Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
23.08.2019, godz. 11:30
Hakuba HS-131
LGP

Reprezentantki Niemiec zdecydowanie wygrały drużynowy konkurs Pucharu ¦wiata w Ljubnie. Na podium stanęły także Słowenki i Austriaczki.

Duż± przewagę nad rywalkami zapewniły niemieckiej drużynie Katharina Althaus (86 i 89,5 m), Carina Vogt (89 i 88 m), Juliane Seyfarth (85 i 89 m) oraz Anna Rupprecht (85,5 i 86 m).

Drugie miejsce ze strat± 25,4 punktu zajęły Słowenki, w¶ród których prym wiodła Nika Kriznar - osiemnastolatka latała dzi¶ najdalej ze wszystkich zawodniczek, uzyskuj±c 91,5 oraz 93,5 metra; oprócz niej w ekipie gospodarzy skakały Ursa Bogataj (84,5 i 89,5 m), Spela Rogelj (82,5 i 81,5 m) oraz Jerneja Brecl (dwa razy po 81,5 m).

Na najniższym stopniu podium stanęły Austriaczki, które skakały w składzie: Eva Pinkelnig (83,5 i 88 m), Chiara Hoelzl (91 i 86,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (88 i 85,5 m) oraz Lisa Eder (77 i 74 m).

Poza "pudłem" znalazły się reprezentantki Japonii (mimo dobrych skoków Sary Takanashi - 87,5 oraz 89,5 m), Rosji i Norwegii.

Panie startowały z belek dziewiętnastej, dwudziestej i dwudziestej pierwszej; wiatr wiał w plecy z prędko¶ci± do 1,8 m/s.
Wyniki końcowe
kraj punkty
1 Niemcy Niemcy 1001.3
2 Słowenia Słowenia 975.9
3 Austria Austria 936.9
4 Japonia Japonia 934.3
5 Rosja Rosja 914.6
6 Norwegia Norwegia 909.9
7 Francja Francja 838.0
8 Włochy Włochy 776.0
9 Czechy Czechy 374.2
10 USA USA 362.1
Nieoficjalne wyniki indywidualne
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Nika Kriznar Słowenia 91.5 93.5 268.2
2 Sara Takanashi Japonia 87.5 89.5 264.4
3 Katharina Althaus Niemcy 86.0 89.5 261.2
4 Ursa Bogataj Słowenia 84.5 89.5 256.5
5 Maren Lundby Norwegia 84.5 85.5 253.6
6 Eva Pinkelnig Austria 83.5 88.0 251.8
7 Chiara Hoelzl Austria 91.0 86.5 251.7
8 Carina Vogt Niemcy 89.0 88.0 250.6
9 Lara Malsiner Włochy 87.5 86.5 249.0
10 Juliane Seyfarth Niemcy 85.0 89.0 247.8
11 Lidiia Iakovleva Rosja 83.5 85.0 245.0
12 Anna Rupprecht Niemcy 85.5 86.0 241.7
13 Jacqueline Seifriedsberger Austria 88.0 85.5 240.9
14 Anna Odine Stroem Norwegia 84.0 85.5 236.0
15 Sofia Tikhonova Rosja 85.0 86.0 234.9
16 Anna Shpynyeva Rosja 84.0 88.0 233.3
17 Yuki Ito Japonia 84.0 86.0 229.7
18 Spela Rogelj Słowenia 82.5 81.5 228.9
19 Silje Opseth Norwegia 83.0 82.5 227.0
20 Nozomi Maruyama Japonia 82.0 84.5 223.9
21 Jerneja Brecl Słowenia 81.5 81.5 222.3
22 Josephine Pagnier Francja 79.5 77.5 217.5
23 Yuka Seto Japonia 86.0 81.0 216.3
  Lucile Morat Francja 79.5 80.0 216.3
25 Oceane Avocat Gros Francja 80.5 79.5 208.1
26 Alexandra Kustova Rosja 79.5 75.5 201.4
27 Elena Runggaldier Włochy 77.0 79.5 197.4
28 Lea Lemare Francja 79.5 70.0 196.1
29 Ingebjoerg Saglien Braaten Norwegia 84.0 80.5 193.3
30 Lisa Eder Austria 77.0 74.0 192.5
31 Veronica Gianmoena Włochy 75.0 72.5 188.8
32 Arianna Sieff Włochy 63.0 62.5 140.8
33 Nita Englund USA 76.0   102.8
34 Zdenka Pesatova Czechy 83.0   99.5
35 Karolina Indrackova Czechy 74.5   98.1
36 Barbora Blazkova Czechy 72.5   93.6
37 Tara Geraghty-Moats USA 73.5   89.0
38 Nina Lussi USA 76.5   88.7
39 Marta Krepelkova Czechy 73.0   83.0
40 Logan Sankey USA 70.5   81.6
klasyfikacja generalna Pucharu ¦wiata kobiet »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Niemców, którzy stawali na podium konkursów drużynowych P¦, LGP, ZIO, M¦ i M¦L:
1.Richard Freitag 40 (9 20 11)
2.Martin Schmitt 31 (6 10 15)
3.Michael Uhrmann 31 (6 8 17)
4.Andreas Wellinger 30 (10 15 5)
5.Severin Freund 30 (9 14 7)
6.Andreas Wank 24 (5 10 9)
7.Michael Neumayer 23 (6 8 9)
8.Markus Eisenbichler 16 (5 9 2)
9.Sven Hannawald 15 (5 3 7)
10.Christoph Duffner 15 (4 4 7)
11.Stephan Leyhe 13 (3 8 2)
12.Dieter Thoma 11 (2 4 5)
13.Karl Geiger 10 (2 5 3)
14.Jens Weissflog 10 (2 4 4)
15.Hansjoerg Jaekle 9 (4 3 2)
16.Georg Spaeth 9 (2 3 4)
17.Carina Vogt 6 (4 0 2)
18.Alexander Herr 6 (3 0 3)
19.Maximilian Mechler 6 (1 2 3)
20.Stephan Hocke 6 (1 1 4)
21.Marinus Kraus 5 (2 3 0)
22.Gerd Siegmund 5 (1 2 2)
23.Ulrike Graessler 5 (1 1 3)
24.Katharina Althaus 4 (3 1 0)
25.Svenja Wuerth 3 (2 0 1)
26.Pascal Bodmer 3 (1 2 0)
27.Juliane Seyfarth 2 (2 0 0)
28.Ralf Gebstedt 2 (0 2 0)
29.Frank Loeffler 2 (0 0 2)
Joerg Ritzerfeld 2 (0 0 2)
31.Ramona Straub 1 (1 0 0)
David Siegel 1 (1 0 0)
Anna Rupprecht 1 (1 0 0)
34.Andreas Scherer 1 (0 1 0)
Pius Paschke 1 (0 1 0)
36.Heiko Hunger 1 (0 0 1)
Andre Kiesewetter 1 (0 0 1)
Tobias Bogner 1 (0 0 1)
Felix Schoft 1 (0 0 1)
Vogt awansowała z 20. miejsca na 17. miejsce wyprzedzaj±c: Hockego, Mechlera i Herra; Anna Rupprecht po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 30. miejsce przed: Schoftem, Bognerem, Kiesewetterem, Hungerem, Paschke i Schererem, a wspólnie z: Siegelem i Straub; Seyfarth awansowała z 30. miejsca na 27. miejsce wyprzedzaj±c: Siegela, Straub, Ritzerfelda, Loefflera i Gebstedta; Althaus umocniła się na 24. miejscu.
(29.04.2019, 00:39)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Słoweńców i Słowenek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych P¦, LGP, ZIO, M¦ i M¦L:
1.Peter Prevc 24 (10 4 10)
2.Robert Kranjec 24 (9 5 10)
3.Jurij Tepes 21 (10 4 7)
4.Jernej Damjan 12 (2 2 8)
5.Jaka Hvala 7 (3 1 3)
6.Domen Prevc 6 (1 2 3)
7.Primoz Peterka 5 (0 2 3)
8.Anze Semenic 4 (1 2 1)
9.Nejc Dezman 3 (1 1 1)
10.Jure Sinkovec 3 (1 0 2)
11.Rok Benkovic 3 (0 1 2)
12.Ema Klinec 2 (0 2 0)
Jerneja Brecl 2 (0 2 0)
Spela Rogelj 2 (0 2 0)
Nika Kriznar 2 (0 2 0)
Ursa Bogataj 2 (0 2 0)
17.Peter Zonta 2 (0 1 1)
Matjaz Pungertar 2 (0 1 1)
19.Damjan Fras 2 (0 0 2)
20.Robert Hrgota 1 (1 0 0)
Andraz Pograjc 1 (1 0 0)
22.Igor Medved 1 (0 1 0)
Maja Vitic 1 (0 1 0)
Katja Pozun 1 (0 1 0)
Anze Lanisek 1 (0 1 0)
26.Robert Meglic 1 (0 0 1)
Matjaz Zupan 1 (0 0 1)
Urban Franc 1 (0 0 1)
Samo Gostisa 1 (0 0 1)
Jure Bogataj 1 (0 0 1)
Tilen Bartol 1 (0 0 1)
Brecl awansowała z 18. miejsca na 12. miejsce wyprzedzaj±c: Laniska, Pozun, Vitic, Medveda, Pograjca, Hrgotę, Frasa, Pungertara i Zontę, a wspólnie z: Klinec, Rogelj, Kriznar i Urs± Bogataj; Rogelj awansowała z 18. miejsca na 12. miejsce wyprzedzaj±c: Laniska, Pozun, Vitic, Medveda, Pograjca, Hrgotę, Frasa, Pungertara i Zontę, a wspólnie z: Klinec, Brecl, Kriznar i Urs± Bogataj; Kriznar awansowała z 18. miejsca na 12. miejsce wyprzedzaj±c: Laniska, Pozun, Vitic, Medveda, Pograjca, Hrgotę, Frasa, Pungertara i Zontę, a wspólnie z: Klinec, Brecl, Rogelj i Urs± Bogataj; Ursa Bogataj awansowała z 18. miejsca na 12. miejsce wyprzedzaj±c: Laniska, Pozun, Vitic, Medveda, Pograjca, Hrgotę, Frasa, Pungertara i Zontę, a wspólnie z: Klinec, Brecl, Rogelj i Kriznar.
(29.04.2019, 00:23)
fan skoków85
Poprawiona klasyfikacja medalowa Austriaków i Austriaczek, którzy stawali na podium konkursów drużynowych P¦, LGP, ZIO, M¦ i M¦L:
1.Thomas Morgenstern 54 (34 12 8)
2.Gregor Schlierenzauer 53 (30 14 9)
3.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
4.Andreas Kofler 36 (26 5 5)
5.Martin Koch 33 (19 9 5)
6.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
7.Michael Hayboeck 26 (4 9 13)
8.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
9.Stefan Kraft 24 (3 9 12)
10.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
11.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
12.Manuel Fettner 16 (5 4 7)
13.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
14.Andreas Felder 7 (3 3 1)
15.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
17.Jacqueline Seifredsberger 7 (1 4 2)
18.Thomas Diethart 6 (2 2 2)
19.Manuel Poppinger 6 (0 2 4)
20.Daniela Iraschko 5 (1 3 1)
21.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
22.Christian Moser 4 (1 2 1)
23.Florian Liegl 3 (1 0 2)
24.Daniel Huber 3 (0 2 1)
Chiara Hoelzl 3 (0 2 1)
26.David Zauner 3 (0 1 2)
Clemens Aigner 3 (0 1 2)
28.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
29.Armin Kogler 2 (0 2 0)
30.Eva Pinkelnig 2 (0 1 1)
31.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
32.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
Markus Schiffner 1 (1 0 0)
35.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
Jan Hoerl 1 (0 1 0)
39.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Lisa Eder 1 (0 0 1)
Seifriedsberger awansowała z 18. miejsca na 17. miejsce wyprzedzaj±c: Dietharta; Lisa Eder po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 39. miejsce wspólnie z: Schabereiterem, Neulaendtnerem i Schallertem; Hoelzl awansowała z 28. miejsca na 24. miejsce wyprzedzaj±c: Koglera, Eggenhofera, Aignera i Zaunera, a zrównuj±c się z: Huberem; Pinkelnig awansowała z 34. miejsca na 30. miejsce wyprzedzaj±c: Hoerla, Strannera, Neupera, Wallnera, Schiffnera, Pauliego, Nagillera i Thurnbichlera.
(28.04.2019, 23:59)
fan skoków85
Klasyfikacja medalowa Austriaków, którzy stawali na podium konkursów drużynowych P¦, LGP, ZIO, M¦ i M¦L:
1.Thomas Morgenstern 54 (34 12 8)
2.Gregor Schlierenzauer 53 (30 14 9)
3.Wolfgang Loitzl 43 (21 10 12)
4.Andreas Kofler 36 (26 5 5)
5.Martin Koch 33 (19 9 5)
6.Andreas Widhoelzl 30 (11 9 10)
7.Michael Hayboeck 26 (4 9 13)
8.Martin Hoellwarth 25 (11 6 8)
9.Stefan Kraft 24 (3 9 12)
10.Stefan Horngacher 21 (6 6 9)
11.Andreas Goldberger 19 (5 6 8)
12.Manuel Fettner 16 (5 4 7)
13.Reinhard Schwarzenberger 9 (3 3 3)
14.Andreas Felder 7 (3 3 1)
15.Ernst Vettori 7 (3 2 2)
Heinz Kuttin 7 (3 2 2)
17.Jacqueline Seifredsberger 7 (1 4 2)
18.Thomas Diethart 6 (2 2 2)
19.Manuel Poppinger 6 (0 2 4)
20.Daniela Iraschko 5 (1 3 1)
21.Werner Rathmayr 4 (3 1 0)
22.Christian Moser 4 (1 2 1)
23.Florian Liegl 3 (1 0 2)
24.Daniel Huber 3 (0 2 1)
Chiara Hoelzl 3 (0 2 1)
26.David Zauner 3 (0 1 2)
Clemens Aigner 3 (0 1 2)
28.Markus Eggenhofer 2 (1 0 1)
29.Armin Kogler 2 (0 2 0)
30.Eva Pinkelnig 2 (0 1 1)
30.Stefan Thurnbichler 2 (0 0 2)
31.Christian Nagiller 1 (1 0 0)
Arthur Pauli 1 (1 0 0)
Markus Schiffner 1 (1 0 0)
34.Hans Wallner 1 (0 1 0)
Hubert Neuper 1 (0 1 0)
Gunther Stranner 1 (0 1 0)
Jan Hoerl 1 (0 1 0)
39.Richard Schallert 1 (0 0 1)
Franz Neulaendtner 1 (0 0 1)
Florian Schabereiter 1 (0 0 1)
Lisa Eder 1 (0 0 1)
Seifriedsberger awansowała z 18. miejsca na 17. miejsce wyprzedzaj±c: Dietharta; Lisa Eder po raz pierwszy stanęła na podium konkursu drużynowego, co dało jej 39. miejsce wspólnie z: Schabereiterem, Neulaendtnerem i Schallertem; Hoelzl awansowała z 28. miejsca na 24. miejsce wyprzedzaj±c: Koglera, Eggenhofera, Aignera i Zaunera, a zrównuj±c się z: Huberem; Pinkelnig awansowała z 34. miejsca na 30. miejsce wyprzedzaj±c: Hoerla, Strannera, Neupera, Wallnera, Schiffnera, Pauliego, Nagillera i Thurnbichlera.
(28.04.2019, 23:58)
fan skoków85
Najlepsze w poszczególnych grupach:
Grupa I:
1.Vogt, 2.Seifriedsberger, 3.Stroem, 4.Maruyama, 5.Brecl, 6.Kustova, 7.Lemare, 8.Gianmoena, 9.Blazkova i 10.Sankey.
Grupa II:
1.Rupprecht, 2.Shypneva, 3.Rogelj, 4.Seto, 4.Morat, 6.Runggaldier, 7.Braaten, 8.Eder, 9.Geraghty- Moats i 10.Krepelkova.
Grupa III:
1.Kriznar, 2.Hoelzl, 3.Seyfarth, 4.Tikhonova, 5.Ito, 6.Opseth, 7.Avocat Gros, 8.Sieff, 9.Pesatova, 10.Lussi.
Grupa IV:
1.Takanashi, 2.Althaus, 3.Bogataj, 4.Lundby, 5.Pinkelnig, 6.Malsiner, 7.Iakovleva, 8.Pagnier, 9.Englund i 10.Indrackova.
(28.04.2019, 23:47)
fan skoków85
Kolejka VIII:
1.Niemcy 1001,3 pkt.
2.Słowenia 975,9 pkt.
3.Austria 936,9 pkt.
4.Japonia 934,3 pkt.
5.Rosja 914,6 pkt.
6.Norwegia 909,9 pkt.
7.Francja 838,0 pkt.
8.Włochy 776,0 pkt.

9.Czechy 374,2 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 362,1 pkt.
(28.04.2019, 23:28)
fan skoków85
Kolejka VII:
1.Niemcy 870,6 pkt.
2.Słowenia 846,3 pkt.
3.Austria 809,8 pkt.
4.Japonia 805,4 pkt.
5.Rosja 792,2 pkt.
6.Norwegia 782,1 pkt.
7.Francja 731,2 pkt.
8.Włochy 654,0 pkt.

9.Czechy 374,2 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 362,1 pkt.
(28.04.2019, 23:25)
fan skoków85
Kolejka VI:
1.Niemcy 741,8 pkt.
2.Słowenia 706,8 pkt.
3.Austria 687,2 pkt.
4.Japonia 685,1 pkt.
5.Rosja 673,0 pkt.
6.Norwegia 667,1 pkt.
7.Francja 627,2 pkt.
8.Włochy 587,1 pkt.

9.Czechy 374,2 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 362,1 pkt.
(28.04.2019, 23:21)
fan skoków85
Kolejka V:
1.Niemcy 624,4 pkt.
2.Słowenia 593,2 pkt.
3.Austria 590,6 pkt.
4.Norwegia 585,0 pkt.
5.Japonia 584,1 pkt.
6.Rosja 554,2 pkt.
7.Francja 522,6 pkt.
8.Włochy 483,4 pkt.

9.Czechy 374,2 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 362,1 pkt.
(28.04.2019, 23:18)
fan skoków85
Kolejka IV:
1.Niemcy 498,4 pkt.
2.Słowenia 485,4 pkt.
3.Japonia 472,9 pkt.
4.Austria 470,7 pkt.
5.Norwegia 464,9 pkt.
6.Rosja 457,1 pkt.
7.Francja 432,9 pkt.
8.Włochy 390,1 pkt.
9.Czechy 374,2 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 362,1 pkt.
(28.04.2019, 23:13)
fan skoków85
Kolejka III:
1.Niemcy 367,9 pkt.
2.Słowenia 358,5 pkt.
3.Austria 346,0 pkt.
4.Norwegia 339,1 pkt.
5.Japonia 337,4 pkt.
6.Rosja 334,5 pkt.
7.Francja 322,2 pkt.
8.Czechy 276,1 pkt.
9.Włochy 263,1 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 259,3 pkt.
(28.04.2019, 23:08)
fan skoków85
Kolejka II:
1.Niemcy 248,9 pkt.
2.Słowenia 229,8 pkt.
3.Japonia 228,0 pkt.
4.Norwegia 227,1 pkt.
5.Rosja 218,8 pkt.
6.Francja 218,1 pkt.
7.Austria 216,9 pkt.
8.Włochy 189,2 pkt.
9.Czechy 176,6 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 170,6 pkt.
(28.04.2019, 23:03)
fan skoków85
Wyniki po poszczególnych kolejkach:
Kolejka I:
1.Niemcy 124,6 pkt.
2.Austria 121,0 pkt.
3.Norwegia 115,9 pkt.
4.Słowenia 114,5 pkt.
5.Japonia 112,7 pkt.
6.Francja 106,4 pkt.
7.Rosja 104,3 pkt.
8.Włochy 95,5 pkt.
9.Czechy 93,6 pkt.
10.Stany Zjednoczone Ameryki Północnej 81,6 pkt.
(28.04.2019, 22:43)
DojczBoy
a Ingebjoerg Saglien Braaten co znowu? 2x na 4 łapy l±dowała?
(10.02.2019, 00:05)
cedryk
Konkurs drużynowy bab z tak± sam± ilo¶ci± reprezentacji co męskie drużynówki, porażka
(09.02.2019, 16:13)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
P¦ Ljubno: Niemki triumfuj± w konkursie drużynowym
P¦ Ljubno: Niemki triumfuj± w konkursie drużynowym

P¦ Ljubno: Niemki triumfuj± w konkursie drużynowym

Kalendarium
Erik Simon
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Aliaksei Baldzin (1993)
Najbliższe zawody
22 sierpnia 2019 (czwartek)
06:00
LGP Hakuba
odprawa techniczna
09:00
LGP Hakuba
oficjalny trening
11:00
LGP Hakuba
kwalifikacje
23 sierpnia 2019 (pi±tek)
10:30
LGP Hakuba
seria próbna
11:30
LGP Hakuba
konkurs ind.
24 sierpnia 2019 (sobota)
07:00
FIS Cup Rasnov
odprawa techniczna K/M
08:00
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening K
09:30
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
10:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. K
10:30
LGP Hakuba
kwalifikacje
11:30
LGP Hakuba
konkurs ind.
12:30
FIS Cup Rasnov
oficjalny trening M
14:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna M
15:00
FIS Cup Rasnov
konkurs ind. M
25 sierpnia 2019 (niedziela)
08:00
FIS Cup Rasnov
seria próbna K
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze ¦wiata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Sonda
Który z zawodników był największym wygranym tego sezonu?
Ryoyu Kobayashi
Markus Eisenbichler
Dawid Kubacki
Jakub Wolny
Timi Zajc
Stefan Kraft
Karl Geiger
Piotr Żyła
Domen Prevc
Kamil Stoch
Evgeniy Klimov
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich