Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
PŚ druż.

Po zawodach w Hinzenbach poznaliśmy skład reprezentacji Polski na finałowy konkurs Letniej Grand Prix w Klingenthal. Niespodzianek nie ma...

Skład Polaków na finałowe zawody Letniej Grand Prix w najmniejszym stopniu nie zaskakuje. Trzon zespołu stanowią skoczkowie, którzy rywalizowali w Hinzenbach - Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny i Maciej Kot.

Oprócz nich w Klingenthal zobaczymy dwóch zawodników, którzy w kończący się weekend właśnie na Vogtland Arena walczyli o punkty Pucharu Kontynentalnego - Stefana Hulę i Klemensa Murańkę; przypomnijmy, że ten ostatni zapewnił sobie wygraną w letnim CoC.

W ostatniej międzynarodowej próbie sił tego lata (przynajmniej na najwyższym poziomie) zabraknie więc Aleksandra Zniszczoła i Pawła Wąska, którzy startu w Austrii nie zaliczą do udanych - pierwszy został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach, drugi nie awansował do drugiej serii dzisiejszego konkursu.

Zawody w Klingenthal zaplanowano na piątek (treningi i kwalifikacje) i sobotę (konkurs indywidualny). W ten sam weekend odbędą się konkursy FIS Cup w Villach - składów polskich ekip jeszcze nie znamy.
Letnia Grand Prix Klingenthal
4 października 2019 (piątek)
14:00odprawa techniczna
15:30oficjalny trening (dwie serie)
18:00kwalifikacje
5 października 2019 (sobota)
14:45seria próbna
16:00konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków 886
dobrze że wystawiamy najmocniejszy skład
(02.10.2019, 16:45)
radek67
To wprawdzie strona o skokach, ale czasami pojawiają się też wątki o kombinacji, więc wrzucam też "godzinowy" kalendarz na najbliższą zimę w kombinacji

PŚ KOMBINACJA NORWESKA 2019/20

1. RUKA (FIN) (HS 142)

29.11 (PT.) HS 142 + 5KM (11:00/15:00)
30.11 (SOB.) HS 142 + 10KM (8:30/14:00)
1.12 (ND.) HS 142 + 10KM (9:10/14:00)

2.LILLEH AMMER (NOR)

7.12 (SOB.) DRUŻ - HS 98 + 4x5KM (10:00/14:30)
8.12 (ND.) HS 140 + 10KM (9:15/13:30)

3.RAMSAU AM DACHSTEIN (AUT)

21.12 (SOB.) HS 96 + 10KM (11:00/14:15)
22.12 (ND.) HS 96 + 10KM (11:00/15:45)

4.VAL DI FIEMME (ITA)

10.01 (PT.) HS 134 + 10KM (10:00/13:50)
11.01 (SOB.) HS 134 + 10KM (10:00/13:30)
12.01 (ND.) SPRINT DRUŻ - HS 134 + 2x7,5KM (9:30/14:00)

5.OBERST DORF (GER)

25.01 (SOB.) DRUŻ - HS 140 + 4x5KM (9:00/13:55)
26.01 (ND.) HS 140 + 10KM (10:45/14:10)

6.SEEFE LD (AUT)

31.01 (PT.) HS 109 + 5KM (14:00/16:00)
1.02 (SOB.) HS 109 + 10KM (13:00/15:00)
2.02 (ND.) HS 109 + 15KM (12:00/14:30)

7.OTEPA A (EST)

8.02 (SOB.) HS 100 + 10KM (9:00/12:45)
9.02 (ND.) HS 100 + 10KM (11:00/13:15)

8.TROND HEIM (NOR)

22.02 (SOB.) HS 138 + 10KM (10:30/16:15)
23.02 (ND.) HS 138 + 10KM (10:00/13:30)

9.LAHTI (FIN)

29.02 (SOB.) SPRINT DRUŻ HS 130 + 2x7,5KM (10:00/14:45)
1.03 (ND.) HS 130 + 10KM (9:00/15:45)

10.0SLO (NOR)

7.03 (SOB.) HS 134 + 10KM (10:00/14:20)

11.SCHO NACH (GER)

14.03 (SOB.) HS 106 + 10KM (11:30/14:30)
15.03 (ND.) HS 106 + 15KM (11:00/14:30)
(30.09.2019, 16:02)
radek67
Mały off-topic, ale ważny. Na stronie FIS pojawiły się już godziny rozpoczęcia konkursów PŚ na całą zimę:

1.WISŁA (POL) (HS 134)

22.11 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
23.11 (SOB.)
16:00 DRUŻYNOWY
24.11 (ND.)
11:30 INDYWIDUALNY

2.RUKA (FIN) (HS 142)

29.11 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
30.11 (SOB.)
16:30 INDYWIDUALNY
1.12 (ND.)
16:30 INDYWIDUALNY

3.NIZHNY TAGIL (RUS) (HS 134)

6.12 (PT.)
15:30 KWALIFIKACJE
7.12 (SOB.)
15:30 INDYWIDUALNY
8.12 (ND.)
15:30 INDYWIDUALNY

4.KLINGE NTHAL (GER) (HS 140)

13.12 (PT.)
15:45 KWALIFIKACJE
14.12 (SOB.)
16:00 DRUŻYNOWY
15.12 (ND.)
16:00 INDYWIDUALNY

5.ENGELB ERG (SUI) (HS 140)

20.12 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
21.12 (SOB.)
16:00 INDYWIDUALNY
22.12 (ND.)
15:00 INDYWIDUALNY

6.OBERST DORF (GER) (HS 137)

28.12 (SOB.)
16:30 KWALIFIKACJE
29.12 (ND.)
17:30 INDYWIDUALNY

7.GARMIS CH-PARTE NKIRCHEN (GER) (HS 142)

31.12 (WT.)
14:00 KWALIFIKACJE
1.01 (ŚR.)
14:00 INDYWIDUALNY

8.INNSBR UCK (AUT) (HS 128)

3.01 (PT.)
14:00 KWALIFIKACJE
4.01 (SOB.)
14:00 INDYWIDUALNY

9.BISCHO FSHOFEN (AUT) (HS 142)

5.01 (ND.)
16:30 KWALIFIKACJE
6.01 (PON.)
17:15 INDYWIDUALNY

10.VAL DI FIEMME (ITA) (HS 135)

10.01 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
11.01 (SOB.)
16:00 INDYWIDUALNY
12.01 (ND.)
16:00 INDYWIDUALNY

11.TITIS EE-NEUST ADT (GER) (HS 142)

17.01 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
18.01 (SOB.)
16:00 INDYWIDUALNY
19.01 (ND.)
15:15 INDYWIDUALNY

12.ZAKOP ANE (POL) (HS 140)

24.01 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
25.01 (SOB.)
16:15 DRUŻYNOWY
26.01 (ND.)
16:00 INDYWIDUALNY

13.SAPPO RO (JPN) (HS 137)

31.01 (PT.)
8:30 KWALIFIKACJE
1.02 (SOB.)
8:30 INDYWIDUALNY
2.02 (ND.)
2:00 INDYWIDUALNY

14.WILLI NGEN (GER) (HS 145)

7.02 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
8.02 (SOB.)
16:00 INDYWIDUALNY
9.02 (ND.)
16:00 INDYWIDUALNY

15.TAUPL ITZ/BAD MITTENDORF (AUT) (HS 235)

14.02 (PT.)
13:00 KWALIFIKACJE
15.02 (SOB.)
11:00 INDYWIDUALNY
16.02 (ND.)
11:00 INDYWIDUALNY

16.RASNO V (ROU) (HS 97)

20.02 (CZW.)
0:00 KWALIFIKACJE
21.02 (PT.)
13:00 INDYWIDUALNY
22.02 (SOB.)
13:00 INDYWIDUALNY

17.LAHTI (FIN)

28.02 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
29.02 (SOB.)
16:00 DRUŻYNOWY
1.03 (ND.)
13:30 INDYWIDUALNY

18.OSLO (NOR) (HS 134)

6.03 (PT.)
19:30 KWALIFIKACJE
7.03 (SOB.)
15:15 DRUŻYNOWY
8.03 (ND.)
14:30 INDYWIDUALNY

19.LILLE HAMMER (NOR) (HS 140)

9.03 (PON.)
17:30 KWALIFIKACJE
10.03 (WT.)
15:45 INDYWIDUALNY

20.TROND HEIM (NOR) (HS 138)

11.03 (ŚR.)
17:30 KWALIFIKACJE
12.03 (CZW.)
17:00 INDYWIDUALNY

21.VIKER SUND (NOR) (HS 240)

13.03 (PT.)
18:00 KWALIFIKACJE
14.03 (SOB.)
16:30 DRUŻYNOWY
15.03 (ND.)
16:30 INDYWIDUALNY

**MŚ W LOTACH** PALNICA (SLO) (HS 240)

21.03 (SOB.)
14:45 INDYWIDUALNY
22.03 (ND.)
10:15 DRUŻYNOWY

Jedyna nieścisłość to czwartkowe kwalifikacje w Rasnovie (gdzie podano godz. 0:00), poza tym wszystko poprawnie ;)

Muszę przyznać, że zawody w Wiśle o 11:30 to dość nietypowa sytuacja, podobnie jak wcześniejsze niż zwykle godziny lotów narciarskich w Tauplitz/Bad Mittendorf. Dość wczesna, jak na to co było ostatnio, będzie także godzina konkursu w Lahti.

Szkoda, że znów niedzielne Sapporo u nas w nocy (dziwne, bo Japończycy spokojnie mogliby zacząć później niż o 10 czasu lokalnego)
(30.09.2019, 15:57)
Polonus
Nie, żeby mi to specjalnie przeszkadzało, ale czy nie ma już w redakcji takiej persony jak redaktor dyżurny, który weryfikuje treści na stronie?
Pamiętam skądinąd sytuacje kiedy moje uwagi spod kreski wylatywały z portalu niczym pociski z broni automatycznej. Teraz, jak widzę, żadna treść nie jest portalowi wredna.

Czy może ważniejsza jest ilość komentarzy, bez względu na to, co sobą reprezentują?
(30.09.2019, 12:26)
Polonus
Skład nie mógł być inny.
Raz, że Murańka i Hula sobie na to zasłużyli wywalczając dodatkowy limit na zimę. Dwa, że Wąsek i Zniszczoł nie wykorzystali, a w zasadzie zaprzepaścili, szansę na dobry występ i jakieś punkty.
Jedyne możliwe rozwiązanie.
(30.09.2019, 11:19)
marmi
No i prawidłowy skład, mam nadzieję że Zniszczoł i Wąsek podszlifują formę do zimy, bo stać ich na to!
(29.09.2019, 23:34)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
LGP Klingenthal: Hula i Murańka dołączają do reprezentacji
LGP Klingenthal: Hula i Murańka dołączają do reprezentacji

LGP Klingenthal: Hula i Murańka dołączają do reprezentacji

Kalendarium
Henriette Smeby
Dziś urodziny obchodzą:
Deyan Funtarov (1995)
Najbliższe zawody
22 listopada 2019 (piątek)
12:00
PŚ Wisła
odprawa techniczna
16:30
PŚ Wisła
oficjalny trening
18:00
PŚ Wisła
kwalifikacje
23 listopada 2019 (sobota)
15:00
PŚ Wisła
seria próbna
16:00
PŚ Wisła
konkurs druż.
24 listopada 2019 (niedziela)
10:30
PŚ Wisła
seria próbna
11:30
PŚ Wisła
konkurs ind.
29 listopada 2019 (piątek)
12:00
PŚ Ruka
odprawa techniczna
16:00
PŚ Ruka
oficjalny trening
18:00
PŚ Ruka
kwalifikacje
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Listy zawodników z prawem startu w PŚ i PK
Lubisz zabawić się w selekcjonera kadry? Zobacz, kogo możesz wybrać!
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich