Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Konkursy Pucharu Świata w Planicy i Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim zakończyły nie tylko rywalizację w sezonie 2018/2019, VII period całorocznej rywalizacji. Czas spojrzeć na układ kwot startowych...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Na początek trzeba zaznaczyć, że wszystkie poniższe informacje oparte są na założeniu, iż przepisy dotyczące kwot startowych na zawody objęte opieką Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pozostaną takie same. Z kolei wymieniając zawody na początku zbliżającego się sezonu letniego będziemy opierać się na wstępnym kalendarzu opublikowanym w październiku ubiegłego roku. Zarówno przepisy (niezależnie od tego, czy ulegną zmianie, czy nie), jak i harmonogram zostaną zatwierdzone podczas Konferencji Kalendarzowej FIS, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Chorwacji.

Kwoty startowe w Pucharze Świata

Zaczniemy od bardzo dobrej wiadomości - w pierwszym periodzie sezonu 2019/2020 Polska będzie mogła wystawić aż siedmiu zawodników. Baza - sześciu skoczków - wynika oczywiście z układu Światowej Listy Rankingowej (WRL), gdzie w czołowej "55" mamy właśnie sześciu reprezentantów (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot).

Dodatkowe miejsce zawdzięczamy Aleksandrowi Zniszczołowi, który był bezkonkurencyjny w ostatnich konkursach Pucharu Kontynentalnego, składających się na siódmy period. Co ciekawe, drugie miejsce pod względem liczby punktów zdobytych w Zakopanem i Czajkowskim zajmuje Andrzej Stękała - jednak jego występy nie miały wpływu na zwiększenie kwoty startowej, bo po uwzględnieniu Zniszczoła i tak już osiągnęliśmy maksymalny limit.

Według wstępnego kalendarza kwota siedmiu zawodników będzie nam przysługiwała podczas zawodów w Wiśle, Hinterzarten, Courchevel, Zakopanem i Hakubie. Dodatkowo w jednym z konkursów indywidualnych rozgrywanych w naszym kraju będziemy mogli wystawić kwotę narodową (sześciu skoczków).

Siedmiu skoczków będą mogli wystawić również Austriacy i Słoweńcy; sześć miejsc otrzymają Norwegowie, Niemcy i Japończycy.
Kwoty startowe
kraj kwota
Polska Polska 7
Austria Austria 7
Słowenia Słowenia 7
Norwegia Norwegia 6
Niemcy Niemcy 6
Japonia Japonia 6
Czechy Czechy 4
Szwajcaria Szwajcaria 4
Rosja Rosja 4
Finlandia Finlandia 3
Bułgaria Bułgaria 3
USA USA 3
Kanada Kanada 3
Korea Pd. Korea Pd. 2
Francja Francja 2
Estonia Estonia 2
Kazachstan Kazachstan 2
Włochy Włochy 2
pozostałe kraje 2
Kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym

W przypadku zawodów niższej rangi nie znamy jeszcze nawet wstępnego kalendarza, jednak z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że walka rozpocznie się na początku lipca w słoweńskim Kranju; w ostatnich dwóch latach kolejne zawody rozgrywano w drugiej połowie sierpnia w Szczyrku, Wiśle i Frenstacie.

W CoC kwota startowa przysługująca Polsce nie uległa zmianom - wśród pięćdziesięciu najlepszych zawodników Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) wciąż mamy pięciu reprezentantów. Oprócz Aleksandra Zniszczoła, który zdecydowanie jej przoduje, są to Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka i Tomasz Pilch. Zła informacja jest taka, że w ciągu pierwszego periodu przepadają ubiegłoroczne punkty Tomasza Pilcha, a w efekcie tego kwota może się zmniejszyć.

Najwięcej miejsc - po sześć - będą mogły wykorzystać cztery reprezentacje: Austria, Norwegia, Słowenia i Niemcy. Nie ma żadnego kraju, który mógłby wystawić siódmego zawodnika - w VII periodzie nie mieliśmy bowiem konkursów FIS Cup, gdzie uzyskanie takiego przywileju jest możliwe.

Również w CoC kraj organizujący zawody może wystawić kwotę narodową (sześciu skoczków); z prawa gospodarza można skorzystać dwukrotnie w ciągu letniego sezonu.
Kwoty startowe
kraj kwota
Austria Austria 6
Norwegia Norwegia 6
Słowenia Słowenia 6
Niemcy Niemcy 6
Polska Polska 5
Japonia Japonia 4
pozostałe kraje 3
Kwoty startowe w FIS Cup

Dla przypomnienia - kwoty startowe w zawodach trzeciej ligi nie są odzwierciedleniem występów zawodników, nie zależą od żadnych rankingów. Limit jest stały i wynosi dziesięciu zawodników.

Wyjątkiem jest oczywiście kwota narodowa, w ramach której organizatorzy zawodów mogą wystawić kolejnych dziesięciu skoczków.

Kalendarza FIS Cup również nie znamy, jednak możemy przypuszczać, że rywalizacja w sezonie 2019/2020 rozpocznie się w Villach; być może skoczkowie pojawią się również w Szczyrku, jak to bywało w minionych latach (choć nie wszystkich).
Rankingi i kwoty startowe w naszym portalu

Tradycyjnie przypominamy wszystkim Czytelnikom, że na naszych łamach na bieżąco możecie śledzić zmiany na obu listach rankingowych oraz w kwotach startowych. Wirtualne rankingi i prognozowane kwoty startowe na kolejny period aktualizowane są po każdym konkursie - dzięki temu jako pierwsi na świecie publikujemy wysokości kwot startowych po zakończeniu periodu!

W naszym portalu jest dostępna również nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup - to ranking tworzony na podobnych zasadach co WRL i CRL, który co prawda nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Dodatkowo na łamach naszego portalu dostępne są teksty przybliżające sposób przygotowania poszczególnych list rankingowych oraz metody obliczania kwot startowych - wszystko znajdziecie w odpowiednich działach w zakładce Rankingi.

Listy rankingowe
Światowa Lista Rankingowa (WRL) » Kontynentalna Lista Rankingowa (CRL) » Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup »
Kwoty startowe
Kwoty startowe w Pucharze Świata » Kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym » Kwoty startowe w FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
iuy
polacy byli królami letalnicy
(30.03.2019, 18:59)
Pawmak
* kor.: o 65 punktów mniejsza niż teraz

Nie dość, że linkować nie idzie, to teraz nawet wpisanie adresu jest blokowane jako niedozwolone słowo (choć i tak były przerwy w tych adresach).
(30.03.2019, 15:30)
Pawmak
Przecież są rankingi WRL i CRL, właśnie na ich podstawie się te kwoty ustala.

Trzeci w historii, a pierwszy od 28 lat sezon bez punktów Francuzów. Descombes Sevoie i Lamy Chappuis chyba jednak o rok za wcześnie kariery zakończyli, Learoyd też słabszy sezon.
Z kolei najlepsze od 5 lat miejsce najlepszego Fina i pierwszy raz od 4 lat aż 4 punktujących.
Najlepsze miejsce swoje i Bułgarii wyrównał Zografski (który w Ruce zajął też najwyższe miejsce w historii kraju w konkursie).

"Szt abowcy"... I cykliści w szczególności :P
No mi się sezon zaczął nawet wyjątkowo obiecująco (bo nie od jakichś bardzo dalekich miejsc), ale ogólnie niemoc wyjątkowa. Tylko 2 medale i pierwszy raz nie walczyłem o wygraną w żadnej klasyfikacji. Choć raz już byłem w generalnej ciut niżej. Wszystko odjechało praktycznie w styczniu - dla odmiany rok temu dopiero w drugiej połowie stycznia zaczęły mi się medale i skończyło się aż na 10, a ostatnie tygodnie sezonu petarda. Ale wtedy chociaż 7. miejsce, to strata do zwycięzcy tylko od 65 punktów większa niż teraz.

@ festence
To, że Kazachowie prowadzą od roku dziwną politykę, to nie znaczy, że Korolow, Sokolenko i Żaparow już nie skaczą. O Lavtižarze nie wiem, skąd info. Naglič to bardzo świeża sprawa, nawet tu jeszcze nie ma info o tym.

@ Jacek34
Gangnes po prostu nie mógł skakać przez kontuzje, tak to nigdy nie przerywał kariery.
(30.03.2019, 15:26)
FanStocha
@znawca
Mi bardziej chodzi o to, aby stworzyć ranking jak najbardziej wierny formie zawodników w danym sezonie.
Dzięki tej gradacji, ci którzy znajdą się na podium zyskują najwięcej, ci którzy poza nim są tracą niewiele bo i najczęściej w zawodach nie tracą wiele.

Mimo iż różnice są jednopunktowe między pozycjami to i tak wystarczają do oddania formy danego zawodnika w przekroju całego sezonu.

R. Kobayashi w tym sezonie dominował i faktycznie uzyskał blisko 200 pkt przewagi nad Stochem, kolejni tracą przeważnie co najwyżej kilkadziesiąt punktów, czyli niewiele.
Osobiście uważam, że jedyną wadą jest nieobecność danego zawodnika w zawodach (na przykład Klimov, czy Aalto w tym sezonie mogli być wyżej, gdyby nie odpuszczanie kilku konkursów).

Dodatkowo punkty przyznawane za "niższe ligi" raczej nie są zbytnio wygórowane i najlepiej punktujący w tych zawodach znajdują się w klasyfikacji ogólnie mniej więcej w granicach tego, na co stać ich "ligę" wyżej.

(30.03.2019, 15:05)
znawca
@fanStocha
O właśnie o coś takiego mi chodzi,tylko że nie podoba mi się gradacja punktów.Za pierwsze miejsce w PŚ 70 a za drugie 69 .Czyli dwa czwarte miejsca dają 134 p.Musi być coś podobnego jak u tenisistów.
1- 2000
2-1200
3-720
Ja w swoim rankingu wszech czasów jaki prowadzę od lat za igrzyska przyznaję;
1-400p
2-16 0p
3-80p
4-20p.
Przy twojej gradacji lepiej być dwa razy czwartym niż raz pierwszym .Nie znam sportowca co by tak wolał.Ale widzę że nie tylko ja tu jestem zafiksowany:)
(30.03.2019, 14:57)
FanStocha
@hej
Należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy także:
W poprzednim sezonie straciliśmy do 4 Słowenii (która de facto miała słaby sezon PŚ) blisko 2000 punktów
W obecnym sezonie tak nieduża strata do Słowenii, czy Norwegii bierze się stąd, że tym razem nasi w PŚ zdobyli zdecydowanie więcej niż przed rokiem, a do tego Słoweńcy i Norwegowie mieli stosunkowo słabe sezony.

W zeszłym sezonie czołowa 5 wyglądała następująco:
1. Niemcy 20421
2. Norwegia 19898
3. Austria 19381
4. Słowenia 17964
5. POLSKA 16032
(30.03.2019, 14:47)
jb
Może by redakcja podała wyniki Mistrzostw Finlandii w skokach? Bardzo ciekawa lektura. Zwyciężył kombinator, a Aalto bez medalu...
(30.03.2019, 13:03)
hej
Fanie z Twojego rankingu wyplywa jedno. Sztaby na zapleczu sa tak slabe ze chociaż mamynajlepsza drużynę świata to fatalna praca zaplecza ściąga Polske do poziomu 5 ekipy świata. Nigdzie na świecie trener kadry A nie szkoli zaplecza. To sztaby na zapleczu sa tak dobre ze potrafią wyszkolić kilku zawodników którzy potrafią dobrze punktować w Pucharze Świata startując w dodatkowym limicie, z krajowej lub w czasie kontuzji kogoś z kadry A
(30.03.2019, 12:24)
FanStocha
Ranking krajowy 2018/2019:
Lp. Kraj Punkty (il. zawodników)
1. Niemcy 21235 (39)
2. Austria 20048 (45)
3. Słowenia 16977 (55)
4. Norwegia 16579 (42)
5. POLSKA 16049 (36)
6. Japonia 12939 (25)
7. Szwajcaria 7021 (12)
8. Czechy 6701 (19)
9. Rosja 5239 (20)
10. Finlandia 4031 (17)
11. Stany Zjednoczone 2086 (11)
12. Włochy 1605 (11)
13. Kanada 1565 (6)
14. Estonia 1065 (7)
15. Bułgaria 1032 (3)
16. Francja 1021 (6)
17. Kazachstan 819 (8)
18. Korea Południowa 317 (5)
19. Rumunia 255 (12)
20. Ukraina 240 (8)
21. Chiny 214 (5)
22. Węgry 99 (1)
23. Turcja 69 (10)
24. Wielka Brytania 60 (2)
25. Szwecja 2 (2)
26. Łotwa 0 (2)
26. Serbia 0 (1)
26. Słowacja 0 (1)
26. Gruzja 0 (2)
(30.03.2019, 11:36)
FanStocha
W sezonie 2018/2019 wygląda to tak:
Najlepsza 30 indywidualnie:
1. Ryoyu Kobayashi 2923
2. KAMIL STOCH 2730
3. Stefan Kraft 2614
4. DAWID KUBACKI 2556
5. Robert Johansson 2497
6. Markus Eisenbichler 2480
7. PIOTR ŻYŁA 2376
8. Karl Geiger 2357
9. Johann Andre Forfang 2252
10. Timi Zajc 2151
11. Stephan Leyhe 1980
12. Junshiro Kobayashi 1898
13. Killian Peier 1842
14. Daniel Huber 1811
15. Roman Koudelka 1778
16. Richard Freitag 1720
17. JAKUB WOLNY 1702
18. Michael Hayboeck 1684
19. Philipp Aschenwald 1677
20. Evgeniy Klimov 1654
21. Yukiya Sato 1622
22. Simon Ammann 1550
23. Andreas Wellinger 1517
24. Halvor Egner Granerud 1511
25. Antti Aalto 1485
26. Domen Prevc 1444
27. Clemens Aigner 1391
28. Daiki Ito 1386
29. Manuel Fettner 1337
30. Robin Pedersen 1315
(30.03.2019, 11:29)
FanStocha
@znawca
Ja robię coś takiego mniej więcej na podstawie rankingu polskich skoczków na tej stronie.
Zasady są takie:
Puchar Świata:
1 miejsce - 70 pkt
2 - 69 pkt
...
49 - 22 pkt
50 - 21 pkt
Powołanie (również ci co odpadli w kwali) - 2 pkt
Puchar Kontynentalny, Mistrzostwa Świata Juniorów:
1 - 50 pkt
2 - 49 pkt
...
49 - 2 pkt
50 - 1 pkt
Powołanie - 1 pkt
FIS Cup, Uniwersjada, Igrzyska Młodzieży, Igrzyska Azjatyckie:
1 - 30 pkt
2 - 29 pkt
...
29 - 2 pkt
30 - 1 pkt
Powołanie: 0 (po prostu jest klasyfikowany)

Europe jska Olimpiada Młodzieży, Puchar Karpat, Alpen Cup:
1 - 15 pkt
2 - 14 pkt
...
14 - 2 pkt
15 - 1 pkt

Drużynowo (PŚ):
1 - 60 pkt
2 - 52 pkt
3 - 44 pkt
4 - 36 pkt
5 - 28 pkt
6 - 20 pkt
7 - 16 pkt
8 - 12 pkt
9 - 8 pkt
10 - 6 pkt
11 - 4 pkt
12 - 3 pkt
13 - 2 pkt
14 - 1 pkt

Drużynowo MŚJ, Uniwersjada:
1 - 30 pkt
2 - 26 pkt
3 - 22 pkt
4 - 18 pkt
5 - 14 pkt
6 - 10 pkt
7 - 8 pkt
8 - 6 pkt
9 - 4 pkt
10 - 3 pkt
11 - 2 pkt
12 - 1 pkt

Drużynowo (EYOF, YOG, I. Azjatyckie)
1 - 12 pkt
2 - 9 pkt
3 - 6 pkt
4 - 4 pkt
5 - 2 pkt
6 - 1 pkt

Kwalifikacje PŚ, MŚ, IO, LGP:
1 - 15 pkt
...
15 - 1 pkt
...
51 - 20 pkt
...
70 - 1 pkt

Trening PŚ, MŚ, IO, LGP:
1 - 8 pkt
...
8 - 1 pkt

Trening PK, MŚJ:
1 - 5 pkt
...
5 - 1 pkt

Trening FC, YOG, Uniwersjada:
1 - 3pkt
...
3 - 1 pkt
(30.03.2019, 11:20)
placek08
@znawca
Jak byś chciał coś sensownego, to chyba szybciej coś na wzór obecnego rankingu FIFA. Mam na myśli, że liczysz punkty na podstawie rankingu zawodników i punktów w konkursie. Dałoby się zrobić, zajęłoby z miesiąc pewnie uwzględnienie całego sezonu w obrębie 3 lig.
(30.03.2019, 11:09)
do znawca
ale musiałaby powstać jakaś punktacja do rankingu np. za wygranie PŚ 300 pkt a za wygranie PK 200 pkt a za FIS Cup 100 pkt
(30.03.2019, 10:53)
Mariusz33
Kadra musi być odmładzana już od pierwszego sezonu pracy Dolezala nawet kosztem słabych wyników. Docelowa jest olimpiada i musi powstawać powoli nowa drużyna. Tym bardziej że w przyszłym sezonie jedyna medalowa impreza to loty i to na koniec.
(30.03.2019, 10:46)
znawca
Przydałby się ranking skoczków coś na wzór rankingu tenisistów ATP.Wszystkie zawody policzone z całego roku ,to byłoby coś ale jeden tego nie zrobi(myślałem o sobie).By było widać na którym miejscu są Ukraińcy,czy Turcy.
(30.03.2019, 09:27)
cedryk
@Black
Czy tak uważał? Nie pamiętam. Ale wiem że był aktywny w latach 2014-16, późny kruczek a więc czasy lekkiego zjazdu formy. Strasznie wyżyeał się na Polakach, zwłaszcza na "kartoflu Qbackym". Ironicznie zapowiadał jego KK w 15/16
(30.03.2019, 09:16)
korus
Ustawka w typerze na popularnym portalu o skokach narciarskich! Czołówka pracuje w sztabie skoczków! [ZOBACZ ZDJĘCIA]


:)
(30.03.2019, 03:46)
placek08
@hej
Typowałem regularnie zawody PŚ z mnożnikiem x2 (tam to chyba każdy może przewidzieć, kto wystartuje), a PK i FC x1. Utrzymywałem się na poziomie 7. dziesiątki, mimo, że miałem pecha (albo słabo typowałem ;) choć jednak trafianie ciągle za 20...). Pod koniec trochę spadłem, jak zwykle przez zmęczenie sezonem. To chyba każe uwierzyć, że da się być w czołówce jako zwykły kibic. A współczynniki nadają tej rozgrywce charakter: musisz zdecydować, czy ryzykujesz i strzelasz, czekasz na listy startowe, a może na treningi?
(29.03.2019, 22:50)
Laborre
Witajcie,
po kilku dniach przerwy wchodzę na stronę mysłąc że wszystkie sokomniaki zapadły w sen letni a tu dyskusja na całego :) co do Typera - to po pierwsze gratulację dla wszystkich we wszystkich klasyfikacjach :-) Co do pomysłów na zmiany - już było lepiej w tym roku aczkolwiek najbardziej wkurzająca jest utrata punktów nie zawiniona przez typujących - czyt. zmian godz konkursów (częsta n. w Continentalu) - powinna liczyć się rzeczywista różnica w czasie w momencie typowania i finito ! Jak jest sens odejmowac punkty tylko dlatego że przyspieszyli start o np. 0,5 godz ...
ps. @Japitole gratulacje indywidualne - poszalałeś chłopie w tym roku w Typerze :)
(29.03.2019, 22:32)
hej
Mam tez druga propozycje dla Redakcji na czas urlopów startowych. Wklejcie co jakiś czas artykuł o nazwie News , co nowego lub nazwijcie jak chcecie by to kibice pomogli wam aktualizować stronę wklejając w komentarzach krótkie "newsiki" itp o skoczkach skokach ... Teraz tez to robimy ale robi sie śmietnik pod newsami na jakiś inny temat.
(29.03.2019, 22:22)
hej
Aby rywalizacja była w miare uczciwa proponuję zrezygnować z dodatkowych punktów a typowanie przerywać np 5 minut przed I seria. Kazdy bedzie wiedział kto startuje a nie tylko sztabowcy. Ich przewaga nad reszta bedzie 5-10% a nie 70-90%. Teraz tylko zniechęcacie ludzi do regularnych typowań.

(29.03.2019, 21:32)
Horus
@japitole
To jeszcze nic. Zwróć uwagę, że jednym z najlepszych typerowiczów jest korus. A teraz pojawia się Horus. Korus i Horus - czy takie podobieństwo może być przypadkowe? Taaa jasne :)
(29.03.2019, 20:36)
iuy
kamil stoch był nie groźny ale zajął 3 miejsce w pucharze świata znakomite
(29.03.2019, 19:32)
japitole
@Horus
W moim przenikliwym umyśle zrodziła się idea, że Horus i Laborre to Dr. Jekyll i Mr. Hyde. Podpadłeś rzekomym szesnastym miejscem. Chyba jednak jesteś z Illuminati :)
(29.03.2019, 19:00)
japitole
Witajcie w elitarnym gronie "sztabowców" :) W wojsku nie dochrapałem się oficera, to chociaż na portalu @hej mi będzie salutował :)
Pamiętacie hazardzistę "pieszy365" ? Założył się o gruby hajs, że wskoczy do 30 genaralki i wskoczył skubany. Pewnie teraz zapija mordkę ;)
Cel na przyszły sezon to pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej.
(29.03.2019, 18:53)
marmi
@Andrzej Mysiak
Jestem jak najbardziej spokojny, tylko grzecznie zapytałem. Dzięki za info :)
@hej
Mylisz się, jak zwykle zresztą.
Podobnie jak Horus nie jestem żadnym sztabowcem. Mało tego, ok. 10 razy (może więcej) spóźniałem typowanie w stosunku do tego co zamierzałem, przez co zmniejszał mi się mnożnik. Mimo to wszedłem do 30. w tym roku.
@cedryk
Tak pamiętam, choć nie szczegóły. Nie wywołuj wilka z lasu :)
(29.03.2019, 18:21)
kibicniedzielny
@Danke Danka
Zwycięzca raczej niezbyt sensacyjny.
(29.03.2019, 18:02)
iuy
kobayaschi najlepszy w tym sezonie
(29.03.2019, 15:51)
Horus
@hej
Po raz pierwszy w życiu stałem się częścią teorii spiskowej - okazuje się, że należę do demonicznej grupy "sztabowców", którzy postanowili zdominować typera. Może to jeszcze nie iluminaci, ale jestem na dobrej drodze :)

A teraz serio. Typer nie jest aż tak czasochłonny. Wystarczy wieczorem przejrzeć kilka stron (gdzie zwykle pojawiają się składy) i już można typować. Reszta to loteria.
(29.03.2019, 12:53)
kibic (fan Zografskiego)
Naglić zakończył "karierę". Co za strata dla światowych skoków!
(29.03.2019, 11:59)
Black
@cedryk
Coś kojarzę, jeden z tych nicków, który utkwił mi w pamięci na dłużej. Czy to nie był ten, który uważał, że Zniszczoł będzie nadzieją polskich skoków?
(29.03.2019, 09:45)
Fin
AHONEN Janne statruje na mk finlandii
(29.03.2019, 09:38)
cedryk
Z innej beczki - czy pamiętacie takiego trolla jak GRUBY?
(29.03.2019, 08:10)
hej
Który normalny uczący sie czy pracujący człowiek ma czas w tygodniu by śledzić kto jedzie na zawody i typować wyniki? Chyba tylko sztabowcy nudzący sie w czasie podróży na zawody i czekania w hotelach czy lotniskach. Zwykły kibic wpada tylko na konkursy lub po kilka minut dziennie by poczytać co nowego.
(29.03.2019, 06:24)
Tomek
Trzeba być analfabetą i bandytą żeby cos takiego wymyśleć. Po to jest Puchar kontynentalny żeby tam skakali zawodnicy i zarabiali lepiej niż ogon Kazachstanu w Pucharze świata. ja bym chciał z 4 zawodników z Kazachstanu, Estonii, Włoch, a minimu 3, a w konkursach które są w weekendzie z konkursem drużynowym 4 minimum. Najlepsze drużyny powinny wystawiać 4 maksimum 5 skoczków (podium pucharu świata plus zwycięzcy, lotów i pucharu kontynentalnego). Do konkursu żeby awansowało maksimum 4 zawodników z jednego kraju a druga seria miała 40 zawodników. Już teraz widać że dobrych zawodników na poziomie światowym jest z 60, a nie jak kiedyś 20.
(29.03.2019, 05:08)
bnl
Dalej nikogo nie dziwi ze Ryju ma specjalny kombinezon zaprojektowany przez Norweskiego trenera drugiego wyboru, taki sam ma Aalto który wczesniej był cieniasem.
FIS misi zadbac oto aby przepisy dotyczące kombinezonu były takie same dla wszystkich...
(29.03.2019, 00:58)
Horus
@hej
Mówisz o typerze? Naprawdę sądzisz, że sztabowcy mają czas i ochotę bawić się przez cały sezon w taką gierkę? Wątpię. Ja w każdym razie zająłem 16. miejsce i z żadnym sztabem nie mam nic wspólnego. Jestem zwykłym kibicem, który tylko ogląda zawody w domu, a potem komentuje na tej stronie :)
(29.03.2019, 00:38)
hej
Jesli w pierwszej 30 jest jakiś niesztabowiec to gratuluje wygranej nawet jesli zajął 26 czy 29 miejsce.
(28.03.2019, 23:23)
Danke Danka
W przyszłym sezonie Typer zapowiada się fascynująco. japitole i marmi rosną w siłę, Glon podrażniony drugim miejscem na pewnie należycie się przygotuje. Pawmak też zawsze silny. No i sensacyjny zwycięzca z tego sezonu też może zaskoczyć. Ja też dołączam, może zostanę nową nadzieję Dankowych typerów.
(28.03.2019, 22:03)
Andrzej Mysiak
@marmi - spokojnie, podsumowanie Typera będzie, ale dopiero w przyszłym tygodniu - na razie nie mam na to czasu... :(
(28.03.2019, 21:40)
hej
Bez obaw niedługo kilku Polakow odejdzie po tym co planuje nowy trener
(28.03.2019, 21:14)
cedryk
Według mnie kariery zakończyć powinni Hula, Wasiljew, Korniłow, Ammann, Kofler, Takeuchi, Ito, Damjan, Fettner
(28.03.2019, 19:07)
Fanka
@ Paweł
Znam nazwiska wielu skoczków narciarskich, ale nie wiem, kto to jest colorado, fround, fraiteg. Mógłbyś coś o nich napisać?
(28.03.2019, 18:07)
Paweł
Sorki kobayashi 2085 punktów.
(28.03.2019, 15:49)
Paweł
Kobayashi lepszy niż stoch skakał jak małysz gdy miał 2200 punktów ponad a on zdobył 2048 punktów jeszcze trochę I małysza rekord by pobił w tym sezonie gdyby nie mały spadek formy kobayashiego na środku sezonu.
(28.03.2019, 15:47)
Horus
@Chris
"Zamiast pisać o najważniejszych wydarzeniach" - znaczy jakich? Skoro nie chodzi o podsumowania, to jakie "wydarzenia" masz na myśli? Nic się teraz nie dzieje...
(27.03.2019, 23:07)
Chris
Sezon się skończył i zamiast pisać o najważniejszych wydarzeniach (nie mówie tu o obszernych podsumowaniach które na pewno się pojawią, jak co roku) i bohaterze sezonu to 5/6 ostatnich newsów dotyczy polskiej kadry.
(27.03.2019, 22:10)
hej
Czemu polskich? Chyba wszystkich. O polskich pisze PZN
(27.03.2019, 21:54)
Ahmamadu
@hej

Chyba polskich XDDDDD
(27.03.2019, 21:51)
japitole
Mam 3 wygrane klasyfikacje, więc pewnie jakiś mercedes, albo wycieczka dokoła świata na mnie czeka :)
(27.03.2019, 21:36)
hej
To jest strona o skokach narciarskich.
(27.03.2019, 21:35)
japitole
@marmi tradycją jest na tym portalu podsumowanie typera w połowie kwietnia. Cierpliwości :)
(27.03.2019, 21:34)
Chris
To strona o tematyce polskiej kadry czy skoków narciarskich ogólnie?
(27.03.2019, 21:08)
Chris
Ja nadal czekam na artykuł podsumowujący sezon Ryoyu.
(27.03.2019, 21:07)
Ale
Paweł
KASAI,ITO I KORNILOV SKACZĄ
(27.03.2019, 20:56)
marmi
Może trochę nie a propos, ale czy jakieś podsumowanie typera będzie?
(27.03.2019, 20:17)
Paweł
Najstarszi zawodnicy to kasai, vasilev, korniłov, ito, kraniec I kofler którzy odeszli w tym sezonie oraz damian, amman, tepesz, colorado ,,stoch, żyła, kraft, kubacki, do tego haybock I kot no I wank, fround, fraiteg, eisenbichler I wellinger choć młody ale już dużo lat skacze I też prevc , johanson 1/4 to statrzy zawodnicy.
(27.03.2019, 19:42)
hej
Sa ludzie którzy skaczą dla przyjemności a nie zawodowa. Skaczą dokąd zdrowie pozwoli. Takim człowiekiem jest ze znanych Wasiljew czy kilku innych nazywanych tu buloklepami. Niektórzy z nich pracują zawodowo a skaczą rekreacyjnie tak jak inni jeżdżą na rowerach. Organizują sobie zawody itp. Sa nawet Mistrzostwa Swiata Masters gdzie startują nawet 80 latkowie. Oczywiście ci najstarsi na skoczniach typu K30 ale ci troche młodsi nawet na K95. Tylko w Polsce miłośników skoków brak. I dlatego w świecie częste sa przypadki kończenia karier i powrotów bo oni kariery niby kończą ale i tak skaczą dalej. I komu to przeszkadza?
(27.03.2019, 17:38)
Jacek34
Gangnes to tam wraca i konczy, wraca i konczy na okrągło ;] trudno za nim nadążyć.. teraz pewnie skonczy ten dziad Wasiliew bo cos gadał nareszcie mona powiedziec stare pryki odchodza na emeryture, pora na młodych! nie bede sie tutaj znęcał nad Kranjcami innymi wolę BRYKAĆ ;] bryk ;] bryk ;] bryk bryk bryk ;] pobrykajce ze mna ;]]
(27.03.2019, 16:42)
Menedżer Skoków
Niektórzy wyczekują jak na szpilkach powrotu Gangnesa,a on w ZESZŁYM SEZONIE ZK.
(27.03.2019, 16:28)
Menedżer Eliminacji
@festence
Sokolenko skakała tym sezonie w FC,nie zakończył kariery.
(27.03.2019, 16:27)
jb
@festence Łukasz Rutkowski skacze.
(27.03.2019, 16:21)
Menedżer Eliminacji
No bracie od skoków,ciekawostka :)
SEBASTIAN COLLOREDO zakończył karierę,@MACIEJJ Naglić też.
(27.03.2019, 16:12)
hej
@Polonus.
Porządni trenerzy na zapleczu a Leyhe z Leją biliby sie o czołówkę. Inni Polacy zreszta również.
(27.03.2019, 15:21)
hej
Ludzie dajcie odpocząć redaktorom. Oni to robią gratis. Do lata daleko. Nie pali się. Dajcie im Urlaub.
(27.03.2019, 15:19)
festence
I w sumie to samo można zrobić z "listą zawodników z prawem startu PŚ/PK". Chyba można już usunąć zawodników, którym prawo startu wygasło w zeszły weekend ze względu na brak punktów punktów w sezonie PK/FIS. Jeśli to możliwe, prosiłbym jeszcze o usunięcie z listy zawodników, którzy już nie skaczą, jak np: Karpenko, Korolew, Sokolenko, Żaparow, Hauer, Rutkowski, Lavtizar, Naglic, Birchler.
(27.03.2019, 13:38)
festence
@ Redakcjo, czy jest możliwość, aby w rankingach WRL/CRL mieć możliwość przesunięcia jednego periodu do przodu, aby zobaczyć, jak będzie wyglądał ranking po wypadnięciu punktów z przyszlego periodu?
(27.03.2019, 13:34)
MACIEJJ
i Tomaz Naglic również
(27.03.2019, 13:11)
MACIEJJ
Podobno Sebastian Colloredo zakończył karierę
(27.03.2019, 13:11)
Polonus
@hej
Nie pisze się Leja tylko Leyhe.
Chyba, że wraz ze zmianą obywatelstwa na polskie (to był podobno warunek, pod jakim Tajner zgodził się odstąpić Niemcom Horngachera bez zgrzytów) zmienił też pisownię nazwiska. O tym jednak nie słyszałem.
(27.03.2019, 10:34)
sahgdjhg
jest jeszcze rutkowski
(27.03.2019, 07:35)
Wojciechowski
@Damian2203
U kobiet jest całkowita równość - każdy kraj może wystawić po 6 zawodniczek w zawodach PŚ i PK (plus 6 w grupie krajowej) oraz po 10 zawodniczek w Pucharze FIS (plus 10 w grupie krajowej).
(27.03.2019, 00:30)
Paweł
Mówiłem że kantyka 13
(26.03.2019, 19:33)
Skijumper1000
fakt czyż straci miejsce A szkoda .Bo 13 naszych nie było dawno
(26.03.2019, 18:43)
jb
Wasiliew to co jakiś czas ogłasza koniec kariery. Zdaje się, że jeszcze razem z Małyszem miał kończyć. Rok temu już miał kończyć definitywnie.
(26.03.2019, 15:16)
Menedżer Skoków
Dima Vasiliev rozważa skończenie z tym.
(26.03.2019, 14:28)
Paweł
I jak może tak być?
(26.03.2019, 10:25)
Paweł
Albo hula żyła I stoch powinni napiero wystartować w letnich mistrzostwach polski czyli w październiku.
(26.03.2019, 10:24)
Paweł
I 13 kantyka mam nadzieje że zostanie: na letnie grand prix to zniszczoł murańka stękała juroszek plich wąsek I kota I na koniec wolny I kubacki I hula na zimę stoch I żyła.
(26.03.2019, 10:19)
Damian2203
Mam pytanie. W jaki sposób ustalane są kwoty startowe kobiet?
(26.03.2019, 09:05)
hej
Jest jeszcze Leja. Ma punkty LGP. Gdzie wywiało mój poprzedni wpis?
(26.03.2019, 07:53)
fax
Z Juroszkiem jest 12: Stoch, Żyła, Kubacki, Wolny, Hula, Zniszczoł, Kot, Stękała, Wąsek, Pilch, Juroszek, Murańka. Niżnik nie dał rady zapunktować w Zakopanem, więc wątpie żeby został zabrany do Kranja i tam powalczył. Chyba że forma nagle wystrzeli
(26.03.2019, 07:39)
hej
Jest przeciez Juroszek a i Niznik raczej latem zapunktuje a może i inni mlodzi. Gdyby do Czajkowskiego pojechala kadra Topora to wszyscy mogli miec punkty przy 9 startujących z pierwszej 30 PK.
(26.03.2019, 07:27)
fax
W Wiśle i tak na tę chwilę nie jesteśmy w stanie wystawić trzynastu ludzi bo prawo startu traci Czyż (no chyba, że zdąży zapunktować w Kranju).
(26.03.2019, 07:19)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kwoty startowe: Polska z siedmioma miejscami w I periodzie
Kwoty startowe: Polska z siedmioma miejscami w I periodzie

Kwoty startowe: Polska z siedmioma miejscami w I periodzie

Kalendarium
Walter Hofer
Dziś urodziny obchodzą:
Walter Hofer (1955)
Najbliższe zawody
28 lutego 2020 (piątek)
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
16:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
17:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
29 lutego 2020 (sobota)
09:00
CoC Rena
odprawa techniczna
10:30
CoC Rena
oficjalny trening
11:30
CoC Rena
seria próbna
13:00
CoC Rena
konkurs ind.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:00
PŚ Lahti
konkurs druż.
1 marca 2020 (niedziela)
09:00
CoC Rena
seria próbna
10:15
CoC Rena
konkurs ind.
14:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
15:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
2 marca 2020 (poniedziałek)
20:00
MŚJ Oberwiesenthal
odprawa techniczna
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich