Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Kamil Stoch i Dawid Kubacki znaleĽli się w¶ród nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. O tym, czy który¶ ze skoczków zdobędzie tytuł, przekonamy się 4 stycznia.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Rok temu Kamil Stoch wydawał się głównym faworytem do zwycięstwa, ale ostatecznie przegrał z Bartoszem Kurkiem. Dwukrotny triumfator plebiscytu "Przegl±du Sportowego" również tym razem znalazł się w gronie nominowanych - zadecydowały o tym trzecia lokata w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata, wicemistrzostwo ¶wiata z Seefeld, dwa zwycięstwa w konkursach P¦ (w Oberstdorfie i Lahti) czy kilka innych podiów (w Ruce, Engelbergu, Val di Fiemme, Sapporo czy Willingen).

Tym razem skoczków narciarskich, obok Stocha, w gronie nominowanych reprezentuje też Dawid Kubacki. Nic dziwnego - w końcu to aktualny mistrz ¶wiata ze skoczni normalnej i pi±ty zawodnik minionego Pucharu ¦wiata, który zreszt± w ostatnim sezonie odniósł pierwsze zwycięstwo P¦ w karierze. W 2019 roku Kubacki wygrał też klasyfikację generaln± Letniej Grand Prix.

Nasi skoczkowie maj± też szanse na kolejny tytuł "Drużyny roku". Co prawda nie zdołali przywieĽć medalu z mistrzostw ¶wiata w Seefeld, ale wygrali Puchar Narodów, po drodze triumfuj±c w trzech drużynowych konkursach P¦.

Jak zawsze trzeba przyznać, że o tytuł dla Stocha czy Kubackiego nie będzie zbyt łatwo (choć dobre występy w końcówce roku mog± im w tym pomóc). Siln± konkurencję stanowi± m.in. reprezentanci lekkoatletyki (sztafeta 4x400, Paweł Fajdek, Joanna Fiodorow, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Wojciech Nowicki), siatkówki (Wilfredo Leon, Malwina Smarzek-Godek), kolarstwa (Mateusz Rudyk), żużla (Bartosz Zmarzlik), short tracku (Natalia Maliszewska) czy piłki nożnej (Robert Lewandowski).

Sukcesy skoczków w plebiscycie

Dotychczas skoczkowie narciarscy wygrywali w plebiscycie "PS" siedmiokrotnie - byli to Stanisław Marusarz (1938), Adam Małysz (2001, 2002, 2003 i 2007) oraz Kamil Stoch (2014, 2017). Małysz otrzymał też nagrodę Superczempiona, trenerami roku zostawali Łukasz Kruczek i Stefan Horngacher, a nasz zespół został "Odkryciem Roku" oraz "Drużyn± roku". Warto też dodać, że rok temu za "Mecenasa polskiego sportu" uznano bukmachera online, firmę Fortuna, która w najbliższym sezonie będzie wspierać nasz portal.

Głosowanie i rozstrzygnięcie

Kamil Stoch i Dawid Kubacki - jak zazwyczaj - niemal na pewno nie pojawi± się na Gali Mistrzów Sportu - ogłoszenie wyników zaplanowano na 4 stycznia, tradycyjny dzień rozgrywania zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Impreza, podobnie jak w ostatnich dwóch latach, będzie transmitowana przez telewizję POLSAT.

Głosy na nominowanych w plebiscycie sportowców można oddawać na kuponach publikowanych w Przegl±dzie Sportowym, za po¶rednictwem wiadomo¶ci SMS oraz na stronach plebiscyt.przegladsportowy.plpolsatsport.pl.

Nominowani w 85. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku
zawodnik, drużynadyscyplina
1Iga. Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka,
Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna ¦więty-Ersetic
lekkoatletyka
2Paweł Fajdeklekkoatletyka
3Joanna Fiodorowlekkoatletyka
4Tomasz Kaczorkajakarstwo
5Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko,
Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann
wio¶larstwo
6Dawid Kubackinarciarstwo klasyczne
7Wilfredo Leonsiatkówka
8Marcin Lewandowskilekkoatletyka
9Robert Lewandowskipiłka nożna
10Piotr Liseklekkoatletyka
11Natalia Maliszewskashort track
12Wojciech Nowickilekkoatletyka
13Mateusz Ponitkakoszykówka
14Jakub Przygońskirajdy terenowe
15Mateusz Rudykkolarstwo torowe
16Malwina Smarzek-Godeksiatkówka
17Kamil Stochnarciarstwo klasyczne
18Marta Walczykiewiczkajakarstwo
19Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda,
Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski
wio¶larstwo
20Bartosz Zmarzlikżużel
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Polonus
@Fanka
Daj już spokój temu Kobajasziemu.
Czepiasz się jak rzep psiego ogona.
(18.11.2019, 11:56)
Polonus
@Emil
Druga seria była tylko konsekwencj± pierwszej. Konkurs nie powinien się w tym dniu odbyć. Odbył się tylko dlatego, że po pierwszej serii w czołówce byli Germanie i nie było Polaków. A hofery nie przewidziały, że pogoda może spłatać jeszcze większego figla. PóĽniej już nie dało się tego odwołać, bo musieliby odwołać cało¶ć. I zadano by pytanie: dlaczego dopiero jak Polacy s± na czele rankingu.
Gdyby konkurs odbył się w dniu następnym, to zawody, z duż± przewag±, wygrałby Kubacki. Tak jak to miało miejsce w konkursie drużyn mieszanych. Był na tej skoczni zdecydowanie najlepszy.
(18.11.2019, 11:54)
Polonus
@Rudy
A widziałe¶ chociaż jeden mecz siatkarzy na ME czy w P¦? To co się głupio pytasz.
Kto miał być? Kubiak? Nowakowski? Kurek?
(18.11.2019, 11:42)
Polonus
Jak tak zrobić analizę tych nazwisk pod k±tem rzeczywistych tegorocznych osi±gnięć, to nikt, oprócz Fajdka nie ma szans równać się ze skoczkami. Może jeszcze Zmarzlik. Robert Lewandowski wymiernych sukcesów klubowych czy reprezentacyjnych, a te s± w piłce najważniejsze, nie ma w tym roku prawie żadnych, więc choć jestem jego wielkim fanem, to go u mnie w czołówce nie ma. Wio¶larzy jest czterech, a to zawsze rzutuje na wynik. Choć, moim zdaniem, nie powinno, bo tam nie ma tak jak w skokach, że oprócz wy¶cigu czwórek oni jeszcze startuj± indywiduwalnie.
Jest jeszcze dylemat kto powinien reprezentować w czołówce skoczków. Dawid czy Kamil? Dawid jest mistrzem ¶wiata, Kamil nie. Ale Kamil wygrał więcej razy konkursy i miał na koncie parę pudeł więcej. Był na podium P¦. Tym niemniej t± raz± go w czołówce pominę.
Moja pierwsza pi±tka:
1. Fajdek
2. Kubacki
3. Zmarzlik
4. wio¶larze
5. Lewandowski Marcin i Lisek ex aequo. Uzasadnienie dla wysokiej pozycji Marcina i Piotrka: to nie to samo zdobyć srebrny medal w młocie i br±zowy w biegu na 1500 m. Biegi ¶rednie s± jak tenis. Tam konkurencja jest największa. A Lisek bardziej za te dwukrotne 6m niż za br±zowy medal. Choć bez niego bym go tutaj pewnie nie uj±ł.
(18.11.2019, 11:37)
skifan
@ Ober (Herr Ober)

Bardzo Cię przepraszam, ale nie uwzględniłe¶ wybitnego osi±gnięcia tej drużyny w Pucharze Polski, a to przecież polski plebiscyt, a nie polsko-niemiecki jak na Górnym ¦l±sku po I wojnie ¶wiatowej.
Twój fekalny typ popieram rękami, nogami i trzewiami.
(18.11.2019, 03:43)
skifan
Ilu mamy w 2019 r. mistrzów ¶wiata w konkurencjach olimpijskich ł±cznie, czyli w konkurencjach rozgrywanych zarówno podczas letnich jak i podczas zimowych igrzysk?

Nasz sport jest bardzo słaby, więc mamy ich tylko 3.
1. Dawid Kuibacki.
2. Paweł Fajdek.
3. wio¶larska czwórka bez sternika mężczyzn.

W takiej sytuacji plebiscyt wygra niezasłużenie Robert Lewandowski.
(18.11.2019, 03:27)
Fanka
@ Emil
A co mu zrobiono? Skakał zgodnie z kolejno¶ci±, wynikaj±c± z rezultatów I serii. Tak samo, jak wszyscy inni zawodnicy, w tym Karl Geiger i ®iga Jelar, którzy po I serii byli na pozycjach medalowych, ale nie dali rady ich utrzymać. Wiadomo, że było mi ich żal, ale dzięki temu mogli¶my się cieszyć z sukcesu Dawida i Kamila.
(17.11.2019, 17:57)
Emil
Pierwsze zdanie było o I serii.
(17.11.2019, 10:52)
Emil
@Fanka Druga seria była niesprawiedliwa, loteryjna, ale w granicach regulaminu. II seria to była rzeĽ. Przypomne że Ryoyu Kobayashi sobie w I serii poradził w tym trudnych warunkach i to co mu zrobiono zasługuje na wulgarne okreslenie.
(17.11.2019, 10:48)
pablos
Dlaczego ignoracja? Był najlepszym siatkarzem z reprezentacji Polski w mijaj±cym roku.
(16.11.2019, 23:11)
Rudy
Leon to jaki¶ żart... co on tam robi? To jaka¶ ignorancja, że jest tam on a innego siatkarza nie ma...
(16.11.2019, 20:53)
Ankieta
Jeden kupon to 25 głosów. Je¶li zainwestuje 16 tysięcy to kupię 4000 gazet po 4 zł czyli 100 tysięcy głosów,. No ale można i taniej. Dlatego nie wierzę w żadne rankingi je¶li wygrana nie jest poparta konkretnymi kolosalnymi osi±gnięciami nie tymi urojonymi przez dziennikarzy tylko gradem medali.
(16.11.2019, 12:40)
Ober
@wielka Legia- Ja cał± dziesi±tkę obsadziłbym "piłkarzami" Legii za wybitne osi±gnięcia w pucharach europejskich.
(16.11.2019, 07:51)
Fanka
@ Horus
Dlatego bardzo mi się podobało, gdy odbieraj±ca nagrodę w imieniu Kamila (był wtedy na TCS) jego żona przypomniała wszystkie jego osi±gnięcia z 2018 r. Pocz±wszy od złota IO, zwycięstwa w TCS z wygranymi we wszystkich konkursach (jako drugi zawodnik w historii po S. Hannawaldzie) aż po triumf w P¦, który zapewnił sobie już w Skandynawii. Że o innych wygranych z pięknego sezonu 2017/2018 nie wspomnę.
(16.11.2019, 07:41)
Horus
Rok temu Stoch wydawał się pewniakiem do zwycięstwa, a przegrał. Teraz to już w ogóle nie ma faworyta. Cały ten rok był do¶ć przeciętny dla polskiego sportu. Na pewno wysoko będ± R. Lewandowski, Leon, Kubacki, Zmarzlik, może też Stoch. Zobaczymy.
(16.11.2019, 00:43)
tomasz
Wilfredo Leon, który dopiero w tym roku "został" Polakiem nominowany, to jest jaka¶ parodia. Kubacki i Stoch powinni znaleĽć się w pierwszej pi±tce, konkurencja nie jest jaka¶ ogromna. My¶lę jednak, że Lewandowski plebiscyt wygra ale nasi skoczkowie w czołówce się znajd±. Szczególnie na uznanie zasługuje bardzo dobra forma Kubackiego.
(15.11.2019, 21:37)
wielka Legia Warszawa
Moja dziesi±tka:

1. Robert Lewandowski
2. Paweł Fajdek
3. Dawid Kubacki
4. Wilfredo Leon
5. Marcin Lewandowski
6. Matesz Ponitka
7. Piotr Lisek
8. Kamil Stoch
9. Tomasz Kaczor
10. I. Baumgart-Witan, P. Wyciszkiewicz-Zawadzka, M. Hołub-Kowalik, J. ¦więty-Ersetic
(15.11.2019, 19:58)
Fanka
Kropka, zanim napiszesz, że ten wspaniały medal Dawid zdobył "na farcie", przypomnij sobie miejsca zajmowane przez Dawida w treningach i kwalifikacjach. Żadnego fartu tu nie było. Oczywi¶cie była to "szalona skocznia normalna", jak powiedzieli komentatorzy w TV, ale ta druga seria po prostu przywróciła porz±dek, jakiego mogli¶my oczekiwać, znaj±c jego wyniki ze wspomnianych wcze¶niejszych serii rozgrywanych na tym obiekcie.
Dobrze by było, gdyby który¶ ze skoczków został Sportowcem Roku, ale najważniejsze, że już za tydzień rusza kolejny sezon!
(15.11.2019, 19:39)
.
Sk±d tu Dawid przecież on nic nie osi±gn±ł po za *medalem którego zdobył na farcie* bo tak to byłby gdzie¶ od 4miejsca do 10
(15.11.2019, 18:41)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Stoch i Kubacki z szansami na tytuł w plebiscycie PS
Stoch i Kubacki z szansami na tytuł w plebiscycie PS

Stoch i Kubacki z szansami na tytuł w plebiscycie PS

Kalendarium
Kimmo Yliriesto
Dzi¶ urodziny obchodz±:
1960 - Zdzisław Hryniewiecki miał nieszczę¶liwy upadek, w wyniku którego zakończył karierę
Najbliższe zawody
30 stycznia 2020 (czwartek)
20:00
P¦ kobiet Oberstdorf
odprawa techniczna
31 stycznia 2020 (pi±tek)
01:00
P¦ Sapporo
odprawa techniczna
06:30
P¦ Sapporo
oficjalny trening
08:30
P¦ Sapporo
kwalifikacje
13:30
P¦ kobiet Oberstdorf
oficjalny trening
15:30
P¦ kobiet Oberstdorf
kwalifikacje
1 lutego 2020 (sobota)
07:30
P¦ Sapporo
seria próbna
08:30
P¦ Sapporo
konkurs ind.
09:00
CoC Planica
odprawa techniczna
10:30
CoC Planica
oficjalny trening
11:30
CoC Planica
seria próbna
13:00
CoC Planica
konkurs ind.
14:00
P¦ kobiet Oberstdorf
seria próbna
15:30
P¦ kobiet Oberstdorf
konkurs ind.
2 lutego 2020 (niedziela)
01:00
P¦ Sapporo
kwalifikacje
02:00
P¦ Sapporo
konkurs ind.
11:00
CoC Planica
seria próbna
11:45
CoC Planica
konkurs ind.
14:00
P¦ kobiet Oberstdorf
kwalifikacje
15:30
P¦ kobiet Oberstdorf
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Ogl±daj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze ¶wiata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich