Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
29.02.2020, godz. 13:00
Rena HS-139
CoC

Dzień po tym, jak zakończenie kariery ogłosił Andreas Kofler, inny Austriak - Gregor Schlierenzauer - potwierdził, że na razie nie rozstaje się ze skokami.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ostatnie sezony nie były łatwe dla jednego z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. Austriak rzadko startował w Pucharze ¦wiata, nie został powołany do reprezentacji na odbywaj±ce się w Seefeld mistrzostwa ¶wiata, a od czasu, kiedy ostatnio stan±ł na podium indywidualnego konkursu P¦, minęły już ponad cztery lata. Po minionym sezonie przyszedł czas na rozmy¶lania o przyszło¶ci...

Dzi¶ wszystko jest jasne - Schlierenzauer na razie nie zamierza żegnać się ze skokami narciarskimi:

- Ten sport wci±ż wiele dla mnie znaczy, nawet po tych rozczarowuj±cych latach. Cieszę się, że federacja nadal we mnie wierzy - przyznał 29-latek, który będzie współpracować z byłym szkoleniowcem reprezentacji Niemiec: - Historia zatoczyła koło. Werner kiedy¶ Schuster był dla mnie ważny jako trener, póĽniej również żyli¶my w doskonałych stosunkach.

W zakończonym półtora miesi±ca temu sezonie Schlierenzauer punktował zaledwie dwa razy - najpierw w Ruce, gdzie zaj±ł dwunaste miejsce, póĽniej w Lahti (tam był trzydziesty). Na fińskim obiekcie przeżył jednak także swoje najlepsze chwile tej zimy - wraz z kolegami stan±ł na najwyższym stopniu podium konkursu drużynowego.

- Powrót do wysokiej dyspozycji z pewno¶ci± nie będzie łatwy, zwłaszcza gdy weĽmiemy pod uwagę fakt, że teraz w skokach liczy się każdy detal, a poziom jest niesamowicie wysoki. Podchodzę do tego wyzwania z wielkim respektem, pewno¶ci± siebie i siln± motywacj± - podkre¶lił.

Wsparcie federacji widać także w słowach dyrektora sportowego Mario Stechera:

- Wci±ż całkowicie wierzymy w Gregora, który dostanie od nas takie wsparcie, jakiego potrzebuje. Jego celem jest powrót na szczyt - aby to osi±gn±ć, Gregor będzie korzystał z programu treningowego federacji, ale także ze wskazówek Wernera Schustera, z którym pozostaje w bliskich relacjach. Gregor ma pozostawać w ¶cisłym kontakcie z Andreasem Felderem i jego sztabem szkoleniowym - zakończył Stecher.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Szitaka
Mówił, że powiedział.
(16.05.2019, 11:24)
Dale
Nawet je¶li będzie regularnie meldował się w pierwszej dziesi±tce, to już będzie sukces. Ale wierzę w Gregora. Jeszcze nie powiedział ostatniego słowa!
(16.05.2019, 00:34)
Menedżer Skoków
@Lechoo
Leszek,a twój idol to?
(15.05.2019, 21:23)
Lechoo
@Menedżer Skoków

Kto to jest "Schielenzauer" ? Dowiedz się chociaż jak się pisze nazwisko Twojego (podobno) idola ... :D
(15.05.2019, 11:51)
Menedżer Skoków
Będę się z Tob± kłócił,kiedy Schlieui startował w zeszłym sezonie uznawałem się za kogo¶ z jego rodziny.
Gdy byłem młodszy zawsze chcia łem pojechać na zawody z transparentem:
GREGOR SCHIELENZAUER.
Niestety rodzice nie pozwalali,I MUSIAŁEM STAĆ Z MAŁYSZEM,a jak tr±biłem przy skoku Gregora,to grożono mi zabaraniem wuwuzeli :(
(-_-)
brak komentarza
(11.05.2019, 08:53)
Nieduży
I tu mamy odpowiedĽ że kto jest największym fanem. Bo jest nim na tyle że w każdym konkursie jakim jest obecny każdemu życzę gorzej od niego, nawet Polakom, tak było
z Małyszem tak jest trochę ze stochem (chłop osi±ga rzeczy których Schlieremu się nie udało) a przede wszystkim przesympatyczny Amman którego i tak nie cierpię za t± rywalizacje 09/10 a chciałbym go lubić
(10.05.2019, 22:36)
Menedżer Skoków
Szczę¶ciara
(10.05.2019, 21:56)
Fanka
@ Menedżer Skoków
Dziękuję, dziękuję. Naprawdę nie mogę ukryć wzruszenia, że wreszcie "nadejszła ta wiekopomna chwila" ;-).
A tak trochę poważniej - pamiętam, jak Gregor debiutował w P¦ w Oslo w 2006 r. Miał przecież wtedy zaledwie 16 lat. A z kolei podczas P¦ w Zakopanem 2007 r. miałam okazję być na spotkaniu z drużyn± austriack± (oczywi¶cie brał w nim udział także Gregor), które prowadził p. Tomasz Zimoch.
(10.05.2019, 18:39)
Menedżer Skoków
(Wydział Polska) (-_-)
(10.05.2019, 11:49)
Menedżer Skoków
@Fanka
Wła¶nie doł±czyła¶ do...
GREGOR SCHIELENZAUER FAN CLUB
Gratulacje
:)
(10.05.2019, 11:48)
Polonus
@Fanka
Różnica polega na tym, że Kubacki ze Stochem w normalnych warunkach też by te medale najprawdopodobniej zdobyli.
Natomiast ja życzyłem Gregorowi, żeby wrócił choć na chwilę do dobrego skakania, a nie do wygrywania dzięki sprzyjaj±cym warunkom. On już parę zawodów dzięki sędziom i warunkom wygrał. Wystarczy. Teraz niech jeszcze raz pokaże, że potrafi też skakać w warunkach równych dla wszystkich.
(09.05.2019, 23:24)
Fanka
@ Polonus
Nie takie rzeczy się zdarzały... Powspominajmy zatem ten nieprawdopodobny konkurs w Seefeld i życzmy Gregorowi takich pozytywnych przeżyć, jakie my mieli¶my dzięki Dawidowi i Kamilowi :-).
(09.05.2019, 21:08)
Polonus
Oczywi¶cie byłoby fajnie, gdyby jeszcze do tych swoich prawie 90-ciu podiów co¶ dołożył ale, szczerze pisz±c, mocno w to w±tpię. Może, gdyby w obroty wzi±ł go Horngacher albo jeszcze raz Kuttin, ale oni tego na pewno, z różnych przyczyn, nie zrobi±. Zreszt± Kuttinowi się to już raz nie udało. Potrafił przywrócić do życia Morgensterna, ale już Schlierenzauera nie.
Schusterowi też nie daję na to zbyt dużych szans. To jest bardziej selekcjoner niż trener.Co nie znaczy, że mu nie życzę. Chciałbym, choć przez chwilę, znów zobaczyć Młodziaka w czołówce.
Rozum podpowiada, że nie ma na to szans. Ale nie takie rzeczy się zdarzały...
(09.05.2019, 13:20)
Fanka
@ Menedżer Skoków
Będę z Tob± dyskutować, kto jest największym fanem Gregora w Polsce ;-). Zwłaszcza po akcji podczas LGP w Zakopanem w 2009 r.
Ale to taraz nieważne - najważniejsze, że Gregor chce walczyć. A dopóki walczysz, jeste¶ zwycięzc±. Powodzenia, Gregor!
(09.05.2019, 05:42)
Nieduży
To by¶my się mogli kłócić kto był większym heheh. Pamiętam przebitkę z 18 miejsca jak na praktykach ogl±dali¶my na kuchni wszyscy za Polakami jak zobaczyłem 18 miejsce to tylko powiedziałem że i tak będzie podium to się nie macie co rechotać. No i Było... 1 miejsce ;D
(09.05.2019, 04:54)
Menedżer Skoków
Ja miałem wtedy 8 lat...
To były czasy,a teraz to tylko historie niestety.
ALE I TAK JESTEM NAJWIĘKSZYM FANEM GREGORA W POLSCE!!!
(08.05.2019, 22:49)
Nieduży
06/07 jak kończył sezon za hilde miałem 10 lat sił± rzeczy został moim ulubionym sportowcem, mimo że piłkę nożn± lubię sto razy bardziej to żaden klub się z nim nie równał je¶li chodzi o trzymanie kciuków, bez mojego dopingu by tyle nie wygrał hehe
(08.05.2019, 18:09)
marmi
Ten z kolei nie należy do tych, których lubię, no ale szacunek za osi±gnięcia (nawet je¶li czę¶ciowo naci±gane) mu się należy.
Ciekawe, czy współpraca z Schusterem co¶ mu da, to chyba ostatnia szansa powrotu do wysokiej formy, bo w jego dominację to nie wierzę.
(08.05.2019, 15:49)
Menedżer Eliminacji
CO???
NIE KONCZY KARIERY???
KONCZ Z TYM SZLIŁERCAŁER,BO NA CIEBIE NIE MOGE PATRZEC!
(08.05.2019, 15:03)
Kiler
Jurek Kiler
(08.05.2019, 14:50)
Kiler
On jest moim następnym zleceniem,oczywi¶cie jako zawodnik,który ma zrobić przypał.
Był Prevc,Stoch i Kobayashi,teraz czas na Schielenzauera
XD
(08.05.2019, 14:50)
Menedżer Skoków
Kibicuję mu z całego seca.
GO GREGOR!!!
A tak w ogóle to liczę na to,że ten sezon to tylko treningowy (po dwóch kontuzjach) był.
Dobranoc.
(07.05.2019, 22:06)