Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
listopad 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Po tym, jak Stefan Horngacher powołał Macieja Kota do zespołu na konkurs drużynowy, pojawiło się wiele głosów krytyki. Skoczek pokazał jednak stabiln± formę i obronił decyzję szkoleniowca.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Dzisiejsze skoki Kota nie były oczywi¶cie wybitne, ale już znacznie lepsze od tego, co pokazywał w pierwszej czę¶ci sezonu. Stabilna dyspozycja zakopiańczyka przyczyniła się do miejsca Polaków na podium.

- Moje skoki były dobre, na poziomie z Predazzo i wczorajszych treningów. Jestem zadowolony; my¶lę, że trener też. Dołożyłem swoj± cegiełkę do dobrego wyniku; mam poczucie, że wykonałem swoje zadanie. Nie było mi dzisiaj łatwo skakać, bo trener obdarzył mnie dużym kredytem zaufania - oczekiwania były duże, było wiele głosów, że nie dam rady, ale nie przejmowałem się nimi - przyznał Kot. - Ten konkurs dodał mi jeszcze pewno¶ci siebie, a za tym idzie swoboda w skakaniu. Dzisiaj czucie było fajne, a ja po raz kolejny byłem mocnym punktem drużyny. Nie byłem liderem i osob±, która zdobyła najwięcej punktów - ale tego ode mnie nie oczekiwano.

Zakopiańczyk dodał, że dzisiejsze zawody dały kibicom i skoczkom wiele wrażeń:

- Kibice nie mog± narzekać na brak emocji. Dwa rekordy skoczni, wiele skoków w okolice 140. metra. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a na dodatek obfitował w zwroty akcji - mieli¶my upadek, który mocno zachwiał klasyfikacj±, oraz dyskwalifikację; do tego bardzo małe różnice punktowe - po o¶miu skokach zaledwie 0,1 punktu decydowała o zwycięstwie. To pokazuje, jak wyrównana jest stawka.

Wspomniany upadek, a wła¶ciwie jego potencjalny skutek, Kot skomentował krótko:

- Mam nadzieję, że David Siegel szybko wróci do treningów, choć kolano rzeczywi¶cie może być w rozsypce. Wszyscy trzymamy za niego kciuki.

Więcej uwagi Polak po¶więcił ukaraniu Johanna Andre Forfanga:

- Dyskwalifikacja w pewnym sensie pomogła nam wskoczyć na podium. Skok zaczyna się już przed kontrol±. Podejrzewam, że Forfang Ľle stan±ł podczas kontroli - i st±d dyskwalifikacja. Wygrywa ten, kto popełnia mniej błędów - więc nie tyle mieli¶my szczę¶cie, co popełnili¶my mniej błędów, każdy wykonał swoje zadanie - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
dAMANO
Zyla byl w druyzne olmjkej..
(20.01.2019, 13:38)
Ala
Trzeba sie bardziej skupic na postawie Zyly. Kot zawsze w druzynowce dawal rade. Jest bardziej przewidywalny niz Zyla. Nie bez powodu nie bylo Zyly w druzynie olimpijskiej. Maja jeszcze caly miesiac na skakanie i nie zdziwie sie jesli Zyle wymienia na innego skoczka. Najbardziej szkoda Huli, bo ewidentnie brak medalu olimpijskiego ktory mu sie wtedy nalezal zachwial jego forma choc wszyscy sie wypowiadali ze to tylko zawody jak kazde inne itp itd. Zycie serwuje mu taka jedna niepowtarzalna szanse i nie wierze ze nie obeszlo sie to bez echa w psychice szkoczka. W kazdym badz razie walka o sklad mistrzowski zapowiada sie ciekawie :)
(20.01.2019, 09:11)
Pawmak
W±tpię, żeby trener na to patrzył.
"nie oszukujmy sie ze kot nie mogl odrazu skakac niewiadomo jak" - no wła¶nie o to chodzi. A na kogokolwiek by trener nie postawił, to pewnie nie skakałby gorzej niż w treningach, więc to też nie oznaczałoby, że nie było błędnego wyboru ;) Nie wiem, może i słuszna decyzja - ale możliwe, że nie, na pewno kontrowersyjn± pozostała.
(20.01.2019, 07:45)
hej
Żyłę wzięli moze ze względów komercyjnych bo forma naprawde pikuje w dol od ¶wi±t a za zakopiańsk± skocznia nigdy specjalnie nie przepadał. Zreszta podobnie jak Wolny i Zniszczol jest z rejonu Beskidów czyli blizsza im Malinka stad Wolny w druzynowce w Wi¶le.
(20.01.2019, 05:39)
Damiano
Cala ta druzyna procz dawida I macka skakala tu ponizej oczekiwan przeciez gdyby na wynik I patrzec to w druzynowej bylby dawid kot znisCzol I hula lub stoch ale wiadomo ze skoro mamy na top 2,3,4 w ps stocha I zyle to nie wezma zniszczola po 2 dobryxh skokach bo to za duze ryzyko a skoki nie byly takie dobre jak zyla mogl by oddac
(19.01.2019, 23:52)
Damiano
Witam.Ja juz po kwalfikacjach bylem niemal pewien ze powwlczymy wlasnie o 3 miejsce nie oszukujmy sie ze kot nie mogl odrazu skakac niewiadomo jak a I tak skakal bardzo fajnie.stoch ktory od poczatku skakal tu nieco gorzej niz w predazzo. Noi zyla ktory skakal tu fatalnie fakt ze zyla zazwyczaj na konkurs sie mobilizuje ale tak tez bylo bo skakal po 110 dzis bylo wiele lepiej. Noi kubacki ktory skacze rowno I daleko to nie moglo dac zwyciestwa
(19.01.2019, 23:48)
hej
Moze i Wolny lub Zniszczol skoczyliby lepiej a może i nie. Dlatego trener wybrał Kota bo wiedział ze skoczy przynajmniej tak jak skoczyl
(19.01.2019, 22:57)
marmi
Wiadomo, że nie popełnił błędu. Bł±d byłby wtedy gdyby Kot skakał znacz±co gorzej niż w treningach, a on wypadł lepiej od Żyły. Nie wiadome jest to co napisałem, ale to nie byłoby równoznaczne z błędem trenera a ewentualnie lepszym wyborem. Te dwie rzeczy należy rozróżnić.
(19.01.2019, 22:20)
Pawmak
Czy nie popełnił, to nie wiadomo. Kot nie zepsuł skoków i powoli się stabilizuje, ale czy naprawdę Wolny z tej belki by lepiej nie skakał? Bo najlepszy konkurs Wolnego (na pewno nie będ±cego w gorszej formie) to wła¶nie drużynówka w Wi¶le. Jakby nie było, byli¶my faworytem do wygranej, a od niej było daleko i z podium naprawdę szczę¶cie (fakt, że to trochę bardziej przez słabsze skoki Żyły, który jest 3. w P¦ - ale nie tylko). Nic - jutro jest indywidualny i może tam się więcej wyja¶ni co do formy naszych.
(19.01.2019, 21:41)
marmi
No proszę, mało tego że Kot dobrze skakał to jeszcze trener w zasadzie tylko jego z drużyny pochwalił (no i rekordowy skok Dawida). Innymi słowy spisał się bardzo dobrze.
Nie jest oczywi¶cie wykluczone, że Wolny lub Zniszczoł skoczyliby lepiej ale trener nie popełnił błędu, on ma najwięcej danych. Takich jak choćby kierunek i siła wiatru na każdym z punktów pomiarowych, a nie tylko ¶rednia, któr± my widzimy. Nie wspominaj±c już o ocenie techniki, wybicia i całej reszty, w których to sprawach prawie wszyscy jeste¶my tak naprawdę laikami (zostawiam to prawie tak na wszelki wypadek je¶li jaki¶ np. trener to czyta :)
(19.01.2019, 21:30)