Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Nie tylko kibice nie mogli uwierzyć w to, co stało się dzi¶ na skoczni w Seefeld. Podobnie było w przypadku fachowców, a do nich z pewno¶ci± należy Stefan Horngacher...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
O ile przed konkursem Polacy byli faworytami do medali, to po pierwszej serii stracili ten status - również w oczach Stefana Horngachera:

- Nikt tego nie mógł się spodziewać. Po pierwszej serii nie przypuszczałem, że możemy zdobyć jakikolwiek medal - a szczególnie złoty i srebrny. Niewiarygodne! - powiedział po konkursie austriacki szkoleniowiec. - Byli¶my tak daleko, że byłem przekonany, że nie będzie dla nas medalu. Byłem smutny, bo zawodnicy oddali dobre skoki, ale nie mieli żadnych szans. Nie oczekiwałem żadnego medalu. PóĽniej tylko stałem i patrzyłem, jak Dawid zdobywa medal, póĽniej srebrny, w końcu mamy złoto i srebro. Nie potrafię dzi¶ zbyt dużo powiedzieć...

Nie da się ukryć, że trener Polaków po I serii był bardzo zdenerwowany:

- Tego typu zawody rozgrywałem, gdy byłem dzieckiem - ale nigdy na poziomie mistrzostw ¶wiata czy Pucharu ¦wiata. Teraz nawet nie wiem, co powiedzieć, bo pierwsza seria wci±ż siedzi mi w głowie. Warunki były bardzo złe, byli¶my kompletnie bez szans na medal. Zawodnicy pozostali jednak skupieni, oddali bardzo dobre skoki - tego im gratuluję.

Po zawodach czas na rado¶ć i przygotowania do kolejnych zawodów - te już w sobotę:

- Z pewno¶ci± teraz będziemy ¶więtować, ale też pozostaniemy skupieni z my¶l± o jutrzejszym konkursie drużyn mieszanych. Polska wystartuje w nim po raz pierwszy, będzie nam trudno i raczej nie mamy szans na medale, choć dzi¶ zobaczyli¶my, że wszystko jest możliwe.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« marzec 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
hej
Dyrektor Malysz wlasnie zdobyl dwa medale dla Polski. Bez jego awantury nie byloby drugiej serii. FIS sie wystraszył Polakow i konsekwencji.
(02.03.2019, 12:42)
Ja
@barnaba możesz mi powiedzieć, co robi Adam Małysz w zwi±zku? Jakie s± jego obowi±zki i komeptencje do ich pełnienia?

Bo wypowiedzi w stylu "ja tam nie wiem, co się dzieje u chłopaków, ale widać jakie¶ poddenerwowanie", "ja nie wiem, czy Stefan zostanie, nie pytam go o to" to takie trochę słabe teksty jak na dyrektora sportowego
(02.03.2019, 12:34)
windsurfer
Kilka lat temu powiedziałem żonie, że Dawid ma kopyto i pokaże na co go stać. I pokazał. Pozdrawiam. Fan Dawida i jego postawy do życia
(02.03.2019, 10:36)
Dale
Gardło zdarte, połamany stół. Niech to wystarczy za komentarz do dzisiejszego konkursu ;)
(02.03.2019, 00:44)
SZCZUPAK1957
Witam Was Przemiłe Koleżanki i Koledzy Czytam Wasze Zacne Komentarze - Staż Wiernego Kibica Skoków Jest Zaledwie 45 Letni - Takiego Konkursu Sobie Nie Przypominam za Żadne Skarby ¦wiata - Były Różne Konkursy P¦ - Niektóre Przerywane w Trakcie 1 Serii a Niekiedy i w 2 Serii i Następnego Dnia Rozgrywane Na Nowo i Było Sprawiedliwe . Tajner Sam Stwierdził że nie Przeżył Takiego Konkursu w Swej Karierze . Mogę Powiedzieć że Zwycięstwo i Tytuł Mistrza ¦wiata Wywalczył Dawid w Dobrym Stylu - Bo Jego Forma w Tym Sezonie Jest w 95 % Stabilna od Rozpoczęcia Sezonu w Wi¶le i Ten Tytuł Jest Ukoronowaniem za Cały Sezon do Chwili Obecnej - Przyniesie Nam Jeszcze Dużo Rado¶ci do Końca Sezonu Zostało 9 Konkursów Wł±cznie z Drużynówkami . Je¶li Chodzi o SUPER TRENERA STEFANA Mogę Powiedzieć że na 95 % Zostanie z Nasz± Kadr± - Bo Dzisiejsze Dwa Medale i Tytuł Mistrza ¦wiata Dla DAWIDA To Jego Osobisty Sukces - Wiemy Wszyscy Jak Dawid Skakał za Kruczka - Dawid i Kamil Zaprosili go By Pozostał . Je¶li Chodzi o ADAMA to do Roli Dyrektora się Nadaje i Wiemy że On Namówił STEFANA By Obj±ł POLSKICH SKOCZKÓW i Umiejmy to Uszanować . Dokładnie do Końca TYPERA Zostało 20 Konkursów - Przy Dobrym Typowaniu Można Zdobyć Około 7 500 Tysi±ca Punktów - Ja Zaczynałem od Pozycji 752 po Konkursie Drużynowym w WI¦LE - Dzi¶ Jestem na Pozycji 159 - Wspinam się po Dwie Trzy Pozycje po Cyklu Pi±tek-Sobota -Niedziela i Jestem Szczę¶liwy za Każde 40 Punktów z Pozycji Typowanego Konkursu . Życzę Wszystkim Samych Szczę¶liwych Typów i Rywalizacji FERPLEJ Do Konca SEZONU . POZDRAWIAM WAS - DOBRANOC WAM .
(01.03.2019, 23:53)
Sweet
ZOSTAŃ STEFAN DO 2022, DO FINALU POLSKICH WIELKICH SKOKOW!! NIE PRZERYWAJ TEGO!
(01.03.2019, 22:59)
Arturion
@barnaba
Prawda. Ale i Adam nie powinien "komentować na bież±co".
(01.03.2019, 22:38)
barnaba
@Ja - kpem ten, kto nie docenia pozycji Małysza i jego autorytetu
(01.03.2019, 22:36)
troll
@ Arturion.
Się zobaczy. jeszcze ze 20 konkursów je¶li dbrze licze zostało więc przy dobrych wiatrach możę 2000 będzie
(01.03.2019, 22:32)
Arturion
Może teraz nam się CoC polepszy! :-)
Ileż można dostawać w d.?
(01.03.2019, 22:26)
troll
@Arturion
Nie da rady. Fis Cupy się skończyły a tutaj miałem nosa ostatnio(1 miejsce!) w COC jeste¶my do bani a z p¶ trochę za mało punktów
(01.03.2019, 22:24)
Arturion
@troll
wejdziesz. Ja ci to mówię. A sam już też marze tylko o 170... Góra.
(01.03.2019, 22:21)
chachacha
Kubacki wygrał bo troche lepiej skoczyl od Kamila a jakby Kamil troche lepsze warunki mial w pierwszej serii to by wygral z Kubackim choc on też nie mial super warunkuw to kamil mial fatalne i sobie lepiej poradzil w pierwszej serii ale takie sa skoki w tym przypadku zadycydowal dluzszy skok w drugiej serii
(01.03.2019, 22:19)
fan skoków85
Mnie to tylko przypomina wy¶cig F1 z 2011 roku- wygrana Buttona w Kanadzie, dla mnie taki sam cud :-)
(01.03.2019, 22:15)
troll
@Arturion
ja już nie mam szans. Dzi¶ awans na 212 ale za dużo straty.
(01.03.2019, 22:15)
troll
swoj± drog± ten konkurs bardzo mi przypomina przypadek z jednych m¶ w narciatstwie alpejskim. Szwajcar Luca Aerni startwał do slalomu w kombinacji alpejskiej jako 30. NieĽle pojechał swój przejazd ale potem doszło do czego¶ niezwykłego. Wysoka temperatura uczyniła stok niemożliwym do szybkiego przejechania i sensacyjnie wygrał nawet z samym hirscherem
(01.03.2019, 22:14)
Arturion
@troll
Ciekawie to się zapowiada walka dzielnych bohaterów o utrzymanie się/ wej¶cie do TOP 200! ;-)
(01.03.2019, 22:12)
troll
ciekawie się zapowiada walka w lidze typierów o 1 miejsce.
(01.03.2019, 22:10)
Ja
@Kibic (fan zagorafskiego)
Małysz powinien złożyć rezygnację jako pierwszy, za kompletny brak wiedzy co się dzieje w drużynie, psucie morale przez paplanie w TVP i generalnie za bycie figurantem. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zej¶ć niepokonanym"
(01.03.2019, 22:09)
Arturion
@Fanka
Mi sie eż ten różowy kask podoba. Tym bardziej, iż zawodnik żegna się przed każdym skokiem. Ma klasę!
(01.03.2019, 21:57)
Arturion
Niech idzie H. do Niemiecm a do nas ten przystojniak od Norwegów, bo to dobry trener. A Norwegom nie idzie, to może go zwolni±? :-)
(01.03.2019, 21:56)
Aga
Najgorszy konkurs jaki w zyciu widzialam. Parodia skokow narciarskich. Ten konkurs w ogole nie powinien sie odbyc, a byc przelozony na jutro i 1. I 2. Seria byla niesprawiedliwa i loteryjna.
(01.03.2019, 21:50)
Xyz
Mysle, ze Hongacher odchodzi do Niemiec. Tak to dla mnie wyglada po jego zachowaniu w ostatnim czasie.
(01.03.2019, 21:49)
Szczę¶liwy
Jestem szczę¶liwy, że ogl±dałem konkurs, który będzie się wspominać przez dekady.
(01.03.2019, 21:42)
Polonus
@Fanka
Bardzo ¶mieszne
(01.03.2019, 21:35)
davidsg
A ja najbardziej cieszę się z tego, że nie wył±czyłem tv po 1 serii i ogl±dałem do końca, emocje nie do opisania. I klasa Dawida, że nie skakał z rado¶ci jak przeciwnicy skakali bliżej jak Markus w Insbrucku.
(01.03.2019, 21:29)
Fanka
Niezależnie od tego, jak± decyzję ogłosi S. Horngacher, jedno chyba jest pewne: będzie pracował z mistrzem i wicemistrzem ¶wiata, a jeden z tych zawodników skacze w różowym kasku ;-).
(01.03.2019, 21:27)
kibic (fan zografskiego)
No i zrobił Horngaher, mistrza ¶wiata z zawodnika, który wylatywał wysoko i spadał jak worek ziemniaków:-) Powiem szczerze: nie rozumiem ataków na Horngachera: podpisał kontakt na rok i ma pełne prawo wyboru pracodawcy. I ma pełne prawo ogłosić swoj± decyzję, wtedy kiedy uzna to za stosowne, ma prawo mieć czas na przemy¶lenie i dokonanie wyboru. Nie rozumiem pretensji Małysza, do Niego. Nie uważam, że brak decyzji odbijał się na formie naszych skoczków na Bergisel.
(01.03.2019, 21:22)