Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
4
16
17
18
23
24
25
26
27
28
29
30
31
marzec 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Saga dobiegła końca. Wreszcie zapadła decyzja, która dziś została ogłoszona szerokiemu gronu. W przyszłym sezonie Stefan Horngacher nie będzie trenerem reprezentacji Polski, a zastąpi go Michal Doležal!

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Austriak współpracował z naszymi skoczkami od sezonu 2016/2017, a obecny kontrakt z Polskim Związkiem Narciarskim obowiązuje tylko do końca kwietnia tego roku. Wiemy już, że umowa nie zostanie przedłużona.

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że od przyszłego sezonu Horngacher obejmie reprezentację Niemiec, o czym mówi się głośno od momentu ogłoszenia decyzji dotychczasowego trenera Wernera Schustera o rezygnacji z tego stanowiska. Horngacher mieszka w Niemczech, doskonale zna tamtejsze środowisko, a do dyspozycji będzie miał szeroką grupę młodych i utalentowanych zawodników. Wielce prawdopodobne jest również, że Horngacher zabierze do Niemiec część swoich współpracowników.

Decyzja Horngachera nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem, ponieważ pierwsze wskazówki, że tak może się stać, otrzymaliśmy już rok temu - Horngacher przedłużył kontrakt z PZN tylko o dwanaście miesięcy, a już wtedy mówiło się, że po obecnym sezonie Schuster może zakończyć pracę z Niemcami.

Niemcy mogą już raczej spać spokojnie, podobnie Polacy - Polski Związek Narciarski na Twitterze ogłosił, że następcą Austriaka będzie jego dotychczasowy asystent, Michal Doležal. Pełny sztab szkoleniowy poznamy w nadchodzących tygodniach.

Podczas dotychczasowych trzech sezonów pracy z Horngacherem nasi skoczkowie osiągnęli wiele sukcesów - drużyna zdobyła złoty medal mistrzostw świata (2017) i Puchar Narodów (2017, 2019), a także wywalczyła brązowe medale igrzysk olimpijskich (2018) i mistrzostw świata w lotach (2018). Nie brakowało też indywidualnych osiągnięć, takich jak dwa zwycięstwa Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni (2017, 2018), złoty medal olimpijski Stocha (2018), złoty medal mistrzostw świata Dawida Kubackiego (2019), srebrny Stocha (2019) i brązowy Piotra Żyły (2017). Lista sukcesów jest oczywiście dużo dłuższa, zawiera bowiem także liczne indywidualne i drużynowe wygrane w Pucharze Świata.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Te wasze teorie są niezwykle zabawne, co jeszcze wymyślicie?
Dajcie coś jeszcze, bo jestem w humorze :)
(25.03.2019, 21:01)
Mistrz buloklep
@mcs Horni optował za likwidacją zimowych MP, żeby przypadkiem ktoś z zaplecza nie przeskoczył machającego węgorzem Kota, czy innego wybrańca z kadry A. SH wykonał super robotę z wybrańcami, kładąc zupełnie zaplecze. Wiedząc rok temu, że zostanie number 1 u Niemców, przy okazji wykończył kadrę B i juniorów, ograniczając im zasoby finansowe poprzez wyciskanie wszystkiego co się da ze skromnych finansów PZN.
(25.03.2019, 20:54)
Fanka
@ mcs
Właśnie te wylewne gratulacje dla Markusa mogły już dać do myślenia. Ale bałam się tu o tym pisać, żeby nie narazić się na docinki, że znowu o nim piszę.
(25.03.2019, 20:35)
mcs
Niestety prawda jest taka, że sercem to Horngacher też jest za Niemcami, w końcu jest Austriakiem , rodzinę ma w Niemczech, więc opowiada głupoty, że decyzję podjął rozumem a nie sercem. Podjął przede wszystkim sercem a i rozumem, bo wie, że nasza kadra coraz starsza, zaplecze w totalnej rozsypce więc o wyniki może być coraz trudniej a szansa aby stać się głównym trenerem reprezentacji Niemiec może się już nigdy nie powtórzyć. Wystarczy spojrzeć też jak wyściskał się z Eisenbichlerem w Innsbrucku, jak się oburzał i troszczył o Siegela po upadku w Zakopanem, bo już wtedt wiedział, że to będzie jego zawodnikSzkoda, że potraktował nas instrumentalnie, jako kogoś gorszego, tak samo potraktował nas gdy był trenerem kadry B. Zwodził nas, bo gdyby nie wyszło mu jednak z ukochanymi Niemcami to miałby dalej otwartą furtkę do Polski.Po co mówił, że należy zrezygnować z zimowych MP, dawał inne rady, udawał, że mu zależy. Przecież teraz jak Polska popadnie w niebyt w skokach to zupełnie go to nie będzie obchodziło. Za to co osiągnął należą mu się brawa i podziękowania, wiadomo też, że każdy szuka nowych wyzwań i z czasem współpraca z Polakami mogłaby się wypalać i kiedyś musiał odejść. Natomiast odchodzi tylko dlatego bo chce trenować "prestiżowych" Niemców a nie jakiś takim Polaków. Mam nadzieję, że jednak nie będzie tak super jakby się teraz mogło wydawać i nie Horngacher się przejedzie w Niemczech choć znając potencjał Niemców na pewno źle nie będzie.
(25.03.2019, 20:29)
Polonus
@placek 08
Powiedziałbym nawet, że przez kilka lat był numerem 1 we Włoszech, a jego ponad 700 punktów w karierze to, mniej wiecej tyle, ile wywalczył nasz Mateja i Bobak.
Myślę, ze ignorantom nie warto tłumaczyć nawet najprostszych rzeczy, bo są i tak dla nich za trudne. Gość przychodzi z tezą, jeszcze głupszą od niego samego, i podaje ją wszystkim jako prawdę objawioną. nie warto go nawracać.
(25.03.2019, 11:00)
placek08
@Frtykh
Cieszę się, że uznajesz jego zasługi dla sportu. Akurat śnieg jest bardzo istotny dla tej dyscypliny, a zeszłoroczny dał złoto olimpijskie Polsce.
Colloredo był przez długie lata solidnym skoczkiem z poziomu 4 dziesiątki klasyfikacji generalnej i w ostatnim czasie numerem 2 we Włoszech.
(25.03.2019, 10:20)
Frtykh
Bo się rozpłaczę,Colloredo to skoczek który kompletnie jest nieistotny dla tej dyscypliny,i koniec jego kariery jest tak samo ważny jak zeszłoroczny snieg
(25.03.2019, 10:02)
placek08
Informację o zakończeniu kariery przez Colloredo podał Włoski Związek Sportów Zimowych.
(25.03.2019, 08:44)
Arturion
@Marmi
Prawda jednak, że przypis odsyła do konkursu, a nie do zakończenia kariery. Przypisy w Wikipedii to fetysz, a wygląda, że akurat przypisów nikt tam nie weryfikuje...
(25.03.2019, 02:45)
Arturion
@Marmi
Co do Colloredo, podaje już Wikipedia. Wiem, ze to źródło często omylne (sam jestem wikipedystą), ale chyba nie na tyle...
(25.03.2019, 02:41)
marmi
@placek08
Przeczytałem teraz komentarze i twój najbardziej mi się podoba, popieram w całej rozciągłości, nic dodać nic ująć:)
Dołączam także do podziękowań napisanych przez innych.
@???
Ty masz jakąś misję do spełnienia z tym usuwaniem z listy prawa do startu w PŚ?
A wiesz, że to prawo jest generalnie bezterminowe? Abstrahując od tego czy trzeba przytaczać skoczków, którzy kończyli kariery a potem zmieniali zdanie? To, że ktoś powiedział, że kończy karierę nie znaczy, że trzeba go natychmiast usuwać z listy prawa startu w PŚ (nawet wirtualnej, zamieszczanej tutaj). Z tym najlepiej poczekać do drugiego sezonu bez występu w zawodach. Wtedy bardzo rzadko trzeba byłoby skoczka na nią przywracać.
Zmień ten tekst z usuwania na informację o ogłoszeniu zakończenia kariery, najlepiej z podaniem źródła. Taki komentarz jest użyteczny, ja akurat o Colloredo nie wiedziałem (dalej też nie wiem skąd ty wiesz, ale to bardzo prawdopodobne na logikę biorąc).
(25.03.2019, 02:16)
Arturion
@Sweet
Może tak, a może nie. Doleżal nie musi być pasywnym wyborem. Zależy od niego. Jeśli kierować kadrą bezpośrednio będą Tajner i Małysz, to szybko się okaże. Ale nawet gdyby, to nie musi oznaczać klęski. Kwetia prawdziwa, to jaka jest strategia na rok olimpijski rozwój skoków w Polsce w perspektywie 10 lat.
(25.03.2019, 01:55)
Arturion
*"większość z polskich skoczków" - rzecz jasna.
(25.03.2019, 01:49)
Arturion
@Dale
Odpowiadam, ponieważ jesteś zalogowany. Poglądy swoje przecież i sportowcy mają, wszak wiedzą, że startują dla WSZYSTKICH. Cyz pzestaniesz kibicować skoczkowi, który ma poglądy inne niż ty? (a inne ma większość z nich).
O poglądach można rozmawiać gdzie indziej. Wiem, czasami się wyrwie, mi przecież też. Po prostu pisz o skokach, czego i wszystkim życzę.
(25.03.2019, 01:47)
Sweet
To co napisal Stefan, ma trenowac wedlug tych samych zasad, ktore zapisal Stefan. Szkoda ze do Pekinu nie zostal Horngacher, do konca naszej super druzyny.
(25.03.2019, 00:49)
Sweet
Dzieki Stefan, nowy trener musi poprostu robic to co pisze na kartce tak samo jak Stefan.
(25.03.2019, 00:48)
hej
Czy mogli mówić jaśniej? Na dwa miesiące przed końcem kontraktu nie podpisał nowego. Polonus jesteś dorosły powinieneś wiedzieć co to znaczy. Mnie wystarczyło to jak zaczął realizować czyjeś rozkazy zmieniając składy druzyn według czyjegoś widzimisię a nie rozsądku który prezentował wczesniej ( brak stresu u skoczka to podstawa sukcesu u tych co sumiennie pracują)
(24.03.2019, 17:15)
Tomek
Sehr Gut!!!
(24.03.2019, 17:10)
Polonus
To była naprawdę opera mydlana.
Nie wiem o co chodziło Horngacherowi i nie wiem o co chodziło tajnerom.
Horngacher chciał mieć pewnie mocniejszą kartę przetargową w rozmowach z Niemcami. Ale PZN?
Obie strony nie uszanowały kibiców, dawno wiedzac jak będzie.
I za to mi podpadli. I Stefan, i "grupa Małysza".
(24.03.2019, 16:55)
Polonus
Na moich obu blogach, na wordpressie.com i na salonie 24 zamieściłem osobiste podziękowania dla trenera. Z łyżeczką dziegciu, ale taką, że nie ma prawa się obrazić.
Wysłałem te podziękowania równiez tutaj, ale nie wiem czy to pojdzie, a tam już wiszą. Zapraszam.
(24.03.2019, 16:51)
guma
Trener bardzo dobry. Poza tym - pętak.
(24.03.2019, 16:44)
davidsg
@cedryk

Ok, ale taki zawodnik jak Kamil Stoch nie zapikował w dół u Kruczka, a wręcz odniósł swoje pierwsze sukcesy.

Zresztą punktem mojej wypowiedzi nie było porównywanie Kruczka do Horngachera, napisałem, że Horngacher jest WYBITNYM trenerem, ale gdyby dostał słabe wsparcie o PZN jak inni trenerzy w przeszłości to i on by nic w Polsce nie zdziałał.

A śmiesznym jest porównywanie przez niektórych dziejów Mikeski do czasów teraźniejszych, kiedy za tamtych czasów musieli zbierać pieniądze od sąsiadów, żeby Adama Małysza w ogóle można było wysłać na zawody a co tu mówić o jakimś zapleczu dla trenera?

Horngacher dostał co tylko chciał nikt nigdy wcześniej nie miał tak u nas.

No ale tak jak mówię, trzeba być WYBITNYM, aby móc takie wsparcie dobrze wykorzystać.
(24.03.2019, 16:02)
Wojciechowski
@vbn
Tak, Colloredo kończy karierę.
(24.03.2019, 15:57)
hej
Przypominam ze kadra A zajela pierwsze miejsce w świecie a kadra B dopiero 5 na głębokim zapleczu świata wyprzedzając tylko Japonie bo rzadko startowali w PK. Reszta krajów sie nie liczy skokowo. Kto niby z Polakow byłby lepszy od asystenta Horngachera? No moze Sobczyk czyli inny jego asystent.
(24.03.2019, 15:35)
hej
Jednym słowem cedryk. Zanim trenerzy klubowi naprawiali zawodników to bylo dobrze. Kiedy przestali to każdy zapikowal w dół. Taki Ziobro otrzymywał pomoc od krewnych Dlugopolskich Kubacki i Mutanla w klubie od Jarzabka a Zniszczol od Szturca. A reszta to bajki zmyslane dla naiwnych.
(24.03.2019, 15:31)
cedryk
@Superfachman
Myślę, że czeskie skoki stoją wyżej niż Polski hokej
(24.03.2019, 15:25)
cedryk
@davidsg
Ale Ziobro wygrywając w PŚ NIE BYŁ członkiem kadry Kruczka!
Ziobro w 13/14 kiedy zajął 25 lokatę w klasyfikacji PŚ oficjalnie był zawodnikiem kadry B, potem podopiecznym Kruczka był w 14/15 kiedy skakał nienajgorzej, ale dużo gorzej, w 15/16 był już bez punktów. W 16/17 był poza kadrą A i odbudował się, by w następnym sezonie, już jako kadrowicz zniknąć w odmętach w 17/18.

Podobnie Kubacki w 12/13 wystrzelił i był 35 w klasyfikacji generalnej. W pierwszym sezonie pod wodzą Kruczka 13/14 był w 5 a 14/15 w 6 dziesiątce klasyfikacji, odrodził się za Maciusiaka, a potem definitywnie za Horngachera.

Inny przykład-Murańka. W 11/12 i 12/13 zdobywał sobie punkty i srebro MŚJ, potem w 13/14 miał sezon życia, Kruczek wziął go po nim do kadry. O ile 14/15 był jeszcze o.k to następnie regres był już solidny

Zniszczoł - w 11/12 mnie zachwycił, 12/13 lekki regres, 13/14 dużo gorzej, potem w 14/15 znowu błyszczał, no i Kruczek wziął go do kadry... skończyło się na tym że w kolejnym sezonie raz wystartował w kwalifikacjach...

Jed ynie Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch jako stały kadrowicz Kruczka potrafili robić postępy. Zresztą w 15/16 Kot skakał nieźle, właśnie dlatego że nie było go u Kruczka
(24.03.2019, 15:25)
Superfachman
Zdobylismy PN, mozna powiedziec,ze Polska to potega w skokach.Taka potega,ze trenowac nas bedzie Czech,a nie Polak:-)To jest mniej wiecej tak jakby reprezentacje Czech w hokeju prowadzil Polak:-)
(24.03.2019, 15:23)
Danek
Dziękujemy trenerze za tak piękne 3 lata . To zdecydowanie był najlepszy trener jaki kiedykolwiek pracował w Polsce i nie chodzi mi tylko o to że zbudował zespół . Należy zwrócić uwagę co on zrobił z zawodników średniej klasy oczywiście pomijając Kamila . Dawid Kubacki przestał latać wysoko ale krótko , Piotr Żyła skończył ze swym garbikiem , Stefan Hula w tamtym sezonie wreszcie pokazał że nie tylko na zgrupowaniach jest mocny , Maciek Kot w pierwszym sezonie zachwycał te nazwiska 3 lata temu to nie byli zawodnicy z czołówki natomiast Horngaher sprawił że zaczeli nie tyle do tej czołówki wskakiwać co po prostu w niej być . Każdy zawodnik na przyjściu Stefana skorzystał i zmienił swoje skoki o 180 stopni . Życzyłbym sobie aby podobnie było z Dolezalem aczkolwiek o to będzie trudno. Dziękujemy trenerze i powodzenia!
(24.03.2019, 14:50)
davidsg
Ja chciałem jeszcze wnieść coś do dyskusji. Mianowicie uważam że Stefan jest wybitnym trenerem, dziękuję mu jeszcze raz za sukcesy z Polską kadrą, ALE:

- Żaden trener wcześniej w Polskiej reprezentacji skoczków nie miał takiego kredytu zaufania od PZN co Stefan Horngacher

- Żaden trener wcześniej nie miał takiego zaplecza finansowego w Polskich skokach

- Żaden trener wcześniej nie mógł dyktować warunków tak jak robił to Horngacher

- Kamil Stoch był wielkim zawodnikiem i cenionym przez wszystkich trenerów na świecie jeszcze na długo przed Horngacherem ( 2 x złoto IO, Kryształowa kula)

- Już za czasów Kruczka w PŚ potrafił wygrać Jan Ziobro

- Stefan Horngacher również swój sukces zawdzięcza w dużej mierze ogromnemu talentowi właśnie Kamila Stocha który potrafił być wielki również z Kruczkiem

Podsumowują c mój wywód Stefan osiągnął największe sukcesy w historii Polskich skoków jeżeli chodzi o całą reprezentację, ale dostał również największe do tego wsparcie w historii Polskich skoków od PZN jak żaden inny trener wcześniej.
(24.03.2019, 14:27)
Marchew
Coś się kiedyś musi skończyc tak jak ten sezon tak i praca Stefana u nas , ale tak na prawde decyzję podjął juz rok temu podpisując roczny kontrakt - teraz nowy trener i nowe możliwości wie co robił Horngacher i będzie trzymał się jego planu. Mamy zawodników którzy mogą aspirować do kadry A - Zniszczoł czy Wąsek a kto wie czy nie Stekala, ciezka praca latem i może to zaowocuje formą na zimę. Warto też odbudować formę Kota , nadal wierze ze to możliwe. Lepszego wyboru na ta chwile nie było, powinniśmy życzyć Stefanowi powodzenia chociaż ciezko mi będzie patrzec jak macha chorągiewką dla innej drużyny :) Fajnie ze ludzie od Stefana zostają u nas w kadrze a samemu Stefanowi na początku może być trudno gdyż presja niewątpliwe może być , niemieccy skoczkowie musza się podporządkować jemu a czy dadzą radę to zobaczymy ;) Dziękujemy za 3 lata i za ten sezon !
(24.03.2019, 14:22)
vbn
Dlaczego niby mają usunąc Colloredo? Co on kariere konczy?
Ostatni z dubletu zdolnych Włochow z wysokimi miejscami w PŚ.
(24.03.2019, 14:11)
barnaba
Obawiam się, że mamy trenera na jeden sezon. Chyba że Michal mnie czymś naprawdę zaskoczy- jak parę lat temu zaskoczył Kruczek.
(24.03.2019, 13:54)
cedryk
Za Horngachera Polska zdobyła
4 medale MS (25% ze 100 lat historii skoków w Polsce)
W tym 20% medali brązowych, 25% srebrnych 28% złotych
2 medale ZIO (22% ze 100 lat historii)
W tym 25% złotych, 50% brązowych
3 "medale" TCS (60% ze 65 lat historii)
W tym 67% złotych i 100% srebrnych
3"medale" klasyfikacji PS (30% z 40 lat historii)
W tym 16% złotych, 100% srebrnych i 25% brązowych
6 miejsc w 5 klasyfikacji generalnej PS (jakieś 35% w historii)
W tym oprócz miejsc 1-3 50% miejsc czwartych i 50% piatych
2 medale MSL (67% w 50 lat historii)
W tym 100% srebrnych i 50% brązowych
Ogółem MSL, MS i ZiO
8 medali na 28 w historii, czyli jakieś 29% w historii przy czym 22% złotych, 40% srebrnych i 33% brązowych
Co do drużynowych
60% wszystkich medali
100% medali MSL i ZIO
33% medali MS
100% złotych medali
50% brązowych medali
(24.03.2019, 13:47)
???
Droga redakcjo,usuńcie Colloredo z listy zawodników z prawem startu w Pucharze Świata.
(24.03.2019, 13:43)
hej
Moim marzeniem nie byl Dolezal ale mówi sie trudno. Wybrali jak wybrali. Daję Dolezalowi kredyt zaufania. Jesli chce miec wyniki musi sprowadzić zaufanych serwisantow. Wystarczy popatrzę na predkosci Polaków i zaraz wiadomo czemu nie skaczą lepiej. Zaufany serwisant to 59% sukcesu. Brak zaufanych serwisantow to 90% pewności ze dluzej niż rok nie posiedzi na funkcji. Pora wybierać. Interes skoczni trenera i kibiców czy prywata kilku osob?
(24.03.2019, 13:37)
Pawelg
Myślę, że Horngacherowi należą się szczere podziękowania. Wygrany Puchar Narodów, 3 Polaków w pierwszej piątce PŚ, mistrzostwo i wicemistrzostwo Świata, a w poprzednich sezonach m.in. Kryształowa Kula Stocha i jego sukcesy olimpijskie. Mam nadzieję, że z trenerem Dolezalem nastapi kontynuacja tej wspaniałej pracy. Gratulacje takze za caly sezon dla wszystkich naszych reprezentantów. Ciekawe czy w przyszlym sezonie Kobayashi też tak będzie dominował czy też ktoś nawiąże z nim walkę, czas pokaże.
(24.03.2019, 13:24)
cedryk

@Horus

ORAZ
*Miejsca na podium w PSL Żyły i Stocha
*2 miejsce Zyly na TCS
*6zwycięstw drużynowych
*2 miejsce Żyły w W5
*Zdecydowana większość przypadków z dwoma Polakami na podium, nie wiem nawet ile ich było - 12 chyba? To jest zdecydowana większość, przed 2016 taka sytuacja zdarzyła się tylko 5 razy
*3 i 2(pierwszy raz w dziejach polskiej reprezentacji) miejsce Stocha w PS
*poza Stochem 3 miejsca Polaków w "5" PS - Kota, Kubackiego i Żyły
*1 i 2 miejsce Stocha w RA
* pewnie coś jeszcze
(24.03.2019, 13:23)
Fanka
Umarł król, niech żyje król! Michala Doleżala czeka trudne zadanie. Kiedy kadrę obejmował Stefan Horngacher, ta była w (delikatnie mówiąc) kryzysie. I wtedy każdy sukces (podium lub zwycięstwo) przyjmowaliśmy z entuzjazmem, te trzy bardzo dobre sezony na pewno nas - kibiców - rozpuściły. Ale trzeba myśleć pozytywnie i walczyć do końca - o czym w tak piękny sposób przypomnieli nam Dawid i Kamil podczas MŚ w Seefeld!
Dziękujemy S. Horngacherowi za 3 piękne lata, Panu Michalowi życzymy powodzenia w pracy z naszą kadrą.
@ Aaaaa
Dorzuciłabym jeszcze kogoś do tej Twojej wyliczanki, ale o tym przekonamy się za kilka miesięcy.
(24.03.2019, 13:22)
tomek44
@placek08

Zapomniałeś jeszcze dodać,że jak będzie szło lepiej to pewien użytkownik napisze,że narty w końcu posmarowali:)
(24.03.2019, 13:22)
tomek44
Brawo Stefan! Fantastyczne 3 lata pracy z naszą reprezentacją! Dwa wygrane Puchary Narodów, KK, 2x TCS, złoto na IO, złoto i srebro na MŚ, dużo tego było. Można mieć zarzuty, że nie przekazał decyzje szybciej, że się ociągał. Ja nie mam do niego pretensji. Jak przychodził, to nikt się nie spodziewał że wygramy PN 2 razy w ciągu 3 lat. Zrobił tyle, że powinniśmy sciągnąć czapki z głów i mu podziękować, a nie zarzucać "a mogłeś to powiedzieć 2 tygodnie wcześniej"

Dobrz e się stało,że decyzja o następcy została podjęta szybko. Michal Dolezal jest wyborem dobrym. Będzie kontynuować to co zaczął Stefan. Osobiście miałem nadzieje, że może to będzie Mika Kojonkowski, ale to było bardziej myślenie życzeniowe. Poza Rony Hornschuhem nie było więcej kandydatur, więc jakby wyboru za bardzo nie było.

Już po MŚ można było się domyślić że Stefan odchodzi. Jakby chciał zostać, szybko by to zdementował. Ja już wczoraj byłem pewny niemal w 100% po rozmowie całej drużyny z TVP. Odpowiedzi "bez komentarza" czy "nie usłyszałem pytania" były dla mnie jednoznaczne. Szkoda,że ich tak ciągneli za język,mimo że na pewno znali decyzję Stefana. Chcieli po prostu, żeby któryś się wygadał przed kamerami.

Jeszcze raz dziękuje dla Stefana Horngachera za te trzy lata emocji ze skokami. To nie było takie proste podnieść zawodników po słabym sezonie 2015/2016 (przypomnę tylko, że wtedy sukcesem dla nas był 1 zawodnik w czołowej '10'). Nasza kadra z nim u sterów dała nam mnóstwo radości w każdym z tych 3 sezonów. Jeszcze raz Stefan: DZIĘKUJEMY!!!
(24.03.2019, 13:18)
T
@Horus
W pierwszej chwili przeczytałem "dziękuję Panie Tajnerze..." Nie takie głupie to nawet to było...;)
(24.03.2019, 13:17)
T
W sumie to Horngacher zrobił co miał. Doprowadził drużynę do zwycięstwa w Pucharze Narodów, lepiej już być nie może. Trochę go rozumiem, bo co on czuje jak grają nasz hymn, nic. Ogólnie zmiany są potrzebne, miejmy nadzieję że wprowadzi to świeżość w reprezentacji, żeby tylko nowy trener umiał utrzymać taki poziom. Dzięki temu może będziemy znów z ciekawością śledzić poczynania w polskich skokach narciarskich.
Mnie jeszcze ciekawi kto zastąpi Hofera.

@Gugg
I ty tez aut. Nie wiem co ty masz do Małysza, wg mnie dobrze że tam jest. A TVP, wiadomo że ma wady, ale czy jest inna lepsza stacja? Tej konkurencyjnej nawet z nazwy nie wymienię.
(24.03.2019, 13:15)
Horus
To były wspaniałe trzy lata. W ramach podsumowania:

* Dwa medale olimpijskie, w tym złoto Stocha i pierwszy medal w drużynie.
* Cztery medale MŚ, w tym indywidualny tytuł dla Kubackiego (po najbardziej niezwykłym konkursie w dziejach) i pierwsze mistrzostwo drużynowe.
* Dwa medale MŚ w lotach - pierwsze dla Polski od 39 lat.
* Puchar Świata dla Stocha i dwa razy Puchar Narodów.
* Dwa wygrane Turnieje Czterech Skoczni (plus zwycięstwa Stocha w różnych innych turniejach - W5, RA, P7).
* 27 wygranych w PŚ - na tę liczbę pracowali: Stoch (18), Kot (2), Kubacki (1) i drużyna (6). Czyli przez te trzy lata zdobyliśmy ok. 30% wszystkich zwycięstw w historii naszych startów w PŚ (27 z 88).
* Dwa zwycięstwa w LGP z rzędu.
* No i wreszcie najlepsze sezony w życiu dla Żyły, Kota, Kubackiego, Huli, Wolnego i (choć tu można dyskutować) Stocha.

Tak więc krótko - dziękuję Panie Trenerze i życzę powodzenia w nowej pracy.
(24.03.2019, 13:11)
Ona
A skąd wiecie że to Horgacher zwodzil. Nie pomysleliscie że mógł już na MS powiedzieć że rezygnuje Malyszowi i Tajnerowi, tylko oni nie podawali do wiadomości żeby szumu nie było.
(24.03.2019, 13:04)
Gugg
Moje zdanie jest takie. TVP aut, Tajner aut, Małysz aut.
(24.03.2019, 13:01)
hej
Za Mikeski Polska zdobyla ponad 2000 punktów z Mateja Skupniem i juniorem Malyszem. Malysz byl 8 razy na podium PS. Dwa sezony skończył w pierwszej 10 klasyfikacji PS. Mateja byl 5 na MS. Aha Malysz 3 razy wygral konkus gdy byl w wieku Juroszka i Pilcha. A w wieku Juroszka byl 10 i 11 na MS seniorow
(24.03.2019, 12:51)
hej
Jesli zostawią Maciusiaka to będą rozgrywki jak z Kruczkiem na szkodę skoczkow i kibiców.
(24.03.2019, 12:47)
Hzjsjsjkdjd
Horngacher wodzil za nos osobiscie wedlug mnie odchodzi w zlym stylu. Gada durnoty o sercu i rozumie niech idzie do niemcow niezycze mu sukcesow niech mu sie narty podwina ... gadal durnoty ze u nas nie ma perspektyw . won do niemcow i zawal sezon. Niech dostanie po d. Troche obrusl w piorka i mysli ze jest bogiem trenerstwa.zycie pisze swoje scenariusze.
(24.03.2019, 12:46)
Chris
Niech Noriaki będzie trenerem Polaków :D
(24.03.2019, 12:44)
placek08
Dziękujmy Stefanowi za wszystko, co zrobił. Miał prawo odejść, z resztą nikt chyba tego nie kwestionuje. Szkoda tylko, że - zgodnie z zapowiedziami - nie ogłosił tego po MŚ. Mógł od razu powiedzieć, że odchodzi albo, że decyzję ogłosi po sezonie. Nie potrzebne to zamieszanie.

Co do Dolezala, to niczego bym nie prorokował. Zobaczymy jak mu pójdzie. A i masowych zwycięstw Niemców też jakoś by się od razu nie spodziewał. Schuster też jest nie lada specjalistą. Za to mogę przewidzieć jedno:
- jak Polakom przyszły sezon wyjdzie źle, to tacy "heje" powiedzą, że trener beznadziejny i to koniec polskich skoków;
- jak będziemy mieli sezon nieco gorszy od obecnego, to inni "Polonusi" zawyrokują: Horngacher pozostawił skoki w takim stanie, że jeszcze przez rok - dwa będziemy odnosić sukcesy, a potem wszystko upadnie;
- a jak sezon będzie przebiegał jeszcze lepiej lub porównywalnie z obecnym (o co będzie bardzo trudno), to znający się na rzeczy "Czarni Baronowie" stwierdzą: ale mamy dobrego asystenta, on to wszystko ułożył. (ewentualnie wersja z Maciusiakiem). No, chyba że ktoś jeszcze wpadnie na pomysł, że to nie nasi skaczą lepiej, a rywale słabiej.

Obym się mylił, ale jednak kibice są raczej przewidywalni, w przeciwieństwie do zawodników (na szczęście).
(24.03.2019, 12:43)
Chlopczusll
To już jeden Czech trenowal naszych. Chyba wiekszosc wie jak to sie skonczylo
(24.03.2019, 12:42)
vbn
Honchi w drugim dziesiecioleciu wieku jest tak wspaniały jak Kojonkovski na początku wieku!
Teraz równia pochyła
(24.03.2019, 12:39)
Lolek
@LOL
Trener nie musi być dobrym zawodnikiem.
(24.03.2019, 12:38)
LOL
Dolezal przez całą karierę zdobył mniej pkt niż Stoch, Żyła i Kubacki w tym sezonie. O niewiele więcej od Wolnego w tym sezonie. Czego on może naszych nauczyć?
(24.03.2019, 12:36)
Dzieszko
Bardzo zła decyzja, szkoda że nie vaciak były trener reprezentacji Finlandii on byłby dobrym wyborem
(24.03.2019, 12:29)
Laborre
Powiem tyle, będąc pełen obaw o przyszłość, oby Doleżalowi było bliżej do wyników Stefana niż do wyników Mikeski :-0
(24.03.2019, 12:23)
davidsg
Stefan Horngaher odchodzi w chwale, dokonał z naszymi skoczkami wielkich rzeczy i dziękuję mu za to, że mogłem być tego świadkiem.
Miejmy nadzieję, że również asystenci i sztab szkoleniowy nauczyli się czegoś od Stefana i będą dalej kontynuowali jego dzieło. W końcu on też kiedyś był tylko asystentem któremu szansę dała Polska.
Dziwnie będzie go oglądać w przyszłym sezonie pracującego dla rywali. Niestety, można mówić co się chce, ale to jest jednak smutna wiadomość dla Polskich fanów skoków.
(24.03.2019, 12:20)
organizator raw air
@fanka teraz twój kochany eisenbichler będzie wszystko wygrywał
(24.03.2019, 12:17)
mr.OTHER
Dziękujemy Panu Andrzejowi za kolejny sezon prowadzenia strony. W tym roku sporo zmian, nowoczesności w wyświetlaniu stron i relacji live - i to wszystko na olbrzymi plus. Oby kolejny sezon nawiązał do tegorocznych sukcesów. Ja jestem mimo wszystko optymistą, Kubacki powinien utrzymać poziom, a Wolny pójść do góry :)
(24.03.2019, 12:12)
hej
Panie Doleżał zatrudnij zagranicznych serwisantow zależnych tylko od Pana, bo nie bedzie żadnych wynikow. Tak miała Justyna Kowalczyk i dlatego miała sukcesy.
(24.03.2019, 12:11)
Aaaaa
Będziecie zygac ich sukcesami. Niech jeszcze Siegel wróci po kontuzji. Przyjdzie listopad a tu w Wiśle jakiś Hoffmann i Baer do Dziesiątki wam wejdą. Markus zrobi rekord skoczni a Geiger i Leyhe uzupełnia podium. Dalej Freitag i Siegel. Piotrek i Kubacki fuksem w 30-stce. Stoch zakończy karierę
(24.03.2019, 12:09)
CzarnyBaron
Dolezala po roku usuną i zaczną szukać trenera z prawdziwego zdarzenia. Szkoda tylko, że za rok pewnie będzie poziom naszej kadry niczym w sezonie 15/16.
(24.03.2019, 12:09)
Andrzej Mysiak
Haha, to zdradzę trochę kuchni ;) Artykuł powstał parę tygodni temu, i to w dwóch wersjach ;) A ostatni akapit rzeczywiście był do usunięcia :)
(24.03.2019, 12:07)
Aaaaa
No to teraz zobaczycie jak Niemcy zdominują skoki. Tak jak Austriacy dekadę temu
(24.03.2019, 12:06)
hej
Nastepca Dolezal. Juz podano
(24.03.2019, 12:06)
hej
Dzieki Horni za wszystko. Byles moim wymarzonym trenerem. Szkoda ze tak krótko tu trenowales. Powodzenia w dalszej pracy.
(24.03.2019, 12:05)
japitole
@redakcja
Ostatnie zdania Wam się wkleiły chyba z innego artykułu.
(24.03.2019, 12:03)
Cosnowego
Z tą końcówka to wam się coś pomyliło... :)
(24.03.2019, 12:02)
Trollznafca
Ciekawe kto będzie jego następcą?
(24.03.2019, 12:00)
CzarnyBaron
Minuta ciszy dla polskich skoków [*]
(24.03.2019, 11:58)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Horngacher zakończy współpracę z Polakami, Doležal nowym trenerem!
Horngacher zakończy współpracę z Polakami, Doležal nowym trenerem!

Horngacher zakończy współpracę z Polakami, Doležal nowym trenerem!

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich