TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
20.01.2019, godz. 08:00
Zao HS-102
PŚ kobiet

Markus Eisenbichler wygrał kwalifikacje do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki, który ustanowił nowy oficjalny rekord obiektu.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Startujący z jedenastej belki Markus Eisenbichler uzyskał 143 metry (wiatr 0,46 m/s), dzięki czemu o 0,9 punktu wyprzedził Roberta Johanssona (taka sama odległość, jednak z trzynastej belki i przy wietrze 0,31 m/s).

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Ryoyu Kobayashi (131,5 m z dziewiątej belki), kolejne - Stefan Kraft (135 m), Stephan Leyhe (133 m) i Halvor Egner Granerud (137 m).

Siódmą lokatę zajął najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki. Nasz zawodnik z trzynastej belki startowej i przy wietrze 0,99 m/s pod narty poleciał najdalej ze wszystkich - 145 metrów to nowy oficjalny rekord obiektu im. Paula Ausserleitnera. Dobry występ zaliczyl także Piotr Żyła (129 m - trzynasty), dalsze lokaty - również z awansem do konkursu - zajęli Kamil Stoch (124 m - 22.), Stefan Hula (122,5 m - 29.), Jakub Wolny (124 m - 30.) i Maciej Kot (117,5 m - 48.). Dopiero na 55. miejscu zakończył kwalifikacje Aleksander Zniszczoł (111,5 m), którgo w konkursie nie zobaczymy.

Dodajmy, że wcześniej oficjalnym rekordem skoczni w Bischofshofen było 144,5 metra Andreasa Wellingera sprzed dwóch lat. W 2008 roku jednak na odległość 145 metrów poleciał Gregor Schlierenzauer - Austriak dokonał tego w kwalifikacjach, w których nie był klasyfikowany ze względu na zajmowanie pozycji w czołowej dziesiątce Pucharu Świata. Wtedy było to uznawane za rekord, jednak dziś ciężko to potwierdzić ze względu na fakt, iż kwestia rekordów nie jest w żaden sposób regulowana przepisami FIS.

Początkowo belka startowa była ustawiona w piętnastej pozycji, jednak później przesuwano ją do bramek czternastej, trzynastej, jedenastej i dziewiątej. Wiatr wiał z różnych stron, a jego prędkość osiągała maksymalnie 0,9 m/s.

Dzisiejszy konkurs będzie rozgrywany bez systemu KO, ale z ciekawości sprawdziliśmy, jak wyglądałyby pary w pierwszej serii, gdyby go jednak zastosowano. Zobaczcie sami:potencjalne pary systemu KO »
Wyniki kwalifikacji
zawodnikkrajodl.punkty
1Markus EisenbichlerNiemcy143.0151.2
2Robert JohanssonNorwegia143.0150.3
3Ryoyu KobayashiJaponia131.5147.5
4Stefan KraftAustria135.0145.7
5Stephan LeyheNiemcy133.0142.0
6Halvor Egner GranerudNorwegia137.0141.9
7Dawid KubackiPolska145.0140.0
8Michael HayboeckAustria144.0137.4
9Richard FreitagNiemcy142.0135.3
10Daiki ItoJaponia136.0134.3
11Karl GeigerNiemcy127.0134.1
12Manuel FettnerAustria130.5133.6
13Piotr ŻyłaPolska129.0133.3
14Philipp AschenwaldAustria132.0132.7
15Andreas StjernenNorwegia130.0132.5
16Timi ZajcSłowenia131.0129.3
17Evgeniy KlimovRosja131.0127.4
18Killian PeierSzwajcaria126.0126.6
19Roman KoudelkaCzechy127.5122.7
20Alex InsamWłochy132.0119.4
21Simon AmmannSzwajcaria131.5118.6
22Kamil StochPolska124.0118.5
 Robin PedersenNorwegia130.0118.5
24Antti AaltoFinlandia125.0118.2
25Vladimir ZografskiBułgaria125.0118.0
26Johann Andre ForfangNorwegia121.5117.9
27Andreas WellingerNiemcy124.5117.3
28Anders FannemelNorwegia125.0116.9
29Stefan HulaPolska122.5115.2
30Jakub WolnyPolska124.0114.7
31Anze SemenicSłowenia126.0114.6
32David SiegelNiemcy122.0114.4
33Naoki NakamuraJaponia124.0113.6
34Yukiya SatoJaponia120.0112.5
35Cestmir KozisekCzechy126.0111.8
36Clemens AignerAustria126.5111.6
37Jan HoerlAustria128.0111.1
38Daniel HuberAustria121.0110.5
39Constantin SchmidNiemcy123.5108.4
40Junshiro KobayashiJaponia117.5108.1
41Anze LanisekSłowenia120.0107.9
42Jernej DamjanSłowenia119.5107.1
43Mackenzie Boyd-ClowesKanada118.0105.6
44Clemens LeitnerAustria119.5105.2
45Viktor PolasekCzechy119.0102.1
46Noriaki KasaiJaponia119.0101.2
 Thomas HoferAustria118.5101.2
48Maciej KotPolska117.599.8
49Daniel Andre TandeNorwegia114.599.0
50Andreas AlamommoFinlandia113.592.9
51Roman Sergeevich TrofimovRosja115.092.7
52Bor PavlovcicSłowenia112.092.6
53Andreas KoflerAustria112.090.4
54Nejc DezmanSłowenia110.590.2
55Sergey TkachenkoKazachstan110.089.9
 Aleksander ZniszczołPolska111.589.9
57Lukas HlavaCzechy110.588.4
58Andreas SchulerSzwajcaria107.083.6
59Markus SchiffnerAustria106.082.2
60Eetu NousiainenFinlandia107.081.1
61Maksim SergeevRosja105.078.7
62David HaagenAustria107.077.6
63Mikhail NazarovRosja102.070.4
64Sabirzhan MuminovKazachstan94.052.2
65Martti NommeEstoniaDNSDNS
66Kevin BicknerUSADSQDSQ
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Przy okazji narzucają się 2 postulaty:
1. wyszukiwanie artykułów na stronie po słowach kluczowych
2. możliwość edycji komentarzy :)
(06.01.2019, 23:44)
marmi
Jeszcze o rekordach...
Znalazłem po dłuższych poszukiwaniach artykuł: https://www.skokinarciarskie.p l/aktualnosci/2288,Kiedy_rekor dy_beda_zaliczane
To było w grudniu 2004 po wyczynie Kocha w COC w Harrachowie. Nie spodobało się to w FIS (można poczytać w komentarzach za i przeciw). Podobny w przekazie artykuł był nieco później na tej głównej konkurencji.
Jest tam mowa o decyzji FIS i przepisie. Wygląda na to jednak, że nie było przepisu, a tylko wykładnia przedstawiona przez Waltera Hofera (lub FIS w ogóle?) ustnie, bez poparcia w przepisach ani wtedy ani później...
Próbowałem też znaleźć źródło po angielsku i niemiecku ale nie udało mi się to, może nie umiem odpowiednio wyszukać. Może ktoś inny zechce spróbować?
W każdym razie w przypadku kwalifikacji brzmi to tak: Według nowego regulaminu, rekordowa odległość będzie zaliczana tylko wtedy, jeśli zawodnik osiągnie ją podczas serii konkursowej lub kwalifikacji - z tym jednak warunkiem, iż długość rozbiegu nie może być większa niż podczas skoku każdego, kto nie zakwalifikował się do konkursu.
Czyli wcale nie musi być z najniższej belki. Przy takim kryterium skok Kubackiego jest rekordem, gdyż wszyscy, którzy się nie zakwalifikowali skakali z tej samej lub wyższej niż Kubacki. Ten rekord figuruje też w protokole FIS z tych kwalifikacji (nagłówek).
Jednakże w protokole z wcześniejszego treningu jest 144,5 Wellingera, co świadczy o tym, że skok Gregora z 2008 nie był uznany za rekord. Dalej znalazłem protokół z tych kwalifikacji z 2008. Wówczas nie podawano w protokole rekordu skoczni to po pierwsze. Po drugie widzimy, że Gregor skoczył 145m z 30. belki (skok nieoceniany). Z tej samej belki skakali WSZYSCY inni skoczkowie (wówczas zresztą nie można było belki zmieniać) poza Morgensternem, który jedyny skakał po nim (można było obniżyć w tym przypadku ze względów bezpieczeństwa bo skok nieoceniany) z belki 28. W tym przypadku zatem rekord skoczni również powinien być uznany przez sam FIS bo zasady Hofera zostały spełnione a nie był... Rekord podawany jest w protokołach od sezonu 2009 i wówczas podawano 143m D. Ito z 2005r. (aż do skoku Wellingera z 2017).
Niestety wszystko wskazuje na niekonsekwencję w samym FIS (chyba że znalezione artykuły są błędne czy nieprecyzyjne albo interpretacja FIS się jeszcze później zmieniała a nie znalazłem o tym informacji). Wiedziałem że takowe istnieją, ale myślałem że to tylko w przypadkach co do kontrowersji czy uznaniowości ustania skoku (vide artykuł tutaj o skokach w Planicy w 2017, rekordzie Stocha i innych)...
Czyli od ok. 10 lat oficjalnym rekordem skoczni jest to co podaje FIS w protokole z zawodów. Rekord jako taki istnieje bo jest w ten sposób określony (WC Hill Record), natomiast dlaczego dany skok dłuższy od poprzedniego rekordu za takowy nie jest uznany (bądź jest mimo, że podparty) to już słodka tajemnica FISu...
(06.01.2019, 23:35)
rekordy
jak dużo jest aktualnych rekordów skoczni uzyskanych w kwalifkacjach?
(06.01.2019, 21:48)
japitole
@marmi
dzięki za info
(06.01.2019, 19:03)
fan skoków85
Kubacki, żeby wygrać kwalifikacje musiał skoczyć... 151,5 metra
(06.01.2019, 17:15)
Obserwator
Niezależnie od sympatii dla poszczególnych skoczków - taka rywalizacja jaka miała miejsce w kwalifikacjach, to po raz kolejny plucie w twarz wielu skoczkom.

Sytuacja, w której skaczący np. jako 15 od końca skoczek osiąga odległość bliską rekordowi skoczni, po czym obniża się belkę, która przy mocnym wietrze pod narty niewiele zmienia w długości skoku, a sporo punktów dodaje, to absurd. Kolejny zawodnik skacze kilka metrów krócej, a i tak prowadzi. Co w takim razie musiałby zrobić poprzednik ? Pobić rekord skoczni o kilka metrów ? Nawet gdyby to zrobił, to lądowałby pewnie na dwie nogi i stracił kolejne 6-8 pkt na notach sędziowskich.

Innymi słowy odbiera się w ten sposób możliwość zdobycia wysokich pozycji tym skoczkom,co do których nie przewidziano, że danego dnia aż tak wystrzelą. Czy w takim razie mamy z góry wykluczyć, że taki Hayboeck skacząc na własnej skoczni nie ma prawa się "przebudzić" choćby na jeden konkurs ? Gdyby Ryoyu dzisiaj rozpoczął swoją genialną formę, to byłby puszczony z wysokiej belki - skoczyłby może i 148 metrów lądując telemarkiem, ale i tak nie byłby w stanie wygrać.

Czy wśród osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie zawodów nie ma żadnego logika ?
(06.01.2019, 17:09)
marmi
Nie ma KO bo kwalifikacje się niedawno skończyły i nie zdążyliby przypisać numerów startowcyh itp, za duże zamieszanie. Ta decyzja była już wczoraj.
(06.01.2019, 17:08)
marmi
Ciekawy artykuł o rekordach w PS, m.in. wypowiedzi Marka Siderka: https://www.przegladsportowy.p l/sporty-zimowe/skoki-narciars kie/czyj-jest-rekord-wielkiej- krokwi-nie-wiedza-nawet-eksper ci/2sjtmsc
Abstrahując od Bischofshofen to na Wielkiej Krokwi jest 5 różnych rekordów i 7 rekordzistów, przy czym żadne z nich nie pokrywa się z tym co jest podane na stronie skokinarciarskie :)
Panie Andrzeju, czy był taki artykuł tutaj, o którym wspominałem wcześniej, bo nie mogę teraz znaleźć (kiedy)? Na stronie skoczni jest wyraźnie napisane, że po obniżeniu rozbiegu w kwalifikacjach wcześniejszy rekord nie może być uznany i sam pamiętam, że o tym gdzieś kiedyś czytałem. Skoro nie ma tego w przepisach a jest/było na ww. stronach (i pewnie innych) to jakie jest/było źródło tych informacji?!
(06.01.2019, 17:07)
Lina
Czemu nie ma systemu KO?
(06.01.2019, 17:00)
Mateo
Jak Japończyk skoczy 5 m krócej to i tak wygra bo dostanie wyrzsze noty i wiatr duży w plecy przekonacie się
(06.01.2019, 16:55)
ffffff
ale ta wersja mobilna mnie denerwuje, w tych czasach jest niepotrzebna
(06.01.2019, 16:51)
Wierny Kibic
Bardzo zaskoczył mnie Kamil Stoch dosyć słabo skoczył w kwalifikacjach, ale może w 1 serii skoczy tak jak nas do tego przyzwyczaił
(06.01.2019, 16:48)
Piotr
Wiem tylko na TVP redaktor dwa czy trzy razy powtórzyl to że z 2005 wiem że był w 2017 :)
(06.01.2019, 16:48)
marmi
Nie, Wellinger skoczył 144,5 w kwalifikacjach w 2017r.
(06.01.2019, 16:45)
marmi
@japitole
To jest akurat jedyne co w temacie jest regulowane bezpośrednio przepisami ICR.
Otóż zabrania się nagradzania autorów najdłuższych lotów. A więc nie tylko, że nie ma nagród to nie wolno ich przyznawać.
(06.01.2019, 16:44)
Piotr
Rekord Wellingera był z 2005 roku no nieźle coś mi umknęło
(06.01.2019, 16:42)
marmi
Gdyby były pary to by było aż 5 bratobójczych: 2 Norweskie i Austriackie i 1 Polska.
(06.01.2019, 16:35)
Maestro
Kot wypadł minimalnie gorzej od Zniszczoła. Ale ponieważ dzisiaj był lepszy, to zachowa miejsce, i trener nie będzie musiał się z tego tłumaczyć.
(06.01.2019, 16:33)
Andrzej Mysiak
@marmi - nie, przepisy się nie zmieniły - z tego prostego powodu, że (powtarzam!) przepisów w zakresie rekordów skoczni nie ma.

Według oficjalnych dokumentów (protokół z wynikami kwalifikacji oraz lista startowa konkursu) rekord oficjalny skoczni należy do Dawida Kubackiego.

Tak, to boli, że w oficjalnych dokumentach pojawiają się elementy, które nie zostały skodyfikowane...
(06.01.2019, 16:33)
marmi
Myślę, że treść artykułu trzeba będzie istotnie przeredagować...
W kwestii rekordu skoczni.
Otóż pamiętam artykuł o tym p. Mysiaka chyba. Była mowa o tym, że rekord musi być w konkursie najwyższej rangi, ewentualnie w kwalifikacjach. Kontrowersje były czy musi być oceniany (przepis nie mówił, że musi).
Pamiętałem jednak, że było jeszcze coś o kwalifikacjach co wyleciało mi z głowy. Długo szukałem informacji na oficjalnej stronie tej skoczni, bo informacja o rekordzie jest w bardzo nieintuicyjnym miejscu, ale znalazłem w końcu: https://www.skiclub-bischofsho fen.at/de/club/schanzenstadion /
Od razu mi się rozjaśniło: rekord w kwalifikacjach uznaje się tylko, jeśli został ustanowiony z najniższej belki z jakiej w tej serii skakano. tego warunku nie spełnia ani skok Schlierenzauera ani Kubackiego!!! (zakładam, że przepisy się nie zmieniły). Czyli wychodzi na to, że oficjalnym rekordzistą jest wciąż Wellinger!
Tekst z linka (każdy może przetłumaczyć, oczywiście nie uwzględnia tego co się działo dzisiaj):Aufgrund vieler falscher Aussagen eine Erläuterung zum Schanzenrekord in Bischofshofen:
Gemäß FIS gelten auf FIS-homologierten Schanzen Schanzenrekorde nur dann, wenn sie im Rahmen eines Weltcupspringens oder der dazugehörigen Qualifikation erzielt werden. In der Qualifikation muss aber der Rekord vom untersten im Qualifikationsdurchgang verwendeten Gate erzielt werden. Da in der Quali am 06.01.08 nach dem 145m Sprung von Gregor Schlierenzauer die Anlauflänge verkürzt worden ist, kann dieser Sprung nicht als offizieller FIS-Schanzenrekord anerkannt werden.
(06.01.2019, 16:27)
Exciter
Kota zupełnie nie ma kto zastapić (vide dzisiejsze konkursy w PK) więc oczywiste jest, że zachowa miejsce w składzie.
(06.01.2019, 16:24)
Ktoś niszczy piękno skoków
Jak to jest ze Kubacki bije rekord skacząc. Na 145 metrów i jest 7 a wszyscy przed nim skakali mniej np. Kobayashi który skoczył 131.5 metra i jest na 3 pozycji?? W takim razie ile Kubacki musiał by skoczyć żeby być 1? Raczej nie miał takiej możliwości ponieważ kilka metrów dalej jest płaszczyzną. Ludzie co wy wyprawiają z tymi skokami!
(06.01.2019, 16:22)
Ober
A w TVP Sport widzą, że niczego nasi nie ugrają na tym turnieju. Redaktor Kurzajewski nie wie jak spuścić powietrze z balonika, który nadmuchał razem z kolegami z redakcji i co chwilę przypomina rok 2001 i sukces A. Małysza. Nie ma chyba drugiego tak żenującego redaktora sportowego w tym kraju.
(06.01.2019, 16:06)
Kibic
Kot poskacze w pierwszej seri
(06.01.2019, 16:06)
Ryjek
Brawo Mistrz Stoch! Nasz mistrz kolejny raz pokazał klasę.
(06.01.2019, 16:04)
Kibic
Z tymi punktami za londowanie i za wiatr po uważaniu z jakiego kraju jest zawodnik
(06.01.2019, 16:03)
Maestro
No i tym wyczynem Kot zachowa miejsce w składzie.
(06.01.2019, 16:01)
Ober
Ktoś tu wczoraj był wielce oburzony na krytykę obecnych wyczynów naszych skoczków, że nie może być źle, bo Polska prowadzi w Pucharze Narodów. No to naciesz się przyjacielu tym prowadzeniem jeszcze do ok. 19.00 godziny. Kwalifikacje przyniosły emocje podobne do tych na Mistrzostwach Polski
(06.01.2019, 15:57)
japitole
Jest przewidziana jakaś premia za rekord skoczni?
(06.01.2019, 15:55)
Kibic
Żyła skacze ma punkty minusowe za nim Japończyk prawię 8 na plusie nie uwieże
(06.01.2019, 15:54)
M.
Kot w konkursie, ale jaja.
(06.01.2019, 15:49)
CzarnyBaron
Czyżby Polacy mieli norweskie kombinezony? Ciekawe co na to janusze, chyba dsq się należy.
A takiego żonglowania belkami dawno nie było, oby w tym żonglowaniu nie było drugiego dna zwanego "zwycięstwo Niemca"
(06.01.2019, 15:49)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
TCS Bischofshofen: Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki z rekordem skoczni
TCS Bischofshofen: Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki z rekordem skoczni

TCS Bischofshofen: Eisenbichler najlepszy w kwalifikacjach, Kubacki z rekordem skoczni

Najbliższe zawody
20 stycznia 2019 (niedziela)
01:00
CoC Sapporo
seria próbna
02:00
CoC Sapporo
konkurs ind.
06:45
PŚ kobiet Zao
kwalifikacje
08:00
PŚ kobiet Zao
konkurs ind.
09:00
CoC kobiet Planica
seria próbna
09:45
CoC kobiet Planica
konkurs ind.
12:00
FIS Cup Planica
seria próbna
13:15
FIS Cup Planica
konkurs ind.
15:00
PŚ Zakopane
seria próbna
16:00
PŚ Zakopane
konkurs ind.
21 stycznia 2019 (poniedziałek)
15:30
MŚJ Lahti
odprawa techniczna K/M
22 stycznia 2019 (wtorek)
13:30
MŚJ Lahti
oficjalny trening K
16:00
MŚJ Lahti
oficjalny trening M
23 stycznia 2019 (środa)
15:30
MŚJ Lahti
oficjalny trening K
17:30
MŚJ Lahti
oficjalny trening M
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Oglądaj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Wyszukiwarka wyników
Szukasz wyników konkursów sprzed 10 lat? Skorzystaj z wyszukiwarki wyników!
Sonda
Kto wygra PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
Stefan Kraft
Stephan Leyhe
Piotr Żyła
Markus Eisenbichler
Robert Johansson
David Siegel
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Puchar Świata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skaczą w najbliższym czasie »                        
ukryj »