Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
5
6
9
10
11
12
16
17
18
19
20
23
24
25
26
30
31
grudzień 2019
Najbliższe zawody
07.12.2019, godz. 12:45
Lillehammer HS-98
P¦-k

Daniel Andre Tande nie mógł sobie wymarzyć lepszego powrotu do rywalizacji w Pucharze ¦wiata. Problemy ze zdrowiem najwyraĽniej s± już za nim, a wygrana w Wi¶le potwierdza, że Norweg znów będzie się liczyć.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
623 dni minęły, odk±d Daniel Andre Tande ostatni raz stan±ł na najwyższym stopniu podium indywidualnych zawodów Pucharu ¦wiata. Dzi¶, po poważnych problemach zdrowotnych, znów to Norweg był najlepszy, a na dodatek założył żółty plastron lidera klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.

- Czuję się wspaniale. Nie mogłoby być lepiej. Nie miałem prawa oczekiwać, że już teraz będę skakać na takim poziomie. Za mn± nieudane próby w kwalifikacjach czy w pierwszej serii konkursu drużynowego, ale z drugiej strony moje najlepsze skoki były całkiem dobre. Nie spodziewałem się, że będę walczyć o podium i - zwłaszcza - o wygran±. Dzisiaj jednak było niesamowicie - cieszył się Tande po konkursie.

Norweg przyznaje, że aura nie była najkorzystniejsza dla skoczków:

- Dzisiejszy konkurs przypominał ten wczorajszy, warunki były zmienne. Było ciężko, zwłaszcza dla jury - oni jednak zrobili, co mogli, aby zapewnić wszystkim zawodnikom podobne warunki. My¶lę, że Borek Sedlak wykonał dzi¶ ¶wietn± pracę na wieży sędziowskiej, on chyba napocił się najbardziej z nas wszystkich - pochwalił byłego kolegę ze skoczni.

Aktualny mistrz ¶wiata w lotach pokazał, że - je¶li wszystko dobrze pójdzie - będzie w marcu walczyć o obronę tytułu. Do tego jednak jeszcze daleka droga...

- To zwycięstwo potwierdza, że latem zrobiłem wszystko tak, jak powinienem. To pokazuje, że praca, jak± wykonałem od lutego, opłaciła się. Mam nadzieję, że będę w stanie utrzymać ten poziom - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Dobra Polonus, ja tylko w perspektywie obecnego sezonu pisałem. Stoch w ¶cisłej czołówce jest już kilka sezonów, czym dłużej tym mniejsze szanse na to, że tak± passę utrzyma, a lat nie ubywa :)
No ale szanse s±.
(26.11.2019, 15:12)
placek08
A propos statystyk: Severin Freund i Peter Prevc maj± obecnie tyle samo zwycięstw (22) oraz podiów (53) w konkursach P¦. Przypadek? :)
(26.11.2019, 11:13)
Polonus
Zakładaj±c, że Kasai nie dorzuci już do swojego pucharowego dorobku żadnych punktów, to Stoch ma realne szanse zostać drugim punkciarzem w historii. Przynajmniej na chwilę, bo nie wiadomo co się będzie działo za lat 5 czy 10 i czy Kraft (to bardziej realne) albo jaki¶ Tymoteusz Zaj±c (to trochę mniej) go nie wyprzedz±.
Kasai ma w dorobku 13483 punkty. Małysz 13070. Potem sa Ammann z ponad 12-toma tysi±cami i Schlierenzauer, który ma ponad 11500. Do Morgenterna (10875) Stochowi brakuje po Wi¶le 504 punkty. Tylko w tym sezonie jest 30 konkursów. Dwa lata, forma zbliżona do tej z zeszłego sezonu i Kamil jest przed małyszem i w okolicach Kasaiego. Więcej optymizmu, drodzy komentatorzy!
(26.11.2019, 08:14)
DragonL
@marmi @Horus

z wypowiedzi wynikało, że chodzi o podstawowe statystyki, ale je¶li nie, to trzeba aby przedmówcy sprecyzowali.
(26.11.2019, 03:26)
marmi
No wła¶nie, pytanie w jakiej tabeli :)
Bo w mojej, liczonej wg punktów P¦ Stoch już dawno Weissfloga i Nykaenena wyprzedził. Za to może zapomnieć o Ahonenie, Kasai i Małyszu :)
Najbliżej mu do Morgiego a jak zdobędzie tyle punktów co w zeszłym roku a Schlieri (prawie) nic to i jego wyprzedzi...
(25.11.2019, 23:31)
Horus
@DragonL
Jemu chodziło (chyba) o trofea, a nie zwycięstwa w P¦.
(25.11.2019, 23:10)
gregorek :(
A nie szkoda wam Gregorka co się z nim dzieje ??? Czy kiedykolwiek będzie taki super gdy miał 17 lat???
Mi osobi¶cie szkoda Gregorka i Koudelki bo oni w 2007 byli super, marzę by Ammann wrócił do czołówki bo to ostatni poważny skoczek z tamtych pięknych lat.
PS. Bardzo lubiłem ogl±dać na Eurosporcie np. 16 letniego Hautamekiego a to oznacza że skoki ogl±dam od 1997, a piłkę nożn± od 1995, zacz±łem jako 7 letni chłopak
(25.11.2019, 23:09)
DragonL
A tak wygl±da ilo¶ć konkursów na podium:

1Janne Ahonen108
2Adam Małysz92
3Gregor Schlierenzauer88
4Simon Ammann80
5Thomas Morgenstern76
Matti Nykänen76
7Jens Weissflog73
8Kamil Stoch67
(25.11.2019, 22:47)
DragonL
@fan skoków 886 @kibic (fan zografskiego)
Dokładnie jest tak:

1Gregor Schlierenzauer 53
2Matti Nykänen 46
3Adam Małysz 39
4Janne Ahonen 36
5Kamil Stoch 33
Jens Weissflog 33

Stoch napewno wyprzedzi Weissfoga i zapewne Ahonena i Małysza. Do Małysza brakuje mu 6 zwycięstw.
(25.11.2019, 22:44)
fan skoków 886
kibic [fan zografskiego] mówi że o wyprzedzeniu Małysza Stoch może zapomnieć a w rankingu historii tego sportu jest tak [pod względem ilo¶ci zdobytych trofeum]
1 Matti Nykaenen
2 Janne Ahonen
3 Gregor Schlierenzauer
4 Adam Małysz
5 Jens Wiessflog
6 Kamil Stoch
chyba tak jest
(25.11.2019, 21:09)
Polonus
@kibic Zograwskiego
Co ta za jaki¶ swoisty rasizm?
Lanisek jest niew±tpliwie labilnym skoczkiem, natomiast nazywanie go przeciętniakiem jest dla niego bardzo krzywdz±ce. Ma na koncie ponad 600 pucharowych punktów, a ma dopiero 23 lata. Kilka razy był już w 10-tce, dwa razy był nawet tuż za podium. Spoko. Ten sezon może być dla niego przełomowy. I co wtedy powiesz? Dalej będziesz mu nadawał od przeciętniaków? Zreszt±. Nigdy nim nie był. Wyróżniał się już jako 16-latek.
O Stocha się nie martw. Weissfloga wyprzedzi na pewno, Ahonena najprawdopodobniej, a Małysza? Też bym się nie zdziwił. W optymistycznej wersji to bym go widział nawet w okolicach Nykaenena. Ale poczekajmy. Najpierw Ahonen:)
(25.11.2019, 10:33)
aural
Lanisek potwierdzil wysoka dyspozycje. W sobote zabraklo mu 1,5 pkt do lidera Kubackiego, a w niedziele byl drugi. Mam nadzieje ze na innych skoczniach bedzie podobnie czyli... Polacy regularnie w top 3 :)
(25.11.2019, 06:25)
Fanka
@ kibic
Ten "jaki¶ tam Anľe" wygrał ostatni konkurs LGP w tym roku w Klingenthal, a dwa lata wcze¶niej był drugi w tym cyklu (za Dawidem Kubackim).
Też się cieszę z wygranej D. A. Tande, bo cenię zawodników, którzy powracaj± do rywalizacji po kontuzjach i chorobach - a Daniela dotknęło niestety jedno i drugie. Gratulacje raz jeszcze.
(25.11.2019, 04:58)
kibic (fan zografskiego)
Dobrze, że wygrał Tande a nie jaki¶ tam Anże. To sympatyczny zawodnik, i dobry skoczek. Lepiej z takim przegrać, niż stracić szanse na zwycięstwo ze słoweńskim przeciętniakiem i to o mały punkcik z hakiem. Ci±gle mi się marzy, żeby Stoch prze¶cign±ł w tabeli Weisffloga i Ahonena, bo o dogonieniu Małysza można już chyba zapomnieć.
(24.11.2019, 22:50)