Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
13.12.2019, godz. 16:00
Notodden HS-98
FIS Cup

Nie udało się przeprowadzić niedzielnych zawodów skoków narciarskich w Ruce - z powodu silnego wiatru najpierw anulowano kwalifikacje, a następnie konkurs...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Niekorzystne prognozy pogody dla Ruki sprawdzają się - w fińskiej stacji narciarskiej od rana wieje silny wiatr, który najpierw uniemożliwił rozegranie serii skoków do kombinacji norweskiej, później spowodował przełożenie i odwołanie kwalifikacji do konkursu skoków, a ostatecznie anulowanie również samego konkursu.

W ostatnich godzinach w Ruce można zauważyć silne ruchy powietrza, którym na dodatek brakuje stabilizacji - skakanie przy podmuchach rzędu nawet 25 m/s (takie maksymalne pomiary zanotowano w okolicach południa) nie wchodzi w grę.

Mimo że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut pomiary wykazywały nieco niższe prędkości wiatru, to jednak przy podmuchach rzędu 10-12 m/s (w porywach do 17-20 m/s) bezpiecznie skakać się nie dało.

W związku z trudnymi warunkami zaplanowane na 14:45 kwalifikacje najpierw zostały opóźnione o pół godziny, a następnie całkowicie odwołane. Do pierwszej rundy konkursowej miało być dopuszczonych wszystkich 65 skoczków zgłoszonych do rywalizacji, jednak ostatecznie i to nie doszło do skutku - zaplanowany na 16:30 konkurs został odwołany.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
T
Szkoda, że się nie udało, ale powody odwołania zawodów były uzasadnione. Ja mimo wszystko, nie uważam że Kuusamo to takie złe miejsce, odbyło się tam wiele fajnych konkursów. Swoją drogą ciekawe, która skocznia wygrywa pod względem ilość odwołanych lub problematycznych zawodów z powodu złych warunków atmosferycznych? Nie trafiłem nigdy na taką statystykę. Straty finansowe podobno są spore, ale proponuję by w zamian rozegrać dodatkowy konkurs w Zakopanym lub powrócić jeszcze raz do Wisły, w czasie gdy występowanie naturalnego śniegu będzie bardziej prawdopodobne :)
P.S. Najlepszego Adaś!
(03.12.2019, 19:41)
Paweł
Skocznie przesunąć na lewo z tego zdjęcia, a z tyłu skoczni na prawo- by się przydało tak widać modernizacja skoczni na moje oko to się tam wszystko sypie i dlatego robią dwa tygodniowe konkursy w innym terminie i jak dla mnie nikt nie chce tego utrzymywać, bo pewnie mają problemy finansowe, a żaden skoczek fiński to katastrofa.
(02.12.2019, 17:22)
Hej
A jakim cudem boczny wiatr może się dostać pod dach? A to boczny wiatr jest najgorszy
(02.12.2019, 14:04)
Polonus
Zadaszona skoczni nie chroni przed wiatrem tylko przed opadami.
A na dalekiej północy, wszędzie zresztą, ale tam szczególnie, głównym wrogiem jest wiatr. W dodatku z reguły lodowaty.
(02.12.2019, 10:15)
Hej
A Finowie planowali zbudować zadaszona skocznie gdzieś na koło podbiegunowym i tego nie zrobili. Szkoda.
(01.12.2019, 21:12)
CzarnyBaron
Szkoda zawodów, Ruka to fajna skocznia, a ci co gadają, że tutaj co roku problemy z wiatrem to poza zawodami z sezonu 2006/07 skoków nie oglądali...

@Paweł
W domu wszyscy zdrowi?
(01.12.2019, 20:08)
fan skoków 886
chciałem rewanżu za wczoraj
(01.12.2019, 19:37)
Paweł
Mogli wydłużyć rozbieg i by skakali tam gdzie było 11m/s to by nie było.
(01.12.2019, 19:07)
Paweł
By było trochę krzywo, ale by skakali i kto powiedział że skocznie musi stać prosto, a nie np. ukosem.
(01.12.2019, 19:05)
Paweł
Czemu tą skocznie wybodowali tak jak tam ciągle wieje, nie mogli wybudować inaczej odwrotnie północ-południe lub zachód-wschód, albo wschód-północ, wschód-południa, albo zachodnie-północ lub południe itk. ...
(01.12.2019, 19:02)
Hej
Po prostu była ta sama belka chyba, nie cudowano z ocenami za styl oraz mieli podobne warunki wietrznie. Bo ci co trafili jak Stoch to lądował poza 10.ot tajemnica zbieznosci
(01.12.2019, 18:29)
Fanka
@ M
I właśnie o te "minimalne" różnice mi chodziło. Natomiast jest to ta sama dziesiątka, co w konkursie, bo tylko ta pierwsza dziesiątka zawodów jest poddawana analizie.
(01.12.2019, 18:10)
M.
@Fanka: taka statystyka nie ma sensu z tego względu, że nie da się w żaden sposób uwzględnić różnic w belkach startowych. Można oczywiście przeprowadzić to dla konkursu, w którym belka nie będzie zmieniana, ale z tego, co pamiętam w Wiśle zmieniana była. Aczkolwiek niewiele potrzeba wiedzy matematycznej, by domyślić się, że taka klasyfikacja będzie bardzo podobna do tej oficjalnej.

Sprawdził em z ciekawości jak to wyglądało przy wczorajszym konkursie, bo trafiłem na taką klasyfikację bez tych przeliczników za wiatr. Co się okazuje? W pierwszej 10 są dokładni ci sami zawodnicy, którzy znaleźli się w pierwszej 10 oficjalnych wyników. Minimalne różnice co do pozycji, które zajęli.
(01.12.2019, 18:00)
Yuiop
I TERAZ CZARNY PUNKT DLA NASZYCH:


N I Z H N Y. T A G I L
(01.12.2019, 17:34)
Paweł
Szkoda że odwołali tak idę spać zimno, cimno i Lipno to wygląda, a Zimi jak nie widać tak nie widać.
(01.12.2019, 17:18)
Yona
Skoki narciarskie umrą śmiercią naturalną z powodu zmian klimatycznych i jeśli świat nic z tym nie zrobi skończy się nasza ulubiona dyscyplina zimowa, a potem skończymy się my !!!
(01.12.2019, 17:11)
Fanka
@ KIBIC
Na trybunach? Raczej w szpitalu na OIOM-ie! Całe szczęście, że odwołano, nie chciałabym przy każdym skoku obawiać się powtórki upadku T. Morgensterna, A. Wellingera lub A. Laniška.
(01.12.2019, 17:03)
Jakomentatorskokow
17 mnasekunde... finska krajowka by po 14O skakala
(01.12.2019, 16:57)
Fanka
@ tom
Na jednej ze stron internetowych znalazłam ciekawą statystykę - wyniki konkursów PŚ w tym sezonie (co prawda tylko na razie tylko dwóch), analizowane dla pierwszej dziesiątki konkursów, liczone bez punktów za wiatr. Wiadomo, że czasy bez przeliczników raczej nie wrócą, ale wyniki tamtej "rywalizacji" dają do myślenia i potwierdzają pewną moją teorię, której - ze zrozumiałych względów - upubliczniać nie będę.
Dodam tylko, że w tamtej rywalizacji również prowadzi Daniel Andre Tande.
(01.12.2019, 16:56)
Hej
To bez znaczenia. Przecież te konkursy tylko po to by nadać reklamy tego ośrodka sportów zimowych. Specjalnie dwa konkursy indywidualne by wszyscy przyjechali i reklamy miały wielu widzów. Taka Wisła na tylko jeden konkurs indywidualny choć tylko w Polsce tłumy widzów pod skocznia.
(01.12.2019, 16:42)
KIBIC
Co to za nowy turniej Titise-Neustadt Five?
(01.12.2019, 16:41)
KIBIC
17-20 m/s? na trybunach by ladowali
(01.12.2019, 16:40)
KIBIC
MACIEJJ ma racje. Nastepny sezon bez Ruki zastapic Kazachskim Szczuczynskiem
(01.12.2019, 16:39)
MACIEJJ
ruka won z kalendarza.
(01.12.2019, 16:26)
tom
z roku na rok coraz mniej ogladam ta dyscypline, przy takich manipulacjach przez noty komputerowe, oceny sedziow ktore sa zupelnie wypaczone i te zmiany belki co ktos lepiej skoczy. syf te skoki nic wiecej
(01.12.2019, 16:24)
MS
Odwołany
(01.12.2019, 16:20)
M.
Zawody zostały odwołane.
(01.12.2019, 16:19)
marmi
10m/s wiatru minimum? Nie ma szans na żadne skakanie.
No chyba, że wiatr nagle ucichnie, ale to mało prawdopodobne.
(01.12.2019, 16:05)
Genesis
Jeśli o upadkach mowa, to porównajmy sobie z Wisłą.
(01.12.2019, 15:52)
Znafca skokuf narciarskih
@Genesis
Co roku silnie wieje, Rukatinturi to jeden z czarnych punktów. Silny wiatr i upadki. Witamy w Kuusamo!
(01.12.2019, 15:30)
zossiax
a jest widze
(01.12.2019, 15:21)
zossiax
gdzie koudelka?
(01.12.2019, 15:20)
Maciek
Słabo to widzę :/
(01.12.2019, 15:12)
Genesis
@jbb serio problemy co roku? Całkiem niedawno nie było. Za to bardzo często problemy zdarzają się w Innsbrucku, Bischofshofen i na otwarcie sezonu czy to Wisła czy Klingenthal.
(01.12.2019, 15:12)
jbb
Odwołanie zawodów chyba nie wchodzi w gre, Postarają się chociażby o jedną serie ;// Ruka to jedyna skocznia na której występują co roku problemy.
(01.12.2019, 14:56)
jb
Czyli dzisiaj maksymalnie jedna seria, a być może w ogóle odwołanie zawodów?
(01.12.2019, 14:37)