Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
21.02.2020, godz. 14:00
Rasnov HS-97

Robert Kranjec jest jednym z dwunastu słoweńskich skoczków, jakich zobaczymy w ten weekend w Planicy. Dla 37-latka będ± to ostatnie zawody w długiej karierze...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Ostatnie lata nie były dla utytułowanego zawodnika udane - borykał się z kontuzjami łokcia i kolana. I chociaż urazy zostały wyleczone, to nie był w stanie wrócić do poziomu prezentowanego przed laty - od marca 2016 roku, kiedy trzykrotnie stawał na podium w Planicy (w tym raz wygrał), w Pucharze ¦wiata punktował tylko raz - rok temu również w Planicy zaj±ł dziesi±te miejsce. W tym i ubiegłym roku startował głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Jeszcze rok temu Słoweniec mówił w rozmowie dla nas, że wierzy w powrót do wysokiej dyspozycji:

- Kontuzję już wyleczyłem i my¶lę, że jestem w stanie skakać na tym samym poziomie, co kiedy¶. Potrzebuję jednak więcej czasu, aby wykonywać wła¶ciwy trening fizyczny.

Już wtedy Kranjec zastanawiał się nad zakończeniem kariery:

- Dużo o tym ostatnio my¶lę. Muszę usi±¶ć i przeanalizować swoje występy tej zimy - co robiłem dobrze, co Ľle. Zobaczymy też, co wydarzy się w naszej federacji narciarskiej. Wtedy podejmę decyzję. S±dzę jednak, że pozostanę przy skokach jeszcze przynajmniej przez rok - tłumaczył.

W tym roku decyzja zapadła. W oczekiwaniu na poci±g, którym słoweńscy skoczkowie dotr± do Planicy, Kranjec poinformował dziennikarzy, że weekendowe zawody będ± ostatnimi w jego bogatej karierze - choć oczywi¶cie jeszcze nie wiadomo, czy ostatni skok odda w czwartek, w pi±tek czy w sobotę - wszystko zależy od jego dyspozycji.

W CV Kranjca jest sporo znacz±cych sukcesów - najważniejsze to br±zowy medal drużynowego konkursu igrzysk olimpijskich w Salt Lake City (2002), br±zowy medal mistrzostw ¶wiata (Oslo 2011 - również w drużynie), złoty (indywidualnie) i br±zowy (drużynowo) medal mistrzostw ¶wiata w lotach w Vikersund (2012) i dwukrotne zwycięstwo w Pucharze ¦wiata w lotach (2010, 2012). Siedem razy Kranjec wygrywał zawody Pucharu ¦wiata - sze¶ć z tych triumfów odniósł na obiektach mamucich.

W reprezentacji Słowenii na zawody w Planicy, oprócz Kranjca, znaleĽli się Timi Zajc, Domen Prevc, Peter Prevc, Anľe Semenič, Jernej Damjan, Anľe Laniąek, Jurij Tepeą, Tilen Bartol, ®iga Jelar, Bor Pavlovčič i Jaka Hvala.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
KKE
Pamiętam 2011, ostatni skok w konkursie Adama Małysza, był 3., a 2. wła¶nie Robert Kranjec,, wchodz±c na podium ukłonił się przed Mistrzem, a wygrał Kamil Stoch, przed Adamem odtańczył po góralsku, póĽniej nasi Górale ubrali ich w kamizelki i kapelusze - choć Adam z innych gór, inny strój - ponie¶li, wzruszaj±ce. Miło, że Robert Kranjec wtedy też wagę chwili zrozumiał. Wierzę w Kamila!
(22.03.2019, 00:58)
hej
Koledzy- skoczkowie przynie¶li wczoraj Kranjca na ramionach na stacje w Ljublanie.
(21.03.2019, 08:29)
Lestek
@Robbi Wikipedia, hasło "Loty narciarskie".
(21.03.2019, 03:35)
Robbi
@ Dragon L
Gdzie można tak± statystykę znaleĽć?
(20.03.2019, 23:27)
marmi
Niekoniecznie jest mocny. Może po prostu chce sobie polatać ostatni raz, choćby w treningach.
Nie wiem czy aż tylu co wystawili może wyst±pić w kwalifikacjach.
(20.03.2019, 22:59)
Polonus
Wypada wierzyć, że rownież ostatni konkurs w karierze bedzie dla niego udany.
I tak chyba będzie. Nie podchodziłby do konkursu, gdyby nie czuł się mocny. Po co mu pożegnanie, gdzie narazi się na ¶mieszno¶ć na swoim ulubionym obiekcie?
(20.03.2019, 22:30)
DragonL
Do Roberta Kranjca należy też rekord największej liczby skoków oddanych poza 200-tny metr.
(20.03.2019, 22:11)
146,5
długa przerwa, mam nadzieję, że to będzie pozytywny epizod..

padły nazwiska Kocha i Koflera..

my¶lę, że obaj beda Go pamiętać (tak jak ja) za skoki
(20.03.2019, 20:47)
hulag
Dobrzy skoczkowie kończ± karierę streinen kraniec szkoda
(20.03.2019, 13:50)
Martyn
@T
Oczywi¶cie, i dlatego ten konkurs pamiętam jako pasjonuj±cy chociaż ciężko się go ogl±dało przez te wszystkie przerwy.
(20.03.2019, 12:35)
uskotko
Bylam pewna, ze on juz dawno temu zakonczyl... >.
(20.03.2019, 12:19)
marmi
Byłem ciekaw co z nim, no i mamy wyja¶nienie. Fajnie, że pokaże się w Planicy, mimo braku formy i zakończenia kariery z tego powodu (no i wieku) może jeszcze tam zaskoczyć.
Oby skakał na tyle dobrze aby dostać się do konkursu i na koniec zapunktować :)
(20.03.2019, 11:50)
T
@ Martyn
Jak mało kto na Mistrza ¦wiata w lotach zasługiwał też Martin Koch, chociaż ten miał medale w drużynie, ale indywidualnie to jednak co innego. Koch i Kranjec ogólnie s± (byli) podobnymi zawodnikami, nawet chyba w podobnym wieku.
(20.03.2019, 11:42)
Magmar
Kofler też raczej kończy. Chciał u siebie w M¦ skakać ale widać forma mizerna że nawet w PK się nie zmie¶cił.
(20.03.2019, 11:34)
Magmar
@Tyt
Masz jakie¶ Ľródło?
(20.03.2019, 11:31)
Magmar
@Jacek34
Nic nie osi±gn±ł?? 7 zwycięstw w P¦, Mistrzostwo ¦wiata czy medal IO?
(20.03.2019, 11:31)
Tyt
Egloff też konczy
(20.03.2019, 11:28)
Martyn
Znakomity lotnik a także przesympatyczny zawodnik, zawsze życzyłem mu ¶wietnych wyników, nawet gdy walkę o zwycięstwo toczył z naszymi. Zapamiętam go z pokłonu Adamowi stoj±cemu na swoim ostatnim konkursowym podium i z niesamowitej rado¶ci w Vikersund gdy zapewnił sobie medal ale nie wiedział jeszcze że to będzie złoto. :) Jak mało kto zasługiwał na tytuł mistrza ¶wiata w lotach narciarskich.
(20.03.2019, 11:10)
T
Szkoda, kolejny z tego fajnego pokolenia, ale do jego nieobecno¶ci już się przyzwyczaiłem.
(20.03.2019, 11:06)
cedryk
Bardzo lubiłem Kranjca, aczkolwiek uważam iż już dawno powinien był zakończyć karierę, najpóĽniej w 2016.
(20.03.2019, 10:24)
hej
No to znów go wnios± na podium jak Stjernena. Huragan pod narty i nietykalno¶ć przy kontroli i hulaj dusza piekla nie ma
(20.03.2019, 10:14)
Jacek34
Już dawno to powinien z robić. Stary dziad ;] bo co to przegrywać z młokosami to wstyd. A tak naprawdę to on nic wielkiego nie osi±gn±ł, był tam dobry na mamutach i tyle. Skakał żeby skakać ;]
Jedno jest pewne ¶wiat po nim płakać nie będzie ;]
(20.03.2019, 09:43)
Robbi
Szkoda... ¶wietny lotnik
(20.03.2019, 09:28)
sdf
To tylko swiadczy o nas jak bardzo jestesmy juz starzy :(
Gdy zaczynałem ogl±dac skoki M.Hautaneki mial dziecięc± twarz a o jego równolatku Ammannie nikt jeszcze nie słyszał, a Dima juz był.
(20.03.2019, 08:55)
Tomek
Jak dla mnie to największy lotnik w historii.
Bez formy czy z form± na mamutach zawsze ¶wietnie skakał. Zawsze było go miło ogl±dać na wielkich skoczniach.
(20.03.2019, 08:48)
Funemanka
Obawiam się, że Kofler będzie następny :(