Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
czerwiec 2024
Najbliższe zawody
13.08.2024
Courchevel HS-132
LGP M ind.

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, podobnie jak dwa poprzednie, zakończył się wygraną Clemensa Aignera. Austriak zwyciężył z ogromną przewagą nad rywalami.

Aigner był zdecydowanie najlepszym skoczkiem obu serii konkursowych - w świetnym stylu latał na odległość 144 (to tyle, ile wynosi oficjalny rekord Okurayamy) i 138 metrów.

Na drugim miejscu uplasował się Robin Pedersen, jednak skoki na odległość 139 i 134,5 metra dały mu notę aż o 32,6 punktu niższą od wyniku Aignera; kolejne 4,8 punktu stracił Martin Hamann (136 i 132 m).

W czołówce znaleźli się także Ziga Jelar (134,5 i 122 m), Severin Freund (129,5 i 126 m) oraz Keiichi Sato (133 i 127 m), a najlepszą dziesiątkę uzupełnili Clemens Leitner, Pius Paschke, Yumu Harada i Felix Hoffmann.

Zawody odbywały się przy zmiennym wietrze, którego prędkość nie była jednak zbyt duża (do 1,4 m/s). W pierwszej serii skoczkowie startowali z belek dziewiętnastej i dwudziestej, w drugiej - z dziewiętnastej i (jedynie w przypadku Aignera) - z piętnastej.

W przeprowadzonej przed konkursem serii próbnej również najlepszy rezultat uzyskał Aigner (136 metrów).
Wyniki końcowe
zawodnik kraj odl. 1 odl. 2 punkty
1 Clemens Aigner Austria 144.0 138.0 292.7
2 Robin Pedersen Norwegia 139.0 134.5 260.1
3 Martin Hamann Niemcy 136.0 132.0 255.3
4 Ziga Jelar Słowenia 134.5 122.0 247.2
5 Severin Freund Niemcy 129.5 126.0 244.6
6 Keiichi Sato Japonia 133.0 127.0 244.0
7 Clemens Leitner Austria 133.0 125.5 241.1
8 Pius Paschke Niemcy 128.0 125.0 234.6
9 Yumu Harada Japonia 134.0 121.5 233.2
10 Felix Hoffmann Niemcy 135.0 118.0 232.1
11 Rok Justin Słowenia 127.0 122.5 231.1
12 Andreas Wank Niemcy 127.0 125.0 230.9
13 Moritz Baer Niemcy 131.5 117.0 228.2
14 Kenshiro Ito Japonia 127.0 123.5 228.1
15 Thomas Hofer Austria 128.0 119.5 227.9
16 Nejc Dezman Słowenia 127.5 125.0 227.5
17 Andreas Granerud Buskum Norwegia 129.0 123.5 225.8
18 Joakim Aune Norwegia 127.5 123.5 225.4
19 Hiroaki Watanabe Japonia 129.0 120.5 224.9
20 Ulrich Wohlgenannt Austria 128.5 121.0 220.3
21 Tomofumi Naito Japonia 125.0 120.5 219.2
22 Tomas Vancura Czechy 129.0 119.0 218.7
23 Taku Takeuchi Japonia 117.0 122.0 217.5
24 Andraz Pograjc Słowenia 125.5 122.5 215.1
25 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 118.5 117.0 212.9
26 Lukas Hlava Czechy 127.0 113.0 212.1
27 Kento Sakuyama Japonia 127.5 116.5 211.1
28 Bor Pavlovcic Słowenia 123.0 115.5 205.7
29 Maximilian Steiner Austria 135.0 105.0 198.1
30 Matthew Soukup Kanada 120.0 108.5 186.2
31 Reruhi Shimizu Japonia 121.5   103.3
32 Casey Larson USA 120.5   101.3
33 Oscar P. Westerheim Norwegia 121.0   100.5
34 Masamitsu Ito Japonia 120.5   99.7
35 Richard Haukedal Norwegia 120.5   99.5
36 Florian Altenburger Austria 116.0   98.7
37 Heung Chul Choi Korea Pd. 110.0   93.9
38 Seou Choi Korea Pd. 116.0   93.5
39 Eetu Merilainen Finlandia 103.5   62.9
40 Andrew Urlaub USA 101.5   59.6
41 Decker Dean USA 91.0   41.3
42 Nigel Lauchlan Kanada 86.0   35.5
Wyniki serii próbnej
zawodnik kraj odl. punkty
1 Clemens Aigner Austria 136.0 76.6
2 Robin Pedersen Norwegia 131.5 71.6
3 Keiichi Sato Japonia 124.5 67.1
4 Andreas Granerud Buskum Norwegia 128.5 64.3
5 Severin Freund Niemcy 124.5 63.4
6 Ziga Jelar Słowenia 126.0 61.4
7 Martin Hamann Niemcy 126.5 61.3
8 Pius Paschke Niemcy 125.5 60.3
9 Kento Sakuyama Japonia 121.0 58.8
10 Yumu Harada Japonia 122.0 56.4
11 Moritz Baer Niemcy 122.0 56.3
12 Clemens Leitner Austria 120.0 55.9
13 Andreas Wank Niemcy 121.5 55.4
14 Ulrich Wohlgenannt Austria 121.5 55.2
15 Richard Haukedal Norwegia 121.5 54.5
16 Joacim Oedegaard Bjoereng Norwegia 116.5 53.9
17 Joakim Aune Norwegia 119.5 53.7
18 Florian Altenburger Austria 118.5 53.6
19 Rok Justin Słowenia 119.5 52.6
  Nejc Dezman Słowenia 119.0 52.6
21 Reruhi Shimizu Japonia 120.0 50.6
22 Hiroaki Watanabe Japonia 116.5 49.1
23 Kenshiro Ito Japonia 115.5 48.0
24 Andraz Pograjc Słowenia 114.5 47.7
25 Lukas Hlava Czechy 115.0 47.4
26 Tomas Vancura Czechy 113.0 45.3
27 Felix Hoffmann Niemcy 118.0 44.8
28 Seou Choi Korea Pd. 111.5 40.5
29 Heung Chul Choi Korea Pd. 112.0 40.3
30 Bor Pavlovcic Słowenia 110.5 37.5
31 Maximilian Steiner Austria 111.0 37.2
32 Casey Larson USA 110.0 36.5
33 Thomas Hofer Austria 111.0 35.6
34 Masamitsu Ito Japonia 110.5 35.2
35 Oscar P. Westerheim Norwegia 107.0 33.7
36 Taku Takeuchi Japonia 99.0 30.1
  Andrew Urlaub USA 106.5 30.1
38 Tomofumi Naito Japonia 101.0 21.4
39 Matthew Soukup Kanada 97.0 19.3
40 Eetu Merilainen Finlandia 99.0 15.7
41 Decker Dean USA 92.0 3.4
42 Nigel Lauchlan Kanada 89.5 0.0
klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego » wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
jb
Zawiódł mnie Tomufumi Naito. W pierwszej cześci sezonu wymiatał w lokalnych zawodach, a w COC przegrał z większością z drugiej kadry. Chyba może pożegnac się z wystepem w PS. Ciekawe też, kto po tych zawodach dostanie nominacje do grupy krajowej. Najlepiej chyba spisał się Sato. Dalej Harada, K. Ito?
(20.01.2019, 12:49)
FanStocha
@Tak
Wywalczył.
W LGP w mikście w Czajkowskim bodajże startował w drużynie, która awansowała do 2 serii, tym samym dając mu dożywotnie prawo startu
(20.01.2019, 12:01)
marmi
Nie no, wczoraj punktowali ci, których typowałem dzisiaj a dziś ci co wczoraj. Punktem wspólnym Aigner...
(20.01.2019, 11:50)
Tak
Redakcjo, błąd w zakładce z zawodnikami z prawem startu w PŚ. Decker Dean nie wywalczył nigdy takiego prawa.
Swoją drogą, mam nadzieję, że Soukup i Urlaub zostanaw Sapporo na Puchar Świata.
(20.01.2019, 10:30)
Lukkier
Znowu punkty dla Soukupa i brawo mu za to
(20.01.2019, 09:04)
hej
144 rekord Macieja Kota
(20.01.2019, 09:01)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
CoC Sapporo: Hat-trick Aignera, ogromna przewaga Austriaka
CoC Sapporo: Hat-trick Aignera, ogromna przewaga Austriaka

CoC Sapporo: Hat-trick Aignera, ogromna przewaga Austriaka

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich