jutro kto inny. Nikt nie wycyrklował przecież z czasem i wiatrem tak, żeby zaszkodzić Polakowi a pomóc Niemcom czy Austriakom. Co miał np. wczoraj powiedzieć Huber? Poza tym Stoch w drugiej serii warunki miał porównywalne, a skoczył słabiej od czołówki. Po prostu nie jest w najwyższej formie i tyle.
(29.12.2019, 22:52)
Polonus
@Areq
Wła¶nie. Oto jest pytanie. Pytanie retoryczne. Krafta raz pu¶cili w złych warunkach. W Ga-Pa. Dostali za to taki zryp (może zrobimy zakłady od kogo?), ze teraz gotowi czekać 5 minut, żeby tylko nie kręcił nosem.
Nikt nie ma tak dobrze u sędziów jak Kraft. Czy u punktowych czy u tego pajaca na wieży.
(29.12.2019, 22:36)
Areq
To już drugi raz z rzędu gdy puszczaj± go w najgorszych warunkach. Ciekawe czy Krafta też by 2 razy tak pu¶cili...
(29.12.2019, 22:25)
kibic (fan Zografskiego)
Niestety, Stoch stracił na przegłupim systemie KO. Gdyby skakał w czołówce, wierzę że wynik byłby lepszy, chociaż prawdę mówi±c, o zwycięstwie Stocha w TCS i tak nie byłoby mowy.
(29.12.2019, 21:58)