Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Po zawodach w Ruce poznali¶my skład reprezentacji Polski na kolejny weekend rywalizacji w Pucharze ¦wiata. Niespodzianek nie ma...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zgodnie z przewidywaniami skład naszej ekipy nie ulegnie zmianie. Do Niżnego Tagiłu pojad± zatem Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka, który jako jedyny z tej grupy jeszcze nie wywalczył żadnych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.

W mroĽnym i ¶nieżnym Niżnym Tagile odbęd± się dwa konkursy indywidualne (sobota i niedziela); na pi±tek w wyj±tkowo wczesnych dla nas godzinach zaplanowano natomiast treningi i kwalifikacje.

Puchar ¦wiata Niżny Tagił
6 grudnia 2019 (pi±tek)
11:30odprawa techniczna
13:30oficjalny trening (dwie serie)
15:30kwalifikacje
7 grudnia 2019 (sobota)
14:30seria próbna
15:30konkurs indywidualny
8 grudnia 2019 (niedziela)
14:00kwalifikacje
15:30konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Polonus
@hej
Jeszcze się dowiemy, że Schallert to dobry trener. Brawo!
Przy nim nawet Kruczek to geniusz.
(06.12.2019, 08:46)
Hej
W Czechach wszystko się sypie odk±d pogonili Schallerta. No ale ze starterem nie mial szans i on.
(05.12.2019, 22:26)
PeeJoot
A Tomas Vancura skończył ze skokami
(05.12.2019, 20:23)
Polonus
@skifan
Nie b±dĽ zarozumiały.
Nie masz takiej siły sprawczej, zeby twoje uwagi wpłynęły na cokolwiek u Murańki.
Ja ci tylko uzmysławiam, że to co proponujesz, zaproponował swego czasu kto¶, kto tak± siłę sprawcz± ma. Jego propozycja weszła w życie. I, być może, to jest drugi powód (pierwszym jest niew±tpliwie to, że nie pojechał do Soczi zasługuj±c bezprzecznie na ten wyjazd), że Murańka przez ostatnich kilka lat skacze jak skacze. Nie każdy ma tak mocn± psychikę jak Kubacki.
(05.12.2019, 19:47)
Miodek
Murański ?
Matusiak?

Kim s±, bo nie kojarzę ;)
(05.12.2019, 11:39)
Laborre
Co do Murański pisałem już wielokrotnie - niektórzy juz zapomnieli jak jego ojciec targował się przed pierwszym występem na Wielkiej Krokwii, co zrobił sam skoczek jak się dowiedział że nie jedzie na IO - jak ktos ma tak zwajchrowan± psychę to nie ma szans na sukces w tym sporcie i tyle... Matusiak dał mu ostatnia szansę i podał rekę ale mam nieodparte wrażenie że to ostatni wzlot... obym się mylił ! niestety
(04.12.2019, 19:24)
placek08
@skifan
Zasadniczo z większo¶ci± twojej wypowiedzi możnaby się zgodzić. Z tym, że:
1) Kilka kiepskich startów Murańki nie oznaczaj± jeszcze, że jest słaby.
2) Na najwyższym poziomie powinni skakać najlepsi, czyli kto¶ musi skakać lepiej od niego, żeby to zast±pić.
3) 7. miejsce zostało zdobyte przez Murańkę.
4) To s± skoki, a nie piłk± nożna. Zawodnik nie będzie trenował ze swoim trenerem, jeżeli nie pojedzie z nim na zawody.
5) Jednocze¶nie skoczek, aby zarabiać musi się pokazać w TV.
(04.12.2019, 15:29)
skifan
@ Polonus

Zechciej, proszę, dokładnie wyja¶nić, w jaki sposób krytyka kiepskich startów skoczków, na przykład Murańki, zakończona wnioskami, aby ze względu na oczywist± słabo¶ć wycofać ich z międzynarodowej rywalizacji na najwyższym poziomie, miałaby zniszczyć ich karierę?
Moim zdaniem to bzdura, bo rozwój, w szczególno¶ci wspięcie się na wysoki poziom międzynarodowy, zależy od innych czynników, a uzasadniona słabymi wynikami krytyka i wynikaj±ce z niej logiczne wnioski może ewentualnie co najwyżej pomóc w rozwoju a nie w nim przeszkodzić, o ile sprawa dotyczy osób inteligentnych i ambitnych.
(04.12.2019, 13:10)
Polonus
@pesymista
Objadanie się szalejem przed dokonaniem wpisu skutkuje potem takimi tekstami jak twój.
Chcesz wysłać Hulę na Kontynental w momencie kiedy zdobył 9 pkt P¦ i kiedy uwierzył, że być może uda sie jeszcze wrócić do formy sprzed dwóch lat? A tacy co Murańkę, po jednym albo dwóch nieudanych konkursach, wysyłali do domu, już byli. I karierę mu przez to, być może, zniszczyli.
(03.12.2019, 15:03)
pesymista
My¶lę że Hula i Murańka powinni skakać w kontynentalnym bo słabo im idzie a takie wożenie nie ma sensu
(03.12.2019, 12:07)
Hej
Je¶li kto¶ jest narciarzem alpejskim to dla niego skoki nie straszne. WeĽmie kilka lekcji techniki i może polecieć daleko. Np taki Wasek podobno potrafił na nartach zjazdowych skoczyć 30 m na stoku. On jeĽdził na lodówce trenował też narciarstwo alpejskie. Ale tak potrafi± skakać też Ci co nigdy skoków narciarskich nie trenowali.
(02.12.2019, 21:03)
Vnkl
To ja sie pytam jak to możliwe że ten Belg co skakał na nartach może z 30 razy w życiu był w stanie skoczyć 68m a taki Stevsnovic z Serbii co już z 2-3 lata trenuje skacze 48,m???
Od czego to zależy czy to jaka¶ łajza jest? A np. taki Ovidsysson ten Islsndczyk yo dkskzl w letnich Mistrzostwach Polski pod flag± Norwegii i przegrywał z naszymi 13 latkami :D
(02.12.2019, 20:34)
Capyxd1
Ciekawostka
Przegl±daj±c listę aktywnych skoczków narciarskich natrafiłem na reprezentanta Hiszpanii Manuela Crespo,ma dopiero 16 lat
(02.12.2019, 19:04)
fan skoków 886
może Stoch był by wyżej w Kuusamo gdyby nie straszny wiatr w drugiej seri
(02.12.2019, 14:27)
Polonus
Skład optymalny. Oczywi¶cie jak na obecny stan naszych skoków.
A Klimek? Życzę mu punktów. Dużo punktów.
(02.12.2019, 12:03)
pogoda
Najgorsze prognozy dla Niżnego przypadaj± akurat na dni zawodów, nie najlepiej to wygl±da ;(