Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
23
27
28
29
30
wrzesień 2021
Najbliższe zawody
24.09.2021
Kandersteg HS-106
Alpen Cup

Całkiem optymistyczne prognozy pogody nie mają przełożenia na rzeczywistość. Aura panująca w Engelbergu nie pozwoliła na przeprowadzenie treningów i kwalifikacji, które przeniesiono na jutro.

Pogoda nie przestaje zaskakiwać skoczków - silny wiatr, któremu towarzyszą wysokie temperatury i opady deszczu, nie pozwolił na przeprowadzenie dzisiejszych treningów przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata.

Pierwotnie pierwsza seria skoków miała ruszyć o 16:00, natomiast od 18:00 miały trwać kwalifikacje; później treningi przesunięto na 18:00, a ostatecznie wszystkie trzy serie odwołano.

Tym samym został zmodyfikowany plan sobotnich zawodów - konkurs powinien rozpocząć się zgodnie z planem o 16:00, natomiast o 13:30 ruszy jedyna seria treningowa, a o 14:30 - kwalifikacje.
Puchar Świata Engelberg
20 grudnia 2019 (piątek)
10:30odprawa techniczna
21 grudnia 2019 (sobota)
13:30oficjalny trening (jedna seria)
14:30kwalifikacje
16:00konkurs indywidualny
22 grudnia 2019 (niedziela)
13:30kwalifikacje
15:00konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
@M.
Ja sobie nie żartuję. Ocieplenie klimatu jest, nie zaprzeczałem przecież temu. Oczywiście, że sporty zimowe mają coraz gorzej.
Wiadomo też, że ocieplenie to nie jest dobre, szczególnie dla nisko położonych nad morzem terenów, wysp itp.
To wszystko jednak pryszcz w porównaniu do periodycznych epok lodowcowych. O tym się nie mówi, bo nie wiadomo kiedy to nastąpi, a ocieplenie jest tu i teraz. Jak to jednak się stanie, a jest to powtarzam pewne, to zatęsknimy za tym ociepleniem. No i migracja nie będzie z Afryki do Europy tylko odwrotnie...
(21.12.2019, 11:36)
Fanka
@ Paweł
Dlaczego w tej odmianie pomieszałeś liczbę pojedynczą i mnogą, jeśli już chcesz się tym zajmować. Wiem, że jest ich trzech, ale to trzeba jakoś uporządkować.
A w ogóle to chyba świat się kończy (albo te nadchodzące Święta tak na mnie wpłynęły ;-) - dyskutuję o Kobayashich.
Miłego oglądania dzisiaj, żeby tylko bezpiecznie i bez kontuzji zawodnicy dotrwali do Świąt.
(21.12.2019, 11:33)
Paweł
Mianownik-Kobayashi
Dopełn iac z-Kobayashi
Celownik-kobay asho m
Biernik-kobayashi
Na rzędnik -kobayashami
Miejscownik-K obay asach
Wołacz-Kobayashi.
(21.12.2019, 10:55)
M.
- Jest jednak ocieplenie klimatu. To powoduje, że sporty zimowe będą mieć coraz gorzej. Zdecydowanie tak. Stąd też nowe technologie. Choćby HDS-y, które produkują śnieg w Wiśle. To coś, co powoduje, że przy plusowych temperaturach możemy go wytwarzać. Wiatr? Nie jesteśmy w stanie nic zrobić - podkreślił Adam Małysz.

Jakoś Małysz nie boi się mówić o tym głośno. Inne sztaby również podkreślały wagę problemu. Ja nie wiem, dlaczego tak uparcie niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości faktów.

Ale jasne, lepiej sobie żartować i mówić o epoce lodowcowej. Niepoważne.
(21.12.2019, 09:56)
Paweł
Chyba, a raczej Kobayashi bo moja siostra uczy się polskiego i mówi że imion nie odmiana się przez przypadki i zawsze mnie wyzywa za jest to format pojedynczy
(21.12.2019, 08:37)
Fanka
@ Paweł
Chyba Kobayashiemu ;-).
Spokojnie, nie zaczęłam mu kibicować ;-). Tylko chodzi mi o poprawną odmianę nazwiska, o czym wspomina też @xmot.
(21.12.2019, 07:32)
OcieplenieShit
Nie ma globalnego ocieplania, to wyciaganie kasy nic wiecej.
(21.12.2019, 01:48)
Paweł
W czwartek Niemczech było +18 stopni, a wiem to bo mój kuzyn przyjechał na święta i przez Niemcy przejaźdżał.
(21.12.2019, 00:24)
marmi
Mnie tam to ocieplenie jakoś nie martwi, bardziej nieuchronna epoka lodowcowa. Nie wiadomo tylko kiedy nastąpi, miejmy nadzieję, że nie za naszego życia.
(21.12.2019, 00:19)
Ads
Globalne ocieplenie postępuje, niestety. Dziś w Engelbergu było +14 stopni. A to są góry
(20.12.2019, 23:19)
Paweł
O ten ród ci chodzi nawet go nie spostrzegłem, że napisałem rud, bo za szybko piszę, a jestem ciekaw ile ty błędów życiowych popełniasz.
(20.12.2019, 22:02)
xmot
Paweł - naucz się pisać poprawnie!!!
(20.12.2019, 21:50)
Paweł
Kasajemu urodził się syn gratulacje, za 16 lat będzie nowy Kasai w skokach myślałem że ten rud się wyginie, a tu patrz na stara lata jak młody ogier.
(20.12.2019, 21:36)
Paweł
Lepiej niech cały sezon odwołają i dadzą PŚ Kobayashowi.
(20.12.2019, 18:10)
fan skoków 886
ponoć jutro i pojutrze ma być lepiej z wiatrem
(20.12.2019, 18:08)
Paweł
No i koniec w tym sezonie skakanie, ani nie będzie czterech skoczni, ani mistrzostw lotów, bo Murańka zdobył punkty, a Kobayashi jest pierwszy i już zdobył PŚ.
(20.12.2019, 18:08)
M.
Aj, oczywiście, że będzie mróz i opady! Sęk w tym, że pogoda będzie coraz bardziej nieprzewidywalna.
(20.12.2019, 17:46)
Hmm
Żebyś czasami za kilka lat nie narzekał na mróz i obfite opady śniegu.
(20.12.2019, 17:38)
kibic
Skoki na śniegu już się pomału zwijają, idzie globalne ocieplenie jedynie igielit ewentualnie zostanie jeśli wiatr będzie łaskawy.
(20.12.2019, 17:05)
Ja to ja
@M. W ubiegłym sezonie szło dosyć sprawnie.
(20.12.2019, 16:41)
M.
Marna jest przyszłość skoków narciarskich. Zmiany klimatyczne -> wyższe temperatury, brak śniegu, silniejsze podmuchy wiatru. Pewnie da się to uratować poprzez reorganizację terminarza (na pewno gdzieś nie wieje i jest śnieg), ale z roku na rok będzie coraz ciężej.
(20.12.2019, 16:26)
piotrek92
@marek.soca1, trochę nielogicznie napisałeś posta, ale tak czy siak, dopóki nie odbędzie się seria treningowa, to nie ma prawa się odbyć żadna punktowana, nieważne czy kwalifikacje, czy od razu konkurs
(20.12.2019, 16:13)
marek.socha1
kwalifikacje mogą się nie odbyć bez treningu, ale konkurs już nie
(20.12.2019, 16:10)
koala
Nie może się odbyć konkurs/kwalifikacje bez ani jednego treningu
(20.12.2019, 15:43)
DKJASDNAS
podobno jak się trening nie odbędzie to są pomijane kwalifikacje, prawda to?
(20.12.2019, 15:19)
dsjdlsakdlsal
ALE TO IRYTUJĄCE