Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
28.02.2020, godz. 17:30
Lahti HS-130

Turniej Raw Air będzie ostatni± duż± imprez±, w której wyst±pi Andreas Stjernen. Za dziewięć dni Norweg zakończy karierę skoczka narciarskiego.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Z zamiarem zakończenia kariery Stjernen nosił się już już pod koniec poprzedniego - najlepszego w karierze - sezonu. Osi±gnięcia z tamtej zimy (m.in. pierwsza wygrana w zawodach Pucharu ¦wiata, wygrana w P¦ w lotach, złoto olimpijskie w drużynie i złoto mistrzostw ¶wiata w lotach w drużynie) skłoniły jednak Norwega do kontynuacji startów.

Tym razem klamka jednak zapadła - zakończenie turnieju Raw Air 2018/2019 będzie jednocze¶nie zakończeniem kariery przez Norwega. Z pewno¶ci± do decyzji przyczyniły się słabsza forma tej zimy (cztery lokaty w czołowej dziesi±tce, w tym raz - w Oberstdorfie - na podium) oraz - w mniejszym stopniu - groĽny upadek w Lahti.

- Upadek może nie tyle zaważył na decyzji o zakończeniu kariery, ale na pewno skłonił mnie do tego, by nie startować w Planicy.

Oczywi¶cie Norweg długo zastanawiał się nad swoj± przyszło¶ci±:

- My¶lałem o tym przez całe lato, jesień i zimę. Zauważyłem, że ogl±danie występów naszej drużyny w telewizji daje mi tyle samo rado¶ci, co samodzielna rywalizacja. I tyle. Karierę zakończę u siebie, podczas Raw Air.

Jakie s± plany Stjernena po zakończeniu kariery?

- Spędzę trochę czasu w domu, z rodzin±. PóĽniej albo będę się uczyć, albo znajdę now± pracę. Czeka mnie ekscytuj±ca wiosna. Jestem pewien, że znajdę co¶ ciekawego dla siebie! - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
Nie wiem, co złego powiedział - że po zakończeniu kariery będzie się uczył? Musiał co¶ wybrać - postawił na sport, teraz ten etap pomału zamyka i musi my¶leć, co dalej. Zreszt± ludzie różnie planuj± swoje życie - niektórzy id± na studia zaraz po szkole ¶redniej, inni - rozpoczynaj± pracę zawodow± i równolegle studiuj±, jeszcze inni - kończ± jedne studia, podejmuj± pracę zawodow± i dalej się kształc±.
Dziękuję Andreasowi za jego karierę, sukcesy i bardzo sympatyczne zachowanie w stosunku do kibiców, którego było mi dane do¶wiadczyć w Zakopanem. Powodzenia w dalszym życiu.
(09.03.2019, 10:44)
Pawmak
Po jego odej¶ciu (i wcze¶niejszym Gangnesa) nie będzie już żadnego norweskiego skoczka urodzonego w latach 80. - najstarszym będzie Johansson, a największym weteranem w P¦ Fannemel (choć Johansson wcze¶niej zadebiutował w Q, ale drugi raz go wystawili dopiero 5 sezonów pózniej).
(09.03.2019, 10:17)
Okatiranibellaczikcziks
"Będę się uczył"...
W wieku 30 lat :)
(09.03.2019, 09:08)
Vel-diesel
Dobry lotnik,szkoda że w Planicy go nie zobaczymy.Najlepszego!
(09.03.2019, 07:11)
marmi
Młodszy od Stocha i Żyły...
No ale 30 przekroczone, może już ma dosyć a szans na poprawę i utrzymanie się z tego już nie widzi...
Zatem powodzenia na tym turnieju i w dalszym życiu Andreas!
(08.03.2019, 19:00)
Manisch
Wielka szkoda że,tacy zawodnicy znikaj± z Pucharu ¦wiata,trochę zżył się człowiek z tymi nazwiskami ,co¶ się kiedy¶ zaczyna,a co¶ kończy...
(08.03.2019, 18:42)
Polonus
Nie dziwię mu się, że kończy karierę, bo chciał to zrobić już rok temu, a w tym sezonie był znacznie słabszy niż w poprzednim.
Natomiast dziwię mu się, że nie chce ostatni raz skoczyć w Planicy. Lahti to zupełnie inna skocznia, o zupełnie innym profilu niż Planica.
Stjernen zawsze skacze płasko, więc w Planicy zawsze będzie bezpieczny, duzo bardziej niż, na pzrykład, w Viker, gdzie mógłby, ze względu na swój sposób skakania, zahaczyć o bulę. Dziwię mu się tym bardziej, że oprócz debiutanckiego występu, zawsze zdobywał w Planicy punkty, a w zeszłorocznych startach uzyskiwał najlepsze wyniki, dwukrotnie kończ±c zawody w czołowej ósemce. raz nawet na piatym miejscu. Nie wiem więc dlaczego uważa start w Planicy za niebezpieczny.
(08.03.2019, 17:58)
Menedżer Skoków
Na treningu pod koniec stawki... pora z tym skończyć Andreas.
(08.03.2019, 17:57)
Płont
Bywa
(08.03.2019, 17:55)
M.
Trzeba zwrócić uwagę na różnice kulturowe. Stjernen już w tamtym roku mówił, że pora kończyć karierę i zaj±ć się czym¶ poważnym. Bardal zakończył karierę i od razu poszedł do pracy. Stwierdził, ze okres zabawy w jego życiu się skończył. I nikogo to nie dziwi. Jak Żyła po zakończeniu kariery pójdzie do pracy, nie wiem, dajmy na to, w sklepie, to zaraz będzie milion artykułów o tre¶ci: "Kiedy¶ był mistrzem, a teraz pracuje w sklepie". Chory jest nasz kraj momentami.
(08.03.2019, 17:40)
cedryk
Ja serio nie rozumiem, kiedy dobre wyniki odci±gaj± zawodników od zakończenia kariery. Nie lepiej kończyć karierę w chwale, jak Małysz?
(08.03.2019, 17:12)
.
Szkoda stjernena bardzo go lubię mam nadzieję że go dobrze porzegnaj±
(08.03.2019, 17:06)
Rudyyy
Szkoda Stjernena. No ale ten sezon był dla niego gorszy. Trochę rozumiem to, że zakończy karierę.
(08.03.2019, 16:55)
Capyxd1
Smutne