Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
25.01.2020, godz. 13:00
Rasnov HS-97
P¦-k

Wczoraj poznali¶my skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu ¦wiata mężczyzn w Oberstdorfie, dzi¶ czas na ekipę pań na konkursy Pucharu ¦wiata w Hinzenbach. Do Austrii pojad± trzy Polki.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Najbliższy weekend - w przeciwieństwie do poprzedniego - nie obfituje w zawody skoków narciarskich. Po odwołaniu konkursów Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup w tureckim Erzurum w kalendarzu pozostały nam tylko zawody Pucharu ¦wiata mężczyzn w Oberstdorfie i Pucharu ¦wiata kobiet w Hinzenbach.

Skład na loty podawali¶my już wczoraj, natomiast dzi¶ ogłoszono nasz± ekipę na zawody pań w Austrii. Do Hinzenbach pojad± trzy nasze zawodniczki, które kilka dni temu startowały w mistrzostwach ¶wiata juniorów - Kinga Rajda, Kamila Karpiel i Anna Twardosz; tradycyjnie zaopiekuj± się nimi trenerzyh Marcin Bachleda i Sławomir Hankus.

Rywalizacja w Hinzenbach potrwa trzy dni: na pi±tek panie maj± zaplanowane treningi i kwalifikacje, natomiast na sobotę i niedzielę - konkursy indywidualne.
Puchar ¦wiata kobiet Hinzenbach
1 lutego 2019 (pi±tek)
10:00odprawa techniczna
12:00oficjalny trening (dwie serie)
14:00kwalifikacje
2 lutego 2019 (sobota)
13:15seria próbna
14:15konkurs indywidualny
3 lutego 2019 (niedziela)
13:00kwalifikacje
14:15konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
A o Polkach nic? W końcu temat artykułu. Ot kibice... :-)
(31.01.2019, 22:31)
Yaroshima
@Hololomat
A czy Yuki Ito to Sara Takanashi???
(31.01.2019, 14:39)
placek08
@nkl
Nie, nie jest w porz±dku. Korytarz wietrzny wynosi +-2m/s razem. Jak wieje komu¶ 2m/s w plecy, to przy 0,2m/s pod narty już nikogo nie maj± prawa pu¶cić, a co dopiero przy 2. Ponadto bonifikaty odjęłyby Danieli za ten skok około 25m, Stefanowi tyle dodały. Tak czy inaczej wyjdzie koło 45pkt różnicy. W takim na przykład Zakopanem różnica między pierwszym a 50. zawodnikiem w kwalifikacjach wynosiła niecałe 45pkt. Panie miałyby problem - co dopiero przy podobnym wietrze.
(31.01.2019, 09:28)
nkl
@jaa
Jestes w błędzie, gdyz takie porównania maj± sens. W czasie konkursu wiatr potrafi kręcic i belka stoi w miejscu więc jakby doszło do takiej sytuacji wszystko jest w porz±dku!
(31.01.2019, 08:07)
hmmm
"tradycyjnie zaopiekuj± się nimi trenerzy Marcin Bachleda i Sławomir Hankus."
jak romantycznie
(31.01.2019, 02:21)
jaa
@bmn
Przecież belka startowa, oprócz poziomu zawodników, jest dostosowywana również do warunków wietrznych.
WeĽmy taki przykład:
Iraschko - belka 19 - 135m - wiatr 2 m/s pod narty
Kraft - belka 19 - 133m - wiatr 2 m/s w plecy
Takie porównania nie maj± większego sensu.
(30.01.2019, 23:59)
bmn
A teraz skok Danieli Iraschko na 200m z jakiej był belki? Przeciez nie raz jest ze faceci skacz± z najwyzszej belki (dla beki byl nawet taki konkurs PS w tym sezonie).
Ja uważam ze nalezy spisywac osi±gnięcoa kobiet z danej belki i wpasowac je w osi±gnięcia mezczyzn z tej sanej belki na tej samej dkoczni, byscie sie zdziwili ze wcale te najlepsze nie s± tak słabe jak tu piszecie
(30.01.2019, 23:41)
xxx
@Czarodziej28
Ale że jak równouprawnienie nie ma sensu? Że niby kobiety słabsze, to im należy wynagrodzenia obniżyć i prawa wyborcze odebrać? ;)
Tak serio to co maj± wyniki sportowe (pochodne predyspozycji biologicznych) do równouprawnienia?
(30.01.2019, 22:19)
Czarodziej28
@Bobby18
W dzisiejszych czasach należy w ten sposób porównywać i to na każdym kroku, żeby u¶wiadamiać ludziom, że równouprawnienie nie ma sensu.
(30.01.2019, 22:01)
Bobby18
Hmm... A w jakim celu te porównania? W większo¶ci sportów mężczyĽni wygraliby z kobietami, ale co to oznacza? Dyskredytacja kobiet? Nie warto tego ogl±dać? Nie rozumiem.
(30.01.2019, 21:25)
marmi
Dokładnie, normalnie obsadzonych kwalifikacji w P¦ żadna kobieta by nie przeszła (co nie znaczy, że nie pokonałaby akurat Muminowa :)
Bardziej wyrównana rywalizacja byłaby w COC, to bym z ciekawo¶ci± zobaczył.
(30.01.2019, 19:43)
Raptor
@cvb
A osiem belek różnicy między kobietami a mężcyznami na M¦J to się tak znik±d wzięło, prawda?
(30.01.2019, 16:28)
Hololomat
@cvb
Ja pamiętam sytuację sprzed kilku lat
W Finlandii na ogół tydzien-dwa przed rozpoczęciem p¶ odbywały się zawody krajowe
I startowała w nich wtedy Yuki Ito
I skakała z tej samej belki co fińscy skoczkowie
I zajęła w tym konkursie jedno z ostatnich miejsc
(30.01.2019, 16:28)
cvb
Chce zobaczyc sytuacje w której kobieca dominatorka nie wiem Sara Takanashi startuje w kwali z tej samej belki z chłopakami z P¦!!!
Jestem pewien ze pokona ona Muminova i mu podobnych a nawet przejdzie kwali!!
(30.01.2019, 16:11)
bruno
w końcu Polki wystartuj± w P¦.
a tak z innej beczki peterka trenerem turkow
(30.01.2019, 15:29)