Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Kamil Stoch spisał się najlepiej podczas drugiej serii oficjalnego treningu przed zawodami o mistrzostwo ¶wiata na dużej skoczni. Polak pokonał Killiana Peiera i Junshiro Kobayashiego.

Stoch przy wietrze 0,61 m/s pod narty uzyskał 130,5 metra, co pozwoliło mu o 2,5 punktu wyprzedzić Killiana Peiera (129 m - wiatr 0,59 m/s); obaj panowie startowali z dwunastej belki.

Kolejne miejsca zajęli Junshiro Kobayashi (126,5 m - belka trzynasta, wiatr 0,06 m/s w plecy), Markus Eisenbichler (122 m - belka dwunasta, wiatr 0,07 m/s w plecy), Ziga Jela (129,5 m - belka piętnasta, wiatr 0,05 m/s pod narty) i Ryoyu Kobayashi (124 m - belka dwunasta, wiatr 0,43 m/s pod narty).

Ponownie niezły rezultat zanotował Dawid Kubacki - 120 metrów dało mu dwunaste miejsce. W trzeciej dziesi±tce sklasyfikowano Stefana Hulę (117 m) i Piotra Żyłę (115,5 m), a w czwartej - Jakuba Wolnego (111,5 m).

Drug± serię rozpoczęto przy trzynastej belce startowej, ale do¶ć szybko rozbieg wydłużono do pozycji piętnastej. Pod koniec belkę przesunięto do pozycji dwunastej. Wiatr wiał z różnych stron z prędko¶ci± do 0,7 m/s.

Kolejne treningi na Bergisel jutro po 14:00.
Wyniki treningu
zawodnik kraj odl. punkty
1 Kamil Stoch Polska 130.5 77.2
2 Killian Peier Szwajcaria 129.0 74.7
3 Junshiro Kobayashi Japonia 126.5 72.4
4 Markus Eisenbichler Niemcy 122.0 68.7
5 Ziga Jelar Słowenia 129.5 68.0
6 Ryoyu Kobayashi Japonia 124.0 67.2
  Karl Geiger Niemcy 120.0 67.2
8 Stephan Leyhe Niemcy 122.0 66.9
9 Andreas Wellinger Niemcy 122.5 66.0
10 Richard Freitag Niemcy 127.0 65.4
11 Viktor Polasek Czechy 122.5 65.1
12 Dawid Kubacki Polska 120.0 64.7
13 Peter Prevc Słowenia 124.0 62.7
14 Halvor Egner Granerud Norwegia 118.0 62.0
15 Daiki Ito Japonia 120.5 61.9
16 Robert Johansson Norwegia 117.5 61.5
17 Andreas Stjernen Norwegia 120.0 61.2
18 Roman Koudelka Czechy 119.0 60.9
19 Johann Andre Forfang Norwegia 116.5 57.9
20 Timi Zajc Słowenia 115.0 55.8
21 Kevin Bickner USA 118.5 55.6
  Andreas Schuler Szwajcaria 123.5 55.6
23 Stefan Hula Polska 117.0 55.4
24 Alex Insam Włochy 121.0 53.3
25 Antti Aalto Finlandia 117.0 53.0
26 Piotr Żyła Polska 115.5 52.1
27 Anze Lanisek Słowenia 114.5 51.8
28 Jernej Damjan Słowenia 118.5 51.1
29 Yukiya Sato Japonia 115.0 50.9
30 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 117.0 47.4
31 Naoki Nakamura Japonia 112.0 46.9
32 Thomas Aasen Markeng Norwegia 118.5 46.5
33 Dimitry Vassiliev Rosja 117.5 45.4
34 Vladimir Zografski Bułgaria 112.0 43.5
35 Jakub Wolny Polska 111.5 43.3
36 Eetu Nousiainen Finlandia 114.5 43.1
37 Sergey Tkachenko Kazachstan 115.0 42.9
38 Casey Larson USA 111.0 40.5
39 Roman Sergeevich Trofimov Rosja 111.0 38.3
40 Martti Nomme Estonia 105.5 35.3
41 Anze Semenic Słowenia 107.0 34.8
42 Denis Kornilov Rosja 109.0 34.0
43 Luca Egloff Szwajcaria 102.0 33.4
44 Tomas Vancura Czechy 110.5 32.3
45 Andrew Urlaub USA 103.0 31.2
46 Jarkko Määttä Finlandia 108.5 30.9
47 Artti Aigro Estonia 109.0 29.6
48 Andreas Alamommo Finlandia 107.0 28.0
49 Maksim Sergeev Rosja 106.0 27.9
50 Cestmir Kozisek Czechy 106.0 27.3
51 Sebastian Colloredo Włochy 106.0 25.5
52 Kevin Maltsev Estonia 103.0 23.4
53 Jonathan Learoyd Francja 101.5 23.0
54 Vitaliy Kalinichenko Ukraina 101.0 18.6
55 Matthew Soukup Kanada 92.0 10.9
56 Yevgen Marusyak Ukraina 95.0 8.7
57 Patrick Gasienica USA 89.0 6.7
58 Florian Molnar Węgry 92.5 5.5
59 Nikita Devyatkin Kazachstan 80.0 0.0
  Sabirzhan Muminov Kazachstan 92.0 0.0
  Gleb Safonov Kazachstan 70.0 0.0
62 Stefan Kraft Austria DNS DNS
63 Evgeniy Klimov Rosja DNS DNS
64 Daniel Huber Austria DNS DNS
65 Michael Hayboeck Austria DNS DNS
66 Simon Ammann Szwajcaria DNS DNS
67 Manuel Fettner Austria DNS DNS
68 Philipp Aschenwald Austria DNS DNS
69 Jan Hoerl Austria DNS DNS
70 Gregor Deschwanden Szwajcaria DNS DNS
71 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan DNS DNS
72 Mico Ahonen Finlandia DNS DNS
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Paweł
Czemu nie wszyscy to wszyscy niech sobie skacz± I biegaj±!
(21.02.2019, 14:46)
Sysy
@Anty Egzotyka to nie ogl±daj M¦ tylko wył±cznie P¦!
(21.02.2019, 13:57)
Paweł
OK!
(21.02.2019, 13:48)
AntyEgzotyka
Te medale i tak nic nie znacz±. Jak dla mnie mog± Polacy nawet nic nie zdobyć. Liczy się forma przez cały sezon, a nie na jeden randomowy konkurs.
(21.02.2019, 12:55)
Toni
Typy team 1 Polska,2 Niemcy, 3 Słowenia.
(21.02.2019, 12:32)
Paweł
Potem norwegia,słowenie,czechy,finl andia I ruski itkd.
(21.02.2019, 12:19)
Paweł
O chyba że NIemiec!
(21.02.2019, 12:11)
Paweł
Austracy jak nie zdobęd± medali do będ± wkurzni I będ± robić wszystko by nikt inny niewygrał tylko oni I konkurs będzie jak w koreii na 2 dni!
(21.02.2019, 12:06)
Polonus
Te treningi jeszcze niewiele znacz±, choc pewien obraz daj±. Polacy albo przegięli na treningu siłowym albo próbowali, z kiepskim efektem, jakiej¶ nowinki. Kamil rzeczywi¶cie miał dobry wiatr w drugim skoku. W pierwszym miał wiatr kiepski, ale też lepszy od Japończyka. Zyla w drugim skoku miał warunki niemal identyczne z Kobajaszim i wyl±dował 20 pozycji niżej. Dobrze wypadaj± Niemcy. Za wyj±tkiem Wellingera i Freitaga, który mimo bardzo dobrych warunków w obu próbach był taki sobie.
@hej
Kobajaszi to został przytrzymany w Willingen, żeby nie wygrał z Geigerem. Tu Ziemia!
(21.02.2019, 11:53)
cedryk
Co wy macie do Peiera?
To zawodnik ze ¶wiatowej czołówki i wielka nadzieja szwajcarskich skoków, może w każdej chwili stan±ć na podium, jakby swój debiut na podium zaliczył na MS to tylko ciekawiej.
(21.02.2019, 10:23)
cedryk
@Mitto Latta

2 miejsce w PN, 2 zwycięzców konkursów, 2 i 3 miejsce w TCS, 4 zawodników na podium to serio taki sobie sezon...
(21.02.2019, 10:20)
Sysy
@ Czarny Baron najlepiej dać medale przed mistrzostwami po co je rozgrywać
(21.02.2019, 09:45)
Paweł
Austria 2,3 napewno będzie na podium I polska1 lub 3 aż się boję że na 4. Bo mam dejavu! niemcy 3,2. Norwegia I japonia 3,4
(21.02.2019, 09:21)
Paweł
Kto¶ na pewno wygra tylko kto?żeby nie tylko niemcy I austria.1polska. 2austria. 3norwegia.+niemcy
(21.02.2019, 08:55)
Czarny Baron
Peier? Granerud? Junshiro Kobayashi? Jelar? Wszyscy Niemcy?

Medale kogo¶ z tego towarzystwa tylko potwierdz±, że konkursy M¦/ZIO to parodia prestiżu, a najlepszym punktem odniesienia jest Kryształowa Kula. Patrz±c na wyniki w tym sezonie to bezapelacyjnie najlepszy jest Ryoyu Kobayashi, za nim s± Stoch, Żyła i Kubacki, a dalej Kraft (stawiam go niżej od naszej dwójki, bo mimo zwycięstw i podiów, jego forma chyba uleciała już w Oberstdorfie, tak więc długo mocny to on nie był).
Jak wygra jaki¶ Peier, Granerud (a Norwegowie lubi± robić takie "niespodzianki") czy Niemiec to będzie kolejny mistrz jak niegdy¶ Ingebrigtsen, Bystol, Benkovic, Kuttel (w 2009 to już się powoli żegnał z czołówk±) czy Velta.
(21.02.2019, 08:42)
hulag
Wolny jest chory
(21.02.2019, 07:38)
Koko
Tkaczenko musisz wej¶ć do 30! Insam też nieĽle
(20.02.2019, 21:21)
marmi
Ale musiałaby być najeżona kolcami LoL
(20.02.2019, 21:10)
Lukkier
*skocznie
(20.02.2019, 20:37)
Lukkier
Wiem, co by było najlepsz± motywacj± dla klepaj±cych bulę! Budować skoczne tak żeby między progiem, a np. 100 m była dziura, w któr± wpadaliby za każdym razem gdy skoczy krócej. Ciekawe czy by się przyjęło?
(20.02.2019, 20:34)
---
Ale zawody sa w Innsbrucku a nie w Bischo
(20.02.2019, 20:28)
vbk
Bischo 17//18:
1.Stoch
2.Fane mmel (nie ma go)
3.Wellinger
4.Kraf t
5.Joha nsson
(20.02.2019, 20:26)
vbk
Dobta to lecimy z 5-tkami z ostanich lat w Bischo: 18/19
1.R.Kobayashi
2. Qbacky
3 .Kraft
4.Leyhe
5.Eisen bichler

(20.02.2019, 20:23)
Fanka
@ T
Ja zamieniłabym miejsce trzecie z czwartym i też je biorę. Jest Kamil, jest Markus i niespodzianka - Killian.
(20.02.2019, 20:01)
treneiro
Jakbym by trenerem Austrii to bym ich katował 3 dni z najnizszej belki, a potem z belek domniemanych na M¦ (zwykle 3 belki przesuwane) az osi±gn± swietne odległosci i tak powinen kazdy trener nawet takich Kazachów zeby sie skakac nauczyli mieliby automatyzm i wyczucie progu w jednym paluszku.
(20.02.2019, 20:00)
T
Z takiego podium w konkursie ja byłbym bardzo zadowolony :)
(20.02.2019, 19:56)
Jueza.29
@mochortz oni nie s± zdyskwalifikowani, tylko po prostu nie brali udziału w treningu
(20.02.2019, 18:51)
www.tradingbets.pl/bets
Forma Peiera nie jest żadnym zaskoczeniem. Jest na fali wznosz±cej, a już w trakcie TCS skakał tu najlepiej ze wszystkich skoczni. Oczywi¶cie nie oznacza to nawet podium dla Szwajcara. Kilku nie skakało, kilku skakało na 80% Do tego presja bycia faworytem i może być różnie. Jednak pierwsza szóstka jak najbardziej realna.
(20.02.2019, 18:34)
mochortz
nikt nic nie wie
(20.02.2019, 18:32)
mochortz
hej a czemu nie ma transmisji z ceremonii otwarcia i czemu tylu zdyskwalifikowanych w treningu
(20.02.2019, 18:25)
Mateusz
@Paweł a po drugie Austria jest gospodarzem pozdrawiam
(20.02.2019, 18:16)
placek08
@Zenek Alkoholik
To, architekcie, wskaż jak to zrobić pozwalaj±c skoczkom wyhamować, nie przebudowuj±c całej skoczni i nie wywoż±c setek ton ziemi.

Uderzenie można zobaczyć na stronie Eurosportu. Wygl±dało to groĽnie, ale o dziwo największe przeszkody najbardziej mu pomogły. Bo gdyby nie metalowa barierka hukn±łby głow± w podłoże, a tak się "tylko położył" Przy okazji dobrze, że banda się nie rozwaliła. No i wreszcie trzeba zauważyć, że gdyby to nie był skoczek narciarski, to kontuzja nóg murowana. Nikt inny chyba nie wytrzyma tak twardego kontaktu z podłożem (¶cian±), a oni trenuj± to od małego.
(20.02.2019, 18:15)
Mateusz
@Paweł to jest trening nie każdy musi to nie s± kwalifikacje
(20.02.2019, 18:13)
Paweł
Kto¶ mi powie czemu austria nie skacze!
(20.02.2019, 18:10)
Mateusz
Dlaczego nie ma transmisji z otwarcia w tv?
(20.02.2019, 18:07)
do Fanki
Na jakiej stronie jest ten wypadek?
(20.02.2019, 18:05)
Paweł
Czemu austria nie skacze!
(20.02.2019, 18:04)
Paweł
Mówiłem peier wygra czarny koń!
(20.02.2019, 18:02)
Zenek Alkoholik
Uważam, że powinni usun±ć ten przeciwstok, po wypadku Muminova tym razem Markeng przez bandy przeleciał, póki co s± to niegroĽne zdarzenia, ale kiedy¶ w końcu kto¶ może sobie zrobić krzywdę.
(20.02.2019, 18:00)
Fanka
@ Lukkier
Tak, napisałam o tym w w±tku dotycz±cym I treningu. Obejrzałam też film z tego wypadku i stwierdziłam, że młodziak miał dużo szczę¶cia w tym nieszczę¶ciu - nie do¶ć, że zaklinowała mu się narta i wykręciła stopę, to jeszcze uderzył szyj± w metalowe barierki. Że nie uszkodził sobie przy tym kręgosłupa... Brrrr!
(20.02.2019, 17:59)
Xdsp
@fanka Pogielo Cie?
(20.02.2019, 17:48)
Lukkier
A słyszeli¶cie o tym że Markeng na pierwszym treningu pobawił się w Muminova ;)
(20.02.2019, 17:47)
Robben
Loteria jak w byk strzelił. Te mistrzostwa nie będ± miarodajne do tego jak± kto ma formę przez CAŁY sezon.
(20.02.2019, 17:17)
vbk
Mysle ze potrzeba wrzucic pierwsze 5-tki z ostatnich 3-4 lat z Bischo by sie przekonac komu odpowiada ta skocznia :)
Przygotuje tak± liste
(20.02.2019, 16:55)
xcv
AUTy celowo nie skacz± oni analizuj± z której belki to jest i pod tym k±tem trenuj± wyczucie progu i zobaczycie ze dzięki temu wygra Kraft a Huber bedzie w 5-tce
(20.02.2019, 16:41)
placek08
Spokojnie, przecież wszyscy wiemy, że treningi s± po to, żeby trenować, jak to powiedział Żyła. Tak więc można oczekiwać progresu Piotrka w konkursie i wszystko wróci na swoje miejsce (wszystko=Polska, swoje=pierwsze). Dobra dyspozycja Peiera w ostatnich dniach w poł±czeniu z Innsbruckiem... Cóż, w końcu rekordowe, 7 miejsce w P¦ zaj±ł wła¶nie tutaj. Gdyby do tego dołożył medal M¦, zdecydowanie byłoby to zaskoczeniem sezonu, ale to w końcu nie aż takie odległe, jak się okazuje.
Z dołu krystalizuje się 6 zawodników do odstrzału. 3 Kazachów, Molnar, Marusyak i G±sienica. Choć w sumie szans nikomu odbierać nie można, to dopiero 2 skoki.
(20.02.2019, 16:40)
Xd
Huragan to się wasza stara nazywa bo 0,60 to jest lekki watr a nie jaki¶ huragan
(20.02.2019, 16:39)
lzb1963
Jakub Wolny-zostanie M¦... !
(20.02.2019, 16:22)
Kamil Stoch
Reprezentacje które frużynowo powinny walczyć o medale
249.4 Polacy
268.8 Niemcy
252.4 Japonia
238.3 Słowenia
Austriacy nie startowali
242.6 Norwegia
Tak więc Polacy byliby dopiero na 3 miejscu
(20.02.2019, 16:21)
hej
@sebi A s±dzisz ze czemu reszta Polakow zle? Naraz skakać zapomnieli czy żaden nawet 0,3 pod narty nie miał? Oprócz oczywi¶cie Huli. Tu drobne różnice zabieraly lub dawały metry
(20.02.2019, 16:17)
.Fanka.
Trzeba przyznać, czego wy musicie do¶wiadczyć, iż muj Marx Eisenbichla spisał się znakomicie, jak widać jest w wy¶mienitej formie, przed zbliżaj±cym się wielkimi krokami konkursem indywidualnym. Pragnę tego złota!
(20.02.2019, 16:13)
Mito Lättä
Normalna sprawa- u Niemców sezon taki sobie, ale tylko przyszła impreza mistrzowska to nawet słaby dot±d Wellinger melduje się w czołówce. Tak było zawsze i w każdej dyscyplinie. Co to za gnidy s±.
(20.02.2019, 16:09)
TataHejtera
Żeby nie było tak jak w Lahti, że w treningach polacy b.dobrze a jak przyjdzie konkurs to już gorzej
@hej
Podczas konkursu będzie inaczej bo konkursowi będzie się przygl±dało więcej widzów niĽ w P¦.
Hofer i spółka będ± się bać, aby ludzie tego nie zauważyli
A co do Peiera to wg mnie jest kandydat to medalu.
(20.02.2019, 16:07)
M.
Niemcy nawet z Wellingerem za (no wła¶nie, kogo?) faworytami do złota. Chociaż po tych pierwszych dwóch treningach, to Wellinger wydaje się mieć najmniejsze szanse na udział w drużynówce. No, ale najważniejsze jest to, że prawdopodobnie nie będzie go już w konkursie indywidualnym.
(20.02.2019, 16:06)
Jump
Niemcy co¶ za dobrze w dwóch treningach. Obawiam się że mog± mieć złoto drużynowowe ale to na razie treningi
(20.02.2019, 16:05)
mistrz
Jak to jest huragan pod narty to co powiedzieć o prawie 4m/s Małysza w Trondheim?

Ja nie wiem co się stało z tymi skokami, że teraz jak jest wiatr powyżej 1m/s to jest czerwone ¶wiatło, kiedy¶ to był lekki wiaterek, a raczej skocznie się nie zmieniły. :)
(20.02.2019, 16:04)
SebiX11
Stoch 0,61 pod narty = Churagan
Koba 0,43 pod narty = przetrzymali go, aby miał gorzej.
No rzeczywi¶cie duża różnica
(20.02.2019, 16:03)
hej
Stoch huragan pod narty. Kobe przytrzymany by jechał przy niższym wietrze