TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
4
5
6
7
11
12
13
14
18
19
20
21
22
25
28
luty 2019
Najbliższe zawody
23.02.2019, godz. 11:00
Villach HS-98
FIS Cup

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Lahti. W¶ród Polaków najlepiej spisał się Dawid Kubacki, który zaj±ł pi±te miejsce.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Startuj±cy przy wietrze 0,51 m/s pod narty Kobayashi poleciał na odległo¶ć 127 metrów - to dało mu trzy punkty przewagi nad Halvorem Egnerem Granerudem (125,5 - wiatr 0,48 m/s).

Kolejne miejsca zajęli Stefan Kraft (124 m), Antti Aalto (128 m, ale przy wietrze 1,01 m/s) oraz najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki (123,5 m).

Awans do niedzielnych zawodów wywalczyli także wszyscy pozostali reprezentanci Polski. Wysoko w kwalifikacjach uplasowali się Kamil Stoch (120,5 m - dziewi±ty), Jakub Wolny (122,5 m - dwunasty) i Maciej Kot (121 m - szesnasty), natomiast słabsze lokaty zajęli Piotr Żyła (111 m - 36.) i Paweł W±sek (102 m - 49.).

Wszyscy zawodnicy startowali z ósmej belki. Wiatr wiał z prędko¶ci± do 1,2 m/s, głównie pod narty - jedynie Peter Prevc może mówić o potężnym pechu, bowiem jemu u¶redniony pomiar wskazał podmuchy 0,45 m/s w plecy.
Wyniki kwalifikacji
zawodnikkrajodl.punkty
1Ryoyu KobayashiJaponia127.0130.3
2Halvor Egner GranerudNorwegia125.5127.3
3Stefan KraftAustria124.0126.4
4Antti AaltoFinlandia128.0126.1
5Dawid KubackiPolska123.5124.0
6Roman KoudelkaCzechy122.5121.4
7Karl GeigerNiemcy122.5120.4
8Johann Andre ForfangNorwegia120.5120.1
9Kamil StochPolska120.5119.7
 Michael HayboeckAustria124.5119.7
11Gregor SchlierenzauerAustria122.5119.6
12Jakub WolnyPolska122.5119.2
 Philipp AschenwaldAustria122.5119.2
14Daniel Andre TandeNorwegia125.5119.0
15Junshiro KobayashiJaponia123.5118.8
16Maciej KotPolska121.0116.4
17Robert JohanssonNorwegia119.0115.9
18Ziga JelarSłowenia119.0115.1
19Killian PeierSzwajcaria119.0113.2
20Jernej DamjanSłowenia120.0111.5
21Clemens AignerAustria118.0111.1
22Stephan LeyheNiemcy117.0109.8
23Andreas StjernenNorwegia114.5108.0
24Andreas WellingerNiemcy115.5107.9
25Mackenzie Boyd-ClowesKanada117.0107.4
26Eetu NousiainenFinlandia115.5105.2
27Bor PavlovcicSłowenia116.0105.1
28Martin HamannNiemcy116.0104.2
29Noriaki KasaiJaponia117.0104.1
30Constantin SchmidNiemcy115.5102.4
31Yukiya SatoJaponia115.5102.0
32Simon AmmannSzwajcaria115.0101.7
33Anze SemenicSłowenia114.5100.3
 Jan HoerlAustria114.0100.3
35Manuel FettnerAustria113.5100.2
36Piotr ŻyłaPolska111.0100.0
37Richard FreitagNiemcy113.099.1
38Dominik PeterSzwajcaria113.598.3
39Andreas SchulerSzwajcaria112.597.6
40Lukas HlavaCzechy114.596.2
41Anze LanisekSłowenia111.596.1
42Andreas AlamommoFinlandia107.590.9
43Mikhail NazarovRosja108.090.1
44Vladimir ZografskiBułgaria110.089.8
45Viktor PolasekCzechy110.089.3
46Martti NommeEstonia108.086.6
47Daiki ItoJaponia108.083.8
48Naoki NakamuraJaponia102.579.4
49Paweł W±sekPolska102.075.7
50Mikhail MaksimochkinRosja101.074.2
51Jurij TepesSłowenia100.574.0
52Cestmir KozisekCzechy101.073.8
53Jarkko MäättäFinlandia96.571.1
54Peter PrevcSłowenia93.570.4
55Maksim SergeevRosja100.068.6
56Ilmir HazetdinovRosja94.564.8
57Kevin MaltsevEstonia88.052.4
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
To po co Ty dyskutujesz? Przyganiał kocioł garnkowi :)
Głównym przesłaniem mojego komentarza było zachęcanie do zmiany dyscypliny, podobnie jak jeszcze jednego. Obydwu wyszłoby to na zdrowie, nie wspominaj±c o całej reszcie czytaj±cych komentarze.
(09.02.2019, 12:00)
M.
@marmi: nie ma sensu dyskutować z ???, bo on już dawno udowodnił, że na jego wypowiedzi jedyn± możliw± reakcj± jest "???". To taki typ człowieka, który będzie ci mówił, że jest tak, jak jest, bo przecież ON wie.
(08.02.2019, 21:50)
M.
lol, porz±dkowe oczywi¶cie.
(08.02.2019, 21:45)
marmi
@???
Ty będziesz z uporem maniaka pisał za każdym razem, że ten sport uprawia 50 zawodników?
Przerzuć się na inny sport jak piłka nożna, któr± uprawiaj± miliony, a przedtem policz ilu zawodników skacze w ten weekend tylko w zawodach międzynarodowych i nie zapomnij doliczyć tych z czołówki, o których wiadomo, że w ten weekend nie skacz±.
Grunt, że wszyscy Polacy awansowali, bo takie warunki jakie trafił Prevc to chyba każdego mogłyby awansu pozbawić...
My¶lę, że wiatr chwilowo zawiał z tyłu po zapaleniu zielonego ¶wiatła i prawdopodobnie podczas skoku był poza przyjętym korytarzem powietrznym. Powinni wprowadzić przepis, że w takiej sytuacji skok jest powtarzany...
(08.02.2019, 21:44)
M.
@???: trollujesz gorzej niż ja czasem. 11. miejsce jak już, bo liczebniki policzalne piszemy z kropk±. dwa to jest to że przecież się 50 znalazło w finale a reszta skacze w innych turniejach czy o nich też można powiedzieć że się nie licz± wcale czy że nie istniej± no ja się pytam!!!
(08.02.2019, 21:44)
OutlAw
I tak dobry wynik jak na niego ,skoro zaj±ł 11 miejsce w kwalifikacjach to jest to jaki¶ tam progres co innego skończyć 30 czy 20 który¶? Mam nadzieje że jeszcze zaskoczy jak nie zaskoczy to czyli że to nie taki typ jak Malysz albo inni wielcy co potrafili się pozbierać po chudszych latach.A co do Mbabpe fakt jest kozak ale moim zdaniem Dembele z Barcy ma większy potencjał i większ± łatwo¶ć w mijaniu rywali ,Kylian to taki typowy sprinter który potrzebuje więcej miejsca.
(08.02.2019, 20:17)
???
@OutlAw

Rzeczywi¶cie, 11 miejsce w sporcie który uprawia 50 zawodników to ¶wietny wynik.

Mbappe podobno jest pod wrażeniem i chce się wzorować na Schlierenzauerze.
(08.02.2019, 19:44)
OutlAw
Dobrze że Schlierenzauer skacze tu lepiej,czyżby był cień szans na powrót do czołówki? Dwa skoki miał dobre dzisiaj.
(08.02.2019, 19:34)
Danek
Kwalifikacje zaliczone i o to chodziło . Jutro walczymy o zwycięstwo , przy takich skokach Dawida , Kuby i Kamila można być spokojnym . Piotr jutro będzie skakać lepiej już go tu Horngaher naprostuje . Kot dzi¶ po za 1 treningiem też całkiem niezłe skoki no i kwalifikacja W±ska również cieszy choć trzeba otwarcie przyznać , że ten skok nie był udany . Przewidywania na jutro : 1.Polska 2.Norwegia 3.Austria :D
(08.02.2019, 19:28)
poli
Stoch dziewionty, co za dno. Może czy¶cić buty miszczowi Royuy
(08.02.2019, 19:25)
M.
Skład na drużynówkę: Stoch, Kubacki, Żyła, Wolny.
(08.02.2019, 19:16)
T
Jak widać Kobayashi nie odpuszcza. Nie wiem czemu, ale zawsze wi±żę duże nadzieje z t± skoczni± jak i z cał± skandynawsk± końcówk± sezonu, je¶li chodzi o osi±gi Polaków. Ogólnie to dobrze się zaprezentowali¶my w tych kwalifikacjach, tylko Żyła co¶ zawodzi, zarówno w treningach.
Miejmy nadzieję, że wiatr pozwoli rozegrać konkurs. Tak jest dobrze, bo temperatura jest już bardziej przyjazna, a czytałem jako¶ w styczniu, że panowały straszliwe mrozy, do tego stopnia, że musieli odwołać ¦więto Mrozu z powodu zbyt silnego mrozu :) Ale to w innym mie¶cie.
(08.02.2019, 19:16)
PolskiFan
Więc moje typy na jutro:

1Norwegia
2Austria
3Po lska
4Niemcy

Czyl i zyskamy 50 pt przewagi nad Niemcami ale jakby udało sie polakom co¶ wyżej albo Niemcom jeszcze niżej i bylaby wtedy przewaga 100 pt byłbym Wniebowzięty ale te 50 i tak będ± istotne w fazie końcowej sezonu