TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

David Haagen wygrał niedzielny konkurs FIS Cup w Zakopanem. Polacy spisali się nieco lepiej niż wczoraj - w finale znalazło się czterech naszych reprezentantów. Najlepszym z nich był Adam NiĽnik.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Haagen był najlepszym skoczkiem obu serii konkursowych - w pierwszej uzyskał 137 metrów, w drugiej l±dował pół metra bliżej. Ostatecznie Austriak wygrał z przewag± 7,6 punktu przewagi nad Jak± Hval± (135 i 134 m). Na najniższym stopniu podium stan±ł z kolei Cene Prevc (135 i 129,5 m).

W czołówce znalazł się również wczorajszy zwycięzca Claudio Moerth (133,5 i 130,5 m), a także Stefan Huber (129,5 i 133 m) oraz Vojtech Stursa (133,5 i 129,5 m). Najlepsz± dziesi±tkę uzupełnili Dusan Dolezel, Janni Reisenauer, Johannes Schubert i Maximilian Lienher.

Polacy spisali się nieco lepiej niż w sobotnim konkursie, choć nie można mówić o sukcesie. Punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup zdobyło czterech naszych reprezentantów - najwyżej z nich znalazł się Adam NiĽnik (130 i 128,5 m - dwunaste miejsce); pozostali to Kacper Juroszek (szesnasty), Damian Skupień (osiemnasty) i Tomasz Pilch (dwudziesty drugi).

Podczas obu serii skoczkowie startowali z 21. bramki. Wiatr wiał z różnych stron (głównie pod narty), a jego prędko¶ć osi±gała maksymalnie 1,4 m/s.
Wyniki końcowe
zawodnikkrajodl. 1odl. 2punkty
1David HaagenAustria137.0136.5272.3
2Jaka HvalaSłowenia135.0134.0264.7
3Cene PrevcSłowenia135.0129.5255.6
4Claudio MoerthAustria133.5130.5254.7
5Stefan HuberAustria129.5133.0251.5
6Vojtech StursaCzechy133.5129.5250.9
7Dusan DolezelCzechy134.5128.5250.4
8Janni ReisenauerAustria134.5126.5246.8
9Johannes SchubertNiemcy129.5130.0244.6
10Maximilian LienherAustria128.0130.5242.8
11Tim FuchsNiemcy128.0130.5241.8
12Adam NiżnikPolska130.0128.5241.3
13Kalle HeikkinenFinlandia120.5134.5234.5
14Mico AhonenFinlandia124.0130.5233.1
15Stefan RainerAustria126.0127.0230.4
16Kacper JuroszekPolska124.5129.0229.8
17Justin NietzelNiemcy120.0131.0226.8
18Damian SkupieńPolska120.0130.5226.4
19Matevz SamecSłowenia124.5126.5226.3
20Markus RupitschAustria120.0130.5225.9
21Anton SchluetterNiemcy123.5126.5225.5
22Tomasz PilchPolska124.0126.0225.0
23Dominik MaylaenderNiemcy121.0125.0217.8
24Adrian SellNiemcy121.0121.5210.5
25Julian WienerroitherAustria116.5123.5204.5
26Cedrik WeigelNiemcy121.0118.0202.7
27Niko KytoesahoFinlandia119.0118.0198.1
28Radek SelcerCzechy118.5112.0185.9
29Henri KaviloFinlandia117.5112.5184.5
30Nik FabijanSłowenia117.5113.0181.9
31Wiktor PękalaPolska116.0 93.3
32Kacper StoselPolska115.0 93.0
33Ernest PrislicSłowenia115.5 92.9
 Jonne VeteläinenFinlandia115.5 92.9
35Yevgen MarusyakUkraina115.0 92.5
36Fabian SeidlNiemcy113.5 89.8
37Radek RydlCzechy114.0 89.7
38Krzysztof LejaPolska112.0 87.6
39Mark HafnarSłowenia112.5 87.5
40Paul WinterNiemcy113.0 87.4
41Petr VaverkaCzechy112.5 87.0
 Benedikt HolubCzechy112.5 87.0
43Daniel Andrei CacinaRumunia112.0 86.1
44Mateusz GruszkaPolska111.5 85.2
45Jarosław KrzakPolska111.0 84.3
46Vitaliy KalinichenkoUkraina110.5 83.4
47Krzysztof KietaPolska110.0 82.5
48Sebastian KellermanCzechy110.5 82.4
49Bartosz CzyżPolska108.5 79.8
50Sebastian RombachNiemcy108.5 78.8
51Arttu PohjolaFinlandia106.0 73.8
52Gasper SrsenSłowenia105.5 73.4
53Frantisek HolikCzechy105.0 73.0
54Bernard DobreSłowenia105.5 72.9
55Andrii VaskulUkraina106.0 72.8
56Mihnea Alexandru SpulberRumunia104.0 70.7
57Szymon PawłowskiPolska105.0 70.5
58Łukasz BukowskiPolska104.0 69.7
59Karol NiemczykPolska102.0 66.6
60Radu Mihai PacurarRumunia102.0 65.6
61Damian LasotaCzechy101.5 65.2
62Benjamin PodobnikSłowenia102.0 64.6
63Domen PresterlSłowenia101.0 64.3
64Szymon ZapotocznyPolska100.5 63.9
65Bartłomiej KlimowskiPolska99.5 62.1
66Szymon JojkoPolska99.5 60.6
67Andrei FeldoreanRumunia99.0 57.2
68Arkadiusz JojkoPolska96.5 55.2
69Krystian ZygmuntowiczPolska96.5 54.7
70Ivan ZelenchukUkraina95.0 52.5
71Nikita DevyatkinKazachstan94.5 51.6
72Jakub SikolaCzechy91.0 43.8
73Gleb SafonovKazachstan84.0 31.2
74Jan HabdasPolska81.5 22.7
75Nurshat TursunzhanovKazachstan81.0 21.8
klasyfikacja generalna FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
hej
@Laabore A co ma Mateja do formy kadry B?
(14.01.2019, 13:21)
Laborre
Tak jak słuszenie zauważyli¶cie bieda za zapleczy kadry A że aż piszczy - dwa lata zmarnowane przez destrukto-trenera Mateje robi± swoje - może sie to jeszcze uda odbudować zanim Horngacher odejdzie :-0
(14.01.2019, 12:06)
Jurgen Sanchez
Żaden szanuj±cy się skoczek nie wystartuje w FIS Cup, choćby mu dopłacali.
(14.01.2019, 11:53)
hej
260 tysięcy tylko tatrzański i nowotarski. Drobiazg.
(13.01.2019, 16:34)
M.
Ale na logikę: przecież w górskich miejscowo¶ciach mieszka mało ludzi, więc to chyba normalne, że 90% będzie z rodzin już znanych. Sk±d maj± być ci skoczkowie, żeby nazwiska nie były "znane"? Z Giżycka?
(13.01.2019, 16:00)
deo
a z jakiej wsi ma być skoro skocznie s± tam gdzie s± i można je na palcach policzyć. Oznacza to że sił± rzeczy połowa skoczków będzie bliższymi czy dalszymi s±siadami a niektórzy nawet rodzin±.
(13.01.2019, 15:00)
hej
@Pawmak Nie mam pojecia. Nie znam wszystkich. Czasami to s±siad bliższy czy dalszy. Taki Bukowski chyba z tej wsi co Maciusiak
(13.01.2019, 14:35)
Pawmak
No tak, Niżnik nie ma prawa startu, więc nie ma o czym mówić :P Dwunastka na P¦ w Zakopanem jest jasna. Na szczę¶cie wykorzystuj±c limit, nie musimy sięgać po drug± dziesi±tkę FIS Cup, bo najsłabszy z "12" Pilch wczoraj byłby w czołówce, gdyby nie upadek.

Co do nazwisk - a jakich znanych osób ze skoków krewnymi s± Pękala, Stosel, Gruszka, Krzak, Kieta, Czyż, Pawłowski, Bukowski, Niemczyk, Jojkowie czy Habdas?
(13.01.2019, 14:23)
marmi
No trochę lepiej Polacy, ale powinno ich być 8-10 w 30, wtedy byłby sukces. Austria bryluje: wszystkich 8 w 30 (a nawet w 25)!
Z nich prędzej czy póĽniej wyłowi± jakiego¶ Gregora, Thomasa czy Andreasa...
W typerze totalna porażka, najlepszy z mojej 5. był w konkursie dopiero 15. :)
(13.01.2019, 14:05)
hej
Chodzi o to ze chyba tylko dzieci z rodzin skokowych trenuj± i stad bardzo znikomy wybór talentów i niska forma. I o nic więcej. Talent do sportu rodzi sie rzadko tanm gdzie jeden z rodziców cos tam robił ale czę¶ciej w rodzinie gdzie obaj rodzice maja wysokie prefyspozycje sportowe choc np żaden mogl nigdy sportu nie uprawiać wyczynowo. Szeroki nabór to wieksza szansa na wylowienie Malysza. Oczywi¶cie potem trzeba oszlifowac i tu sztab z łapanki nawet z największego diamentu moze zrobić kamień.
A co do PK juniorzy na MSJ a nie PK.
(13.01.2019, 14:00)
placek08
@hej
Co według ciebie znaczy znane nazwisko. Że startował już na MP? w FIS-Cupie? Jasne jest, że jak już kto¶ nie startował w mistrzostwach ani PK, to nie powinien tu skakać. Przecież to oczywiste, że bardziej interesujemy się polskim sportem, tj. Polakami również spoza czołówki, z zawodów lokalnych itp. Chyba, że chodzi ci o nazwiska, w sensie, że synowie, bracia itd.. Wtedy da się to uzasadnić rodzinn± pasj± do sportu.
Warto jest spojrzeć na wiek zawodników. Leja rocznik 96, Bukowski 97, poza nimi same nastolatki (99 i 2 z przodu).
(13.01.2019, 13:46)
vbk
Niżnik siedzi ju Kantyce na ogonie, a uważam ze jest lepszy i powinen za niego pojechac na nastepny PK!
(13.01.2019, 13:42)
hej
Pawmak chyba malo wiesz o skokach skoro tylko Skupnia znasz. I jakim cudem Niznik do PS? Ma punkty PK? Oprócz tego sa MSJ to jak do Sapporo mog± jechać? I co ma do startów fakt czy ktos kombinator czy skoczek? A Leja mogl zdobyć punkty dla Polski a nie Marsa...
(13.01.2019, 13:35)
Pawmak
Numery tych bez punktów się losuje, tylko krajówka skacze na pocz±tku, ale w jej ramach chyba też się losuje - ale nawet jak nie, to co to ma do rzeczy? I Leja to jest w ogóle teraz skoczkiem, czy kombinatorem? I jakie znane nazwiska, chyba Skupień ;P Ale on akurat jeden z najlepszych z nich.

Co do P¦ za tydzień, to chyba wła¶nie ta "12". Ewentualnie Niżnik zamiast Pilcha, ale raczej nie. Mam nadzieję, że pozostali pojad± na PK do Sapporo.
(13.01.2019, 13:25)
barnaba
@aaa - naprawdę chcesz wysyłać na zawody P¦ skoczków drugiej "15" pucharu FIS?

Gdyby¶my kierowali się względami sportowymi, to poza kadr± A w zawodach w Zakopanem powinien skakać tylko Zniszczoł. Reszta ma małe szanse nawet na awans do "50" - który nie jest przecież żadnym powodem do dumy.
(13.01.2019, 13:25)
hej
Od kiedy losuje sie krajówkę i jakim cudem mozna wylosować dwa razy pierwsze miejsce? Za dużo tez znanych nazwisk znaczy nikt inny nie trenuje czyli wiadomo dlaczego tak kiepskie wyniki.
(13.01.2019, 13:13)
aaa
A ilu skoczków możemy wystawić w Zakopanem? 6 + 6 ? czyli 12? Je¶li tak, to kto tam poskacze?

1 - Stoch
2 - Kubacki
3 - Żyła
4 - Hula
5 - Wolny
6 - Kot
7 - Zniszczoł
8 - Murańka
9 - W±sek
10 - Stękała
11 - Kantyka
12 - Pilch
???
Ma kto¶ szansę inny?

Niżnik
Juro szek
Skupień
(13.01.2019, 13:07)
Pawmak
Numery zdaje się s± losowane, zreszt± co one maj± w ogóle do rzeczy...
(13.01.2019, 13:00)
hej
Patrz±c na to jak Stoch zdemolowal tych co z nimi na PS przegrywa lub ledwie ledwie sobie radzi to w obiektywno¶ć MP i równe warunki nie wierze. Fis Cup jest jednak ciut obiektywniejszy. A wstawianie zawodnika na pierwsze miejsce listy startowej jest równoznaczne z robieniem z niego przedskoczka. Wybrańcy nigdy tam nie figurowali. Zreszta ogl±daj za tydzień Zakopane
(13.01.2019, 12:55)
Pawmak
Niżnik rewelacja, ale bym nie przesadzał, że zdecydowanie najlepszy. Na MP z czterema z nich przegrał, a wczoraj był za Pilchem mimo jego upadku. Po prostu forma idzie do góry, ale czwórka Pilch-Juroszek-Skupień-Niżnik jest mniej więcej równorzędna. Gruszka, Stosel i zwłaszcza Czyż wydawali się lepsi, ale zostali z tyłu za nimi. Pękala chyba powoli doszlusowuje po kontuzji.
(13.01.2019, 12:42)
Pawmak
No USA to miało u siebie słabiutko obsadzone konkursy, w których było mniej niż 30 zawodników, więc to o niczym nie ¶wiadczy akurat. Chociaż wyniki naszych u nas już owszem, ale nigdy nie mieli¶my skokowej infrastruktury rozbudowanej bardziej niż Austria, Niemcy, Norwegia, Japonia i Słowenia, więc trudno się dziwić - choć Niemcy tu wiele lepiej nie wypadli. Niżnik to rewelacja jaka¶.
Z Lei jak mogli robić przedskoczka, jak startował...

Ahonen niezle ;)
(13.01.2019, 12:37)
Bartek
No dzisiaj nieco lepiej niż wczoraj ale wci±ż słabo. Adam Niżnik pokazał że jest zdecydowanie najlepszy z tej grupy. Tyle że taka forma raczej nie wystarczy choćby na punktowanie w PK.
A Ukraińcy chyba za mocno ¶więtowali wczorajszy sukces, bo dzisiaj dużo słabiej xd
(13.01.2019, 12:25)
hej
Dietę Kasai masz w nazwisku skre¶l tylko i
(13.01.2019, 12:24)
japitole
W FIS Cupie po zawodach w Polsce jeste¶my na 8 miejscu w klasyfikacji drużynowej. Wyprzedza nas - UWAGA - USA! Tragedyjo. W COC miejsce pi±te, to też żadna rewelacja. Nie mamy zaplecza wcale. Kadra A musi o dietę Kasaiego podpytać, coby jeszcze kilkana¶cie lat poskakać.
(13.01.2019, 12:21)
hej
Kto skacze najlepiej na skoczniach normalnych? Bo takich trzeba poslac na MSJ a niekoniecznie tych lobbowanych. Inaczej do medalu daleko będzie.
(13.01.2019, 12:20)
aaa
To, co dzieje się w polskich skokach poza kadr± A to dramat. Naprawdę wydaje mi się, że w PZN nie dostrzegli problemu w porę. Trzeba dofinansować ludzi, sprzęt, trenerów, bo nie ma następców mistrza po Stochu...
(13.01.2019, 12:17)
hej
No i co teraz zrobi± z Niżnikiem? Rozbił układ i stanie sie wrogiem nr 1 jak niegdy¶ Leja? Z którego i teraz przez dwa dni robili przedskoczka?
(13.01.2019, 12:12)