Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
8
9
10
11
14
15
16
17
18
19
22
23
24
25
29
30
31
sierpień 2022
Najbliższe zawody
20.08.2022, godz. 11:30
Szczyrk HS-107
FIS Cup K

Thomas Aasen Markeng w miniony weekend zadebiutował w Pucharze ¦wiata, a dzisiaj został powołany do składu na mistrzostwa ¶wiata w narciarstwie klasycznym, które za dwa dni rozpoczn± się w Seefeld.

- W pierwszych kilku sekundach musiałem dwa razy pomy¶leć, aby zrozumieć, że moje nazwisko naprawdę jest na li¶cie. Nie spodziewałem się, że zostanę nominowany na mistrzostwa ¶wiata w Seefeld - przyznał niespełna dziewiętnastoletni Markeng, który kilka tygodni temu w Lahti został mistrzem ¶wiata juniorów (oprócz złota zdobył jeszcze dwa srebrne medale - w drużynie i w konkursie drużyn mieszanych).

Oprócz Markenga w reprezentacji Norwegii na mistrzostwa w Seefeld znaleĽli się Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson i Andreas Stjernen.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jak± wykonałem w tym sezonie. Wiele godzin ciężkiej harówki teraz mi się odpłaca. To zapewnia motywację. Mistrzostwa ¶wiata zawsze były moim marzeniem, więc będzie to ekscytuj±ce. Celem jest pojechać do Seefeld z dobrym planem, zrealizować zadania i cieszyć się - przyznał norweski debiutant.

Do drużyny powraca Andreas Stjernen, którego nie ogl±dali¶my w miniony weekend w Willingen - po tym, jak w Lahti upadł podczas jednej z prób i zmagał się z urazem biodra.

- Wszystko wygl±da coraz lepiej. Zacz±łem znowu skakać, a ciało ma się już całkiem dobrze. Naprawdę nie mogę doczekać się mistrzostw ¶wiata. Oczywi¶cie czuję wielk± ulgę, bo było bardzo mało czasu. Skaczę lepiej niż kilka tygodni temu, za mn± bardzo dobry weekend treningowy - przyznał Sternen.

- Przez długi czas to był dla nas trudny sezon, ale ostatnio zawodnicy się poprawili. To, czego wci±ż nam brakuje, to stabilne skoki. W niektórych seriach widzimy, że jeste¶my konkurencyjni, ale to za mało. Chociaż niestety nie ma z nami Daniela, to nie wyrz±dza nam to dużej krzywdy, bo mamy mocn± drużynę na mistrzostwa. Ta sytuacja stworzyła szansę dla młodego Thomasa Aasena Markenga, który po raz pierwszy pojedzie na seniorskie mistrzostwa. To będ± ekscytuj±ce zawody i nie rezygnujemy z naszych celów walki o medale - wyja¶niał Alexander Stöckl.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Polonus
Stoeckl nie miał wyj¶cia.
Kulawy Tande by mu nie pomógł.
Zupełnie bez formy i wyrazu anemik Fannemel tym bardziej.
Myslę, że chc±cy zanotowac jaki¶ występ na M¦, Markeng może "liczyć" tylko i wyl±cznie na Stjernena. Przy czym na skoczni dużej nie bardzo.
(19.02.2019, 08:20)
Zenek Alkoholik
Oby Markeng wygryzł Stjernena, a Hlava mimo że już nie jest w tak dobrej formie jak na pocz±tku sezonu, to i tak lepszy od Sakali i Vancury, który po tym upadku stracił formę.
(19.02.2019, 00:05)
hej
Niemcom moze cos rzuc± indywidualnie. Moze Markusowi? Choc mnie on obojetny
(18.02.2019, 19:14)
Fanka
@ bnk, hej
Oczywi¶cie, że fajne byłoby zwycięstwo Markusa (jako pomszczenie Ga-Pa chociażby), ale też Stefana, Stephana, Halvora, Naokiego (najfajniejszy z Japończyków na M¦, Daiki ma już wygrane konkursy P¦, dlatego go tu nie wymieniam), Anze, Philippa, Manuela i jeszcze kilku innych. Pomarzyć można - czasem najbardziej wydawałoby się nierealne marzenia potrafi± się spełnić i ucieszyć tego, kto o tym my¶lał.
(18.02.2019, 18:43)
bnk
@ fanka
Pewnie my¶lisz o Markusie...
Noto wieczny przegraniec cieakwe czy kiedykolwiek wygra??
(18.02.2019, 18:26)
hej
@Fanka. To powodzenia. Ja juz w takie bajki nie wierzę. No chyba ze ma bogatych sponsorów.
(18.02.2019, 18:19)
Fanka
Ale ja chciałabym mieć jak±¶ niespodziankę na M¦ - np. zwycięstwo zawodnika, który jeszcze nie wygrał konkursu P¦ :-).
(18.02.2019, 17:27)
hej
Fanka ale ¶wiatełek nie zapala kumpel Markenga.
(18.02.2019, 17:17)
Fanka
@ troll
A pamiętasz R. Benkoviča w 2005 r.?
(18.02.2019, 17:09)
jb
Czyli Norwegowie z trzema tylko solidnymi zawodnikami nie będ± liczyć się w walce o medale w drużynie.
(18.02.2019, 17:00)
troll
Na razie to wstrzymałbym się z tymi ochami i achami nad Markengiem bo on to ma formę na poziomie naszego Stefana na razie. Stjernen przed tym feralnym upadkiem miał formę na top 20 ale po prostu ma teraz stresa poupadkowego
(18.02.2019, 16:57)
vbk
Nie rozumiem po vo Stjernen co ma forme na poziomie 4-dziesi±tki P¦?
Kto tam był do wyboru chyba Lindvik tylko z konkretnych
(18.02.2019, 16:53)
Fanka
Jeżeli Thomas za 2-3 lata zacznie rz±dzić w P¦, przynajmniej będzie się pamiętać pocz±tek jego kariery. Przyznam, że przed M¦J nawet go nie kojarzyłam i raczej za murowanego faworyta tej imprezy uważałam Constantina Schmida, który przecież miał już dobre występy w P¦. Thomas był jednak pewnym zaskoczeniem i wypada tylko trzymać za niego kciuki, może zrobi w Seefeld kibicom jak±¶ niespodziankę?
(18.02.2019, 15:01)
Zenek Alkoholik
Oby Markeng był lepszy od Stjernena.
(18.02.2019, 14:48)
Fanka
@ michał
Jeżeli miałby nie wygrać Polak, jeżeli nie obrońca tytułów z Lahti, jeżeli nie Markus - to czemu nie? Powodzenia, młodzieńcze!
(18.02.2019, 14:29)
michał
Czy Norweg powtórzy sukces Tommy'ego Ingebrigtsena?
(18.02.2019, 14:06)
hej
Czy PZN szuka nowego trenera poza granicami Polski czy postawi na polsk± fuszerkę? Taniej nie bedzie ale z pewno¶ci± ¶mieszniej.
(18.02.2019, 13:53)
!sss!
A sk±d info o tych składach ???
(18.02.2019, 13:40)
Menedżer Skoków
Finowie:Aalto,Nousiainen, Alamommo,Maeaettae i...Mico Ahonen
(18.02.2019, 13:36)
Menedżer Skoków
W kombinacji
(18.02.2019, 13:34)
Menedżer Skoków
Acha i Vinogradovss jedzie
(18.02.2019, 13:31)
Menedżer Skoków
Niemcy:Eisenbichla,Gei,Sztefan , Endi i Rysiek
(18.02.2019, 13:30)
Menedżer Skoków
Czechy:
Polasek,Koudelka,V ancu ra,Kozisek i Sakala
Szwajcary:Ammann,Pe ier, Schuler i Egloff :o
(18.02.2019, 13:29)
hej
To chyba normalne ze najlepszy junior swiata (przynajmniej formalnie) jedzie na MS. U nas 17 letni Malysz zaczynal od MS swoja wielka karierę zajmuj±c tam 10 i 11 miejsce. Chyba byl wczesniej na MSJ ale ze względu na niski wiek a szczególnie to ze zmienial dyscyplinę to wielkiego wyniku nie zrobił.
(18.02.2019, 13:26)
!sss!
Wiedziałem ,że nie powołaj± ani Fannemalla ani Lindvika tylko wła¶nie tego juniora