Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakość i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 03:00
Sapporo HS-137
CoC

Trzyna¶cie ekip stanie na starcie jutrzejszego konkursu drużyn mieszanych w Seefeld. Polski zespół wyst±pi w najmocniejszym składzie - z dwoma medalistami mistrzostw ¶wiata.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Zawody drużyn mieszanych o mistrzostwo ¶wiata zostan± rozegrane po raz czwarty w historii. W pierwszej edycji zwyciężyła ekipa japońska, kolejne dwie padły łupem Niemców.

I w Seefeld również to Niemcy będ± największymi faworytami rywalizacji - w ich składzie znalazły się zarówno złote medalistki konkursu drużynowego pań (Katharina Althaus, Juliane Seyfarth), jak i złoci medali¶ci drużynówki panów (Markus Eisenbichler, Karl Geiger).

W walce o wygran± naszym zachodnim s±siadom będ± się starali zagrozić gospodarze, którzy wystawi± mocny skład z Ev± Pinkelnig, Philippem Aschenwaldem, Daniel± Iraschko-Stolz i Stefanem Kraftem. O medale mog± powalczyć również Japonia (Yuki Ito, Yukiya Sato, Sara Takanashi, Ryoyu Kobayashi). Z dobrej strony mog± pokazać się również zespoły Norwegii (Anna Odine Stroem, Robert Johansson, Maren Lundby, Andreas Stjernen) i Słowenii (Ursa Bogataj, Ziga Jelar, Nika Kriznar, Peter Prevc).

Reprezentacja Polski wystartuje w najmocniejszym możliwym składzie - obok dwóch naszych pań, czyli Kingi Rajdy i Kamili Karpiel (tutaj nie było pola manewru, bo tylko dwie Polki pojechały do Austrii) zobaczymy złotego i srebrnego medalistę indywidualnego konkursu na skoczni normalnej (Dawida Kubackiego i Kamila Stocha).

Pocz±tek sobotnich zawodów zaplanowano na 16:00; godzinę wcze¶niej ruszy seria próbna.
Lista startowa
zawodnikkraj
1Valentina SderzhikovaKazachstan
2Andreea Diana TrambitasRumunia
3Nina LussiUSA
4Susanna ForsstroemFinlandia
5Elena RunggaldierWłochy
6Karolina IndrackovaCzechy
7Anna ShpynyevaRosja
8Ursa BogatajSłowenia
9Kinga RajdaPolska
10Anna Odine StroemNorwegia
11Eva PinkelnigAustria
12Yuki ItoJaponia
13Katharina AlthausNiemcy
14Sabirzhan MuminovKazachstan
15Hunor FarkasRumunia
16Kevin BicknerUSA
17Jarkko MäättäFinlandia
18Sebastian ColloredoWłochy
19Viktor PolasekCzechy
20Dimitry VassilievRosja
21Ziga JelarSłowenia
22Dawid KubackiPolska
23Robert JohanssonNorwegia
24Philipp AschenwaldAustria
25Yukiya SatoJaponia
26Markus EisenbichlerNiemcy
27Veronika ShishkinaKazachstan
28Daniela Vasilica HaralambieRumunia
29Nita EnglundUSA
30Julia KykkänenFinlandia
31Lara MalsinerWłochy
32Stepanka PtackovaCzechy
33Sofia TikhonovaRosja
34Nika KriznarSłowenia
35Kamila KarpielPolska
36Maren LundbyNorwegia
37Daniela Iraschko-StolzAustria
38Sara TakanashiJaponia
39Juliane SeyfarthNiemcy
40Sergey TkachenkoKazachstan
41Radu Mihai PacurarRumunia
42Casey LarsonUSA
43Antti AaltoFinlandia
44Alex InsamWłochy
45Roman KoudelkaCzechy
46Evgeniy KlimovRosja
47Peter PrevcSłowenia
48Kamil StochPolska
49Andreas StjernenNorwegia
50Stefan KraftAustria
51Ryoyu KobayashiJaponia
52Karl GeigerNiemcy
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Wyniki konkursu konkursu drużynowego mix M¦ w Seefeld 2019 według wyników ¶redniej konkursów drużynowego i indywidualnego pań oraz konkursu indywidualnego panów ze ¶redniej skoczni:
1.Austria 903,0 pkt.
2.Niemcy 887,0 pkt.
3.Norwegia 871,3 pkt.
4.Japonia 857,0 pkt.
5.Słowenia 828,0 pkt.
6.POLSKA 821,1 pkt.
7.Rosja 786,0 pkt.
8.Włochy 758,8 pkt.
9.Czechy 724,6 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 645,4 pkt.
11.Finlandia 644,5 pkt.
12.Rumunia 601,6 pkt.
13.Kazachstan 565,5 pkt.
(26.05.2019, 00:23)
Paweł
Czemu mnie nikt niesłuchał przecież mówiłem że panie po 90m,a panowie po 110m I złoto mamy!
(02.03.2019, 14:57)
Sysy
5 tak ja to widzę
(02.03.2019, 14:22)
on
Które miejsce zajmiemy okaże się ok. 18.00 teraz nie gderajcie i nie oceniajcie bo bedzie wam głupio jak wczoraj :)
(02.03.2019, 11:06)
Marcin31
Polska w mik¶cie prezentuje poziom drużyny za czasów małysza czyli 5-8
(02.03.2019, 10:43)
Fanka
@ jb
Nie rozdaję medali przed zawodami. Napisałam, że Niemcy "wydaj± się", a nie że "s±". Wczoraj też wydawało się, że medalu dla Polaków nie będzie ;-). A s± dwa - te najcenniejsze!
(02.03.2019, 09:45)
Xyz
Patel95

Tak trzymam kciuki, zeby Japończycy wygrali dzisiaj miksta. Sara Takanashi, to moja ulubiona skoczkini od 2011 roku i jest mi po prostu smutno, ze taka gwiazda kobiecych skokow ma tak malo medali. Japonczykow zawsze lubilam w kazdej dyscyplinie, a obok Kasai, Ryoyu jest moim ulubiencem w skokach narciarskich, wiec rowniez jest mi smutmo, ze nie zdobyl medalu indywidualnie na duzej lub normalnej skoczni. Niech mu choc troche mikst oslodzi ta porazke.
Co do Polakow, to medale juz wczoraj zdobyli, wiec po co mam im zyczyc? Swoje juz maja, a kobiety w mikscie sa slabe, wiec zycze, aby zmiescili sie w 8, ale jestem pewna, ze medalu miec nie beda, bo zsumujac dyspozycje kobiet i mezczyzn, to Niemcy, Austria, Norwegia i Japonia sa daleko przed nimi
(02.03.2019, 09:36)
jb
@Fanka Już to pisałem, ale - gdyby zsumować konkursy indywidualne żeński i męski, to Austria byłaby przed Niemcami. Geiger stracił do Aschenwalda więcej, niż Althaus zyskała nad Iraschko. Więc nie rozdawaj medali przed zawodami.
(02.03.2019, 09:30)
hej
A kto zapala zielone ¶wiatło w mik¶cie?
(02.03.2019, 09:28)
FanPl
Dlaczego Polacy skacz± pi±ci od końca ? Czym się wzorowali ?
(02.03.2019, 09:20)
Fanka
Te mistrzostwa s± tak niesamowite, że może kolejna niespodzianka? Była na dużej skoczni z Markusem, była wczoraj z Dawidem i Kamilem (bior±c pod uwagę wyniki I serii), więc czemu nie? Niemcy jako podwójni złoci medali¶ci drużynowi wydaj± się być poza zasięgiem, ale dalej?
(02.03.2019, 09:19)
Bako
Widzę nikt chyba nie wierzy w nasz± reprezentacje, a szkoda ... Panowie odrobi± więcej niż kobiety strac±, będ± zmotywowane i wiedziały, że mog± w końcu co¶ osi±gn±ć dzięki Kamilowi i Dawidowi. Niemcy i Japończycy mog± być po za zasięgiem bo tam kobiety skacz± po 10 m dalej niż nasze, ale Kamil i Dawid też potrafi± skoczyć 10 m dalej od wszystkich, przez co te wasze gadanie o walce o 6 miejsce z Ruskimi nie mie¶ci się w pale ... Oni będ± walczyć o podium i jeszcze wspomnicie moje słowa! :D
(02.03.2019, 09:12)
John
@cedryk
Chinki, pomimo zgłoszenia do treningów, nie przyjechały na M¦.
(02.03.2019, 08:50)
jb
Sumuj±c wyniki z konkursów żeńskiego i męskiego, to byli¶my do¶ć sporo przed Rosj± (chociaż miał na to wpływ słaby skok Klimowa). Rosjanie nie maj± drugiego zawodnika, i Wassiliew w jednym skoku jest w stanie stracić więcej, niż Rosjanki nadrobi± nad naszymi dziewczynami w dwóch skokach.
(02.03.2019, 08:12)
Patel95
Do Xyz:

To rozumiem, że za Polaków nie trzymasz kciuków, tylko za Japońców?
(02.03.2019, 08:04)
cedryk
A gdzie Chiny?
(02.03.2019, 07:17)
DragonL
5-6 to nasz cel, je¶li Słowenia co¶ zepsuje czy inni może być nawet 5-te, ale realnie powalczymy z Rosj± o 6-te, nawet my¶le, że to realne jest.
Je¶li będzie taka loteria jak w konkursie Panów to nawet pierwsze LUL
(02.03.2019, 02:45)
Obserwator
No to teraz dziewczyny się musz± konkretnie zmobilizować. Męska czę¶ć składu, to absolutna czołówka na ten moment i na tej skoczni. Je¶li obie Panie skocz± na takim ¶rednim poziomie (czyli indywidualnie w granicy trochę poza połow± stawki kobiet), to powinni¶my zaj±ć miejsce między 6 a 8mym. Wyżej raczej nie ma szans, aczkolwiek Słowenia nie będzie tak mocna jak s±dziłem - Zajc kompletnie nie czuje tej skoczni, Prevc się nie pozbierał, Damian również niezgrany z obiektem. Jest więc dwóch panów na poziomie powiedzmy 15-16tego miejsca typowego konkursu mężczyzn. Przy życiowych skokach naszych dziewcz±t jest szansa powalczyć.
(02.03.2019, 01:33)
cvb
Ja juz pisałem ze nasz max. to 7 miejsce jak powalczymy z Rosj± o 6te to bedzie jak ten medal czyli fart
(02.03.2019, 01:06)
marmi
Też uważam, że 6 lub 7 miejsce dla Polski jest najbardziej prawdopodobne, rywalizacja o nie z Rosj±. Każde wyższe będzie mił± niespodziank± a nie wej¶cie do II serii niepowodzeniem.
Zasady s± takie same, tylko belkę się sporo do góry dla pań podnosi...
(02.03.2019, 00:54)
Decitos
Zapowiada się ciekawe widowisko.
(02.03.2019, 00:44)
Xyz
Trzymam kciuki za Japonie. Niech Sara i Ryoyu maja w koncu te zlote medale chociaz tutaj.
(01.03.2019, 23:46)
voy
Czy zasady konkursu mieszanego s± takie same jak męskiego/kobiecego?
(01.03.2019, 23:37)
Realista
6 lub 7 miejsce
(01.03.2019, 23:10)
Sweet
KAMIL OD OBERSTDORFU DO OBERSTDORFU! OD TURYNU DO PEKINU! KAMIL STOCH WIELKI JEST!
(01.03.2019, 22:58)
Hdwe
5 miejsce najbardziej realne ale po dzisiejszym konkursie to już nic mnie niezdziwi
(01.03.2019, 22:55)
WojtekB
Jestem ciekaw, jak wypadn± nasi w tym historycznym konkursie. Po dzisiejszych zawodach, wierzę w niespodzianki i cuda, ale w życiu nic dwa razy się nie powtarza.
Pozdrawiam
(01.03.2019, 22:50)
P
Czy kinga da rada boję się on± panie po 90m a panowie po 110m I złoto
(01.03.2019, 22:48)
Arturion
Ale optymizm... ;-(
(01.03.2019, 22:39)
Typer
1.ger
2.aut
3.jap
4.nor
5.slo
6.rus
7.pol
8.ita
9.cze
10.usa
11.fin
12.rom
13. kaz
(01.03.2019, 22:38)
Znawca skoków narciarskich
Potwierdzam. Kolejno¶ć ustalono na podstawie sumy punktów z Pucharu Narodów kobiet i mężczyzn. My¶lę że pierwsza szóstka dla nas jest realna.
(01.03.2019, 22:35)
ja
kolejno¶ć wygl±da jak suma punktów z PN kobiet i mężczyzn (chociaż tego nie liczyłem)
(01.03.2019, 22:26)
:)
W konkursie kobiet Słowenki miały ~50 punktów przewagi nad Polkami po pierwszej serii. Dawidowi i Kamilowi nie uda się zrobić takiej przewagi. Kto¶ musiałby spartolić niesamowicie.
(01.03.2019, 22:21)
Kibic
Jedno wiem że Kamil Stoch w tym roku moze zdobyć Kryształow± Kule w Lotach Narciarskich a może i za rok zdobędzie brakuj±ce Laury jak :

- wygrane Letnie Grand Prix
-złoty medal M¦ w Lotach w Planicy
-dodatkowe zwycięstwa w P¦

Reasumuj±c wierzę że Kamil zostanie z nami do Igrzysk w Pekinie w 2022r spokojnej nocy wszystkim życzę
(01.03.2019, 22:19)
Arturion
Jak będzie szczę¶cie to nawet medal. Ale naprawdę 5 to byłby sukces niemały.
(01.03.2019, 22:14)
hej
W jaki sposób ustalono kolejno¶ć druzyn?
(01.03.2019, 22:09)
aaa
Jakby bylk troche szczescia to moze 5 miejsce?
(01.03.2019, 22:08)