Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
24.09.2021
Kandersteg HS-106
Alpen Cup

Osiem dni temu - zwycięstwo w Engelbergu; dziś w Oberstdorfie - dopiero dziewiętnasta lokata. Kamil Stoch, mimo dalekiego miejsca, pozostaje zadowolony ze swoich skoków.

Nie jest tajemnicą, że w pierwszej serii to Kamil Stoch startował w najgorszych (przynajmniej według uśrednionego pomiaru) warunkach - przy jego nazwisku widnieje wartość 0,76 m/s w plecy. Polak nie miał więc łatwego zadania, ale starał się wykonać swoją pracę w 100%:

- Jest w porządku. Zrobiłem dziś wszystko, co mogłem. Skoki były dobre jakościowo, zwłaszcza pierwszy - ocenił swój występ Stoch.

Polak jednocześnie nie chciał poświęcać zbyt wiele uwagi warunkom atmosferycznym:

- Robię tyle, ile mogę, i mówię o tym, co mogę - na resztę nie mam wpływu. Zawsze skupiam się na tym, co ja mogę zrobić i poprawić u siebie. W moim odczuciu zrobiłem dzisiaj to, co mogłem, żeby skoki były najlepsze. Czasem tak bywa. Nie zawsze dostaje się wszystko, co się chce - zakończył nieco rozgoryczony.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Oczywiście, że to są równe i sprawiedliwe warunki, mam nadzieję że nikt nie oczekuje identycznych :)
0,5m/s różnicy to nic, często jest 2 a nawet 3.
(31.12.2019, 10:11)
Hej
Baju baju. Stoch przy wietrze 0,61 w plecy skoczył 124,5 m a przy 0,13 w plecy 130,5 m. I to są te niby równe i sprawiedliwe warunki. Ze nie jest w formie każdy wie i że daleko leci tylko przy silnym wietrze pod narty też każdy widzieć powinien. Może forma Polaków wzrośnie gdy będą cały tydzień z trenerem a nie tylko w weekend. Zobaczymy
(31.12.2019, 10:06)
marmi
To był najrówniejszy jeśli chodzi o warunki konkurs w sezonie, wręcz idealny. Opieranie się na najgorszych warunkach Stocha w pierwszej serii jest po prostu nieuzasadnione, bardzo podobne (1 do kilku setnych lepiej) miało kilku innych zawodników. To nie był wiatr, który skoczkowi w wysokiej formie mógłby istotnie przeszkodzić. Nie ma tu co zwalać na warunki no chyba, że na ten uśredniony pomiar złożyły się składowe, które mu znacznie bardziej przeszkodziły niż to co wynika z uśrednionego właśnie. To jest jednak bardzo wątpliwe z uwagi właśnie na stosunkowo równy i mały wiatr przez cały konkurs.
(30.12.2019, 20:58)
Trollznafca
Skoki Stocha byly przeciętne. W pierwszej serii może i miał pecha ale w drugiej nie było już tak źle. Chodzi oczywiscie o warunki. W podobnych warunkach skoczył zdecydowanie bliżej niż jego rywale. Po prostu w tych jego skokach nie widac juz energii, błysku. No cóz , swoje juz w zyciu osiągnął.
(30.12.2019, 10:43)
Ogr
Stoch to Stoch.Swoje wygral,jak w tej piosence "Nic nie moze przeciez wiecznie trwac". Ja mu kibicuje zeby dobil do 40 wygranych PS ,to by bylo jakby Adama wyprzedzil
(30.12.2019, 10:18)
fan skoków 886
Stoch byłby w dziesiątce a może na podium gdyby nie warunki w I serii
(30.12.2019, 08:29)
Maniek
Skoki były dobre, inni w podobnych warunkach skakali duuużo dalej. Panie Kamilu coś hes nie tak.
(30.12.2019, 06:39)
kibic (fan Zografskiego)
Ja też bym nie doszukiwał się tutaj spiskowych teorii. Ktoś musi mieć pecha a ktoś musi mieć szczęście. Inaczej konkurs trwałby godzinami i nie wiadomo czy by się skończył. Nie wiem, może system przeliczników powinien bardziej uwzględniać wiatr, żeby rekompensować różnice w warunkach?
Dzisiaj nie obwiniam tych od wypuszczania zawodników, ale durny system KO. Już nawet pomijając warunki pogodowe, uważam że zawodnik powinien skakać wśród zawodników o zbliżonym poziomie, wtedy ma punkt odniesienia. Co innego skakać przy końcu stawki, a co innego być wyrwanym na początku stawki, po kilku skokach przeciętnych buloklepów,
(29.12.2019, 23:03)
Gary
Już dajcie na luz z tymi spiskowymi teoriami. Po prostu Stoch pechowo trafił na złe warunki w I serii i tyle. Dziś on, jutro kto inny. Nikt nie wycyrklował przecież z czasem i wiatrem tak, żeby zaszkodzić Polakowi a pomóc Niemcom czy Austriakom. Co miał np. wczoraj powiedzieć Huber? Poza tym Stoch w drugiej serii warunki miał porównywalne, a skoczył słabiej od czołówki. Po prostu nie jest w najwyższej formie i tyle.
(29.12.2019, 22:52)
Polonus
@Areq
Właśnie. Oto jest pytanie. Pytanie retoryczne. Krafta raz puścili w złych warunkach. W Ga-Pa. Dostali za to taki zryp (może zrobimy zakłady od kogo?), ze teraz gotowi czekać 5 minut, żeby tylko nie kręcił nosem.
Nikt nie ma tak dobrze u sędziów jak Kraft. Czy u punktowych czy u tego pajaca na wieży.
(29.12.2019, 22:36)
Areq
To już drugi raz z rzędu gdy puszczają go w najgorszych warunkach. Ciekawe czy Krafta też by 2 razy tak puścili...
(29.12.2019, 22:25)
kibic (fan Zografskiego)
Niestety, Stoch stracił na przegłupim systemie KO. Gdyby skakał w czołówce, wierzę że wynik byłby lepszy, chociaż prawdę mówiąc, o zwycięstwie Stocha w TCS i tak nie byłoby mowy.
(29.12.2019, 21:58)