Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
24
25
28
29
30
wrzesień 2020
Najbliższe zawody
03.10.2020, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Choć żaden z Polaków nie stan±ł dzi¶ na podium, nasi skoczkowie mog± być zadowoleni z występu w Lillehammer - zanotowali bowiem wyraĽny postęp w porównaniu z konkursem w Oslo...

- Wracamy do pracy. My¶lę, że trzeba trzymać się utartych schematów - stwierdził nieco nonszalancko Kamil Stoch, który jednak zachowuje ostrożno¶ć: - Nie podchodzę do tego w ten sposób, że co¶ musi się teraz ruszyć. Cały czas kręcę się w okolicach podium, wystarczy spojrzeć na moje skoki treningowe i niektóre serie konkursowe. Chodzi o powtarzalno¶ć, by nie nastawiać się na zbyt dużo. Nie zawsze da się wygrywać czy stawiać na podium.

Stoch dzi¶ ¶wietnie spisał się zwłaszcza w serii próbnej, ale i w konkursie nie było Ľle:

- Skok w drugiej serii w końcu dał mi poczucie dużej satysfakcji z tego, co robię. Nie muszę wygrywać czy stawać na podium - choć zawsze chcę. Ale czasami trzeba zaakceptować sytuację, jaka jest.

Trzeciego miejsca zajmowanego na półmetku nie utrzymał Dawid Kubacki. Jednak i on spisał się dużo lepiej niż w Oslo:

- Jest lepiej, mimo że tutaj też się męczyłem. Dopiero w konkursie oddawałem skoki na fajniejszym poziomie. Taki jest sport - trzeba cały czas pracować. To mam w głowie i dlatego tu było lepiej. A jutro będzie jeszcze lepiej - zapowiedział Polak, który zachowuje optymizm: - My¶lę, że wyci±gnę z tego jaki¶ pozytyw - dzi¶ skoki były lepsze niż wczoraj (...) Będę pracował i wiem, że dobre skoki będ± prędzej niż póĽniej, bo niewiele brakuje - zakończył obchodz±cy 29. urodziny zawodnik.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
cedryk
@marmi
Z 2 giej dziesi±tki jak najbardziej może wygrać, to nie jest nic nadzwyczajnego. Z 3 już różnie z tym bywa
(14.03.2019, 10:05)
blind_man
@Gregor

A czy to wła¶nie nie jest piękne w sporcie (nie tylko w skokach), że mistrzem ¶wiata zostaj± czasem "przypadkowe" osoby? Przecież to by było bardzo nudne, gdyby z góry wiadomo było, kto będzie mistrzem. To jest wła¶nie sport i czasem kto¶ ma swój dzień, a kto¶ inny wzniesie się ponad swoje umiejętno¶ci i wykorzysta błędy rywali. To jest piękne!
Jeżeli chodzi o Kubackiego to można powiedzieć, że zdobył M¦ w przypadkowy sposób, ale nie że był przypadkowym mistrzem. Był faworytem do medali, bo skacze bardzo dobrze w tym sezonie.
Przypadkowym mistrzem na małej skoczni to by był np. Ziga Jelar, ale nie Kubacki.
(14.03.2019, 07:40)
marmi
No nie na 2 różnych skoczniach LoL
Jest mistrz na skoczni normalnej i dużej a M¦ odbywaj± się w jednym miejscu. To po prostu niemożliwe, a moim zdaniem także bez sensu.
Owszem, komu¶ może pasować bardziej skocznia, ale musi i tak być skoczkiem z czołówki aby wygrać. Nie ma tak, że jaki¶ z 2 czy 3 dziesi±tki wygra tylko dlatego, że mu skocznia pasuje.
(14.03.2019, 01:03)
Gregor
Polonus.
Wiem że s± wyodrębnione i inne zasady. Formułę 1 dałem jako przykład aby wyłonić mistrza.. Często mistrzami zostaj± przepadkowi zawodnicy..
(13.03.2019, 15:53)
T
Jeszcze lepiej to wyłonić mistrza ¶wiata jako zawodnika z największ± sum± punktów po 4 skokach oddanych na dwóch różnych skoczniach. Na jednej tej samej skoczni to może być i z 10 serii, jak komu¶ skocznia leży to skoczy zawsze dobrze (pomijam loterie wietrzne).
(13.03.2019, 15:35)
marmi
Prosty pomysł na M¦: zamiast kwalifikacji zrobić to jako pierwsz± serię konkursu, w której skacz± wszyscy, do drugiej awansuje 50, do trzeciej 30tu. Pierwsza seria tak jak do tej pory rozgrywana dzień wcze¶niej (zwiększenie uniezależnienia się od warunków).
Jeszcze lepiej 4 serie (po 2 na 2 dni), ale to nie przejdzie, natomiast ten pierwszy gdyby znalazło się parę ważnych osób z różnych krajów popieraj±cych to miałoby szansę moim zdaniem.
(13.03.2019, 14:57)
Polonus
@Gregor
Bzdury.
To nie formuła 1. BTW. To wła¶nie formuła, jak± przyjęła Formuła, jest do d.
Jest instytucja P¦ i koniec.
M¦ to ma być wła¶nie wyodrębniony organizm, nie ci±gn±cy się przez tyle czasu, że wszyscy maj± tego pomału dosyć. Można dyskutować, nawet trzeba, o nowej formule M¦ w skokach, zamierzam nawet u siebie na blogu popełnić na ten temat artykuł z własnymi propozycjami, ale na pewno mistrzem ¶wiata nie powinien być ten, kto uzyska najwięcej punktów w 30-tu konkursach. Ten tytuł jest zarezerwowany dla zdobywcy KK.
(13.03.2019, 13:46)
Polonus
@cedryk
Ja nie napisałem, ze Dawid jest przypadkowym mistrzem ¶wiata. Nie mogłem tak napisać, bo tak nie uważam.
Napisałem, że się tego nie spodziewałem. Było wielu znacznie poważniejszych kandydatów. I to była dla mnie niespodzianka. natomiast jego medal jest w pełni zasłużony, co potwierdził na drugi dzień na tej samej skoczni.
(13.03.2019, 13:36)
Polonus
@???
Przypadkowym mistrzem ¶wiata to jest Eisenbichler.
Kubacki dzien po konkursie ponad wszelk± miarę udowodnił, że zasłużył na medal. W przeciwieństwie do Krafta, na ten przykład.
(13.03.2019, 13:32)
Gregor
Najlepszego skoczka ¶wiata czyli m¶ powinno się mianować za zdobyty puchar ¶wiata. A tak to nawet skoczek bez formy może zostać mistrzem po tylko jednym konkursie zwłaszcza jeszcze loteryjnych warunków.. (przykład Fortuna na igrzyskach). Było by jak w formule1 kiedy zbierasz punkty i zostajesz na koniec mistrzem ¶wiata..
(13.03.2019, 13:25)
cedryk
@Polonus
Wcale że nie, przecież stawał w tym i poprzednim sezonie na podium, raz wygrał. Złoto M¦ nie było w jego przypadku jakim¶ zaskoczeniem. Sposób w jaki tego dokonał -owszem
(13.03.2019, 11:55)
blind_man
@Gregor

A twój imiennik (Schlirenzauer), albo też Małysz, zasłużyli na złoto IO, ale też go nie maj±. Takie życie, taki sport. Każdy wie, że gdyby nie końcówka drugiej serii to Kubacki medalu by nie miał, ale też każdy wie, że pierwsza seria również była kuriozalna i niesprawiedliwa. Po za tym po treningach i kwalifikacjach Kubacki był faworytem do medali, więc o co chodzi wła¶ciwie?
A w konkursie na dużej skoczni Ryoyu nie zasłużył? A tam co się stało?
Wrzuć na luz i ciesz się tym co jest. To nie nasza wina (ani też Kubackiego), że konkurs przeprowadzony był w ekstremalnych warunkach.
(13.03.2019, 11:50)
Gregor
Panowie, trzeba być sprawiedliwym i tak naprawdę udało się naszym na m¶. Przypadkowo się udało.. Tak naprawdę to Ryoyu zasłużył na złoto..
(13.03.2019, 11:04)
Mr Perfect
Nie ma przypadkow...

? Z probowki tez jestes, nie z przypadu.
(13.03.2019, 10:54)
???
@Polonus

Dokładnie.Pr zypadko wym Mistrzem ¦wiata.
(13.03.2019, 10:05)
Yona
Dziękuję za informację o tych pudełkach telemetrycznych. Bardzo mnie frapowało co to jest.
(13.03.2019, 09:54)
Polonus
Jak będzie w przyszłym sezonie to się okaże... w przyszłym sezonie. na razie trza się skupić na sezonie obecnym.
Stoch musi próbować nie dać się wyprzedzić Kraftowi, a Kubacki ma spróbować walczyć z Johanssonem o pi±te (czwarte) miejsce.
I nieważne, że na dzi¶ rano te zadania wydaj± się wyj±tkowo trudne. Wręcz nieprawdopodobne.
Miesi±c temu nikt nie my¶lał, że Dawid będzie mistrzem ¶wiata. A Dawid mistrzem ¶wiata jest. Czy się mylę?
(13.03.2019, 08:36)
Aaaa
Zobaczcie co czeka nas w przyszłym sezonie. Stoch, żyła kończ± karierę. Zostaje Dawid który znowu się pogubi i Wolny. Norwegowie, Niemcy, Austriacy, Kitajce i Słoweńcy poza naszym zasięgiem. Szwajcarzy maj± Primera, Ruskie Klimowa, Czesi Podlaska a my co ? Nawet Kazacha by¶my wzięli dzi¶ skladu