Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
12
13
14
15
19
20
21
22
26
27
28
29
30
sierpień 2019
Najbliższe zawody
24.08.2019, godz. 10:00
Rasnov HS-97
FIS Cup K

Thomas Aasen Markeng zdobył w Lahti tytuł mistrza ¶wiata juniorów. Pozostałe medale przypadły Luce Rothowi i Sergiejowi Tkaczence. Jedyny z Polaków w drugiej serii, Paweł W±sek, zaj±ł szóste miejsce.

Na półmetku rywalizacji po przepięknym skoku na odległo¶ć 96,5 metra prowadził Sergiej Tkaczenko. W finale jednak lepsi okazali się rywale - ostatecznie triumfował Thomas Aasen Markeng z Norwegii (dwa skoki po 97 metrów), który o 1,3 punktu pokonał Lukę Rotha z Niemiec (95 i 97,5 m).

Tkaczenko musiał zadowolić się br±zowym medalem (96,5 i 94,5 m), natomiast poza "pudłem" znaleĽli się Constantin Schmid (94,5 i 96 m), Zak Mogel (95,5 i 95 m) oraz najlepszy z Polaków - Paweł W±sek (95 i 93 m). Czołow± dziesi±tkę uzupełnili Maximilian Lienher, Jernej Presecnik, Artti Aigro i Yuken Iwasa.

Pozostali nasi reprezentanci - Mateusz Gruszka (83,5 m), Kacper Juroszek (81,5 m) i Tomasz Pilch (80,5 m) - zawiedli i nie awansowali drugiej serii. To samo można powiedzieć o wszystkich Finach - reprezentanci gospodarzy zajęli miejsca od 31. do 34...

W obu seriach konkursowych wszyscy skoczkowie startowali z dwunastej belki. Wiatr wiał głównie pod narty - w pierwszej serii jego prędko¶ć osi±gała maksymalnie 0,6 m/s, w drugiej - 0,8 m/s.
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Thomas Aasen Markeng Norwegia 97.0 97.0 252.1
2 Luca Roth Niemcy 95.0 97.5 250.8
3 Sergey Tkachenko Kazachstan 96.5 94.5 248.9
4 Constantin Schmid Niemcy 94.5 96.0 248.3
5 Zak Mogel Słowenia 95.5 95.0 244.7
6 Paweł W±sek Polska 95.0 93.0 239.3
7 Maximilian Lienher Austria 93.0 93.5 235.2
8 Jernej Presecnik Słowenia 91.5 93.5 234.4
9 Artti Aigro Estonia 92.5 93.0 231.6
10 Yuken Iwasa Japonia 93.5 91.0 230.1
11 Dominik Peter Szwajcaria 92.5 92.0 230.0
12 Sander Vossan Eriksen Norwegia 91.0 92.0 227.1
13 Jonathan Learoyd Francja 91.5 92.5 225.2
14 Philipp Raimund Niemcy 93.5 92.0 223.1
15 Fredrik Villumstad Norwegia 88.5 91.0 222.6
16 Julian Wienerroither Austria 90.5 90.5 221.9
17 David Haagen Austria 91.0 90.0 221.2
18 Medard Brezovnik Słowenia 88.0 91.0 217.8
19 Aljaz Osterc Słowenia 86.5 91.5 217.7
20 Anders Haare Norwegia 90.0 89.0 217.4
21 Sandro Hauswirth Szwajcaria 90.0 88.5 214.7
22 Claudio Moerth Austria 89.5 88.5 213.9
23 Mikhail Purtov Rosja 85.0 90.5 213.4
24 Tatsunao Kobayashi Japonia 87.0 90.0 211.8
25 Maksim Sergeev Rosja 88.0 89.5 211.1
26 Mathis Contamine Francja 88.0 88.5 210.6
27 Andrew Urlaub USA 87.0 89.0 206.3
28 Kevin Maltsev Estonia 87.5 87.5 203.4
29 Kilian Maerkl Niemcy 85.0 88.5 202.8
30 Daniel Andrei Cacina Rumunia 85.5 88.5 202.6
31 Kalle Heikkinen Finlandia 85.5   98.9
32 Mico Ahonen Finlandia 86.0   98.5
33 Niko Kytoesaho Finlandia 84.5   97.3
34 Jonne Veteläinen Finlandia 84.0   97.1
35 Jack White Francja 83.5   96.9
36 Giovanni Bresadola Włochy 83.5   96.8
37 Alessandro Batby Francja 85.0   96.7
38 Kaito Nishimori Japonia 83.5   96.1
39 Olan Lacroix Szwajcaria 82.5   95.3
40 Mateusz Gruszka Polska 83.5   93.9
41 Lars Kindlimann Szwajcaria 83.0   93.7
42 Sebastian Kellerman Czechy 83.0   90.6
  Greyson Scharffs USA 82.0   90.6
44 Radek Rydl Czechy 81.5   90.4
45 Benedikt Holub Czechy 82.5   89.9
46 Francesco Cecon Włochy 82.0   89.5
47 Aleksandr Loginov Rosja 80.0   88.9
48 Kacper Juroszek Polska 81.5   88.8
49 Danil Sadreev Rosja 80.0   87.7
  Mattia Galiani Włochy 79.5   87.7
51 Daniel Moroder Włochy 79.0   85.3
52 Yevgen Marusyak Ukraina 79.0   85.1
53 Tomasz Pilch Polska 80.5   82.1
54 Decker Dean USA 76.5   80.4
55 Florian Molnar Węgry 76.0   79.9
56 Petr Vaverka Czechy 76.5   77.5
57 Andrii Vaskul Ukraina 76.0   77.2
58 Mihnea Alexandru Spulber Rumunia 75.0   75.0
59 Taavi Pappel Estonia 71.5   68.9
60 Gleb Safonov Kazachstan 68.0   59.1
61 Nurshat Tursunzhanov Kazachstan 67.0   58.7
62 Canden Wilkinson USA 66.5   56.9
63 Marcus Flemstroem Szwecja 65.5   54.6
64 Sebastian Devall Szwecja 64.0   46.0
65 Nikita Devyatkin Kazachstan DSQ   DSQ
66 Shinnosuke Fujita Japonia DSQ   DSQ
tabela medalowa M¦J »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
$$$$
Ludzie obstawiłem na Sergeya 200 że będzie na podium $$$
(25.01.2019, 10:53)
@troll
Chyba tak
(25.01.2019, 09:53)
troll
tak swoj± drog± czy tkachenko może wystartowaĽ w lotach?
(25.01.2019, 09:48)
troll
@Egzotyka
yyyy Sokolenke? on przez cał± karierę nie zdobył punktu w zimie więc on nie
(25.01.2019, 09:44)
troll
co tkachenko może poprawić lub osi±gn±ć tego czego żaden przed nim nie dokonał
- Top 10 pojedyńczego konkursu
- więcej niż 55 punktów na koniec sezonu
- wyżej niż 24 miejsce na m¶
- top 30 m¶ w lotach
- polecieć ponad 200m
(25.01.2019, 09:43)
Egzotyka
AntyEgzotyka
W Predazzo był 33, a w Zakopcu 40.
Może jeszcze w tym sezonie zdobędzie pkt.
Szkoda, że nie pojedzie do Sapporo.
Może zast±pi w punktowaniu Zhaparovów i Sokolenkę.
(25.01.2019, 09:39)
hej
Malysz tez byl kiedys młodym egzotem. Najpierw na MS seniorów zaj±ł 10 i 11 miejsce. A miał wtedy 17 lat. Potem 8 razy na podium PS. potem chwila braku formy i po nie się zaczęło...
Moze i Tkaczenko odpali?
(25.01.2019, 08:32)
AntyEgzotyka
Widzę, że fani nielota Tkaczenki podnieceni heheh

M¶j s± wartę tyle co b klasa w piłce nożnej. W P¦ widać gdzie jego miejsce.
(25.01.2019, 08:18)
cvb
Pisałem tu w komentarzach że eygra Markeng iodziwo choc naczesciej sie myle tym razem trafiłem!
(25.01.2019, 00:59)
japitole
@marmi
Makabra jak ten czas zapindala. W M¦J skacz± zawodowcy, których mógłbym być ojcem. A zakładaj±c (co wcale takie dziwne nie jest w krajach mułzumańskich, jak Niemcy np.), że szybko by¶ się zabrał, to spokojnie mógłby¶ być dziadkiem :P
(25.01.2019, 00:49)
marmi
Eee szkoda :))
No trochę więcej, ostatnim skoczkiem starszym ode mnie był Okabe, teraz Kasai trzyma mnie przy życiu, ale widz±c że on już co¶ nie daje rady to zaczyna mnie już łamać w ko¶ciach i inne takie :P
(25.01.2019, 00:17)
Kshatri
Ten cały Mico Ahonen chyba poszedł bardziej w ¶lady swojego wujka Pasiego niż ojca
(25.01.2019, 00:10)
japitole
@marmi
Ty sobie tak do fejmu nie dodawaj:) Zakład był o najkrótsze skoki.W 2003 miałem 20 lat i jako student raczej skoków nie ¶ledziłem , choć wyniki zawsze znałem. Ty podejrzewam , o dekadę starszy?
(25.01.2019, 00:03)
marmi
Przecież można było typować za x2 na M¦J już po jakim¶ (jednym czy nawet więcej) treningu. Specjalnie czekałem na pierwsze rezultaty aby lepiej typować, my¶lałem że to oczywiste i wszyscy tak robi±...
To działa oczywi¶cie tylko na imprezach typu M¦ czy IO, gdzie treningi zaczynaj± się nawet 3-4 dni przed konkursem...
@japitole
Zaraz, chwila. Chcesz powiedzieć, że założyłe¶ się z kumplem od kiedy ja, marmi jestem na tym portalu? Wow, ale czemu?
Tego artykułu to w ogóle nie pamiętam, ale komentarze były niew±tpliwie moje, co poznaję po tym co napisałem :)
A użytkownikiem to jestem prawdopodobnie od 2003, od tego roku mam stale internet w domu. Niewykluczone, że wcze¶niej zagl±dałem tu okazyjnie :)
(24.01.2019, 23:48)
Arturion
@japaitole
No wła¶nie :-)
(24.01.2019, 23:24)
M.
@DojczBoy: podwójn± premię można było zdobyć obstawiaj±c zaraz po pierwszym treningu.
(24.01.2019, 23:24)
Arturion
Przyznam, że i ja nie za bardzo, choć typowałem nieĽle. Pierwsza trójka, to fart,a maja j± @japitole i @Marmi ;-)
(24.01.2019, 23:23)
japitole
@Niemieckichłopcze
Wszystk o na kodach :) Będ±c tak wysoko, sam wiesz , że się nie wie! Co¶ tam człowiek zaczyna wyczuwać, ale też za szybko, chwalić się nosem w połowie sezonu nie można. :) Wynik ostateczny nie jest przypadkowy. Na chwilę obecn± uważam, że mam do¶ć dużo farta.
(24.01.2019, 23:21)
DojczBoy
@japitole
Jako oosoba która od 42 konkursów utrzymuje sie w top 10 mam pytanie.
Jakim cudem jeszcze przed treningami, wiedzieli¶cie, że wygra jaki¶ Markeng przed Rothem.. i że Kazach zdobędzie medal zamiast ¶wietnego ostatnio Schmida zy Mogela?
No nie ogarniam tego.
(24.01.2019, 22:35)
hej
Jak mozna skoczka który ma 18 lat i 1 miesi±c nazywać zmarnowanym talentem? O jego rówie¶nikach którzy niedługo będ± brylować w PS nie masz nawet pojecia.
(24.01.2019, 21:33)
troll
@i znowu się
wiadomo bo twoim zdaniem to tylko niemcy austria norwegia i japonia a reszta powinna miec zakaz
(24.01.2019, 21:14)
tomaż pilh
Żenada kolejny zmarnowany talent, już ciężko ich zliczyć, może dopiero zaczn± dobrze skakać jak 30 lat skończ± tak jak Hula i Żyła
(24.01.2019, 21:04)
i znowu się
wielkie oczekiwnia, pewne miejsca na podium i jest jak zwykle
a tymi kazachami się tak nie podniecjacie, s± daremni, nie powiin startować w pucharze ¶wiata
(24.01.2019, 21:02)
Zenek Alkoholik
Podczas FC w Zakopanem było widać, że Tomek wraca do formy, ale ten upadek w 2 serii 1 konkursu pozbawił go niestety powrotu do formy, ale będzie dobrze, Tkaczenko niestety br±z, a nie złoto, ale pamiętajmy że rok temu w Kanderstegu był 27, a dzi¶ w Lahti 3, to się nazywa progres i to mocny :).
(24.01.2019, 20:52)
aireir
czyżby pocz±tek końca ewidentny naszych skoków już...:(?
(24.01.2019, 20:47)
hej
Wlasnie czytam ze kombinezon musi miec 3 cm luzu...czyli juz wiadomo dlaczego chudy i niski lata dalej. Ma po prostu luĽniejszy kombinezon o większej powierzchni no¶nej. Kto nie wie w czym rzecz nich sobie wyobrazi 3 cm luzu w ubranku dziecka i 3 cm luzu w ubraniu dorosłego mężczyzny.
(24.01.2019, 20:43)
Fanks
@ DojczBoy
Bo to jest chyba bardziej nieprzewidywalne niż zawody seniorów. No i potem będzie ciekawie ¶ledzić kariery tych zawodników. Zwłaszcza, że nie zawsze sukcesy juniorskie znajduj± potwierdzenie w karierze seniorskiej, jak również odwrotnie - zawodnicy, którzy raczej ¶rednio prezentowali się jako juniorzy, jako seniorzy mog± odnosić wielkie sukcesy.
(24.01.2019, 20:26)
hej
@Pablo. Dzieki za info. To super wiadomo¶ć. Jesli ich weĽmie jaki¶ porz±dny trener w rodzaju Horngachera to mog± zrobić piękny wynik razem z kim¶ z zaplecza a potem tez w mik¶cie.
(24.01.2019, 20:22)
DojczBoy
@Fanka
to jest ciekawsze niż Seefeld
(24.01.2019, 20:19)
japitole
@marmi
Tak blisko 1 miejsca w generalce jeszcze nie byłem i pewnie nie będę bliżej, bo cocy tuż tuż :) Rozstrzygaj±c zakład z kumplem trafiłem na artykuł z 2005, gdzie już się udzielasz. Stary wiarus! https://www.skokinarciarskie.p l/aktualnosci/2849,Najkrotszy_ skok_na_Holmenkollen
(24.01.2019, 20:18)
Fanka
Je¶li taka ożywiona dyskusja trwa u nas podczas M¦J, to co będzie się działo podczas M¦ w Seefeld?!
Gratulacje dla najlepszych!
(24.01.2019, 20:09)
Pablo
@hej Juroszek jest z rocznika 2001,wiec na MSJ moze wystapic jeszcze dwa razy,takze wszystko przed nim jak i rowniez przed Pilchem za rok na jego ostatnich MSJ.Wasek tez w tamtym roku na MSJ spisal sie slabo,poniewaz byl bez formy,a dzis dobre rowne skoki i 6 miejsce.Mam nadzieje,ze w next roku chociaz ktos z dwojki Pilch, Juroszek albo ktos inny pokusi sie na miejsce w czolowej 10.A Pawlowi gratuluje 6 miejsca ;),oby w koncu pokazal swoj wielki potencjal,ktory niewatpliwie ma.
(24.01.2019, 20:02)
Sweet
Andrii Vaskul 57 w tym roku, w tamtym pamietamy byl 30. Tomasz wie co ma poprawic, wtedy bedzie dobrze. Brat Kobayashi tez niezle, jest w top 30. Cacina duzy sukces, oby on nie skonczyl jak koledzy.
(24.01.2019, 19:53)
placek08
Ogółem najbardziej to mi chyba Finów szkoda. Zaj±ć 4 pierwsze nie daj±ce awansu miejsca, masakra.
Brawa dla W±ska, chociaż niedosyt musi być. Ostatnie treningi wskazywać mogły na podium. Pozostali nasi (poza Gruszk±) poniżej oczekiwań, ale w drużynie może będzie lepiej.
Wielkie brawa dla Sergeya! Niesamowity sukces, punkty w P¦ s± tylko kwesti± czasu.
Aigro zmobilizował się na konkurs i osi±gn±ł zamierzony cel - TOP10 - brawo! Ogółem dwóch Estończyków w "30".
No i mamy Rumuna na 30 miejscu.
(24.01.2019, 19:53)
Cze¶ć
Brawo Tkachenko
(24.01.2019, 19:51)
hej
Jesli Pilch odzyska formę to za rok znów powalczy o medale. Dopiero miesi±c temu skończył 18 lat. A z którego jest Juroszek? No a Pawła brać na PS.
(24.01.2019, 19:47)
Sweet
o widze znaki zapytania sie obudzily dawno was nie bylo jak tam hm? skoki musza sie rozwijac bardzo ciesza takie wyniki.
(24.01.2019, 19:44)
marmi
@japitole
Gratulacje, ja trafiłem pierwszych 2 ale skusiłem się dobrymi skokami Raimunda i dałem go na 3, a Tkaczenkę na 4 :)
(24.01.2019, 19:40)
marmi
Wyniki w sumie nie zaskakuj± po treningach, jedynie Raimund zaskakuj±co daleko.
Markeng na pewno zasłużenie zdobył tytuł. Gratulacje dla wszystkich medalistów i Pawła W±ska, w II serii jednak sporo do medalu stracił, po pierwszej była jeszcze szansa...
Wyniki pozostałych Polaków mnie nie zaskakuj±, tylko Pilch skoczył jeszcze gorzej niż się spodziewałem.
(24.01.2019, 19:38)
japitole
Podium trafiłem w punkt. Dlaczego ja tego za pieni±dze nie robię?
(24.01.2019, 19:36)
Fanka
Zastanawiam się, czy tym najlepszym zawodnikom (czyli tym, którzy maj± już punkty P¦ w tym sezonie) - paradoksalnie - wła¶nie nie zaszkodziło to do¶wiadczenie w P¦, gdzie skacze się jednak na dużych obiektach. Przecież C. Schmid był drugim z Niemców w niedzielę w konkursie indywidualnym, a i dobrze prezentował się w treningach, dopiero w kwalifikacjach poszło mu nieco słabiej, jednak do konkursu zakwalikował się bez problemu. Tylko nie zakończył tej serii, o której wspominałam kilka dni temu - trzeci w 2017r., drugi w 2018 r., teraz niestety bez medalu indywidualnie.
A Finowie poszli na cało¶ć ;-).
(24.01.2019, 19:36)
Marcin
Fajnie że Tkaczenko skończył z medalem,może jaki¶ indywidualny szkoleniowiec i sponsor gdzie¶ z zachodniej Europy i będzie to solidny skoczek na 15-20 P¦.
(24.01.2019, 19:35)
nico
Finowie wygrali z Polakami w I serii. To nie porażka!
(24.01.2019, 19:33)
Tomek
Nie mam nic przeciwko Indianom ale liczyłem na Tkachenke i W±ska bardziej, Shmid też jako¶ nie zabłysn±ł
(24.01.2019, 19:32)
Lukkier
Brawa dla Sergeya. Tylko nie zmarnować tego talentu i będzie wspaniale.
(24.01.2019, 19:30)
???
@Sweet
Patrz±c na twój sposób pisania można wywnioskować,że masz 16 lat,jeste¶ dziewczyn± i "jaraj±" cię sporty zimowe.Na tym etapie życia s± dla ciebie najważniejsz± spraw± na ¶wiecie.Spokojnie,za 2-3 lata ci przejdzie:).
(24.01.2019, 19:29)
ja
@sweet
pisałem o wariacie, który typował Tkaczenkę na 1. miejscu; i używaj±c słowa wariat nie miałem na celu nikogo obrażać
(24.01.2019, 19:28)
hej
Brawo dla Tkaczenki
(24.01.2019, 19:27)
Sweet
tez wielka porazka Finlandii u siebie i bez zawodnika w top 30. antti musi uniesc na barkach przez dluzszy czas skoki finskie.
(24.01.2019, 19:27)
Sweet
w typerze obstawilem cala 5 dobrze ale nie koniecznie w dobrej kolejnosci :)
(24.01.2019, 19:26)
troll
wielkie brawa sergey! To teraz po pukty P¦
(24.01.2019, 19:26)
Sweet
a pisano tutaj ze chyba oszalalem ze stawiam na Sergeya! no a teraz taki wynik!!
(24.01.2019, 19:25)
T
Ja się zawodami tej rangi nie interesuję, ale to 3 miejsce to chyba jaka¶ sensacja. Czyżby pierwsza w historii?
(24.01.2019, 19:25)
Erich Wajcha
Mało brakło, a Sergey podarowałby naszym zachodnim s±siadom drugi medal. Ale yes! yes! yes!
(24.01.2019, 19:24)
Sweet
1 W HISTORII KAZACH Z MEDALEM M¦J!!! POTWIERDZIL SWÓJ WIELKI TALENT!
Markeng ale wyszedł nigdzie się nie pokazywał to został M¦J!!
Luca Roth srebro też szok nie widoczny nie był nigdzie wysoko na COC ani nie był na TCS.
SCHMID 4 największy przegrany!! Mogel też nie dobrze. Paweł SUPER!!! 6 MIEJSCE!!! Artti Aigro 9!
(24.01.2019, 19:24)
Tomek
Ja Tkachence kibicuje od kilku zawodów. Jest w dobrej formie. Oby wygrał i na zawodach PS jeszcze się podci±gn±ł trochę. W±sek jak będzie na podium to na pewno nie zawiedzie.
(24.01.2019, 19:21)
Fanka
A zawodnik, który w Ga-Pa wyeliminował w parze KO podwójnego Mistrza ¦wiata z Lahti z 2017 r. dopiero czwarty.
(24.01.2019, 18:46)
Bartek
Paweł wysoko, jeszcze ma szanse na medal. Ale pozostali to tragedia. Gruszka skakał na treningach ¶rednio wiec można się było spodziewać, ale Pilch i Juroszke byli w czołówce a tu fatalnie...
Miejmy nadzieje że wygra Siergiej albo W±sek. A Finowie to niezłego pecha mieli, jeszcze nie widziałem takiej sytuacji żeby od 31 do 34 byli skoczkowie z jednego kraju. W drużynie by byli wysoko
(24.01.2019, 18:43)
Krzyhu
Trzymamy kciuki za Tkachenke. Niech zdobędzie medal bo na to zasługuje. I ciekawostk± jest ze zarówno Estonia jak i Kazachstan w końcu doczekał się młodego obiecujacego skoczka. Ciekawe kiedy Kazachski skoczek zapunktuje w PS. Zreszt± w Zakopanem zasłużył na punkty. Gdyby nie kombinacje z belka...
(24.01.2019, 18:43)
Zenek Alkoholik
Tkaczenko już w Predazzo i Zakopanem pokazywał dobr± jak na siebie formę, oby w tym sezonie zdobył pierwsze punkty P¦.
(24.01.2019, 18:42)
Mario
Tkaczenko i Tkaczenko, może zostać mistrzem ¶wiata juniorów ale co z tego jak w przyszło¶ci może nie zabłysn±ć będzie takim kazachskim Zografskim
(24.01.2019, 18:41)
aaa
ja obstawiłem Sergeya na 2
(24.01.2019, 18:40)
troll
@ja
szkoda że nie obstawiałem bo by¶ gadał ze mn± ale to kto¶ inny
A swoj± drog± nikogo nie dziwi 30 miejsce rumna?
(24.01.2019, 18:40)
Lukkier
Niech pokaże ¶wiatu, że Kazach też potrafi
(24.01.2019, 18:38)
pieszy365
W±sek popraw się. W typerze jeste¶ u mnie na 5-tym miesjcu
(24.01.2019, 18:38)
ja
chciałbym poznać tego wariata co w typerze obstawił pierwszego Sergeya T.
(24.01.2019, 18:37)
Lukkier
Tkaczenko utrzymuje pozycje, W±sek wskakuje na podium i jest git.
(24.01.2019, 18:37)
We
Finowie lekki niefart
(24.01.2019, 18:37)
Zenek Alkoholik
Niech te nieroby kazachskie, co listę wyników w większo¶ci podpisuj±, bior± przykład z Sergieja jak można doj¶ć na szczyt.
(24.01.2019, 18:37)
Erich Wajcha
To żadna niespodzianka. Tkachenko to czołówka ¶wiatowa. Żeby się tylko nie spalił w drugiej serii.
(24.01.2019, 18:37)