Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
07.12.2019, godz. 15:30
Niżny Tagił HS-134

Nie udało się przeprowadzić niedzielnych zawodów skoków narciarskich w Ruce - z powodu silnego wiatru najpierw anulowano kwalifikacje, a następnie konkurs...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Niekorzystne prognozy pogody dla Ruki sprawdzaj± się - w fińskiej stacji narciarskiej od rana wieje silny wiatr, który najpierw uniemożliwił rozegranie serii skoków do kombinacji norweskiej, póĽniej spowodował przełożenie i odwołanie kwalifikacji do konkursu skoków, a ostatecznie anulowanie również samego konkursu.

W ostatnich godzinach w Ruce można zauważyć silne ruchy powietrza, którym na dodatek brakuje stabilizacji - skakanie przy podmuchach rzędu nawet 25 m/s (takie maksymalne pomiary zanotowano w okolicach południa) nie wchodzi w grę.

Mimo że w ci±gu ostatnich kilkudziesięciu minut pomiary wykazywały nieco niższe prędko¶ci wiatru, to jednak przy podmuchach rzędu 10-12 m/s (w porywach do 17-20 m/s) bezpiecznie skakać się nie dało.

W zwi±zku z trudnymi warunkami zaplanowane na 14:45 kwalifikacje najpierw zostały opóĽnione o pół godziny, a następnie całkowicie odwołane. Do pierwszej rundy konkursowej miało być dopuszczonych wszystkich 65 skoczków zgłoszonych do rywalizacji, jednak ostatecznie i to nie doszło do skutku - zaplanowany na 16:30 konkurs został odwołany.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
T
Szkoda, że się nie udało, ale powody odwołania zawodów były uzasadnione. Ja mimo wszystko, nie uważam że Kuusamo to takie złe miejsce, odbyło się tam wiele fajnych konkursów. Swoj± drog± ciekawe, która skocznia wygrywa pod względem ilo¶ć odwołanych lub problematycznych zawodów z powodu złych warunków atmosferycznych? Nie trafiłem nigdy na tak± statystykę. Straty finansowe podobno s± spore, ale proponuję by w zamian rozegrać dodatkowy konkurs w Zakopanym lub powrócić jeszcze raz do Wisły, w czasie gdy występowanie naturalnego ¶niegu będzie bardziej prawdopodobne :)
P.S. Najlepszego Ada¶!
(03.12.2019, 19:41)
Paweł
Skocznie przesun±ć na lewo z tego zdjęcia, a z tyłu skoczni na prawo- by się przydało tak widać modernizacja skoczni na moje oko to się tam wszystko sypie i dlatego robi± dwa tygodniowe konkursy w innym terminie i jak dla mnie nikt nie chce tego utrzymywać, bo pewnie maj± problemy finansowe, a żaden skoczek fiński to katastrofa.
(02.12.2019, 17:22)
Hej
A jakim cudem boczny wiatr może się dostać pod dach? A to boczny wiatr jest najgorszy
(02.12.2019, 14:04)
Polonus
Zadaszona skoczni nie chroni przed wiatrem tylko przed opadami.
A na dalekiej północy, wszędzie zreszt±, ale tam szczególnie, głównym wrogiem jest wiatr. W dodatku z reguły lodowaty.
(02.12.2019, 10:15)
Hej
A Finowie planowali zbudować zadaszona skocznie gdzie¶ na koło podbiegunowym i tego nie zrobili. Szkoda.
(01.12.2019, 21:12)
CzarnyBaron
Szkoda zawodów, Ruka to fajna skocznia, a ci co gadaj±, że tutaj co roku problemy z wiatrem to poza zawodami z sezonu 2006/07 skoków nie ogl±dali...

@Paweł
W domu wszyscy zdrowi?
(01.12.2019, 20:08)
fan skoków 886
chciałem rewanżu za wczoraj
(01.12.2019, 19:37)
Paweł
Mogli wydłużyć rozbieg i by skakali tam gdzie było 11m/s to by nie było.
(01.12.2019, 19:07)
Paweł
By było trochę krzywo, ale by skakali i kto powiedział że skocznie musi stać prosto, a nie np. ukosem.
(01.12.2019, 19:05)
Paweł
Czemu t± skocznie wybodowali tak jak tam ci±gle wieje, nie mogli wybudować inaczej odwrotnie północ-południe lub zachód-wschód, albo wschód-północ, wschód-południa, albo zachodnie-północ lub południe itk. ...
(01.12.2019, 19:02)
Hej
Po prostu była ta sama belka chyba, nie cudowano z ocenami za styl oraz mieli podobne warunki wietrznie. Bo ci co trafili jak Stoch to l±dował poza 10.ot tajemnica zbieznosci
(01.12.2019, 18:29)
Fanka
@ M
I wła¶nie o te "minimalne" różnice mi chodziło. Natomiast jest to ta sama dziesi±tka, co w konkursie, bo tylko ta pierwsza dziesi±tka zawodów jest poddawana analizie.
(01.12.2019, 18:10)
M.
@Fanka: taka statystyka nie ma sensu z tego względu, że nie da się w żaden sposób uwzględnić różnic w belkach startowych. Można oczywi¶cie przeprowadzić to dla konkursu, w którym belka nie będzie zmieniana, ale z tego, co pamiętam w Wi¶le zmieniana była. Aczkolwiek niewiele potrzeba wiedzy matematycznej, by domy¶lić się, że taka klasyfikacja będzie bardzo podobna do tej oficjalnej.

Sprawdził em z ciekawo¶ci jak to wygl±dało przy wczorajszym konkursie, bo trafiłem na tak± klasyfikację bez tych przeliczników za wiatr. Co się okazuje? W pierwszej 10 s± dokładni ci sami zawodnicy, którzy znaleĽli się w pierwszej 10 oficjalnych wyników. Minimalne różnice co do pozycji, które zajęli.
(01.12.2019, 18:00)
Yuiop
I TERAZ CZARNY PUNKT DLA NASZYCH:


N I Z H N Y. T A G I L
(01.12.2019, 17:34)
Paweł
Szkoda że odwołali tak idę spać zimno, cimno i Lipno to wygl±da, a Zimi jak nie widać tak nie widać.
(01.12.2019, 17:18)
Yona
Skoki narciarskie umr± ¶mierci± naturaln± z powodu zmian klimatycznych i je¶li ¶wiat nic z tym nie zrobi skończy się nasza ulubiona dyscyplina zimowa, a potem skończymy się my !!!
(01.12.2019, 17:11)
Fanka
@ KIBIC
Na trybunach? Raczej w szpitalu na OIOM-ie! Całe szczę¶cie, że odwołano, nie chciałabym przy każdym skoku obawiać się powtórki upadku T. Morgensterna, A. Wellingera lub A. Laniąka.
(01.12.2019, 17:03)
Jakomentatorskokow
17 mnasekunde... finska krajowka by po 14O skakala
(01.12.2019, 16:57)
Fanka
@ tom
Na jednej ze stron internetowych znalazłam ciekaw± statystykę - wyniki konkursów P¦ w tym sezonie (co prawda tylko na razie tylko dwóch), analizowane dla pierwszej dziesi±tki konkursów, liczone bez punktów za wiatr. Wiadomo, że czasy bez przeliczników raczej nie wróc±, ale wyniki tamtej "rywalizacji" daj± do my¶lenia i potwierdzaj± pewn± moj± teorię, której - ze zrozumiałych względów - upubliczniać nie będę.
Dodam tylko, że w tamtej rywalizacji również prowadzi Daniel Andre Tande.
(01.12.2019, 16:56)
Hej
To bez znaczenia. Przecież te konkursy tylko po to by nadać reklamy tego o¶rodka sportów zimowych. Specjalnie dwa konkursy indywidualne by wszyscy przyjechali i reklamy miały wielu widzów. Taka Wisła na tylko jeden konkurs indywidualny choć tylko w Polsce tłumy widzów pod skocznia.
(01.12.2019, 16:42)
KIBIC
Co to za nowy turniej Titise-Neustadt Five?
(01.12.2019, 16:41)
KIBIC
17-20 m/s? na trybunach by ladowali
(01.12.2019, 16:40)
KIBIC
MACIEJJ ma racje. Nastepny sezon bez Ruki zastapic Kazachskim Szczuczynskiem
(01.12.2019, 16:39)
MACIEJJ
ruka won z kalendarza.
(01.12.2019, 16:26)
tom
z roku na rok coraz mniej ogladam ta dyscypline, przy takich manipulacjach przez noty komputerowe, oceny sedziow ktore sa zupelnie wypaczone i te zmiany belki co ktos lepiej skoczy. syf te skoki nic wiecej
(01.12.2019, 16:24)
MS
Odwołany
(01.12.2019, 16:20)
M.
Zawody zostały odwołane.
(01.12.2019, 16:19)
marmi
10m/s wiatru minimum? Nie ma szans na żadne skakanie.
No chyba, że wiatr nagle ucichnie, ale to mało prawdopodobne.
(01.12.2019, 16:05)
Genesis
Je¶li o upadkach mowa, to porównajmy sobie z Wisł±.
(01.12.2019, 15:52)
Znafca skokuf narciarskih
@Genesis
Co roku silnie wieje, Rukatinturi to jeden z czarnych punktów. Silny wiatr i upadki. Witamy w Kuusamo!
(01.12.2019, 15:30)
zossiax
a jest widze
(01.12.2019, 15:21)
zossiax
gdzie koudelka?
(01.12.2019, 15:20)
Maciek
Słabo to widzę :/
(01.12.2019, 15:12)
Genesis
@jbb serio problemy co roku? Całkiem niedawno nie było. Za to bardzo często problemy zdarzaj± się w Innsbrucku, Bischofshofen i na otwarcie sezonu czy to Wisła czy Klingenthal.
(01.12.2019, 15:12)
jbb
Odwołanie zawodów chyba nie wchodzi w gre, Postaraj± się chociażby o jedn± serie ;// Ruka to jedyna skocznia na której występuj± co roku problemy.
(01.12.2019, 14:56)
jb
Czyli dzisiaj maksymalnie jedna seria, a być może w ogóle odwołanie zawodów?
(01.12.2019, 14:37)