Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Na kilkana¶cie dni przed mistrzostwami ¶wiata wydaje się, że Kamil Stoch wreszcie wskakuje na wła¶ciwe obroty. Polak eliminuje kolejne błędy, co prowadzi go do zwycięstw w zawodach Pucharu ¦wiata...

- To był fantastyczny dzień. Wczoraj miałem trochę kłopotów z technik±, zwłaszcza na progu - traciłem prędko¶ć w powietrzu i nie mogłem odlecieć trochę dalej. Dzisiaj wszystko wróciło na dobry poziom - mogę znów cieszyć się tym sportem - powiedział Stoch tuż po zawodach.

Polak był dzi¶ najlepszym zawodnikiem pierwszej serii i niemal najlepszym w drugiej - skoki na odległo¶ć 132,5 oraz 129 metrów dały mu wygran± z przewag± 17,2 punktu nad Ryoyu Kobayashim. Pierwsza próba robiła wrażenie zwłaszcza ze względu na dystans:

- Byłem bardzo zadowolony, wiedziałem, że to bardzo dobry skok - choć l±dowanie nie było idealne. Wszystko jednak zakończyło się dobrze, z nogami wszystko ok, więc nie miałem powodów do smutku - ocenił.

Stoch podkre¶lił, że ten weekend nie był dla niego łatwy:

- Od pi±tku czego¶ mi brakowało, choć pierwsze skoki każdego dnia wychodziły super, ale póĽniej co¶ było nie tak w locie. W powtórkach tego nie było widać, ale ja to czułem. Bywaj± takie rzeczy, które mnie strasznie drażni± - to było co¶ takiego drobnego, a jednak gdzie¶ umykało. Porozmawiali¶my z trenerem - opowiedziałem mu o swoich odczuciach, on przedstawił swoje pomysły, a dzi¶ udało się wdrożyć pewne rzeczy i, jak widać, działa.

Choć dzi¶ skoki Stocha wygl±dały już zupełnie inaczej, to i tak łatwo nie było:

- Ten dzień bardzo wiele mnie kosztował - mimo że wszystko szło bardzo dobrze, musiałem bardzo się kontrolować, nie dać się ponie¶ć. Opłaciło się.

Za tydzień ostatnie zawody przed mistrzostwami ¶wiata. Tym razem skoczkowie będ± walczyć na wyj±tkowym obiekcie w Willingen, gdzie Stoch zwyciężał czterokrotnie (w tym raz w drużynie).

- Skocznia w Willingen może nie jest superprzyjemna, bo bywa okrutna, ale jest na tyle duża, że można poczuć się super w powietrzu; atmosfera też jest dynamiczna - mnóstwo kibiców, muzyka... to tworzy fajn± imprezę. Do Zakopanego jednak im daleko - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
TzB
CO jak co, ale @troll przywołał pewnego sympatycznego norwega, mimo, że nie W±sacza, który miał też spor± przewagę nad Adamem. No i podczas turnieju skandynawskiego Adam rozwalił system w drzazgi. No i KK zdobył. Więc nie mów hop, póki nie przeskoczysz.

A ja... ja to będę się cieszyć z KK zdobytej przez Japończyka. Kitajcom co¶ się należy. Po tylu ¶wietnych skoczkach, jakich mieli w końcu będzie tego jakie¶ zwieńczenie. Również będę się cieszyć z kolejnego podium w generalce Stocha, jak kto¶ zauważył trzeciego z rzędu. Tak samo będe się cieszyć z trzech polaków w TOP10 P¦ - Żyła i Kuba Dawicki raczej nie będ± chcieli oddać tego TOP10, jak i nie TOP5 ;)
(12.02.2019, 20:30)
Menedżer Skoków
Artur Sarkisiani z Gruzji jedzie do Seefeld.
(12.02.2019, 14:29)
Ayrtdjdnsmehejdhdjdmskejdhdhcn dhejjwjwhshdndhdns
KAMIL jedziesz!!!
A tak w ogóle to dlaczego pirszy konkurs jest na dużej w Innsburcku?
(12.02.2019, 14:27)
troll
@polonus
Abo żażyć tabletke jak Jacobsen
(12.02.2019, 14:09)
Polonus
Załóżmy, że Kamil wygrywa wszystkie 9 konkursów. To jest absurd, ale załóżmy.
Rioju ma w tej chwili 431 punktów przewagi. Więc wystarczy, że będzie 8 razy czwarty i raz ósmy. Albo, na przykład, 7 razy pi±ty, raz siódmy i raz drugi. To jest trochę łatwiejsze do osi±gnięcia niż 9 zwycięstw. Tym bardziej, że Kamil musi się skupić na M¦, bo tam "wypada" podreperować stan konta.
Żeby Rioju przegrał Kulę to musiałby być dopust Boży.
(12.02.2019, 13:21)
Polonus
@Tak będzie
Jak to w kolejnym nic?
Proponuję ugodę: zwycięstwo trzeci raz w T4S. A na deser wygrana M¦ na małej. Stoi?
(12.02.2019, 13:08)
Menedżer Skoków
@placek08
Nie mylę sie je¶li powiem,że jeste¶ kolejnym podszywaczem
(11.02.2019, 21:06)
placek08
Poza końcem kariery nie mam nic przeciwko.
(11.02.2019, 15:25)
Tak będzie
W tym roku Złoto M¦ i mała kula.
W następnym sezonie M¦ w lotach.
W kolejnym nic.
W sezonie olimpijskim jedno złoto, 3 kula i koniec kariery.
(11.02.2019, 14:32)
Maciak
@Fanka Nawet w wypadku gdy Stoch skończy generalkę na 2 miejscu to i tak dobre osi±gnięcie (oczywi¶cie liczę na KK, chociaż wiadomo że sytuacja ciężka). Od kilku ładnych sezonów Kamil nie wypada z czołówki P¦ i to jest najważniejsze. Nie obrażę się również je¶li w tym sezonie uda mu się sięgn±ć po medal w M¦ czy Mał± KK :)
(11.02.2019, 12:51)
Fanka
Co prawda wydaje się, że KK jest niestety stracona (matematycznie oczywi¶cie szanse jeszcze s±, ale Kobayashi ma za duż± przewagę), ale to wczorajsze zwycięstwo Kamila dało nadzieję na piękne wyniki w M¦. A nawet jeżeli Kamil nie odbierze P¦ Kobayashiemu, to i tak będzie na podium klasyfikacji generalnej po raz trzeci z rzędu, a to też jest wielkie osi±gnięcie. Powodzenia, gratulacje i podziękowanie za wczorajsze emocje.
(11.02.2019, 10:03)
Tomek
Na mistrzostwach będzie nerwówka. Wróci Klimov, Eisebuchler, Zaic. Jeden skok to każdy może oddać super i to ustawia zawody bo sędziowie lubi± dać te 2 metry od siebie w dodatku, no i trzeba odrabiać np. 5 metrów lub czekać jako lider na szaleńca który przeskoczy skocznie.
(11.02.2019, 01:58)
Exewin
"Bywaj± takie rzeczy, które mnie drażni±" - to chyba o polskich dziennikarzach :D
(10.02.2019, 22:25)
Maciak
Mam nadzieję że to zwiastun formy na następne konkursy, a przede wszystkim na mistrzostwa :)
(10.02.2019, 22:25)
chachach
Kamil mordo moja wygraj mistrzostwa swiata