Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Nie tylko kibice nie mogli uwierzyć w to, co stało się dziś na skoczni w Seefeld. Podobnie było w przypadku fachowców, a do nich z pewnością należy Stefan Horngacher...

O ile przed konkursem Polacy byli faworytami do medali, to po pierwszej serii stracili ten status - również w oczach Stefana Horngachera:

- Nikt tego nie mógł się spodziewać. Po pierwszej serii nie przypuszczałem, że możemy zdobyć jakikolwiek medal - a szczególnie złoty i srebrny. Niewiarygodne! - powiedział po konkursie austriacki szkoleniowiec. - Byliśmy tak daleko, że byłem przekonany, że nie będzie dla nas medalu. Byłem smutny, bo zawodnicy oddali dobre skoki, ale nie mieli żadnych szans. Nie oczekiwałem żadnego medalu. Później tylko stałem i patrzyłem, jak Dawid zdobywa medal, później srebrny, w końcu mamy złoto i srebro. Nie potrafię dziś zbyt dużo powiedzieć...

Nie da się ukryć, że trener Polaków po I serii był bardzo zdenerwowany:

- Tego typu zawody rozgrywałem, gdy byłem dzieckiem - ale nigdy na poziomie mistrzostw świata czy Pucharu Świata. Teraz nawet nie wiem, co powiedzieć, bo pierwsza seria wciąż siedzi mi w głowie. Warunki były bardzo złe, byliśmy kompletnie bez szans na medal. Zawodnicy pozostali jednak skupieni, oddali bardzo dobre skoki - tego im gratuluję.

Po zawodach czas na radość i przygotowania do kolejnych zawodów - te już w sobotę:

- Z pewnością teraz będziemy świętować, ale też pozostaniemy skupieni z myślą o jutrzejszym konkursie drużyn mieszanych. Polska wystartuje w nim po raz pierwszy, będzie nam trudno i raczej nie mamy szans na medale, choć dziś zobaczyliśmy, że wszystko jest możliwe.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
hej
Dyrektor Malysz wlasnie zdobyl dwa medale dla Polski. Bez jego awantury nie byloby drugiej serii. FIS sie wystraszył Polakow i konsekwencji.
(02.03.2019, 12:42)
Ja
@barnaba możesz mi powiedzieć, co robi Adam Małysz w związku? Jakie są jego obowiązki i komeptencje do ich pełnienia?

Bo wypowiedzi w stylu "ja tam nie wiem, co się dzieje u chłopaków, ale widać jakieś poddenerwowanie", "ja nie wiem, czy Stefan zostanie, nie pytam go o to" to takie trochę słabe teksty jak na dyrektora sportowego
(02.03.2019, 12:34)
windsurfer
Kilka lat temu powiedziałem żonie, że Dawid ma kopyto i pokaże na co go stać. I pokazał. Pozdrawiam. Fan Dawida i jego postawy do życia
(02.03.2019, 10:36)
Dale
Gardło zdarte, połamany stół. Niech to wystarczy za komentarz do dzisiejszego konkursu ;)
(02.03.2019, 00:44)
SZCZUPAK1957
Witam Was Przemiłe Koleżanki i Koledzy Czytam Wasze Zacne Komentarze - Staż Wiernego Kibica Skoków Jest Zaledwie 45 Letni - Takiego Konkursu Sobie Nie Przypominam za Żadne Skarby Świata - Były Różne Konkursy PŚ - Niektóre Przerywane w Trakcie 1 Serii a Niekiedy i w 2 Serii i Następnego Dnia Rozgrywane Na Nowo i Było Sprawiedliwe . Tajner Sam Stwierdził że nie Przeżył Takiego Konkursu w Swej Karierze . Mogę Powiedzieć że Zwycięstwo i Tytuł Mistrza Świata Wywalczył Dawid w Dobrym Stylu - Bo Jego Forma w Tym Sezonie Jest w 95 % Stabilna od Rozpoczęcia Sezonu w Wiśle i Ten Tytuł Jest Ukoronowaniem za Cały Sezon do Chwili Obecnej - Przyniesie Nam Jeszcze Dużo Radości do Końca Sezonu Zostało 9 Konkursów Włącznie z Drużynówkami . Jeśli Chodzi o SUPER TRENERA STEFANA Mogę Powiedzieć że na 95 % Zostanie z Naszą Kadrą - Bo Dzisiejsze Dwa Medale i Tytuł Mistrza Świata Dla DAWIDA To Jego Osobisty Sukces - Wiemy Wszyscy Jak Dawid Skakał za Kruczka - Dawid i Kamil Zaprosili go By Pozostał . Jeśli Chodzi o ADAMA to do Roli Dyrektora się Nadaje i Wiemy że On Namówił STEFANA By Objął POLSKICH SKOCZKÓW i Umiejmy to Uszanować . Dokładnie do Końca TYPERA Zostało 20 Konkursów - Przy Dobrym Typowaniu Można Zdobyć Około 7 500 Tysiąca Punktów - Ja Zaczynałem od Pozycji 752 po Konkursie Drużynowym w WIŚLE - Dziś Jestem na Pozycji 159 - Wspinam się po Dwie Trzy Pozycje po Cyklu Piątek-Sobota -Niedziela i Jestem Szczęśliwy za Każde 40 Punktów z Pozycji Typowanego Konkursu . Życzę Wszystkim Samych Szczęśliwych Typów i Rywalizacji FERPLEJ Do Konca SEZONU . POZDRAWIAM WAS - DOBRANOC WAM .
(01.03.2019, 23:53)
Sweet
ZOSTAŃ STEFAN DO 2022, DO FINALU POLSKICH WIELKICH SKOKOW!! NIE PRZERYWAJ TEGO!
(01.03.2019, 22:59)
Arturion
@barnaba
Prawda. Ale i Adam nie powinien "komentować na bieżąco".
(01.03.2019, 22:38)
barnaba
@Ja - kpem ten, kto nie docenia pozycji Małysza i jego autorytetu
(01.03.2019, 22:36)
troll
@ Arturion.
Się zobaczy. jeszcze ze 20 konkursów jeśli dbrze licze zostało więc przy dobrych wiatrach możę 2000 będzie
(01.03.2019, 22:32)
Arturion
Może teraz nam się CoC polepszy! :-)
Ileż można dostawać w d.?
(01.03.2019, 22:26)
troll
@Arturion
Nie da rady. Fis Cupy się skończyły a tutaj miałem nosa ostatnio(1 miejsce!) w COC jesteśmy do bani a z pś trochę za mało punktów
(01.03.2019, 22:24)
Arturion
@troll
wejdziesz. Ja ci to mówię. A sam już też marze tylko o 170... Góra.
(01.03.2019, 22:21)
chachacha
Kubacki wygrał bo troche lepiej skoczyl od Kamila a jakby Kamil troche lepsze warunki mial w pierwszej serii to by wygral z Kubackim choc on też nie mial super warunkuw to kamil mial fatalne i sobie lepiej poradzil w pierwszej serii ale takie sa skoki w tym przypadku zadycydowal dluzszy skok w drugiej serii
(01.03.2019, 22:19)
fan skoków85
Mnie to tylko przypomina wyścig F1 z 2011 roku- wygrana Buttona w Kanadzie, dla mnie taki sam cud :-)
(01.03.2019, 22:15)
troll
@Arturion
ja już nie mam szans. Dziś awans na 212 ale za dużo straty.
(01.03.2019, 22:15)
troll
swoją drogą ten konkurs bardzo mi przypomina przypadek z jednych mś w narciatstwie alpejskim. Szwajcar Luca Aerni startwał do slalomu w kombinacji alpejskiej jako 30. Nieźle pojechał swój przejazd ale potem doszło do czegoś niezwykłego. Wysoka temperatura uczyniła stok niemożliwym do szybkiego przejechania i sensacyjnie wygrał nawet z samym hirscherem
(01.03.2019, 22:14)
Arturion
@troll
Ciekawie to się zapowiada walka dzielnych bohaterów o utrzymanie się/ wejście do TOP 200! ;-)
(01.03.2019, 22:12)
troll
ciekawie się zapowiada walka w lidze typierów o 1 miejsce.
(01.03.2019, 22:10)
Ja
@Kibic (fan zagorafskiego)
Małysz powinien złożyć rezygnację jako pierwszy, za kompletny brak wiedzy co się dzieje w drużynie, psucie morale przez paplanie w TVP i generalnie za bycie figurantem. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"
(01.03.2019, 22:09)
Arturion
@Fanka
Mi sie eż ten różowy kask podoba. Tym bardziej, iż zawodnik żegna się przed każdym skokiem. Ma klasę!
(01.03.2019, 21:57)
Arturion
Niech idzie H. do Niemiecm a do nas ten przystojniak od Norwegów, bo to dobry trener. A Norwegom nie idzie, to może go zwolnią? :-)
(01.03.2019, 21:56)
Aga
Najgorszy konkurs jaki w zyciu widzialam. Parodia skokow narciarskich. Ten konkurs w ogole nie powinien sie odbyc, a byc przelozony na jutro i 1. I 2. Seria byla niesprawiedliwa i loteryjna.
(01.03.2019, 21:50)
Xyz
Mysle, ze Hongacher odchodzi do Niemiec. Tak to dla mnie wyglada po jego zachowaniu w ostatnim czasie.
(01.03.2019, 21:49)
Szczęśliwy
Jestem szczęśliwy, że oglądałem konkurs, który będzie się wspominać przez dekady.
(01.03.2019, 21:42)
Polonus
@Fanka
Bardzo śmieszne
(01.03.2019, 21:35)
davidsg
A ja najbardziej cieszę się z tego, że nie wyłączyłem tv po 1 serii i oglądałem do końca, emocje nie do opisania. I klasa Dawida, że nie skakał z radości jak przeciwnicy skakali bliżej jak Markus w Insbrucku.
(01.03.2019, 21:29)
Fanka
Niezależnie od tego, jaką decyzję ogłosi S. Horngacher, jedno chyba jest pewne: będzie pracował z mistrzem i wicemistrzem świata, a jeden z tych zawodników skacze w różowym kasku ;-).
(01.03.2019, 21:27)
kibic (fan zografskiego)
No i zrobił Horngaher, mistrza świata z zawodnika, który wylatywał wysoko i spadał jak worek ziemniaków:-) Powiem szczerze: nie rozumiem ataków na Horngachera: podpisał kontakt na rok i ma pełne prawo wyboru pracodawcy. I ma pełne prawo ogłosić swoją decyzję, wtedy kiedy uzna to za stosowne, ma prawo mieć czas na przemyślenie i dokonanie wyboru. Nie rozumiem pretensji Małysza, do Niego. Nie uważam, że brak decyzji odbijał się na formie naszych skoczków na Bergisel.
(01.03.2019, 21:22)