Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Lahti. W¶ród Polaków najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który zaj±ł pi±te miejsce.

Startuj±cy przy wietrze 0,51 m/s pod narty Kobayashi poleciał na odległo¶ć 127 metrów - to dało mu trzy punkty przewagi nad Halvorem Egnerem Granerudem (125,5 - wiatr 0,48 m/s).

Kolejne miejsca zajęli Stefan Kraft (124 m), Antti Aalto (128 m, ale przy wietrze 1,01 m/s) oraz najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki (123,5 m).

Awans do niedzielnych zawodów wywalczyli także wszyscy pozostali reprezentanci Polski. Wysoko w kwalifikacjach uplasowali się Kamil Stoch (120,5 m - dziewi±ty), Jakub Wolny (122,5 m - dwunasty) i Maciej Kot (121 m - szesnasty), natomiast słabsze lokaty zajęli Piotr Żyła (111 m - 36.) i Paweł W±sek (102 m - 49.).

Wszyscy zawodnicy startowali z ósmej belki. Wiatr wiał z prędko¶ci± do 1,2 m/s, głównie pod narty - jedynie Peter Prevc może mówić o potężnym pechu, bowiem jemu u¶redniony pomiar wskazał podmuchy 0,45 m/s w plecy.
Wyniki kwalifikacji
zawodnik kraj odl. punkty
1 Ryoyu Kobayashi Japonia 127.0 130.3
2 Halvor Egner Granerud Norwegia 125.5 127.3
3 Stefan Kraft Austria 124.0 126.4
4 Antti Aalto Finlandia 128.0 126.1
5 Dawid Kubacki Polska 123.5 124.0
6 Roman Koudelka Czechy 122.5 121.4
7 Karl Geiger Niemcy 122.5 120.4
8 Johann Andre Forfang Norwegia 120.5 120.1
9 Kamil Stoch Polska 120.5 119.7
  Michael Hayboeck Austria 124.5 119.7
11 Gregor Schlierenzauer Austria 122.5 119.6
12 Jakub Wolny Polska 122.5 119.2
  Philipp Aschenwald Austria 122.5 119.2
14 Daniel Andre Tande Norwegia 125.5 119.0
15 Junshiro Kobayashi Japonia 123.5 118.8
16 Maciej Kot Polska 121.0 116.4
17 Robert Johansson Norwegia 119.0 115.9
18 Ziga Jelar Słowenia 119.0 115.1
19 Killian Peier Szwajcaria 119.0 113.2
20 Jernej Damjan Słowenia 120.0 111.5
21 Clemens Aigner Austria 118.0 111.1
22 Stephan Leyhe Niemcy 117.0 109.8
23 Andreas Stjernen Norwegia 114.5 108.0
24 Andreas Wellinger Niemcy 115.5 107.9
25 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 117.0 107.4
26 Eetu Nousiainen Finlandia 115.5 105.2
27 Bor Pavlovcic Słowenia 116.0 105.1
28 Martin Hamann Niemcy 116.0 104.2
29 Noriaki Kasai Japonia 117.0 104.1
30 Constantin Schmid Niemcy 115.5 102.4
31 Yukiya Sato Japonia 115.5 102.0
32 Simon Ammann Szwajcaria 115.0 101.7
33 Anze Semenic Słowenia 114.5 100.3
  Jan Hoerl Austria 114.0 100.3
35 Manuel Fettner Austria 113.5 100.2
36 Piotr Żyła Polska 111.0 100.0
37 Richard Freitag Niemcy 113.0 99.1
38 Dominik Peter Szwajcaria 113.5 98.3
39 Andreas Schuler Szwajcaria 112.5 97.6
40 Lukas Hlava Czechy 114.5 96.2
41 Anze Lanisek Słowenia 111.5 96.1
42 Andreas Alamommo Finlandia 107.5 90.9
43 Mikhail Nazarov Rosja 108.0 90.1
44 Vladimir Zografski Bułgaria 110.0 89.8
45 Viktor Polasek Czechy 110.0 89.3
46 Martti Nomme Estonia 108.0 86.6
47 Daiki Ito Japonia 108.0 83.8
48 Naoki Nakamura Japonia 102.5 79.4
49 Paweł W±sek Polska 102.0 75.7
50 Mikhail Maksimochkin Rosja 101.0 74.2
51 Jurij Tepes Słowenia 100.5 74.0
52 Cestmir Kozisek Czechy 101.0 73.8
53 Jarkko Määttä Finlandia 96.5 71.1
54 Peter Prevc Słowenia 93.5 70.4
55 Maksim Sergeev Rosja 100.0 68.6
56 Ilmir Hazetdinov Rosja 94.5 64.8
57 Kevin Maltsev Estonia 88.0 52.4
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
To po co Ty dyskutujesz? Przyganiał kocioł garnkowi :)
Głównym przesłaniem mojego komentarza było zachęcanie do zmiany dyscypliny, podobnie jak jeszcze jednego. Obydwu wyszłoby to na zdrowie, nie wspominaj±c o całej reszcie czytaj±cych komentarze.
(09.02.2019, 12:00)
M.
@marmi: nie ma sensu dyskutować z ???, bo on już dawno udowodnił, że na jego wypowiedzi jedyn± możliw± reakcj± jest "???". To taki typ człowieka, który będzie ci mówił, że jest tak, jak jest, bo przecież ON wie.
(08.02.2019, 21:50)
M.
lol, porz±dkowe oczywi¶cie.
(08.02.2019, 21:45)
marmi
@???
Ty będziesz z uporem maniaka pisał za każdym razem, że ten sport uprawia 50 zawodników?
Przerzuć się na inny sport jak piłka nożna, któr± uprawiaj± miliony, a przedtem policz ilu zawodników skacze w ten weekend tylko w zawodach międzynarodowych i nie zapomnij doliczyć tych z czołówki, o których wiadomo, że w ten weekend nie skacz±.
Grunt, że wszyscy Polacy awansowali, bo takie warunki jakie trafił Prevc to chyba każdego mogłyby awansu pozbawić...
My¶lę, że wiatr chwilowo zawiał z tyłu po zapaleniu zielonego ¶wiatła i prawdopodobnie podczas skoku był poza przyjętym korytarzem powietrznym. Powinni wprowadzić przepis, że w takiej sytuacji skok jest powtarzany...
(08.02.2019, 21:44)
M.
@???: trollujesz gorzej niż ja czasem. 11. miejsce jak już, bo liczebniki policzalne piszemy z kropk±. dwa to jest to że przecież się 50 znalazło w finale a reszta skacze w innych turniejach czy o nich też można powiedzieć że się nie licz± wcale czy że nie istniej± no ja się pytam!!!
(08.02.2019, 21:44)
OutlAw
I tak dobry wynik jak na niego ,skoro zaj±ł 11 miejsce w kwalifikacjach to jest to jaki¶ tam progres co innego skończyć 30 czy 20 który¶? Mam nadzieje że jeszcze zaskoczy jak nie zaskoczy to czyli że to nie taki typ jak Malysz albo inni wielcy co potrafili się pozbierać po chudszych latach.A co do Mbabpe fakt jest kozak ale moim zdaniem Dembele z Barcy ma większy potencjał i większ± łatwo¶ć w mijaniu rywali ,Kylian to taki typowy sprinter który potrzebuje więcej miejsca.
(08.02.2019, 20:17)
???
@OutlAw

Rzeczywi¶cie, 11 miejsce w sporcie który uprawia 50 zawodników to ¶wietny wynik.

Mbappe podobno jest pod wrażeniem i chce się wzorować na Schlierenzauerze.
(08.02.2019, 19:44)
OutlAw
Dobrze że Schlierenzauer skacze tu lepiej,czyżby był cień szans na powrót do czołówki? Dwa skoki miał dobre dzisiaj.
(08.02.2019, 19:34)
Danek
Kwalifikacje zaliczone i o to chodziło . Jutro walczymy o zwycięstwo , przy takich skokach Dawida , Kuby i Kamila można być spokojnym . Piotr jutro będzie skakać lepiej już go tu Horngaher naprostuje . Kot dzi¶ po za 1 treningiem też całkiem niezłe skoki no i kwalifikacja W±ska również cieszy choć trzeba otwarcie przyznać , że ten skok nie był udany . Przewidywania na jutro : 1.Polska 2.Norwegia 3.Austria :D
(08.02.2019, 19:28)
poli
Stoch dziewionty, co za dno. Może czy¶cić buty miszczowi Royuy
(08.02.2019, 19:25)
M.
Skład na drużynówkę: Stoch, Kubacki, Żyła, Wolny.
(08.02.2019, 19:16)
T
Jak widać Kobayashi nie odpuszcza. Nie wiem czemu, ale zawsze wi±żę duże nadzieje z t± skoczni± jak i z cał± skandynawsk± końcówk± sezonu, je¶li chodzi o osi±gi Polaków. Ogólnie to dobrze się zaprezentowali¶my w tych kwalifikacjach, tylko Żyła co¶ zawodzi, zarówno w treningach.
Miejmy nadzieję, że wiatr pozwoli rozegrać konkurs. Tak jest dobrze, bo temperatura jest już bardziej przyjazna, a czytałem jako¶ w styczniu, że panowały straszliwe mrozy, do tego stopnia, że musieli odwołać ¦więto Mrozu z powodu zbyt silnego mrozu :) Ale to w innym mie¶cie.
(08.02.2019, 19:16)
PolskiFan
Więc moje typy na jutro:

1Norwegia
2Austria
3Po lska
4Niemcy

Czyl i zyskamy 50 pt przewagi nad Niemcami ale jakby udało sie polakom co¶ wyżej albo Niemcom jeszcze niżej i bylaby wtedy przewaga 100 pt byłbym Wniebowzięty ale te 50 i tak będ± istotne w fazie końcowej sezonu