Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

Zbliża się połowa kwietnia, a to w naszym portalu tradycyjny czas na podsumowanie rywalizacji w Typerze w sezonie 2018/2019 i przyznanie nagród najlepszym uczestnikom naszej zabawy...

W minionym sezonie, podobnie jak w poprzednim, walka o wygran± w klasyfikacji generalnej toczyła się do samego końca. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stan±ł ryba_czwa, który o 80 punktów pokonał nie byle kogo, bo Glona, trzykrotnego zwycięzcę najważniejszego rankingu Typera w minionych latach. Warto dodać, że obaj użytkownicy przekroczyli dorobek 22 000 punktów - co wcze¶niej nie zdarzyło się nigdy.

Glon był za to najlepszy w tabeli medalowej - o¶miokrotnie uzyskiwał najlepsze rezultaty w typowaniu pojedynczych zawodów, cztery razy zaj±ł drugie miejsce, a dwa - trzecie; miejsc na podium więcej miał ryba_czwa, ale o przegranej zadecydowało jedno "złoto" mniej.

To nie jedyne klasyfikacje, w których ci dwaj użytkownicy wygrywali - ryba_czwa ma w swoim dorobku zwycięstwo w rankingu za drużynowe konkursy Pucharu ¦wiata i za mistrzostwa ¶wiata juniorów w Lahti; Glon był najlepszy w typowaniu zawodów Pucharu Kontynentalnego mężczyzn.

Warto również podkre¶lić postawę użytkownika japitole, który zgromadził najwięcej punktów aż w trzech klasyfikacjach - za indywidualne zawody Pucharu ¦wiata mężczyzn, indywidualne zawody Pucharu ¦wiata kobiet i Turniej Czterech Skoczni. Pozostałe dwie nagradzane klasyfikacje padły łupem użytkowników DragonL (FIS Cup) i CONAM13 (mistrzostwa ¶wiata w Seefeld).

W sezonie zimowym 2018/2019 typowali¶cie wyniki 124 konkursów, a w zabawie uczestniczyło 861 użytkowników portalu. Maksymaln± liczbę punktów za typowanie pojedynczego konkursu zdobyło 58 użytkowników, ale tylko raz miało to miejsce w przypadku konkursu indywidualnego.

Za pomoc w organizacji Typera w sezonie 2018/2019 dziękujemy stacji Eurosport Polska, legalnemu bukmacherowi TOTALbet, firmie meblowej 10office.pl oraz Wydawnictwu SQN. Nagrody w postaci gadżetów z logo Eurosportu czy ksi±żek Svena Hannawalda i Thomasa Morgensterna wkrótce trafi± do zwycięzców, z którymi w najbliższych dniach skontaktujemy się drog± mailow±.

Zwycięzcom gratulujemy, za wspóln± zabawę dziękujemy wszystkim Użytkownikom, a także sponsorom gry. Jednocze¶nie zapraszamy do Typera w kolejnym sezonie!
Klasyfikacja generalna
 użytkownikpunktystrata
1ryba_czwa22170
2Glon22090-80
3kibicniedzielny21660-510
Zwycięzcy pozostałych klasyfikacji
klasyfikacjaużytkownikpunkty
Tabela medalowaGlon8+4+2
P¦ mężczyzn indywidualniejapitole5140
P¦ kobiet indywidualniejapitole5800
P¦ drużynoworyba_czwa2880
Puchar Kontynentalny mężczyznGlon3730
FIS CupDragonL2510
Turniej Czterech Skocznijapitole1000
Mistrzostwa ¶wiata juniorówryba_czwa1720
Mistrzostwa ¶wiata w narciarstwie klasycznymCONAM132050
wszystkie klasyfikacje »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« kwiecień 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibicniedzielny
Dziękuję za nagrody:)
(08.05.2019, 22:50)
Japitole
Również dostałem i dziękuję. Z niecierpliwo¶ci± oszczekuję kolejnego sezonu.
(27.04.2019, 18:03)
DragonL
Dziękuję również za nagrody;)
(26.04.2019, 19:36)
Glon
Bardzo dziękuję za nagrody.
(26.04.2019, 16:09)
!sss!
@japitole,DragonL,ryba_czwa,Gl on, CONAM13
GRATULUJĘ WAM ZWYCIĘSTW W TYPERZE 2018/19!!!
I ZDROWYCH,WESOŁYCH,POGODNYCH ¦WIˇT!!!
(19.04.2019, 18:57)
Menedżer Skoków
I zdrowym,i wesołym,i smutnym,i chorym,i wszystkim komentuj±cym i całej redakcji skokinarciarskie.pl
życzę miłych,radosnych i jakich tam chcecie ¦wi±t Wielkanocnych!!!
POZDRO!
(19.04.2019, 18:55)
Polonus
@japitole
Tylko zdrowych i wesołych pozdrawiasz?
A chorych i smutnych to nie łaska?
(19.04.2019, 14:27)
Andrzej1985
Typer to ¶wietna zabawa
(14.04.2019, 11:36)
marmi
Gratulacje dla najlepszych i wszystkich, którzy przekroczyli 20tys., szacuneczek :)
Nagrody s± tylko dla zwycięzców czy w generalnej także dla pozostałych na podium?
W tym roku zanotowałem spore postępy, zmie¶ciłem się w 30. w generalce (wcze¶niej nie wchodziłem do 50), miejsce na podium w M¦J oraz top5 w P¦ mężczyzn i TCS.
Cel na przyszły rok top15 a potem to już bójcie się mocarze :P
(13.04.2019, 17:59)
...
@Polonus
Nie czytałe¶ gdzie¶ na tym portalu, że typuj± sztabowcy. Je¶li dla kogo¶ skoki s± nie tylko frajd±, ale również prac±, to maj± czas na studiowanie tematu.
(13.04.2019, 17:18)
japitole
@Polonus
Czas to pini±dz - wiadomo :)
Z mojej perspektywy zabawa jest ¶wietna, więc i czas na ni± znajduję. W Fis Cupach, Cocach itp. jestem dętka, bo faktycznie nie mam odpowiedniego rozeznania. P¦ kobiet jest 158 razy bardziej przewidywalny (je¶li chodzi o czołowe miejsca) niż P¦ mężczyzn.Kilka minut dziennie na poczytanie artykułów, do tego odrobina farta i można co¶ zdziałać w typerku (jak widać na zał±czonym obrazku) Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zdrowych i wesołych
(12.04.2019, 19:26)
Polonus
Najbardziej mnie dziwi sk±d Wy wszyscy macie na to czas?
Mi się wydawało, że po¶więcam skokom sporo czasu. Ale w życiu nie tyle, żeby sensownie przewidywać wyniki PK kobiet albo jakiego¶ FIS Cup-a.
Robicie to na zasadzie chybił-trafił czy jeste¶cie do tego rzetelnie przygotowani?
Je¶li to drugie, to szczerze podziwiam. Osobi¶cie nie dałbym rady po¶więcić tyle czasu FiS Cup-owi, a nawet Kontynentalowi, co Pucharowi ¦wiata.
Przecież trzeba jeszcze z czego¶ żyć.
Pozdrawiam wszystkich typerów, szczególnie tych, którzy podchodz± do tego profesjonalnie.
(11.04.2019, 07:53)
korus
Gratuluję zwycięzcom! Sezon w typerze zwariowany równie bardzo jak i w skokach :)
(11.04.2019, 04:02)
Glon
Gratulacje dla typuj±cych i podziękowania dla Redakcji.
(10.04.2019, 22:17)
Ads
Gratulacje dla zwycięzców
(10.04.2019, 21:04)
DragonL
Gratulacje, dla zwyciezców i nagrodzonych i tych nienagrodzonych, z którymi co roku od pierwszego typera mam przyjemno¶ć typowania. Pozdrawiam Glona, korusa, Pawmaka, marmi i japitole i wszystkich których znam a nie wymieniłem - zasłużonych dla typera i całego portalu;) no i cał± redakcję.
(10.04.2019, 20:39)
japitole
Brawo ja. Dzięki Funiu moja droga. Zasylam między sezonowe buziole. Gratuluję wszystkim serdecznie.
(10.04.2019, 16:24)
placek08
@redakcja
CONAM13 jeszcze w tek¶cie do pogrubienia.

Swoj± drog± przydałaby się (to moje zdanie) w typerze rubryczka z liczb± typowań. Byłoby łatwiej porównać, ile osób typowało "na poważnie", a ile od ¶więta.

W typowaniach wzięło udział ł±cznie mniej o ponad 200 osób niż w zeszłym sezonie. Kolejne granice przekraczało (punkty-poprzedni-obecny sezon):
560: 616-476
1000: 503-392
2500: 348-303
10000: 180-183
15000: 93-120
20000: 5-10

Ilo¶ć typowań wzrosła o 12.
(10.04.2019, 15:54)
Funemanka
Brawo Pitolek! :D :*