Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

Bartosz Kurek zwyciężył w organizowanym przez Przegląd Sportowy Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski, a Stefan Horngacher został indywidualnym trenerem roku. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Kurek.

Rok 2018 Kamil Stoch rozpoczął znakomicie - triumfem w Turnieju Czterech Skoczni, w którym (jako drugi zawodnik w historii) wygrał wszystkie konkursy. W późniejszej części sezonu zdobył medale mistrzostw świata w lotach (srebro indywidualnie, brąz drużynowo) oraz igrzysk olimpijskich (złoto indywidualnie, brąz w drużynie). W drodze po drugi w karierze Puchar Świata wygrał jeszcze turnieje Willingen 5, Raw Air i Planica 7.

Kamil Stoch oczywiście nie pojawił się na gali osobiście, ponieważ bierze udział w 67. Turnieju Czterech Skoczni. Tradycyjnie statuetkę odebrała jego żona Ewa:

- W imieniu reprezentacji skoczków chciałam pogratulować sukcesu siatkarzom i prosić o trzymanie kciuków, żeby za dwa miesiące wzięli z was przykład - zaczęła. - Ostatni skok był wspaniałym rokiem dla Kamila - zaznaczyła Ewa Bilan-Stoch, po czym przystąpiła do wyliczenia sukcesów męża. - Za tymi sukcesami stoi cały sztab ludzi, którym bardzo dziękuję. Za tą nagrodą stoi jeszcze większy sztab ludzi - i im wszystkim bardzo dziękuję.

Kamil Stoch również pojawił się na gali - choć wirtualnie, prosto z Austrii:

- Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Znaleźć się w gronie wyróżnionych sportowców to wielki zaszczyt, a osiągnąć wysokie miejsce tym bardziej jest miło. To pokazuje, jak kibice postrzegają nas, sportowców, i daną dyscyplinę - podkreślił. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomagają mi w osiąganiu sukcesów i celów sportowych - to trenerzy, sztab szkoleniowy, grono ludzi związanyc ze sportem, ale też moja rodzina, przyjaciele, znajomi. Chciałbym też podkreślić rolę sponsorów, tych, którzy wspierają naszą misję sportową. Dziękuję również osobie szczególnej, najbliższej mojemu sercu, która za mnie odebrała tę nagrodę - powiedział skoczek, który chciał podziękować komuś jeszcze, jednak zanim to zrobił, połączenie zostało zakończone.

Dotychczas skoczkowie narciarscy wygrywali w plebiscycie "PS" siedmiokrotnie - byli to Stanisław Marusarz (1938), Adam Małysz (2001, 2002, 2003 i 2007) oraz Kamil Stoch (2014, 2017). Małysz otrzymał też nagrodę Superczempiona, trenerami roku zostawali Łukasz Kruczek i Stefan Horngacher (dwukrotnie), a nasz zespół został "Odkryciem Roku" oraz "Drużyną roku".

Pierwsze miejsce w plebiscycie przypadło Bartoszowi Kurkowi, członkowi drużyny siatkarzy, która w 2018 roku obroniła mistrzostwo świata, jednocześnie MVP (Most Valuable Player - Najbardziej Wartościowy Gracz) tej imprezy. Reprezentant Polski docenił klasę naszego skoczka:

- Kamil, jesteś Bogiem, a ja tylko tutaj na chwilę wskoczyłem.
Plebiscyt Przeglądu Sportowego
 zawodnikdyscyplina
1Bartosz Kureksiatkówka
2Kamil Stochnarciarstwo klasyczne
3Michał Kubiaksiatkówka
4Justyna Święty-Erseticlekkoatletyka
5Adam Kszczotlekkoatletyka
6Bartosz Zmarzlikżużel
7Anita Włodarczyklekkoatletyka
8Andrzej Bargielnarciarstwo ekstremalne
9Robert Lewandowskipiłka nożna
10Michał Haratyklekkoatletyka
Z grona nominowanych poza czołową dziesiątką znaleźli się: Dorota Banaszczyk (karate), Tomasz Bartnik (strzelectwo), I. Baumgart-Witan, M. Hołub-Kowalik, J. Święty-Ersetic, P. Wyciszkiewicz (lekkoatletyka), Jan Błachowicz (MMA), Paulina Guba (lekkoatletyka), A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko, K. Zillmann (wioślarstwo), Ł. Krawczuk, J. Krzewina, R. Omelko, K. Zalewski (lekkoatletyka), Michał Kwiatkowski (kolarstwo), Wojciech Nowicki (lekkoatletyka) i Szymon Sajnok (kolarstwo torowe).

Podobnie jak rok temu nagrodę dla trenera otrzymał trener naszych skoczków Stefan Horngacher - tym razem kategorię określono jako "trener indywidualny", bowiem drugą nagrodę dla trenera otrzymał szkoleniowec naszych siatkarzy Vital Heynen (który zresztą zaliczył fantastyczny występ na scenie). Statuetkę dla Horngachera wręczał Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Sapporo z 1972 roku.

- To jest jeden z najlepszych trenerów na świecie, najsilniejsze ogniwo z austriackiego teamu. Cieszę się, że doprowadził naszych skoczków do tak wspaniałych wyników. Serdecznie gratuluję! - powiedział Fortuna.

Ponieważ Horngacher obecnie przebywa w Bischofshofen, gdzie jutro zakończy się 67. Turniej Czterech Skoczni, w jego imieniu nagrodę odebrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner:

- Dobry, doskonały trener, jakim jest Stefan Horngacher, musi odznaczać się tym, czym trener Heynen - świetną charyzmą, osobowością. Chciałbym w imieniu Horngachera podziękować sztabowi szkoleniowemu, z którym on świetnie współpracuje - to Adam Małysz, Grzegorz Sobczyk, Zbigniew Klimowski, Michal Dolezal, Kacper Skrobot, Łukasz Gębala i Maciej Kreczmer. To zespół, który sprawił, że w grupie jest świetna atmosfera i klimat do tworzenia wielkich rzeczy w sporcie.

Podczas gali wyemitowano krótkie nagranie z wypowiedzią Horngachera:

- Pragnę bardzo mocno podziękować za to, że po raz drugi z rzędu otrzymałem nagrodę dla trenera roku. Gratulacje i podziękowania należą się też całemu mojemu zespołowi, ale także wszystkim pracownikom Polskiego Związku Narciarskiego - skwitował austriacki szkoleniowiec.
Plebiscyt Przeglądu Sportowego
kategoriazwycięzcy
Drużyna rokuReprezentacja Polski w piłce siatkowej
Trener rokuVital Heynen
Trener indywidualnyStefan Horngacher
Mecenas polskiego sportuFortuna online zakłady bukmacherskie
Nadzieja dla sportuEnerga SA
Sportowiec niepełnosprawnyIgor Sikorski (narciarstwo alpejskie)
Serce dla sportuOlimpiady Specjalne Polska
Wyczyn rokuakcja ratunkowa na Nanga Parbat
(Jarosław Bator, Piotr Tomala, Adam Bielecki, Denis Urubko)
Podczas gali wspominano zmarłą w lipcu legendarną polską lekkoatletkę Irenę Szewińską.

Na koniec dodajmy, że w Norwegii ogłoszono dziś, iż tamtejszą drużyną roku 2018 został zespół skoczków narciarskich - złoci medaliści igrzysk olimpijskich, złoci medaliści mistrzostw świata w lotach oraz zdobywcy Pucharu Narodów.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
?
67 244 punktów. Czyli z tego wynika ze Stoch ma 2700-3000 fanów?
(09.01.2019, 00:17)
?
I nadal nie wiadomo ile głosów dostal Stoch? Oczywiście należy to podzielić przez 25.
(08.01.2019, 21:27)
M.
Najlepszym polskim sportowcem w 2018 był Sebastian Kawa i niech nikt mi nie mówi, ze nie.
(06.01.2019, 21:06)
Sweet
Najlepsi sportowcy 2018 w dowolnej kolejnosci bo jej sie ustalic poprostu nie da to: Kamil Stoch, Ester Ledecka, Marcel Hirscher, Martin Fourcade, Mikaela Shiffrin, Johannes Klaebo, Marit Bjoergen, Lewis Hamilton, Marc Marquez, Tai Woffinden, Luka Modric, Chris Froome, Shawn White.
(06.01.2019, 21:04)
Ekspert Ski Jump
sebinweb pisałem że do drużynowego konkursu mógł ostatni skok więcej dołożyć. A tak w ogóle to i tak w Polsce najwięcej radości przynosi królowa sportu czyli Lekkaatletyka. Dyscyplina która wraz z piłką nożną jest najpopularniejsza na całym świecie.
(06.01.2019, 16:38)
Pawmak
Zgadzam się z Dankiem i plackiem08. Stoch może zasłużył się bardziej, ale jednak siatkówka to sport dużo bardziej popularny na świecie, więc i prestiż większy, a drużynie indywidualnej nagrody dać nie można, więc padło na najlepszego - no i powiedział o Stochu to, co powiedział ;) Nie zgadzam się oczywiście z ciągłym tropieniem fałszerstw i - jak już - myleniem PSL z PiS ;)
A plebiscyt może i się powinien odbywać w publicznej TV, ale skoro zrobiło się z nią, to co się zrobiło, to może i lepiej. Polsat akurat jest najbardziej obiektywną telewizją w tej chwili - i na pewno nie lewicową, wręcz niektórzy tropią w niej sprzyjanie opcji rządzącej (chociaż to przesada).

@ Olek
Został królem strzelców Bundesligi - no i mistrzem Niemiec. Mundial jednak zrobił swoje, stąd tak niskie miejsce.
(06.01.2019, 16:28)
marmi
Obiektywnie rzecz biorąc najlepszym polskim sportowcem był Stoch, czego potwierdzenie można znaleźć w plebiscytach międzynarodowych.
Natomia st to jest plebiscyt, gdzie głosują ludzie, ci którzy chcą głosować.
Także jest to najpopularniejszy sportowiec a i to z zastrzeżeniem powyższego. Bardzo możliwe, że kibice siatkówki zmobilizowali się bardziej na głosowanie aby ich idol nie był pokrzywdzony. Dobrze podsumował to już wcześniej placek08.
Także nie ma co snuć teorii o fałszowaniu wyników czy obrażać na to jak głosowali ludzie, bo naprawdę nie ma podstaw jak się to przemyśli.
@Fanka
Ła dnie wymieniasz sukcesy Stocha. Później jednak piszesz o niebezpieczeństwie, co to ma do rzeczy??? Jakby to miało decydować to powinien wygrać Bargiel. To, że skoczkowie trenują siatkówkę także jest bez żadnego znaczenia, nie wiem po co o tym w ogóle pisać?! Każdy może trenować siatkówkę, dosłownie wszyscy ją w życiu ćwiczyli, którzy uczęszczali na zajęcia WF. Natomiast skoki wymagają odpowiedniego miejsca, warunków i wcześniejszego przygotowania, nie mówiąc już o sensie takiego treningu dla przedstawicieli innych dyscyplin, nie tylko siatkarzy...
(06.01.2019, 14:44)
sebinweb
Ale z kim tu gadac. Takie same chyba "D...*...P...K...I" tam glosowaly.
(06.01.2019, 13:13)
sebinweb
@Ekspert Ski Jump
A to znaczy ze Stoch jeszcze za malo w tamtym sezonie dolozyl ???
No to mnie wcale nie dziwi ze Stoch nie wygral, jak tacy wlasnie ludzie jak TY tam glosowali.
Siatkarze juz WAGRALI w DRUZYNIE. Siatkowka to sport DRUZYNOWY a nie INDIWIDUALNY.
(06.01.2019, 13:11)
sebinweb
@Adi
Z pilka nozna to pewnie by tak bylo, ale siatkowka w Polsce na pewno nie jest tyle popularniejsza od skokow narciarskich. Te sa od lat transmitowane i ogladane przez duza ilosc widzow, a juz w ogole od czasow Adama sa bardziej popularne niz kiedykolwiek.
(06.01.2019, 13:06)
Ekspert Ski Jump
w 2014 Stoch pokonał Wlazłego to teraz rewanż Kurek pokonał Stocha. Nie przesadzajcie że to skandal Kurek zasłużył bo dwa ostatnie mecze zagrał perfekcyjnie i pociągnął drużynę do złota a Stoch jednak mniej dołożył w drużynie do srebra które było w zasięgu.
(06.01.2019, 12:59)
Adi
To oczywiste ze po wygranej Mistrzostw Swiata, to siatkarze beda na czele. Ale jak by Polska wygrala MŚ w pilce noznej w 2018, to chyba juz wiadomo ze pierwsze 5 miesc bylo by juz zajete dla pilkarzy! Czy sport indywidualny czy druzynowy to nic nie znaczy, zalezy od narodowego zainteresowania sportem i osiagniec.
(06.01.2019, 12:34)
sebinweb
W innych krajach takie plebiscyty odbywaja sie w telewizji publicznej a nie w jakichs prywatnych.
W koncu wybierany jest polski sportowiec roku ze wszystkich sportow a nie z jednej dyscypliny.
Ten wybor to moim zdaniem najwiekszy skandal w historii wyborow na sportowca roku.
Albo to bylo oszustwo, albo po prostu Kamila jako sportowca sie w polsce wcale nie docenia.
On wygral najwiecej w jednym sezonie w skokach narciarskich i nie zostal sportowcwm roku. To kpiny.
Gdyby wygral ktos, kto wygral tez duzo roznych zawodow w swoim sporcie, to nie mowie.
Ale jedno ms w siatkowce.
To sport druzynowy a nie indiwidualny. Wiec co ?
Gdyby Adam albo Justyna tyle wygrali, to z latwoscia by wygrali plebiscyt.
Zloto na ZIO, PS, 4 konkursy TCS, Willingen 5, Raw Air, Planica 7, Srebro w MSwL i 2 w PSwL + 9 wygranych w PS to prawie tyle roznych osiagniec co Adam w calej swojej karierze zdobyl.
To po prostu kompromitacja.
Pozaluja tego jeszcze wszyscy, bo to na pewno Kamila teraz nie zmotywuje, tylko bedzie ze skoczkami tylko coraz gorze do konca sezonu.
PS.: Wiekszosc ludzi to chyba jednak nieobjektywne *.
(06.01.2019, 12:13)
Olek
A co tam Lewy robi?
(06.01.2019, 11:39)
vbk
Domyslam sie ze Kamil chciał podziekowac Bogu za talent, i Polskim kibicom za patryziom ze są ze skoczkami na każdej Arenie Świata i że nie raz a'capella śpiewają Mazurka Dąbrowskiego, ale to na takich Polsatach i TVNach nie przejdzie bo nie jest zgodne z lewackimi ideami tych TV...
(06.01.2019, 11:19)
zniesmaczony
Polsat wstyd!
Nie wykazali się szacunkiem do Kamila przerywając mu, juz nigdy nie dowiemy sie kogo chciał szczególnie pozdrowic bo "skonczyl sie czas antenowy" i trzeba dac reklamy.
(06.01.2019, 11:13)
Koala
To nie pierwszy tego typu przekręt. Kiedyś głosowałem w tym plebiscycie regularnie. Od momentu gdy wygrał Kubica w sezonie olimpijskim powiedziałem sobie dość. To nie plebiscyt to komercja. Zwróćcie uwagę dlaczego co raz więcej ludzi odchodzi od Przeglądu Sportowego? Podstawowa przyczyna to komercja. Kiedyś mogłeś przeczytać o bobslejach, saneczkarstwie gimnastyce sportowej, hokeju na trawie, boksie, zapasach, wioślarstwie. Miałeś wyniki mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach (nawet młodzieżowe) Dzisiaj co przeczytasz kopaną, siatkówkę, boks zawodowy, formulę 1 skoki czasami biathlon, koszykówkę, piłkę ręczną (chociaż coraz mniej) i to wszystko. Taki periodyk mnie nie zadawala. Mit Przeglądu Sportowego upadł
(06.01.2019, 11:02)
:)
kurek w pierwszej 3 nie powinien być
(06.01.2019, 10:43)
Run
Co do przerwania wypowiedzi Kamila, to podejrzewam, że bali się komu to Kamil podziękuje...
Ja dziękuję Bogu za takich ludzi, którzy mają odwagę, wbrew tendencjom, okazywać swoją wiarę w Boga, co Kamil nie raz czynił.
(06.01.2019, 10:42)
:)
kurek??? Co on zrobił??? Jedno bezsensowne mistrzostwo świata polski ( specjalnie z małej ) i dalej nic!!! Stoch wygrał wszystko oprócz lotów (! MŚ I PŚ )!! A za co wygrał Stoch w 2017 roku??? Za klape na MŚ w Lahti??? Aaa! Wiem! Za to że ten plebiscyt był wtedy organizowany już po TCS kiedy Stoch wygrał wszystkie konkursy i GŁUPI LUDZIE NAWET NIE UMIEJĄ POMYŚLEĆ ŻE 3/4 TURNIEJU BYŁO JUŻ W 2018!!!
(06.01.2019, 10:41)
placek08
Nie rzeby coś, ale ciut za bardzo to rozdmuchaliście. To jest plebiscyt, w którym głosują KIBICE i nie ma powodów, by wierzyć w ustawki. Po prostu większość ludzi bardziej doceniła siatkarzy (dużo bardziej, bo przecież Kubiak był 3). Dla Stocha był to jeden z najlepszych sezonów (ten zeszły), ale wynik w TCS poszedł na rok 2017, a igrzyska zostały już częściowo zapomniane. Tak jest zawsze, że najbardziej doceniane są sporty zimowe, gdy skoczkowie lub biegacze wygrywają w listopadzie i grudniu. A tu bach, Stoch bez zwycięstwa i przeciętny widz czuje się zawiedziony.
Nie bez znaczenia jest też niemała liczba kibiców PlusLigi, którzy na pewno bardziej doceniają Kurka. Rozgrywki ligowe też oddziałują pozytywnie, czego przykładem jest Lewy. Poza - znowu - ogromem bramek w Bundeslidze i - tu brawo - liderem strzelców w LM, za wiele w tym roku nie osiągnął, drużynowe wyniki były słabe. Ale jest piłkarzem, koniec kropka.
Wreszcie być może zwycięstwo Stocha wydawało się aż tak oczywiste, że zwyczajnie głosowano na Kurka, by był drugi?

Tak czy inaczej, wśród sportowców chyba nikt nie będzie miał do nikogo pretensji. Mnie tam najbardziej podobały się słowa Kurka. I to mi wystarczy.
(06.01.2019, 10:32)
Fanka
@ Polonus
Często nie zgadzam się z Twoimi opiniami (zwłaszcza, jak krytykujesz Markusa Eisenbichlera ;-), ale teraz napiszę krótko: szacun za odwagę i wypowiedzenie tego, co zapewne wielu kibicom cisnęło się na usta (i klawiaturę) po ogłoszeniu wyników.
(06.01.2019, 09:49)
T
Pierwsza i druga pozycja ewidentnie powinna się zamienić miejscami. Ciekawe kto tak głosował... to pewnie moherowe berety znów specjalnie zrobiły na złość reszcie narodu, hah :)
(06.01.2019, 09:40)
Polonus
Z całym szacunkiem dla Bartosza Kurka, którego wkład w złoty medal siatkarzy jest nie do przecenienia. porażka Stocha w tym plebiscycie stawia pod znakiem zapytania sens tego typu plebiscytów w ogóle. Już cztery lata temu o mało nie doszło do absurdu w postaci wygranej Wlazłego nad, dwukrotnym wtedy, mistrzem olimpijskim i zdobywcą PŚ. teraz Stoch zdobył "tylko" jedno złoto, ale jego przewaga nad resztą stada i liczne sukcesy były jeszcze większe niż wtedy. A tu masz babo placek.
Śmiem twierdzić, że wyniki plebiscytu zostały sfałszowane. Przeciętny polski kibic nie jest aż tak głupi, żeby za rok 2018 nie wybrac Sportowcem Roku Kamila Stocha. Panowie dziennikarze zrobili US-TAW-KĘ! To tak jakby wybory w Warszawie wygrał PSL:)
(06.01.2019, 09:16)
CzarnyBaron
Drugie miejsce Stocha i brak w "10" Michała Kwiatkowskiego to jakieś nieporozumienie. Chrzanić te plebiscyty.
(06.01.2019, 09:04)
hej
No to ile głosów dostal Stoch? Bo 4000 kuponów to 100 000 głosów. A tyle to nawet ze swojej wioski mogl miec jakby kazdy wyslal po kilka kuponów. A co z tymi ponoc 900 000 z fejbuka? Gdzie ci jego kibice z fejsa i portali? Pretensje tylko do swoich tym bardziej ze wiadomo co sie przy okazji plebiscytów dzieje. Justyna czy Adam te ... Przebijali ilością a raczej ich fani.
(06.01.2019, 08:32)
Fanka
@ Akemi
Ja porównywałam ryzyko związane z uprawianiem jednego i drugiego sportu. Poza tym B. Kurek odniósł suckes (niewątpliwie duży, ale nieporównywalny z osiągnięciami Kamila w ubiegłym roku) z drużyną, która już wcześniej została uhonorowana jako "drużyna roku". A czy mogłabym Cię prosić o przypomnienie innych ubiegłorocznych sukcesów zwycięzcy plebiscytu, bo ja - chociaż z pewnością o skokach mam większą wiedzę, niż o siatkówce - jakoś ich sobie nie przypominam.
A że zarobki skoczków nijak się mają do zarobków piłkarzy (biorąc choćby pod uwagę ryzyko związane z tymi sportami) - to inna kwestia i temat, który zawsze podnosi mi ciśnienie na maxa. Ale dzisiaj wystarczy nam emocji związanych ze zbliżającym się finałem TCS.
(06.01.2019, 07:50)
Ober
Polsat i wszystko jasne. Oni tam w wiadomościach sportowych głównie o siatkówce ( Plus Liga to zaiste interesujące rozgrywki) i KSW nap...lają. Siatkówkę promują na chama, bo Solorz trzyma polską ligę w swoich mackach. W przyszłym plebiscycie wygra pewnie jakiś Gruszka, albo inny Kadziewicz. Kolejny przekręt bez konsekwencji w polskim wydaniu.
(06.01.2019, 07:48)
Tajemniczy_Don_Pedro
@uudobranoc ... no bez przesady, że raz na 100 lat, a np. Adam Małysz to w XIX wieku się urodził? :)
(06.01.2019, 02:29)
uudobranoc
Kamil zostal zle potraktowany jeszcze beda za nim plakac bo nie bedzie komu juz zdobyc medalu na igrzyskach taki sportowiec sie rodzi raz na 100 lat
(06.01.2019, 01:32)
Danek
Akemi- Ale z drugiej strony kiedy jest konkurs indywidualny sam skacze , dla siebie . Żaden trener ani członek sztabu tego za niego nie zrobi . A Bartek przykładowo słabo by zagrał ktoś wszedł by za niego i nie koniecznie drużyna by na tym ucierpiała . Trzeba rozróżnić sport indywidualny od drużynowego .
(06.01.2019, 00:37)
zofia
bardzo niesprawiedliwie potraktowali kamila za tyle wygranych to wstyd tak potraktowac takiego mistrza on zasluzyl na pierwsze miejsce to byl przekret nie ladnie
(06.01.2019, 00:34)
FanFunakiego
Ja osobiście nie widzę problemu w braku wygranej Stocha. Ten plebiscyt rządzi się swoimi prawami, a patrząc obiektywnie każdy spośród dwudziestki nominowanych jest sportowcem wyjątkowym, godnym wyróżnienia i zwycięstwo każdego z nich można by było racjonalnie uzasadnić. Moim zdaniem prawdziwym skandalem było to, co stało się w trakcie wypowiedzi Kamila: wiem, że dla Polsatu pieniążki z reklam są kwestią priorytetową, ale przerwanie w tak chamski sposób wypowiedzi trzykrotnego mistrza olimpijskiego to niedopuszczalne przegięcie... Kurek jak na wielkiego sportowca i człowieka przystało pokazał wielką klasę, niestety badziewnemu Polsatowi tego zabrakło...
(05.01.2019, 23:56)
Akemi
@ Fanka
No weź. "Skoczkowie grają w siatkówkę dla treningu" - ale chyba nie taką siatkówkę. Wiesz jak wielkie jest obciążenie przy wyskoku? A teraz policz to sobie przez treningi i wiele meczy, gdy robią to do serwów, ataków i bloków.
Narciarstwo elitarne? Ta, jest tak samo słabo traktowane jak siatkówka - marzę o świecie, w którym narciarze i siatkarze zarabiają chociaż połowę tego, co dostają nasi piłkarze.
(05.01.2019, 23:42)
Akemi
Danek - jakie 'samodzielnie'? Bez psychologów, trenera, sztabu też wiele by nie zdziałał. Nart sam sobie nie nasmaruje i nie wprowadzi nowinek technicznych, kostiumu nie uszyje. Poza tym - są tez konkursy drużynowe, bez których sam raczej też niewiele by zrobił.
(05.01.2019, 23:38)
hej
1 kupon to chyba 25 głosów. To ile kuponów trzeba wyslac by wygrać? ...
(05.01.2019, 23:13)
Danek
Głosowałem na Kamila gdyż Kurek bez swoich kolegów z zespołu nie zdobył by tej nagrody , natomiast Kamil bardziej sam zapracował sobie na ten niesamowity sezon w którym nie wygrał tylko Mistrzostw Swiata w lotach . Jednak Kurek również zasłużył na tę nagrodę , gość który przez kilka lat w zasadzie nie istniał nagle na mistrzostwach gra koncert i prowadzi reprezentacje do obrony tytułu mistrza świata . Gratulacje dla niego , gratulacje dla Kamila i innych sportowców którzy znaleźli się w tym zacnym gronie .
(05.01.2019, 23:11)
Horus
Przy okazji nominacji pisałem, że zwykle zgadzam się z wynikami plebiscytu. Teraz aż mi mowę odjęło...

Powiedzmy sobie wprost - to chyba największy skandal w historii tego plebiscytu. Stoch był bezapelacyjnie najlepszym sportowcem Polski w 2018. Nie mam nic do Kurka, ale na jego sukces pracowała cała drużyna, a Kamil wygrywał samodzielnie.

Pozosta je pytanie: jak to się mogło zdarzyć? Jeśli pominiemy teorie spiskowe, to odpowiedzią mogą być tylko zbyt "słabe" (zdaniem głosujących) wyniki Stocha w obecnym sezonie. Ewentualnie chęć zrobienia "na złość" - że skoro skoki takie popularne, to my zagłosujemy na siatkarza.

Tak czy owak - skandal.
(05.01.2019, 23:04)
Fanka
@ odr
Dlaczego większe emocje? W końcu skoki narciarskie są sportem bardziej elitarnym (ilu jest aktywnych skoczków, a ilu siatkarzy w świecie) i nieporównywalnie bardziej niebezpiecznym i wymagającym większej odwagi. Jak wspomniałam w swoim wcześniejszym poście - skoczkowie grają w siatkówkę w ramach treningu, a czy widziałeś/widziałaś kiedykolwiek siatkarza na rozbiegu skoczni?
(05.01.2019, 23:00)
odr
siatkówka to jednak większe emocje, stąd zwycięstwo Kurka
Poza tym Stoch się już troszkę "znudził"
(05.01.2019, 22:51)
Fanka
@ Kate
W końcu rok 2017, za który Kamil zdobył to wyróżnienie był dla Niego bardzo dobry, ale bez porównania z 2018 r., za które było "tylko" 2. miejsce. Pozostał niestety spory niesmak i dobrze, że p. Ewa - małżonka Mistrza, odbierając statuetkę, wymieniła wszystkie Jego ubiegłoroczne sukcesy.
(05.01.2019, 22:50)
Kate
Kamil powinien wygrać!
(05.01.2019, 22:40)
Fanka
Pięknie: zwycięstwo w TCS (z wygranymi 4 konkursami), srebro indywidualnie i brąz z drużyną na MŚwL, złoto olimpijskie indywidualnie i brąz z drużyną, KK i wygrane wszystkie turnieje w poprzednim sezonie PŚ są mniej docenione niż MŚ w siatkówce (zresztą drużyna siatkarzy też została wyróżniona)? Co to ma być? Pomijam już kwestię tego, który z tych sportów jest o wiele bardziej niebezpieczny. No i jeszcze - skoczkowie w ramach treningu grają w siatkówkę. Jakoś nigdy nie słyszałam, żeby siatkarze trenowali na skoczni.
Mimo wszystko - gratulacje, Kamil. Twoich ubiegłorocznych sukcesów, Twojej radości i dumy kibiców z nimi związanych nikt Ci nie zabierze. Powodzenia jutro!
(05.01.2019, 22:40)
hej
Wy jeszcze wierzycie w te Plebiscyty?
(05.01.2019, 22:38)
Co?
To skandal że Stoch nie wygrał
(05.01.2019, 22:25)
japitole
Gratki Kamil. Cytat dnia: "Nie wiem kiedy mam mówić. Pani mi powie? " :)
(05.01.2019, 22:25)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Kurek zwycięzcą, Stoch drugi, wyróżnienie dla Horngachera
Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Kurek zwycięzcą, Stoch drugi, wyróżnienie dla Horngachera

Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Kurek zwycięzcą, Stoch drugi, wyróżnienie dla Horngachera

Kalendarium
Juha-Matti Ruuskanen
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
23:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich