Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

W końcu się doczekał. Po serii czwartych miejsc Piotr Żyła wreszcie powrócił na podium zawodów Pucharu ¦wiata, zajmuj±c w Willingen trzecie miejsce - najlepsze w¶ród Polaków...

Od zawodów w Engelbergu Żyła nie stał na podium zawodów Pucharu ¦wiata, choć od końcówki stycznia zacz±ł powracać do formy prezentowanej w listopadzie i grudniu. Po pięciu czwartych miejscach (przeplecionych dziesi±t± lokat± w Lahti) Polak znów znalazł się na "pudle".

- Na czwartym miejscu też było fajnie, ale na trzecim jest lepiej - skomentował w swoim stylu wi¶lanin. - To był dla mnie bardzo dobry weekend, oddawałem skoki na wysokim poziomie. Co prawda wci±ż jest co poprawiać, ale jestem zadowolony ze swoich występów - ocenił.

Jak Żyła skomentował swoje dzisiejsze próby?

- Koncentrowałem się na tym, co mam do zrobienia i wydaje mi się, że było w miarę OK. Pierwszy skok był dobry, choć trochę mnie skręciło; w drugim nie było fajnego pchania, brakowało wysoko¶ci i szybko¶ci. Ale na podium wystarczyło.

Kolejne starty czekaj± Żyłę już podczas mistrzostw ¶wiata - najpierw w Innsbrucku, póĽniej w Seefeld. Dwa lata temu Polak wywalczył br±zowy medal indywidualnie i złoty w drużynie...

- Jeszcze nie my¶lę o mistrzostwach ¶wiata. Przed nimi jest jeszcze dużo roboty do wykonania - zaznaczył. - Raczej nie wracam do tego, co było - teraz jest nowy rok, nowe zadania, nowe konkursy. To, co było, nie ma wielkiego znaczenia - trzeba pracować nad tym, co będzie.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Podaj pod którym, nie chce mi się szukać. Jak będę miał czas to sprawdzę wiarygodno¶ć owego zestawienia.
(19.02.2019, 20:35)
Polonus
@M.
To nie jest ¶mieszne. To jest najzwyczajniej prawdziwe.
Ja wiem, że to nie w sos różnym germanofilom, ale nie po to piszę, żeby wychodzić naprzeciw gustom takich jak ty.
Na konkurencji pod którym¶ z tekstów kto¶ zrobił zestawienie w jakich warunkach i kogo Sedlak puszcza. Zanim znów zaszczekasz - przeczytaj.
(19.02.2019, 10:36)
Obserwator
Żyła, to najbardziej niewykorzystany talent spo¶ród polskich skoczków. On ma tak± furię w nogach, że nawet przy kilku błędach w powietrzu/na progu i tak daje radę osi±gać topowe odległo¶ci. Jak nie spapra zbyt mocno, to s± podia. Pomy¶lcie więc co byłoby, gdyby był większym perfekcjonist± i rok po roku zwiększał swój profesjonalizm likwiduj±c bł±d po błędzie...

W pierwszej serii go¶cia tak obróciło, że byłem przekonany iż skończy się na jakie¶ 120 metrach albo i mniej.
(18.02.2019, 13:57)
M.
Skończ z tymi teoriami spiskowymi Polonus, bo to już nie jest ¶mieszne.
(18.02.2019, 12:05)
Polonus
Żyła, jako jedyny Polak, jest traktowany przez Sedlaka jak człowiek. Może nawet lepiej. Jego wyj¶cie z dołka (bo takie, jak chyba każdy zauważył, miał na przełomie roku) zawdzięcza również dobrym warunkom w jakich, niemal przez cały styczeń aż do teraz, przychodzi mu skakać. Oczywi¶cie. Same warunki nie wystarcz±. Ale akurat Żyła, w przeciwieństwie do innych skoczków z Polski, nie może mieć do Sedlaka żadnych pretensji.
(18.02.2019, 08:37)
Okrętowy
@Kabans
Też to zauważyłem. Poprzednio skakał z jedn± nog± bardziej do przodu i jaki¶ taki przygarbiony, jakby od razu po wystrzeleniu z wyrzutni, jeszcze w przestworzach przygotowywał się do teleranka. Albo miał jedn± nartę Ľle posmarowan±, albo ustabilizował ¶rodek ciężko¶ci dzięki jedzeniu leż±c na jednym boku. Innych możliwo¶ci nie dostrzegam. Chyba, że szitaka, ale on chyba tego nie robi.
(18.02.2019, 06:20)
Kabans
bardzo równo skacze od sapporo
(18.02.2019, 03:02)
Zenek Alkoholik
No i gitara, powrót na podium, oby Piotrek wygrał jakie¶ zawody w tym sezonie jeszcze.
(18.02.2019, 01:10)
Dogadajmysię
Nie wracaj Piotrek. No rób tak dalej. Ja też nie wracałem i patrz gdzie jestem.
Sprawdzałem tego Szitaka. Ma potencjał ale nie wiadomo czy problemy psychiczne nie wróc±. Po takiej kontuzji mało kto w ogóle może mieć dzieci.
(17.02.2019, 22:30)