Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
paĽdziernik 2019
Najbliższe zawody
23.11.2019, godz. 16:00
Wisła HS-134
P¦ druż.

Ryoyu Kobayashi bez w±tpienia odniósł dzi¶ wielki sukces. Skromny Japończyk liczy, że jego osi±gnięcie pomoże spopularyzować skoki narciarskie w jego kraju...

Z o¶miu serii konkursowych 67. Turnieju Czterech Skoczni Ryoyu Kobayashi najlepszy był w pięciu. To wystarczyło, by triumfować we wszystkich czterech konkursach. A jeszcze przed rozpoczęciem sezonu nikt nie spodziewał się, że Japończyk tak zdominuje rywalizację w pierwszej czę¶ci sezonu...

- Jeszcze dziesięć dni temu w ogóle nie my¶lałem o tym, że mogę wygrać ten Turniej - przyznał skromnie Kobayashi. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, to co¶ niewiarygodnego. Czuję się niesamowicie.

Na półmetku dzisiejszego konkursu Kobayashi nie był nawet na wirtualnym podium - zajmował czwarte miejsce. Jego skok w drugiej serii pozwolił jednak odrobić niewielk± stratę i sięgn±ć po czwarte zwycięstwo.

- Przed moj± drug± prób± byłem skoncentrowany wył±cznie na tym, aby dobrze skoczyć. Po skoku pozostało mi już tylko czekać, bo sam zrobiłem wszystko, co miałem do zrobienia - tłumaczył Japończyk.

W¶ród osób gratuluj±cych Kobayashiemu byli m.in. jego brakt Junshiro czy dwaj zawodnicy, którzy wcze¶niej zgarnęli "Wielkiego Szlema" - Sven Hannawald i Kamil Stoch. Ryoyu zwrócił jednak uwagę na innego zawodnika, który jest dla niego nie tylko koleg± z reprezentacji:

- Noriaki Kasai jest moim szefem ze strony sponsora. Cieszę się, że był pierwsz± osob±, która mi pogratulowała.

Jeszcze niedawno Japończyk opowiadał, że podczas przerwy ¶wi±tecznej w Japonii sporo czasu musiał po¶więcić na udzielanie się w mediach. Po wygranej w TCS zapewne dziennikarze jeszcze czę¶ciej będ± kontaktować się z Kobayashim, ale jemu raczej to nie przeszkadza, bo ma pewien cel:

- Mam nadzieję, że mój sukces spowoduje wzrost zainteresowania skokami narciarskimi w Japonii - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Kingfischer
Też zwracam uwagę na to, że komentatorzy (chyba to się tyczy tylko tvp) zapominaj± często znacz±cych faktów o skoczkach. Irytuje mnie np. to, że za każdym razem kiedy mówi± o Kasaim nie wspominaj± jego chyba największego osi±gnięcia w karierze (i to w takim wieku) czyli o wicemistrzostwie olimpijskim w Soczi, a notorycznie przypominaj± jak to kupe czasu temu w 92 zdobył złoto na m¶ w lotach. Rozumiem - aż się nie chce wierzyć, że to było aż tak dawno temu, ale czemu nigdy nie przytocz± tego srebra z 2014, co było tak niedawno? (Bacznie słucham komentatorów, zwłaszcza przy skoczkach japońskich i uwierzcie mi - nie przypominam sobie, żebym o tym słyszał, no chyba, że co¶ wyj±tkowo mi umknęło).
(08.01.2019, 07:41)
GW
Tak dokładnie było w Zakopanem 2016 roku.Nawet to trochę dziwne,że komentatorzy zupełnie nie zwrócili uwagi na młodego Kobayashiego który debiutował w P¦ i zaj±ł 7 miejsce ,a następnego dnia również znakomicie skakał w drużynówce.
(07.01.2019, 20:22)
Kingfischer
Zakopane 2016. Druga kadra japońska wysłana na ten konkurs. Debiut Ryoyu Kobayashiego w Pucharze ¶wiata. Pamiętam ten konkurs jak dzi¶. 6. Miejsce w pierwszej serii, 7. w drugiej. Niesamowite odbicie, płynna i "lekka" sylwetka w locie. Już wtedy powiedziałem sobie pod nosem, że ten skoczek będzie dobrze skakał i że może być w niedalekiej przyszło¶ci wielki. Teraz żałuję że nie powiedziałem tego na głos. Cieszę się, że japończycy w końcu doczekali się zawodnika, który nie tylko walczy o dobre lokaty ale przede wszystkim o zwycięstwa (już miałem tak± nadzieję w zeszłym roku zwi±zan± z jego starszym bratem).
(07.01.2019, 11:59)
@DojczBoy
mamy potencjał, mamy talenty, ale się gubi±. Klimek, Olek, Pilch. Przecież Stoch, Żyła, Hula to jeszcze zawodnicy, którzy zaczeli trenować przed Małyszomani±.
(06.01.2019, 23:06)
Wojciechowski
@DojczBoy
Podobno to nie była jednak sprawa samych przygotowań do igrzysk w Sapporo, ale konieczno¶ć powrotu na... wewnętrzne zawody kwalifikacyjne przed IO. Nie wiem, czy to prawda, ale chyba jedyne sensowne wytłumaczenie. Swego czasu natkn±łem się zreszt± na wypowiedĽ Kasayi w prasie polskiej lub czechosłowackiej, że maj± kwalifikacje japońskie 8 stycznia.
Tak czy inaczej kuriozum.
(06.01.2019, 23:03)
Tomek
No to zacznij już ich zapraszać i sportowców oraz publiczno¶ć z całego ¶wiata też. Na Facebooku, na Twitterze w wywiadach. Ludzie i sportowcy tak robi±. jak nie ma nadkompletu to dobry pomysł będzie. Media i zwi±zek powinni dać jakie¶ ogłoszenia i reklamy do gazet i na billboardach. Kwalifikacje teraz to super sprawa, zawodnicy nie s± z kapelusza. Można poznać ich, ich styl i umiejętno¶ci. dostać autograf, zrobić sobie zdjęcie. Ceny biletów nie mog± być przeszkod± do zapełnienia trybun - to nielogiczne by było za drogo. Niech napoje będ±, jakie¶ jedzenie i dorozwinięty spiker.
(06.01.2019, 22:56)
DojczBoy
Ja dalej nie wieże jak Kasaya mógł odpu¶cic ssobie czwarty konkurs :D

Japonia ma z pewno¶cii± więekkszyy potencjał na przysszło¶ćc niż Polska i mnie to wgl nie martwi
(06.01.2019, 22:56)
CzarnyBaron
Oby tak się stało. Japonia to kraj z dużymi tradycjami w skokach i ostatnio było żal patrzeć jak walkę z czołówk± może nawi±zać jedynie "dziadek" Kasai. Liczę, że optymaln± formę załapie jeszcze Junshiro jak i zaskocz± nie raz Sato oraz Nakamura.
Swoj± drog± to ciekawe jak tam trybuny w Sapporo będ± zapełnione, może będ± tłumy jakich tam dawno nie było :D
(06.01.2019, 22:41)