Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2020
Najbliższe zawody
15.08.2020
Frenstat HS-106
LGP-k

To była błyskawiczna akcja - tuż po ogłoszeniu, że Stefan Horngacher opuści polską kadrę, poznaliśmy jej nowego trenera. Nie ma wątpliwości, że Michal Doležal będzie kontynuował pracę Austriaka...

Rewolucji nie będzie - nowym trenerem polskiej kadry będzie Michal Doležal, który w ostatnich latach współpracował ze Stefanem Horngacherem. Jak poinformował Adam Małysz, również sztab szkoleniowy pozostanie bez większych zmian:

- Trenerem kadry zostanie Michal Doležal, który dobrze zna całą kadrę i cały zespół. To będzie przedłużenie tego, co robił Stefan. Jego asystentem zostanie Grzesiek Sobczyk, również reszta sztabu szkoleniowego zostaje. Pewnie dojdą jeszcze nowe osoby, co ogłosimy później - zaznaczył.

Dyrektor PZN do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej poinformował również, z kim były prowadzone negocjacje:

- Rozmawialiśmy z różnymi trenerami, najpoważniejszą kandydaturą był Ronny Hornschuh. Długo się zastanawiał, ostatecznie uznał, że musi kontynuować swoją pracę w Szwajcarii do igrzysk olimpijskich.

Nowy szkoleniowiec Polaków nie wahał się długo, gdy zaproponowano mu nową rolę:

- Rozmowy z Adamem Małyszem trwały od mistrzostw świata w Seefeld. Nie było trudno podjąć decyzję. Musiałem zastanowić się nad kilkoma rzeczami, ale wiedziałem, że na 99% będę kontynuować współpracę z tym zespołem - podkreślił Doležal. - W Polsce, gdzie skoki są bardzo popularne, rzucam się na głęboką wodę. Czuję dużą odpowiedzialność, ale nie boję się tego, bo wiem, jak pracujemy. Mamy bardzo mocny sztab i zawodników. Będziemy pracować tak, jak dotychczas - i może będzie jeszcze lepiej.

Czech jest o osiem lat młodszy od swojego dotychczasowego zwierzchnika i niewiele starszy od swoich podopiecznych. Jak mówi, nie boi się, że nie będzie odpowiednim autorytetem dla zawodników:

- Prowadziłem już kadrę ze starszymi zawodnikami w Czechach. Nie boję się. Wiem, że trener musi być kolegą, ale musi też wyznaczyć granicę, której nie wolno przekroczyć. Będę konsekwentny, bez tego się nie obejdzie.

Nowy szkoleniowiec nie zapowiada rewolucji w sposobie szkolenia:

- Motoryczne przygotowanie będzie wyglądało tak, jak dotychczas. Jeśli chodzi o materiał, kwestie techniczne, zawsze trzeba iść do przodu, nie wolno stanąć w miejscu. Mamy pomysły, za tydzień będziemy przygotowywać plan wraz z prof. Pernitschem, który z nami zostaje - to dla nas bardzo ważne - oznajmił.

A jak wyglądają plany na najbliższe dni?

- W przyszłym tygodniu spotykamy się ze wszystkimi kadrami, zawodnikami i zabieramy się do pracy - ogłosił Czech, który chce również rozwijać szkolenie na niższych szczeblach: - Praca trenera nie polega tylko na zajmowaniu się kadrą A. Trzeba budować cały system od podstaw, na tym się skupimy - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
iuy
doleżal będzie niezłym trenerem bo był asystętem horongahera
(30.03.2019, 21:30)
Derek
No cóż, Horngachera serdecznie żegnamy, Doleżala serdecznie witamy w nowej roli. Panie Michale liczymy na Pana sukcesy trenerskie w Polsce.
(28.03.2019, 00:22)
jb
Co do polityki - to przypomnę, że Lotos za chwilę przestanie istnieć, wchłonięty przez Orlen. Który wolał dać 100 baniek na kalekę-emeryta w najgorszym bolidzie wszechczasów.
(26.03.2019, 18:04)
Ja
@marmi
tu nie chodzi o politykę, nikt tu nie chce się licytować, która partia czy idea lepsza.

Po prostu, dopóki PZN i skoczkowie są sponsorowane przez spółki skarbu państwa, dopóty ta dyscyplina w Polsce będzie zsynchronizowana z kalendarzem wyborczym i polityką rządu.

Kiedy rządzić będą ludzie myślący o przyszłości, będziemy mieli rozwój kadry B, juniorów, szkółkę Lotosu. A kiedy władzy będzie zależeć na lansowaniu się na bieżących sukcesach, będziemy mieli super trenera dla czterech zawodników z kadry A, a reszta będzie rzucała nartami w kąt. Tak to działa, i nie jest to mieszanie polityki, tylko po prostu takie są realia tej dyscypliny w Polsce.
(26.03.2019, 15:39)
fax
@mcs

Akurat w sezonie 99/00 Małysz zaczął powolutku wychodzić z kryzysu, był wysoko w kilku konkursach. Zdecydowanie lepiej skakał też Skupień
(26.03.2019, 07:53)
hej
Jesli oni nie sa w stanie znaleźć zagranicznego trener dla kadry B tylko wolą by zawodnicy rzucali nartami to jak mogliby znalezc trenera dla kadry A gdzie presja wynikow olbrzymia
(26.03.2019, 06:33)
Fanka
@ mcs
Poważna propozycja dla Schustera, który już od ubiegłego sezonu mówił, że kończy współpracę z kadrą Niemiec, bo chce odpocząć od trenerki. Kilka razy słyszałam/czytałam ten tekst i za każdym razem sprawdzałam w kalendarzu, czy to już Prima Aprilis ;-).
(26.03.2019, 06:03)
mcs
Może mi ktoś wyjaśnić słowa Tajnera. Przecież ten człowiek kompromituje się na każdym kroku i pokazuje jak mu zależy na dobru polskich skoków. Bo że nie zależy mu na innych dyscyplinach to już chyba nie ukrywa.
Cyt. z A. Tajnera:
"Jak zaczęły się pojawiać nazwiska, to najpoważniejsze były Hornschuh i Schuster. Myślę, że obydwaj przyjęliby naszą propozycję, bo była poważnie złożona. Od początku mieliśmy to rozwiązanie, które ostatecznie zastosowaliśmy, czyli Michala Doležala." Co to znaczy ja się pytam. To znaczy, że olano temat i Hornschuh nie zgodził się tylko dlatego, że propozycja była niepoważna, a nie dlatego, że bał się presji. Schuster przyjąłby propozycję tylko nikt poważnie tego nie potraktował?
Już pan Tajner kiedyś wystawił sobie świadectwo w jednym wywiadzie mówiąc, że Kruczka udawało mu się zbyć gdy ten zgłaszał zapotrzebowanie na coś co było mu potrzebne w pracy trenerskiej, jakieś nowinki, a Horngacherowi to nie mógł odmówić. Żal...
(26.03.2019, 01:00)
mcs
Sezony tylko z MŚ w lotach:
1999/2000 - brak miejsca na podium dla Polaków, Adam Małysz w kryzysie (choć oczywiście wiemy co się zdarzyło sezon później)
2003/2004 - słaby sezon Małysza, brak zwycięstw, pojedyncze podia, upadek pod koniec sezonu podczas PŚ w Salt Lake City
2007/2008 - bardzo słaby sezon, 0 miejsc na podium, głęboki kryzys Małysza po świetnym poprzednim sezonie
2011/2012 - sezon przeciętny, niezły Stocha z kilkoma zwycięstwami i 5 miejscem w klasyfikacji generalnej
2015/2016 - bardzo słaby sezon, bez indywidualnego miejsca na podium któregoś z Polaków
2019/2020 - ?
(26.03.2019, 00:47)
marmi
@redakcja
Jak nie zbanujecie tego Dale to stracicie czytelników, tego chcecie?
Ciekawostka z Dolezalem.
Jego najlepszy sezon to 2000r., gdy zdobył 220pkt. (ponad połowę w karierze), 3x był w 10. PŚ i zajął na koniec 27. miejsce tuż przed... Małyszem :) Jest też 3 miesiące od naszego mistrza młodszy.
(26.03.2019, 00:21)
Dale
@cedryk
Co mają mistrzostwa z Seefeld do faktu, że partia potrzebuje kasy by utrzymać się przy korycie? Złoto Kubackiego nijak będzie miało się do wyniku wyborów, od 500 złotych miech w miech.
(25.03.2019, 23:55)
tomek44
@mcs

Jak równy z równym z Niemcami to się raczej nie uda nawet jak nie będzie sporej obniżki u nas. Jeśli Horngacher podpisze z nimi kontrakt to będzie dream team, jeśli do formy wrócą Wellinger, Freund i Freitag albo przynajmniej 2 z tej trójki. Nie zdziwię się, jeśli Niemcy będą mieć 6 zawodników w czołowej "20" PŚ w przyszłym sezonie.

Pointner nie jest trenerem dla naszej kadry. Powstałyby konflikty i jeszcze warto mieć na uwadze, że nasze media są bardziej dociekliwe niż w Austrii. Zostałoby coś bardzo nadmuchane i wtedy dopiero byłaby jazda. Na początku jakieś efekty mogłyby być, ale im dalej w las tym gorzej. Poza tym nie wiadomo, czy Pointner wie o wszystkich nowinkach technicznych,a to obecnie jest kluczowe w skokach. Gdyby Pointner zostałby wybrany na trenera naszej kadry A, wtedy naprawdę bym się martwił.
(25.03.2019, 23:50)
mcs
Odnośnie Michala Dolezala to ja nie oczekuję nawet takich sukcesów jak były przez ostatnie 3 lata, nie oczekuje, że w przyszłym sezonie zdobędziemy Puchar Narodów, ale oczekuję tego, że będziemy dalej walczyć jak równy z równym z takimi Niemcami, że nie będzie tak, że TOP10 w konkursie dla jednego naszego zawodnika to będzie powód do radości. Nie wszystko też zależy od Michala Dolezala, przejmuje kadrę zaawansowaną wiekowo i pewnych praw może nie dać się oszukać, ale jest Kuba Wolny i liczę, że w kolejnym sezonie zrobi kolejne kroki do przodu i to może nie jeden a nie kilka, że tacy zawodnicy jak Zniszczoł czy Stękała będą częściej powoływani na PŚ i zrobią postępy i że nie popadniemy w taki dół z którego potem będzie ciężko się wygrzebać. Oczywiście oceniając z boku i upraszczając - można powiedzieć Tajner z Małyszem wzięli taniego trenera, a właściwie serwismena, to nie ma prawa się udać, obawiam się, że tak jak spełniali wszystkie żądania Horngachera, tak w przypadku Dolezala poskąpią i będą chcieli mieć więcej do powiedzenia odnośnie kadry a to na pewno nie będzie dobre. Czy tak będzie nie wiem. Wcale nie musi choć obawy są spore. Też jest tak, że to co działało do tej pory, nie musi zadziałać po raz kolejny więc powielanie schematu przygotowań Horna może okazać się bardzo zgubne. Dolezal według mnie nie ma wystarczającego doświadczenia i ta kadra potzrebował kogoś więcej niż byłego asystenta i serwismena. Już pierwsze słowa Stocha, że teraz musimy sobie radzić sami nie brzmią dobrze. Tak jakby Stoch zakładał, że jak coś nie pójdzie to nie za bardzo może liczyć na Dolezala, mimo, że osobiście pewnie nic do niego nie ma.
(25.03.2019, 23:19)
marmi
No właśnie, Pointner generalnie odszedł w niesławie i konflikcie, do tego doszła śmierć córki jeśli dobrze pamiętam. Wypadł "z interesu", potem nikt poważny już go nie chciał. A wiele wskazuje na to, że sukcesy austriackie nie były tak naprawdę jego zasługą. Też czytałem książkę Morgiego :)
(25.03.2019, 21:15)
fax
Wystarczy poczytać książkę Morgensterna, przypomnieć sobie pewne wypowiedzi Schlierenzauera i połączyć kilka faktów. Czołowi zawodnicy trenowali u innych trenerów, Morgi pisał wprost, że Pointner burzył to co on wcześniej wypracował. Do tego jego doskonale znane problemy osobiste i to co pisał marmi: w ostatnich latach skoki poczyniły duży postęp technologiczny i wypadnięcie z obiegu dużo kosztuje.
(25.03.2019, 16:40)
146,5
akurat Pointnerowska kadra Austrii wyjątkowo mi nie leżała, ale wyniki mieli - podpadł czymś konkretnym?

_ _ _ _

to, że nowy "chorąży" nie chce robić demolki tylko jechać z notatek SH, to chyba dobrze (na początek)

nie znam polskiego zaplecza, ale kadra A jest już ukształtowana i typ Mourinho mógłby zaszkodzić..

tak czy owak zobaczymy za rok, szansę na pewno trzeba facetowi dać, jeżeli jest bystry to sobie poradzi..
(25.03.2019, 16:12)
hhh
tak
(25.03.2019, 12:05)
Polonus
@Dale
Ty naprawdę jestes aż takim ignorantem czy zwyczajnie głupa rżniesz?
Kandydaturę Pointnera można przyrównać do twojej. Jest równie dobra.
(25.03.2019, 11:17)
cedryk
@Dale
A druga seria w Seefeld na k95 też była ustawiona prawda? PiS przekupil jury aby Kubacki zdobył złoty medal i tym samym odciągnął uwagę od problemów wewnętrznych kraju. Ewidentny S-PIS-EK

A tak na serio ogarnijcie się z polityką tutaj
(25.03.2019, 07:41)
hej
Teraz pora na nowego trenera dla kadry B.
(25.03.2019, 06:59)
marmi
Człowieku, Pointner nie był brany pod uwagę bo się nie nadaje na trenera Polaków. Na trenera każdej innej kadry A też nie zresztą.
Jak pisałem, trochę więcej orientacji w temacie a mniej (dokładnie 0) polityki, ten portal to nie miejsce na to. Jedyny, który był brany poważnie pod uwagę to Hornschuh i co do niego jedynie można dywagować, czy mogli mu zaproponować więcej pieniędzy i/lub lepsze warunki aby jednak w Szwajcarii nie został. Tego oczywiście się nie dowiemy, bo nikt nie powie jakie pieniądze wchodziły w grę i czy jakiekolwiek (w granicach rozsądku) przekonałyby Ronniego. Ja więc uważam takie dywagacje za jałowe, ale przynajmniej miałyby one sens. Inne kandydatury były albo zasłoną dymną albo zwykłymi plotkami dziennikarskimi. Natomiast wypowiedzi czy chęci byłych trenerów, którzy wypadli z obiegu nie mają żadnego znaczenia. 5 lat temu był inny świat, inna technologia, inne metody. To się zmienia w trakcie jednego sezonu a co dopiero kilku!
No i oczywiście mamy gościa od kombinezonów dzięki czemu 40 miliardów można przeznaczyć na coś innego. LOL miesiąca, większych oszołomów ze świecą szukać.
@redakcja
Z tego co widziałem wciąż jest pod artykułami mnóstwo komentarzy w przekroju tygodnia głównie lub wyłącznie politycznych.
Czy mam rozumieć, że redakcja je pochwala czy akceptuje pod artykułami na tym portalu?
Proszę o odpowiedź, jeśli tak to będę musiał poważnie rozważyć przeniesienie się na inny portal o skokach. Bo o skokach chcę tu właśnie czytać także w komentarzach...
(25.03.2019, 03:44)
Arturion
@Dale
Brutalniejszy jest, ale prostszy ani trochę.
(25.03.2019, 02:50)
Dale
PZN żyje za nasze podatki, więc mnie szczerze mówiąc średnio interesuje, co ktoś tam personalnie chciał czy nie chciał. Dla mnie jest istotne, ze ktoś taki jak Pointner był zainteresowany, a był to trener z osiągnięciami o wiele większymi niż sam Horngacher. Zrezygnowali z niego na koszt gościa od kombinezonów? Gdyby sypnęli im dość kasy, tak jak rok temu by utrzymać Horna, to Pointner byłby naszym trenerem, a przynajmniej była na to bardzo duża szansa. A tak jest gość od kombinezonów, a 40 mld może pójść na coś innego. Jak miałem 18 lat to rzeczywiście nie mieszałem do niczego polityki (ani pieniędzy). Ale dziś widzę wyraźnie, że świat jest niestety o wiele prostszy i brutalniejszy, niż mogło mi się wydawać. Partia chce wygrać wybory, do tego pali się jej pod czterema literami, więc ostatni grosz z budżetu na to pójdzie. Władza to kasa i tylko to się dla nich liczy, nie jest więc niczym dziwnym, że PZN w tym roku nie mógł pozwolić sobie na Pointnera. I dlatego Małysz musi rżnąć głupa, że niby chodziło o metody treningowe. Choć gdy to mówi, to po prostu widać zażenowanie na jego twarzy...
(25.03.2019, 01:59)
marmi
PZN nie chciał Pointnera, skąd w ogóle myśl, że byliby nim zainteresowani? Całe szczęście zresztą, że nie. Więcej orientacji w skokach a mnie polityki (konkretnie to wcale) życzę @Dale.
To, że Pointner mówił, że byłby zainteresowany nie znaczy, że byłaby to dobra opcja dla Polski. W skrócie on wypadł z obiegu, ma inne metody, wielu jego podopiecznych źle go wspomina.
@uskotko
Z Vaetainenem czytałem wywiad ostatnio. Generalnie nie czuje się na siłach choć chce wracać do Europy, to widziałby się najpierw jako asystent (czy w jakiejś kadrze B). Kto wie zresztą, może mógłby być asystentem Dolezala?
(25.03.2019, 01:16)
Dale
Szkoda, że PZN nie dostał w tym roku wystarczająco środków, by pozyskać Pointnera, który sam twierdził jeszcze w lutym, że jest zainteresowany jeśli tylko PZN się do niego odezwie. Ale cóż, rok wyborczy, pieniądze muszą być na kupowanie głosów...
(24.03.2019, 23:35)
kibic (fan Zografskiego)
Jak już tu pisałem, w sporcie nieczęsto udaje się udane zastąpienie trenera, jego asystentem. Przykład Barcelony po Guardioli, jest bardzo jaskrawy.
(24.03.2019, 20:45)
uskotko
Szkoda, że nie Janne Väätäinen...
(24.03.2019, 20:41)
hej
Dmuchawa pilnie potrzebna aby wymiotła dyletantów ze sztabow szkoleniowych.
(24.03.2019, 17:37)
Arturion
I przenośną dmuchawę do dmuchania w plecy na progu... ;-)
Na poważnie - dobrze, że myśli szerzej nż o kadrze A.
(24.03.2019, 16:45)
hej
Panie Doleżał sprowadź dobrych serwisantow choćby z Czech jesli na lepszych nas nie stać. Dosyc walki z nartami na rozbiegu.
(24.03.2019, 16:42)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Doležal: Będziemy pracować tak, jak dotychczas
Doležal: Będziemy pracować tak, jak dotychczas

Doležal: Będziemy pracować tak, jak dotychczas

Kalendarium
Elena Runggaldier
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich