Drzwi i bramy garażowe Hörmann - od lat najwyższe noty za jakoœć i styl
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 03:00
Sapporo HS-137
CoC

Pierwszy skok na mamucie, świetny rekord życiowy i pierwsza wygrana w karierze po udanej pogoni za rywalami. Nie ma wątpliwości, że ten dzień Timi Zajc zapamięta na długo...

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Na półmetku dzisiejszego konkursu nic nie wskazywało, że to Timi Zajc ostatecznie stanie na najwyższym stopniu podium. Osiemnastoletni Słoweniec zachował zimną krew, pokazał świetną technikę i wykorzystał dobre warunki. Tym samym zwyciężył w swoim pierwszym starcie na mamucie.

- To niesamowite! To był szalony dzień. Zadebiutowałem na skoczni mamuciej, ustanowiłem nowy rekord życiowy i zwyciężyłem. Co za doświadczenie! - cieszył się Zajc. - To jeden z najpiękniejszych momentów w mojej karierze. Nigdy nie zapomnę tego dnia!

Jak młody Słoweniec komentuje swój debiut na skoczni mamuciej?

- Stojąc na górze przed pierwszym skokiem trochę się bałem. Później już tylko czerpałem radość z bycia w powietrzu. To wyjątkowe uczucie, kiedy lecisz tak długo. Nie jesteś tak nerwowy, jak na mniejszych skoczniach, nie masz nic do roboty i po prostu się cieszysz, z każdym skokiem coraz bardziej.

Podobnie jak wielu kibiców i ekspertów, Zajc po pierwszej serii nawet nie myślał o wygranej:

- Bardzo dobrze odnalazłem się w lotach. W każdym skoku coś poprawiałem. Nie sądziłem jednak, że jestem w stanie wygrać, ponieważ Kamil Stoch i Piotr Żyła mieli dużą przewagę. Nie spodziewałem się, że tak awansuję.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« luty 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
hej
@obserwator Chodzi o styl lotu. Z pewnością uczą tego w klubach a potem wyłapują najzdolniejszych w czasie testowania mamuta. Tam zaprasza sie kilkunastu skoczkow na przedskoczkow. Możliwe ze typują ich trenerzy.
(02.02.2019, 07:18)
Fanka
@ ???
I całe szczęście, że Timi Zajc nie uprawia piłki nożnej, bo nie moglibyśmy podziwiać Jego pięknych skoków i (od wczoraj) lotów.
Brawo za największy sukces w karierze, powodzenia w dalszej części sezonu. Ja się cieszę, że zaczynają wygrywać zawodnicy, którzy skaczą (lecą) najdalej (wiem, wiem - przeliczniki) i do tego najładniej, a nie wykonują jakichś dziwnych ruchów w powietrzu.
(02.02.2019, 06:02)
marmi
Zawodniczo nie znaczy zawodowo, tylko w sensie bycia zawodnikiem jakiegoś klubu i regularnego trenowania.
(02.02.2019, 00:59)
marmi
@ja
No niestety, nawet je karmią, żeby miały pretekst do dalszego rozwijania swoich niestworzonych historii. Sam się na to czasami łapię i potem żałuję :)
Tak nawiasem to tenis stołowy uprawia zawodniczo 50mln ludzi w Chinach :)
(02.02.2019, 00:57)
???
Tenis stołowy jest popularny jako zabawa,dodatek na WFie.Nikt go nie traktuje jako potencjalne źródło utrzymania,nikt go nie ogląda,bo transmisji jak na lekarstwo.Chin nie liczę,bo to ogromny,ale tylko jeden kraj.

Prawda jest taka.Gdyby Timi Zajc uprawiał piłkę nożną,to nie wiadomo czy mieściłby się w kadrze zespołu z A-klasy.Z kolei taki Jan Oblak,biorąc pod uwagę jego sprawność,pewnie gdzieś po roku treningów skakałby dalej od Zajca.

(02.02.2019, 00:50)
ja
Luty 2019. Ludzie nadal łapią się na trolling ???.
(02.02.2019, 00:32)
Obserwator
@???

Ale bredzisz... Patrząc stricte liczebnością zawodników oraz popularnością, to tenis stołowy jest w zdecydowanym czubie - fakt, że jest to najpopularniejsza dyscyplina w Chinach stawia go od razu w gronie najchętniej oglądanych.

Teraz doliczmy do tego hokej na trawie (Indie) oraz baseball/futbol amerykański/koszykówkę (USA).

Ale ale... zapomnieliśmy o krykiecie, który popularny jest w Indiach, Pakistanie (skromne 200 mln ludzi), Australii czy RPA.

Nie przesadzajmy więc z gloryfikowaniem piłki nożnej jako absolutnego top, bo fakt, że w takim USA ma ono jakąś tam popularność (powiedzmy, że jest 4-5 tym sportem) teoretycznie dodaje ileś mln osób jako "kibiców". Jednak tacy to kibice jak z Polaków miłośnicy hokeja na lodzie.

Przechodząc już jednak do konkretów - mnie niesamowicie dziwi, że kolejny Słoweniec daje czadu na mamucie. Rozumiem postacie jak Kranjec czy Koch - wybitnie mocni na mamutach i co najwyżej przeciętni na skoczniach dużych. Jednak u Słoweńców jest niesamowity przemiał nowych zawodników, a praktycznie każdy na mamutach fruwa - nawet tacy, którzy w PŚ na skoczni dużej praktycznie nie zdobywają punktów. Z tego, co mi wiadomo, to skocznie mamucie są zamknięte dla treningów, więc fakt posiadania u siebie takiej Planicy nic nie zmienia. Jakim więc cudem mają takie wyniki ?
(02.02.2019, 00:05)
marmi
Gratulacje dla Zajca, a także dla M., który zdaje się jako jedyny wytypował jego zwycięstwo :)
To się nazywa mieć nosa...
(01.02.2019, 23:52)
DragonL
???
a kto to jest Turbogrosik i jakiś Mbappe, kogo to obchodzi? Przejdź na inny portal i tam pisz sobie o piłkarzach skoro skoki Ci nie odpowiadają.
Brawa dla Zajca, szkoda Polaków bo to mógł być najlepszy wystep Polaków na mamutach, i być może się już nie powtórzy, ale bądźmy dobrej myśli, są jeszcze 2 konkursy.
(01.02.2019, 22:59)
bartolomeo
Czyli tylko piłka nożna, bo liczy sie kasa? Wszystkie inne dyscypliny są nie nie warte?
(01.02.2019, 22:53)
???
Gratulacje dla Zajca za wygraną,ale nie ma ona żadnego znaczenia.Skoki to ultraniszowy sport,który uprawia 50 skoczków.Mbappe czy Turbogrosik nie podaliby mu nawet ręki.Szacunek dla Timiego,że wykonał swoją robotę,ale nie ma on żadnej wartości jako sportowiec.Taki Jan Oblak pewnie po roku treningów skakałby dalej od Zajca.
(01.02.2019, 22:38)
hej
Zajęcze skoki do czołówki.. To lubię.
(01.02.2019, 21:48)
DojczBoy
Ta trzymaj!
No chyba, że Ryoyu się ogarnie.
(01.02.2019, 21:43)