Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
kwiecień 2020
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Debiut w mistrzostwach świata polska drużyna mieszana ma już za sobą. Po sobocie spędzonej na skoczni w Seefeld nasze zawodniczki i zawodnicy mogą być z siebie zadowoleni...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Szóste miejsce w pierwszym starcie naszej drużyny mieszanej na mistrzostwach świata (i drugim w ogóle na tym poziomie) z pewnością jest sukcesem. Polski zespół pokazał, że należy się z nim liczyć nawet w kontekście walki o medale, o czym świadczy trzecia lokata zajmowana na półmetku.

- Elegancko. Uważam, że mieliśmy bardzo dobrą drużynę; finał był bez problemu. Fajnie się to poskładało - dużo zabawy, pozytywnej energii. Zawody super! - ocenił Kamil Stoch.

Wtórował mu Dawid Kubacki:

- Było bardzo OK. Pokazaliśmy ducha walki, dziewczyny zdobyły kolejne doświadczenia i spisały się bardzo dobrze, skakały swoje - a o to dziś chodziło. Miejsce, które wywalczyliśmy, jest bardzo przyzwoite. Za parę lat będzie jeszcze lepiej.

Obaj medaliści indywidualnego konkursu mężczyzn na skoczni normalnej żałują, że skoki pań nie mają w Polsce jeszcze ugruntowanej pozycji:

- Szkoda, że tak późno ktoś zabrał się za zbudowanie grupy dobrych dziewczyn, które będą reprezentować ten kraj w skokach - o parę lat za późno. Ważne, że ktoś w końcu się za to wziął i możemy startować w zawodach - przyznał Stoch, a Kubacki dodał: - W Polsce skoki kobiet ruszyły później i przez to mamy trochę czasu w plecy. Ale są dziewczyny, które żyją tym sportem, dają z siebie 100% na treningach i zawodach. To wymaga czasu, aby poziom był na najwyższej półce - ale one do tego dotrą.

Pełne euforii po dzisiejszym konkursie były oczywiście nasze panie:

- Ogólnie jestem zadowolona, choć przy pierwszym skoku byłam strasznie zestresowana, nie wiedziałam, co się dzieje. Trema była ogromna, nie spodziewałam się tak wielkich emocji. Drugi skok był jednak pozytywny - oceniła swój występ rozentuzjazmowana Kamila Karpiel. - Wiedziałyśmy, że będzie dobrze, ale wyjeżdżając na górę całkiem inaczej to się odczuwa - tam jesteśmy same i musimy same zwalczyć emocje.

Kwestię atmosfery podkreśliła Kinga Rajda:

- To wspaniałe uczucie skakać z taką publicznością i z chłopakami, to dodaje skrzydeł. Dużo przyjemniej się skacze, ale też jest dużo więcej stresu. Zebrałyśmy tu duże doświadczenie - zaznaczyła.

Występ naszej ekipy pozytywnie ocenił również szkoleniowiec męskiej części reprezentacji, Stefan Horngacher:

- To dla nas naprawdę dobry wynik. Po pierwszej serii byliśmy nawet na trzecim miejscu, to coś niewiarygodnego. Kamil i Dawid skakali bardzo dobrze, na poziomie mistrzostwa świata na tej skoczni. Również dziewczyny pokazały się z dobrej strony - stwierdził Austriak, który w najbliższych dniach może zdecydować o swojej przyszłości.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
No właśnie dlatego odchodzi z Niemiec, że chce odpocząć, być z rodziną. Mimo, że go usilnie namawiali na przedłużenie. Więc gdyby nagle się zgodził trenować Polaków byłoby to kuriozalne i można byłoby mieć uzasadnione wątpliwości czy wkłada w to całe swoje zaangażowanie, czy nie robi tego w jakimś stopniu na odwal myślami będąc gdzieś daleko.
(04.03.2019, 20:32)
Arturion
Dla mnie nr 1 to Stoeckl. Norwegia się wyraźnie zmęczył. Tu mógły tchnąć trochę innego ducha.
(04.03.2019, 20:02)
Fanka
@ marmi
Pewniakiem jest Schuster. Zwłaszcza, że powiedział, iż chce odpocząć od trenerki.
(04.03.2019, 18:17)
marmi
Moim zdaniem skoki kobiecie są jak najbardziej w porządku tyle, że do niedawna były tak egzotyczne, że ciężko było się do nich przyzwyczaić, traktować je poważnie. Taka postawa była zapewne również w PZN czy u większości skoczków. To się jednak zmienia.
Sporty, których u kobiet raczej nie zaakceptuję to te kłócące się z płcią piękną i delikatną, a więc właśnie boks, podnoszenie ciężarów, MMA itp. Takie, w których aby osiągnąć wynik muszą pracować nad sylwetką anty kobiecą lub się kaleczyć czy mówiąc kolokwialnie obijać sobie mordy.
Z ważniejszych tematów to Tajner powiedział, że są niewielkie szanse aby Horngacher został, możliwe tylko jeśli nie powiodą się jego negocjacje z Niemcami. Czyli nie będą się z nimi licytować. Możliwymi następcami Schuster, Stoeckl lub Bauer. Z tych trzech jeśli miałbym decydować bez dalszego większego analizowania brałbym ostatniego, a wy?
(04.03.2019, 18:12)
Mmm
@Polonus
Alez taka postawa wymaga potepienia! Nie broncie praw bucow do seksizmu.
A w damskom boksie tez nie ma nic takiego dziwnego.
(04.03.2019, 17:33)
Polonus
@hej
Daj już spokój. Naprawdę.
Tak lekceważąco o skokach kobiet jak Adam Małysz nie wypowiadał się swego czasu nikt. NIKT! I co? Jemu nie wypominasz? A Stochowi tak?
Jednych czepiamy sie o byle co, u innych nie przeszkadzają nam dużo większe wady.
Ja też uważałem, że babskie skoki to w sporcie coś zupełnie niepotrzebnego. To znaczy, że nie mogłem zmienić zdania? Zmieniłem, bo widzę, że to jednak coś innego niż babskie zapasy, boks czy podnoszenie ciężarów. Ale w życiu nie potępię nikogo, kto całe życie uważa, że kobiety są tylko od kochania, od podziwiania i od rodzenia. Ma do tego prawo. Tyle.
(04.03.2019, 11:43)
cedryk
Tak samo nie wiem co robi Macedonia wśród typów drużynowych
(04.03.2019, 07:16)
DragonL
@Pamela Kowalik
Ciężko będzie, błąd oczywisty, na liście było do tej pory wielu zawodników, kórzy być nie powinni, bo nie mają kodu FIS lub nie startują od lat, jak bracia Hayboeck, do czasu Twojego protestu był Alexander, mimo że zakończył karierę 2 lata temu, jak i również Dawid Stoch, który nie startuje w zawodach rangi miedzynarodowej. Było więcej takich skoczków, teraz to zostało poprawione. Trzymam kciuki, bo masz dużo racji, chociaż redakcja zastrzegła sobie w uwagach, aby sprawdzać właściwe imię.
(04.03.2019, 01:09)
Paweł
Nie mam co robić dziś w niedzielę bo umnie pada deszcz więc piszę o skokach
(03.03.2019, 14:47)
Paweł
Wywalić odrazu horngechera a nie ciągle się go pytać I dać poitnera. Horngecher niewie co ma zrobić nawet sam zasobą I małysz nie cyckaj się znim!
(03.03.2019, 14:39)
marmi
Dziś ciekawy wywiad z Małyszem czytałem już po mistrzostwach. Głównie w kontekście trenera. Pytanie od Małysza: no już po MŚ czy więc zdecydowałeś?
Nie, dopiero dziś dostał konkretną ofertę od Niemiec. Wcześniej była tylko propozycja, więc teraz musi przeanalizować. No ale mówiłeś, że powiesz po MŚ? Tak, ale po MŚ to może być też np. w Planicy :)
Racja, nie podawał ostatecznego terminu tylko najwcześniejszy...
Można poczytać jak Małysz widzi możliwe opcje bez Stefana itp.
(03.03.2019, 14:16)
Pamela Kowalik
Panie Andrzej Mysiak, zgodnie z poniższym postem marmiego proszę, jeśli to możliwe i nikt nie ma nic przeciwko o korektę wyniku, tym bardziej, że nawet nie wiem, czy taki zawodnik był w wyszukiwarce skoro teraz go nie ma..
(03.03.2019, 09:28)
marmi
@redakcja
Ten skoczek nie ma kodu FIS, nie powinien się więc pojawić jako możliwy do typowania. Bo przecież musi mieć kod aby startować w zawodach FIS a tylko takie typujemy, coś pomyliłem? Zwłaszcza, że ma to samo nazwisko co Kamil, co oczywiście musi powodować zbędne pomyłki i frustrację...
A wracając do tematu to gratulacje dla naszej mieszanej drużyny za 6. miejsce, to było najlepsze na jakie mogliśmy rozsądnie liczyć :)
Co prawda po I serii wyglądało to jeszcze lepiej, ale powiedzmy sobie szczerze, że to głównie dzięki pojedynczym słabym skokom najbliższych rywali i petardzie Kubackiego. U nas nikt słabo nie skoczył.
(02.03.2019, 22:46)
Andrzej Mysiak
Dawid Stoch startował w zawodach LOTOS Cup - i tyle. A teraz wracamy do tematu! :)
(02.03.2019, 21:39)
marmi
Na pewno był jeszcze jeden Stoch na liście do typowania. Tyle, że ja nie widziałem go w tym sezonie, kojarzy mi się Kacper czy podobne imię, ale raczej dawno został usunięty.
Może ten Dawid się pojawił w związku z problemami z bazą danych, które ostatnio wystąpiły...
Dlatego zalecam kontakt z redakcją gwoli wyjaśnienia...
(02.03.2019, 20:33)
Horus
@Pamela Kowalik
Dawid Stoch? Nigdy nie słyszałem o takim skoczku. Nie ma go w wyszukiwarce zawodników na stronie FIS, nie ma go też na liście skoczków z prawem startu w PK (na tej stronie). Dziwna sprawa.
(02.03.2019, 20:30)
marmi
@Pamela
Zadaj to pytanie redakcji, nie nam.
Pretensji do typera jednak mieć nie możesz, bo masz tam na czerwono, Upewnij się, że wybrałeś właściwego zawodnika.
Kojarzy mi się jednak, że kiedyś też się nad tym zastanawiałem i udało mi się znaleźć takiego skoczka, choć nie było łatwo. Nie pamiętam jednak czy chodziło o Dawida czy o inne imię.
(02.03.2019, 20:16)
Obserwator
Bardzo dobry występ dziewcząt. Kinga w pierwszej serii oddała skok na swoim normalnym poziomie, a w drugim chyba najlepszy jak do tej pory na tej skoczni. Kamila z kolei w pierwszej serii nie opanowała pozycji po wyjściu z progu, ale warunki chyba też nie pomogły - dużo jej znacznie bardziej doświadczonych rywalek miało problemy z oddaniem normalnych skoków.

Dawid udowodnił niedowiarkom, że w tym momencie sezonu, na tej konkretnej skoczni jest po prostu najrówniejszy z czołówki.

Kamil dzisiaj 3 bardzo dobre skoki - wygrana próbna, potem 100 metrów w nieciekawych warunkach i bardzo solidny skok w serii finałowej. Ryoyu musiał spiąć pośladki, aby wybronić 5te miejsce (i zrobił to w stylu godnym lidera tego sezonu :)).

Fajnie, że cały czas była jakaś walka - odskakiwanie na kilka-kilkanaście punktów (poza Austrią i Niemcami). Skoki dziewcząt może nadal wyraźnie odbiegają od czołówki, ale są już na poziomie PŚ, a nie końcowych miejsc w zawodach ranki pucharu kontynentalnego. Biorąc pod uwagę, że rok temu było znacznie gorzej - zdecydowany progres i nadzieja, że w kolejnym sezonie uda się zdobyć nieco więcej punktów.
(02.03.2019, 20:13)
marmi
@Yona
Nie ma dopingu w skokach, nie ma po prostu środka który by poprawiał odległości. To jest piękne w tym sporcie między innymi.
Są oczywiście środki zabronione we wszystkich dyscyplinach, a jeśli chodzi o dyskwalifikację Wasiliewa to też niedawno o tym pisałem, nie będę się powtarzał. Wyszukaj sobie za co ją dostał i wywnioskuj z jakiego powodu z tego środka skorzystał.
Twoje wywody, twierdzenia czy teorie coraz bardziej się sypią. Zalecałbym ostrożność w wypowiedziach gdyż wzbudzają coraz więcej śmiechu lub politowania.
(02.03.2019, 19:49)
Pamela Kowalik
Mam pytanie czy jest taki skoczek jak Dawid Stoch? Bo nie widzę go już w wyszukiwarce do typowania, a jakimś cudem wytypowałam go do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Seefeld zamiast Kamila i przez to straciłam 40 punktów za typowanie i te punkty mogą zaważyć na mojej porażce w ogólnej klasyfikacji mistrzostw..
(02.03.2019, 19:15)
hej
Czy to nie Stoch wypowiadal sie lekcewazaca na temat skoków kobiet? Dzieki temu tez rozwój zostal opóźniony i dzis nie bylo szans na medal. A jego przedostatnie miejsce w mikście w Lillehamer tez bylo dużym hamulcem ...
(02.03.2019, 19:07)
Yona
Założę się, że Rosjanie byli na dopingu. Wasiliew, który niemalże spadał z buli nagle skacze 100 metrów. A przecież zniknęli na kilka konkursów przed MŚ. A u nich laboratoria pracują pełna parą i może to być nie do wykrycia.
(02.03.2019, 19:04)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Polska drużyna zadowolona po debiucie w konkursie mikstów
Polska drużyna zadowolona po debiucie w konkursie mikstów

Polska drużyna zadowolona po debiucie w konkursie mikstów

transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Rankingi i kwoty startowe
Ilu zawodników może wystawić Polska w nadchodzących zawodach? Sprawdź kwoty startowe!
Sonda
Kto był bohaterem sezonu 2019/20?
Stefan Kraft
Karl Geiger
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stephan Leyhe
Marius Lindvik
Philipp Aschenwald
Piotr Żyła
Yukiya Sato
Ryoyu Kobayashi
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich