Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakoœć i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 03:00
Sapporo HS-137
CoC

Fakt, że Kamil Stoch był dziś najlepszym z Polaków, nie jest niczym szczególnym. Lokata najlepszego z naszych skoczków - trzynasta - z pewnością nie jest jednak tym, na co liczyli kibice i on sam...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Jeszcze na półmetku niedzielnego konkursu na Holmenkollen było całkiem nieźle - Stoch zajmował szóstą lokatę z niewielką stratą do podium. W finale Polak jednak nie doleciał do punktu K i spadł na trzynaste miejsce...

- Moje skoki były "takie se" - oznajmił Stoch. - Nie były tragiczne, ale też brakowało w nich błysku i dobrej energii. Z nogami było całkiem dobrze, ale technicznie wciąż coś jest nie tak.

Słuchając wypowiedzi Stocha i patrząc na jego nierówną dyspozycję można odnieść wrażenie, że nasz zawodnik nie do końca wie, co z tym zrobić:

- Skakałem tu dobrze na treningach, później coś się podziało i nie idzie. Tak bywa. Czasami chcesz robić coś dobrze, a nie wychodzi - przyznał, jednocześnie podkreślając, że nie ma zamiaru się załamywać: - Dalej robię swoje, zobaczymy, co będzie - zakończył jedenasty obecnie zawodnik klasyfikacji generalnej Raw Air.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kori
Mógłby ktoś napisać co Kamil powiedział na temat A.Małysza w wywiadzie?
(11.03.2019, 18:35)
blind_man
@Gregor

A Kamil nie cieszył się z sukcesów Adama? Na mistrzostwach świata w Sapporo, pierwszy przybiegł pogratulować, a w ogóle to wyglądało jakby się cieszył bardziej niż sam Adam.
Odpuście sobie ludzie naprawdę. Nie każdy ma idealny charakter, ale Stocha cenimy za to jakim jest sportowcem, a nie za to jak się wypowiada przed kamerą. Zwłaszcza, jak już pisałem, że często pytania są nie na miejscu, albo przynajmniej głupie i powtarzające się.
Małysz niby się wypowiadał dobrze, może i tak, ale nie od razu. Na początku też ciężko go było słuchać.
Nie rozumiem tych wszystkich narzekań. Dajcie se siana, a jak wam się nie podoba, to nie czytajcie/nie oglądajcie wywiadów z Kamilem i tyle.
(11.03.2019, 17:27)
Gregor
Owszem że Kamila uważano za następcę Małysza i stąd ta alergia.. Ale to chodzi o charaktery.. Fajnie Adam się czuł kiedy Kamil wygrał zawody a Małysz był trzeci i mówiono lepszy od Małysza albo że Małysz nie zdobył złota olimpijskiego a Kamil jest lepszy? Charakter Adama pozwolił na to że wciąż cieszy się.z wyników Kamila..
(11.03.2019, 16:37)
marmi
Słuszne uwagi @Obserwator.
Dodatkowo jeśli się nie mylę, to tylko Pointner mówił, że byłby zainteresowany, ze strony PZN/Tajnera jego nazwisko ani razu nie padło (proszę o korektę jeśli się mylę). Nie ma więc tak naprawdę tematu kandydatury Pointnera i dobrze.
(11.03.2019, 16:16)
ixi
Post nie na temat, ale czy mógłby mi ktoś napisać jak zmienić motyw strony na ciemny w smartfonie?
(11.03.2019, 14:29)
Obserwator
Wczoraj nie Stoch jeden spaprał skok znacznie poniżej swoich możliwości. Baa - w próbnej Ryoyu przybulił poniżej setnego metra.

Kamil od wielu sezonów jest zawodnikiem światowego top 10, a trzeci z rzędu podejmuje walkę o zwycięstwo w generalce. Był drugi, pierwszy, teraz będzie drugi bądź trzeci. Szukacie problemu tam, gdzie go nie ma.

Mała dygresja odnośnie wątku kandydatury Pointnera - mówimy o trenerze, który swoim "charakterem" niejednokrotnie psuł atmosferę w zespole. Cała rodzinka w depresji, córki po próbie samobójczej ostatecznie nie udało się uratować. Do tego wieczna kosa z niemal wszystkimi w świecie skoków narciarskich. Taki gość miałby zająć się skokami w Polsce ? W kraju, gdzie wybitnie trudno o młodych zawodników z potencjałem ? W kraju, gdzie przez lata z różnymi efektami podnosiło się zawodników takich jak Kubacki, Żyła czy Hula ? Sorry, ale już Maciusiak jest w tym momencie 100x lepszym rozwiązaniem.
(11.03.2019, 13:48)
K
Noi szukamy następców mistrzów,czyli Stocha na emeryturę
(11.03.2019, 12:24)
Horus
@blind_man
Ano racja. Podobnie w zeszłym roku traktowano Pilcha - media cały czas nazywały go "siostrzeńcem Małysza". A każdy, zwłaszcza młody zawodnik, chce pracować na własne nazwisko.
(11.03.2019, 11:27)
blind_man
A jak Kamil ma nie mieć alergii na słowo Małysz, jak przez całe życie (nawet gdy jeszcze nikomu się nie śniło o takich sukcesach jakie osiągnął) był porównywany do Małysza?
(11.03.2019, 10:59)
Mr Perfect
:) to tylko ludzie wiadomka ze czasem jest alergia i zly dzien.
(11.03.2019, 10:22)
T
Lepiej, żeby wszystko zaczęło być "tak" u Kamila, bo Kraft problemów nie ma - w kontekście generalki PŚ.
(11.03.2019, 10:04)
der
dlaczego zostal wyciety fragment wypowiedzi?takie manipulowanie wypowiedziami staje sie powszechne ,ale nie bierzcie przykladu z pewnej stacji.
(11.03.2019, 09:35)
Czarny Baron
Oj tak, widać jakby Stoch miał alergie na Małysza... A Małysz na Stocha. Między wierszami we wywiadach, jeden kopie dołki pod drugim... 2 lata temu, rok temu dosyć często po skokach Polaków było widać Małysza jak podchodzi do chłopaków. A w tym sezonie jakoś poza MŚ nie przypominam sobie takich obrazków.
@Gregor
To prawda, że gdyby nie Horngacher to Stoch pewnie odcinałby dzisiaj kupony od sławy. A może on tego chce? Aby zakończyć karierę jednak jak nie będzie na topie i nie będą za nim biegać dziennikarze i kibice prosząc aby nie kończył?
Więc jeśli Stoch faktycznie chciałby Dolezala na trenera, to jest powód, dla którego mógłby chcieć Czecha.
(11.03.2019, 08:45)
Gregor
Wader
Ja sądzę to samo że Stoch ma alergię na słowo Małysz.. Koniecznie chce mu dorównać. W jednej z wypowiedzi Horngachera mówił że Kamil ma coś jeszcze do osiągnięcia tj. wyprzedzić Adama w rankingu najlepiej pod wodzą Stefana.. Przypomnijmy że to Adam Małysz bardzo nalegał na Stefana i gdyby nie postawa Adama to Kamila sukcesy zakończyły by się 3 lata temu...
(11.03.2019, 07:31)
Wader
Dlaczego wycieliście z wypowiedzi Stocha fragment gdzie ewidentnie odszczekuje się Małyszowi? Stoch ma ewidentnie alergię na słowo "Małysz"
(11.03.2019, 00:31)
rybnicki123
Coś wyraźnie sypie się w naszej ekipie. Czy to już wypalenie i zmęczenie w końcówce sezonu czy niekorzystny zbieg okoliczności?
(10.03.2019, 23:51)
hej
Mamy dziwne odczucia ze sam Stoch naciska na to by Czech był trenerem. Bedzie dla niego lUz i liczy na przychylność kumpla trenera od zielonego światełka. Oczywiście zapomina skąd ma formę by dać sie ponieść huraganowi.
(10.03.2019, 21:54)
Dale
@Czarny Baron
Niestety, ale TVP już pompuje kandydaturę Czecha, a to wiele oznacza. Po prostu w tym roku PZN nie dostanie tyle pieniędzy z państwowej kasy ile dostali rok temu. Odpowiedź jest prosta jak drut: Nowy sezon zaczyna się już po wyborach parlamentarnych. Jeśli będzie klapa, to niczyja reputacja na tym nie ucierpi. Dlatego nie dziwię się, że kandydatura Pointnera nawet nie została wspomniana, a przecież jeszcze w lutym on sam twierdził, że jest zainteresowany rozmowami. Ale nie będzie dość kasy, żeby mu zapłacić, bo miliardy już są zamrożone na co innego.
(10.03.2019, 21:49)
Czarny Baron
@hej
Również zauważyłem, że Stoch jest zmęczony (skakaniem jak i całą otoczką) i zaczyna się robić nerwowy jak i uszczypliwy.
A co do gadania o Dolezalu jako trenerze... Jak go zatrudnią jako głownego to RIP polskie skoki. Facet jest od kombinezonów, a oni chcą uczynić z niego głównego trenera. Kadencja Horngachera zawiesiła wysoko poprzeczkę i w grę powinna wchodzić znana i ceniona marka, a nie jakiś Czech...
(10.03.2019, 21:00)
hej
Po tym jak sie Stoch zachowuje to ja srednio widzę te współpracę z Czechem. Stoch juz publicznie odszczekuje Małyszowi to co może robic z dala od kamer.
Te zle skoki to chyba nie tylko zle warunki ale i cala otoczka. Możliwe ze juz robią co chca i nikt na nich nie ma wpływu.
(10.03.2019, 20:29)
KIBIC
Teoretycznie