Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

61 skoczków stanie na starcie jutrzejszych kwalifikacji do konkursu o mistrzostwo ¶wiata na dużej skoczni. O szansę na start w sobotę nie powalcz± m.in. Stefan Hula, Thomas Aasen Markeng czy Stephan Leyhe.

Tuż po zakończeniu treningów potwierdzono, że Polskę będ± reprezentować Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Tym samym na swoj± szansę musi poczekać Stefan Hula.

Oprócz zawodnika ze Szczyrku w kwalifikacjach nie wyst±pi dziesięciu innych skoczków, którzy skakali w trakcie treningów - to Mico Ahonen, Nurszat Tursunżanow, Maksim Sergiejew, Gregor Deschwanden, Thomas Aasen Markeng, Jernej Damjan, Jan Hoerl, Naoki Nakamura, Anze Semenic i Stephan Leyhe.

To wła¶nie nieobecno¶ć tego ostatniego jest największ± niespodziank± - Werner Schuster nie powołał zawodnika z SC Willingen, który na przestrzeni tego sezonu był jednym z najmocniejszych jego podopiecznych.

Kwalifikacje rusz± jutro o 14:30, godzinę wcze¶niej wystartuje seria próbna.
Lista startowa
zawodnikkraj
1Martti NommeEstonia
2Patrick GasienicaUSA
3Gleb SafonovKazachstan
4Luca EgloffSzwajcaria
5Matthew SoukupKanada
6Andrew UrlaubUSA
7Casey LarsonUSA
8Vitaliy KalinichenkoUkraina
9Jonathan LearoydFrancja
10Yevgen MarusyakUkraina
11Sabirzhan MuminovKazachstan
12Kevin MaltsevEstonia
13Denis KornilovRosja
14Sergey TkachenkoKazachstan
15Florian MolnarWęgry
16Nikita DevyatkinKazachstan
17Sebastian ColloredoWłochy
18Andreas SchulerSzwajcaria
19Jarkko MäättäFinlandia
20Andreas AlamommoFinlandia
21Tomas VancuraCzechy
22Eetu NousiainenFinlandia
23Roman Sergeevich TrofimovRosja
24Alex InsamWłochy
25Cestmir KozisekCzechy
26Mackenzie Boyd-ClowesKanada
27Artti AigroEstonia
28Dimitry VassilievRosja
29Ziga JelarSłowenia
30Kevin BicknerUSA
31Peter PrevcSłowenia
32Viktor PolasekCzechy
33Daiki ItoJaponia
34Vladimir ZografskiBułgaria
35Philipp AschenwaldAustria
36Manuel FettnerAustria
37Simon AmmannSzwajcaria
38Michael HayboeckAustria
39Anze LanisekSłowenia
40Jakub WolnyPolska
41Junshiro KobayashiJaponia
42Yukiya SatoJaponia
43Antti AaltoFinlandia
44Richard FreitagNiemcy
45Andreas StjernenNorwegia
46Andreas WellingerNiemcy
47Killian PeierSzwajcaria
48Daniel HuberAustria
49Halvor Egner GranerudNorwegia
50Evgeniy KlimovRosja
51Roman KoudelkaCzechy
52Karl GeigerNiemcy
53Markus EisenbichlerNiemcy
54Timi ZajcSłowenia
55Johann Andre ForfangNorwegia
56Robert JohanssonNorwegia
57Dawid KubackiPolska
58Piotr ŻyłaPolska
59Stefan KraftAustria
60Kamil StochPolska
61Ryoyu KobayashiJaponia
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Paweł
Zablokowali mnie wczorej nie mogłem nic piszać
(22.02.2019, 14:47)
aaa
stoch mistrzem swiata
(22.02.2019, 10:43)
Polonus
Czyżby szykowała się powtórka z rozrywki?
W Korei skład był ten sam, a w drużynówce, po takim sobie występie indywidualnym Eisenbichlera, Schuster zdecydował sie na zast±pienie go Stefanem Leyhe. Leyhe był zdecydowanie najsłabszym z Niemców, ale i tak nas minimalnie wyprzedzili.
To teraz niech sie wszystko powtórzy, tylko niech Niemcy nas w niedzielę nie wyprzedzaj±:)
(22.02.2019, 09:57)
Skijumper 1000
Odpadna Safonow,Maltsev,Aigro,Molnar,M arusiak,Dewjatkin,Muminow,Seer gev,Gasienica,Urlaub,Colloredo
(22.02.2019, 09:43)
Menedżer Skoków
-Faworyci:
Po treningach to Stoch,Peier, Kobayashi (jeden i drugi), Eisenbichler
-Nasi:
St och ma szanse na medal, Kubacki równierz,Wolny w top 20,Żyła w tragicznej formie na treningach, ale może zaskoczy
-Drużynowo:
P olacy-mo że medal
Niemcy-medal
Jap onia i Austria-zacięta walka
Słowenia-Zajc może ich nie uratować,choć kto wie
Szwajcaria-No top 8
Czechy-to samo
Finowie-jak się postaraj± to może pierwsza 8
Rosja-poza 8
Kazachstan-zapewne ostatni
Ukraina?-jak dobior± kombinatorów dwóch to zacięta walka z Kazachami
Estonia?-jak będzie Ilves to będ± z Ruskimi i Finami się bić
Norwegia (oj zapomniałem)- jak nie zdyskwalifikuj± którego¶ (i je¶li Stjernen nie będzie skakał) to zobaczymy
USA-marne szanse na 8
Francja???-trzech kombinatorów
Włochy?-dwóch kombinatorów
-Leyhe:
C iekawa decyzja,wszyscy dobrze skakali i na niego padło
-Egzotyczne państwa:
Ponieważ zawodników z tych państw jest 10 być może który¶ w konkursie będzie (może Estończyk i Tkachenko)
-Kibicuję:
Naszym,T kachence,Aigro i Maltsevovi,Learoydowi,Vancurze i Molnarowi :)
(22.02.2019, 09:42)
Menedżer Skoków
@LOL
Leyhe skakał najgorzej z Niemców, a Safonov miał szczę¶cie,że Tursunzhanov nie skakał.
(22.02.2019, 09:28)
Menedżer Skoków
Odpadn±:
-Safonov
-Mar usiak
-M olnar
-Kalinichenko
-Devyatkin
-Soukup
-G±sienica
-Muminov
-Colloredo-Maeaetta e
-Vancura
(22.02.2019, 09:27)
ogarnia mnie żało¶ć
bardzo żałosne zachowanie tvp, że nie pu¶ci kwalifikacji, nie mam dostępu do eurosportu w tv i znowu trzeba będzie na necie ogl±dać...
(22.02.2019, 09:17)
Tak jest
Patrz±c na nazwiska to połowa skoczków będzie walczyła o kwalifikacje do konkursu, a druga połowa, żeby się za mocno nie skompromitować.
(22.02.2019, 09:14)
hej
Ostatnio w PK startował Lukas Gasienica z rocznika chyba 94. Ale go zdyskwalifikowano. Oni prywatnie te kombinezony kupuj± wiec wiadomo ze nie stać na częste zmiany a kombinezon sie naci±ga i łatwo o dsq.
(22.02.2019, 08:39)
T
Dziękuję za te informacje o Gasienicy, to chyba najbardziej góralskie nazwisko jakie mi się kojarzy i od razu co¶ mi nie pasowało z t± flag±. Muszę chyba bardziej ¶ledzić zawody niższej rangi, bo nigdy wcze¶niej nie słyszałem o tym zawodniku.
(22.02.2019, 08:32)
hej
No proszę proszę. pZN chce zlikwidować zimowe Mistrzostwa Polski bo biedaki ponoc terminu nie maja...A ja sie pytam dlaczego MP nie sa przeprowadzane np w ¶rodę przed LGP i PS na polskich skoczniach? Czego sie boja? Skocznie gotowe skoczkowie obecni.
(22.02.2019, 08:15)
e
akurat z naszych to Żyła najbardziej zyskuje w konkursie względem kwali i treningów, przeciwnie do Kartoflackiego
(22.02.2019, 01:54)
fan skoków85
Ok teraz przeczytałem wpis marniego, że Wolny był chory. W ¶rodę też? Inna sprawa, że Hula w ¶rodę był też lepszy od Żyły, trochę dziwnie wygl±da jego absencja.
(22.02.2019, 01:26)
fan skoków 85
Wygl±da na to, że skład na konkursy Horngacher ustalił przed Mistrzostwami, Huli pozostanie co najwyżej mix
(22.02.2019, 01:21)
LOL
jest Gleb Safonov (wtf) a nie ma Leyhe...
(22.02.2019, 00:38)
Wojciechowski
@Jueza.29
Ojciec Patricka Gasienicy to faktycznie Polak, który startował pod flag± amerykańsk± jako Albert Gasienica, ale gdy był jeszcze mały, zd±żył poskakać w Polsce - jako Wojciech G±sienica-Mracielnik.
(21.02.2019, 23:23)
Maciej
Dziękuję @mz.
(21.02.2019, 23:22)
mz
na eurosport1
(21.02.2019, 22:19)
Maciej
Czy wie kto¶, gdzie będzie można obejrzeć transmisję z kwalifikacji? Chodzi mi o kanał.
(21.02.2019, 22:13)
skn
Na Peiera mogę nawet kasę postawić ze będzie w TOP 5 kurs będzie wysoki ciekawe czy się uda...
(21.02.2019, 22:10)
gjk
Odobno i tak Sztefen na to leje...
(21.02.2019, 21:32)
Martti Nomme
A ja będę skakał! Czyli jestem lepszy od Leyhe! O! :D
(21.02.2019, 21:27)
marmi
Zgadza się Kshatri, nie wszyscy wiedz± jednak, że Wolny był chory.
Nie udało ich się obiektywnie porównać, mieli skakać drugiego dnia razem, ale musieli dać mu odpocz±ć i trener postawił na Wolnego. W tej sytuacji słusznie.
(21.02.2019, 21:15)
Exewin
Z nudy i ciekawo¶ci utworzyłem sobie arkusz z wynikami z treningów. Uwzględnia on po 4 zawodników z 6 najsilniejszych drużyn.

*** NAJSILNIEJSI ZAWODNICY ***
Je¶li wierzyć liczbom to zdecydowanym faworytem byłby 1. Stoch - jako jedyny ma ¶redni± powyżej 70pkt. (75,1). Na następnych miejscach plasuj± się: 2. Einsenbichler (69,3), 3. Kraft (68,6), 4. Geiger (68,1), 5. Kobayashi R (67,3), 6. Kobayashi J (66,3), 7. Hayboeck (66,0)

ALE! Jest jeszcze Peier (nie brałem go pod uwagę, gdyż zestawienie robiłem z my¶l± o drużynówce, a więc bez Szwajcarii), który ma ¶redni± 75,2 z dwóch skoków.

Jednakże z tej siódemki, a raczej ósemki tylko Ryoyu skakał 4 razy (66,2 67,2 60,0 75,8), co najlepiej odzwierciedla szanse, a pozostali tylko 2 lub 3 razy. Dla porównania, Stoch skakał 2 razy (73,0 77,2)

* Innsbruck na TCS *
1. Kobayashi R (267,0)
2. Kraft [-12,8]
3. Stjernen [-24,3]
4. Leyhe [-27,9]
5. Stoch [-32,9]
6. Sato [-35,6]
7. Peier [-36,4]
[] - strata do lidera

Moim zdaniem podium to Kobayashi, Stoch i Kraft.

* Najsłabsi *
Najsłabszym zawodnikiem treningów był 1. Y. Sato (41,7), ale głównie przez ostatni skok z not± 9,5 pkt !!! Nie licz±c tego skoku jego ¶rednia to (52,4).

Na 2. miejscu tej feralnej listy jest niestety J. Wolny (45,5), a na 3. P. Żyła (48,2)

Zarówno Żyła jak i Wolny na TCS w Innsbrucku nie zakwalifikowali się do drugiej serii. Może im ta skocznia nie pasuje.

*Drużynowo*
To akurat na kiedy indziej, ale je¶li kto¶ chce z Typera 2x pkt, a nie chce mu się my¶leć jak typować to mam tu surowe dane:

1. AUT - 64,97
2. GER - 64,83
3. NOR - 60,51
4. JAP - 58,91
5. POL - 57,93
6. SLO - 57,79


Proszę pamiętać, że to tylko liczby i w dodatku z treningów. Nie mam danych nt. tego czy zawodnik co¶ tylko testował, a może skakał na 100%.

Osobi¶cie nie będę w przypadku liczb dot. drużynówki tak typował w Typerze. Polska na 5. miejscu nie brzmi dobrze.
(21.02.2019, 21:14)
Kshatri
Czasem sie zastanawiam po co w ogole te treningi Hula w ¶rodę w każdym był lepszy od Wolnego a mimo to i tak nie mial większych szans na występ
(21.02.2019, 21:11)
marmi
@Paweł
Czego¶ naprawdę jeszcze nie rozumiesz czy będziesz tak trollował niezależnie od tego co ci się tłumaczy?
Wolę my¶leć, że to drugie, bo je¶li to pierwsze to niedobrze z tob±.
Dodatkowe miejsce przysługuje obrońcy tytułu, a Stoch ani Freund nimi nie s±. Podobnie na przykład Kasai nie ma dodatkowego miejsca w konkursie na M¦wL z tytułu tego, że je wygrał w 1992r.!
@T
Tak, polskiego pochodzenia.
Brak Leyhe to jak dla mnie sensacja, co prawda nie analizowałem ich wyników treningów, ale Wellinger nic wielkiego nie pokazuje. Zobaczymy co pokaże w konkursie i w drużynówce, bo to raczej jasne, że kto będzie w indywidualnym to i następnego dnia w drużynie (chyba, żeby się co¶ stało).
(21.02.2019, 21:08)
hej
G±sienice to Polacy. Skacze cala rodzina. Tata oraz synowie Patryk Lukas oraz corka Sabina.
(21.02.2019, 21:01)
Jueza.29
@T Tak, jego rodzice wyemigrowali do Stanów. Czytałam, że ojciec Albert też był skoczkiem, ale zdobył jedynie jeden punkt w PK
(21.02.2019, 21:01)
Ja
Fanka, wróć do szkoły po ortografię!, Albo lepiej jedĽ do Niemiec i ucz się ich języka bo twoje komentarze zaczynaj± być żenuj±ce.
(21.02.2019, 20:53)
T
Patrick Gasienica to s± jakie¶ polskie korzenie?

@.Fanka.
To jest fenomen na skalę ¶wiatow±, że Ty do tej pory nie dojrzała¶.
(21.02.2019, 20:22)
Koko
@.Fanka.
Nasz kochany Ajzenbi¶la
(21.02.2019, 20:11)
.Fanka.
Najważniejsze, iż muj jak i wasz ukochany, przewspaniały, utulany Marx Eisenbichla, czołowy przedstawiciel skoków narciarskich i głuwny faworyt do złotego medalu mistrzostw ¶wiata w Sifild stanie jutro do rywalizacji. Wszyscy pragniemy jego wspanialego sukcesu < 3!
(21.02.2019, 20:03)
Zenek Alkoholik
Cele Polaków na konkurs:

Stoch 1-3
Żyła 1-3
Kubacki 1-5
Wolny TOP 10-15
(21.02.2019, 19:43)
Anonim
Żyła będzie Mistrzem
(21.02.2019, 19:39)
Paweł
Ale stoch też wygrał mistrzostwa ¶wiata a na drugi rok my¶lałem że nasz też będzie pięciu a nie było I się wkurzyłem jak teraz I minus dla austrii I niemiec!
(21.02.2019, 19:21)
aaa
Leyhe i Damjan to odważne decyzje
(21.02.2019, 19:11)
Wojtek
Prawdopodobnie odpadn± Ukraińcy, Węgier, trzech Kazachów, Soukup, pewnie który¶ z Amerykanów i Estończyków, plus który¶ z Rosjan albo Kozisek czy Vancura bo na treningach skakali fatalnie.
(21.02.2019, 18:49)
Szymon
Raczej takie składy jak się można było spodziewać. Oprócz tego że trener Słowenii od kilku konkursów wyraĽnie faworyzuje Jelara i P. Prevca i wystawia ich mimo że często s± słabsi od chociażby Semenicia.
(21.02.2019, 18:46)
Kłoda
Jak dla mnie wymiana Wellingera za Leyhe może się okazać strzałem w kolano
(21.02.2019, 18:41)
gregorio
@Paweł
Austriaków jest 5 ponieważ ostatnie dwa konkursy mistrzowskie wygrał Kraft i dlatego że podwójne złoto jest Austriackie to i na dużej i na normalnej skoczni jest Kraft plus kwota startowa czyli 4 zawodników co daje 5 dla Austrii w obydwu konkursach
(21.02.2019, 18:40)
Tomas17
@Paweł
Każda drużyna może wystawić maksymalnie 4 skoczków do konkursu indywidualnego. Dodatkowe miejsce ma obrońca tytułu, w tym przypadku Stefan Kraft, który będzie startował w specjalnym plastronie aktualnego mistrza ¶wiata. Dlatego Austria może wystawić 5 skoczków. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce w konkursie na normalnej skoczni :D
(21.02.2019, 18:39)
Xd
Zbytnio się nie dziwię ale mam nadzieje że nasi wygraj± na drużynówce i indywizualnych
(21.02.2019, 18:34)
Paweł
Czemu jest 5 austraków to nasz powinno tyle być a nie ich stoch też wygrał I co mi gorszy niemcy też mogli jak Fround wygrał a my nie co tam się dzieje
(21.02.2019, 18:32)
Zenek Alkoholik
Odpadn±:

- Safonov
- Dewjatkin
- Colloredo
- Molnar
- Gasienica
- Urlaub
- Soukup
- Learoyd
- Marusiak
- Kaliniczenko
- Vancura (po tym upadku w Oberstdorfie jest w tragicznej formie)
(21.02.2019, 18:24)
sbn
Kontrowersyjny jest brak Markenga natomiast brak Leyhe mnie nie dziwi on jest nierówny