TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
20.01.2019, godz. 08:00
Zao HS-102
P¦ kobiet

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W jutrzejszych zawodach zobaczymy pięciu Polaków, z których najlepszy był Dawid Kubacki.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Kobayashi przy zerowym (według u¶rednionego pomiaru) wietrze poleciał na odległo¶ć 126,5 metra - to dało mu 2,5 punktu przewagi nad Romanem Koudelk± (124,5 m - wiatr 0,01 m/s w plecy).

Na kolejnych miejscach znaleĽli się Johann Andre Forfang (127,5 m - wiatr 0,56 m/s pod narty), Daniel Huber (126 m), Killian Peier (119,5 m) i Karl Geiger (124 m).

W¶ród Polaków ze swojego rezultatu może być zadowolony jedynie Dawid Kubacki - skok na odległo¶ć 121 metrów (wiatr 0,35 m/s w plecy) dał mu siódm± lokatę. Kamil Stoch (114 m - wiatr 0,4 m/s w plecy) i Jakub Wolny (115 m - 0,15 m/s w plecy) uplasowali się w trzeciej dziesi±tce, a Piotr Żyła (115,5 m - 0,11 m/s pod narty) oraz Stefan Hula (115,5 m - 0,24 m/s pod narty) - w czwartej.

Awansu do konkursu nie wywalczyli natomiast Aleksander Zniszczoł (107 m przy wietrze 0,31 m/s w plecy) i - podobnie jak na niemieckich skoczniach - Maciej Kot (106,5 m - wiatr 0,05 m/s pod narty).

Wszyscy skoczkowie startowali z czwartej belki. Wiatr, podobnie jak podczas treningów, często zmieniał kierunek; zmienna była również jego prędko¶ć (od braku podmuchów do 0,9 m/s).

W pierwszej serii jutrzejszego konkursu Kamil Stoch zmierzy się z Clemensem Aignerem, Jakub Wolny - z Władimirem Zografskim, Piotr Żyła - z Timim Zajcem, Stefan Hula - z Anttim Aalto, a Dawid Kubacki - z Rokiem Justinem.zobacz pary systemu KO »
Wyniki kwalifikacji
zawodnikkrajodl.punkty
1Ryoyu KobayashiJaponia126.5126.2
2Roman KoudelkaCzechy124.5123.7
3Johann Andre ForfangNorwegia127.5123.5
4Daniel HuberAustria126.0120.7
5Killian PeierSzwajcaria119.5119.0
6Karl GeigerNiemcy124.0118.9
7Dawid KubackiPolska121.0118.5
8Stephan LeyheNiemcy123.5117.6
9Stefan KraftAustria120.5117.3
10Andreas StjernenNorwegia122.0115.5
11Anze LanisekSłowenia122.5115.2
12Richard FreitagNiemcy119.0115.1
13Naoki NakamuraJaponia123.0114.8
14Simon AmmannSzwajcaria119.5113.4
15Yukiya SatoJaponia118.0112.7
16Daniel Andre TandeNorwegia123.0112.4
17Antti AaltoFinlandia121.5112.0
18Junshiro KobayashiJaponia122.0111.9
19Philipp AschenwaldAustria122.0110.7
20Timi ZajcSłowenia113.0108.4
21Robert JohanssonNorwegia116.5107.0
 Vladimir ZografskiBułgaria119.5107.0
23Daiki ItoJaponia114.5106.9
24Kamil StochPolska114.0106.5
25Jernej DamjanSłowenia115.5105.4
26Michael HayboeckAustria113.0105.2
27Clemens AignerAustria118.0104.9
28Halvor Egner GranerudNorwegia118.0104.8
 Jakub WolnyPolska115.0104.8
30Constantin SchmidNiemcy116.0103.6
31Piotr ŻyłaPolska115.5101.8
32Markus EisenbichlerNiemcy116.0101.5
 David SiegelNiemcy110.0101.5
34Stefan HulaPolska115.5101.0
35Anders FannemelNorwegia115.0100.9
36Evgeniy KlimovRosja114.0100.6
37Anze SemenicSłowenia113.099.2
 Jan HoerlAustria109.599.2
39Kevin BicknerUSA117.098.6
40Noriaki KasaiJaponia113.098.5
41Cestmir KozisekCzechy114.096.6
 Bor PavlovcicSłowenia113.096.6
43Sergey TkachenkoKazachstan113.096.4
44Rok JustinSłowenia109.095.0
45Viktor PolasekCzechy109.594.7
46Manuel FettnerAustria108.092.8
47Andreas WellingerNiemcy110.092.4
48Andreas SchulerSzwajcaria111.591.8
49Andreas AlamommoFinlandia107.090.9
50Clemens LeitnerAustria110.090.6
51Mackenzie Boyd-ClowesKanada110.090.4
52Roman Sergeevich TrofimovRosja107.589.6
53Aleksander ZniszczołPolska107.089.3
54Markus SchiffnerAustria111.089.1
55Eetu NousiainenFinlandia102.086.1
56Lukas HlavaCzechy109.586.0
57Maciej KotPolska106.584.2
58Thomas HoferAustria104.581.8
59Alex InsamWłochy103.080.8
60David HaagenAustria97.076.2
61Andreas KoflerAustria101.073.9
62Sabirzhan MuminovKazachstan92.564.3
63Mikhail NazarovRosja93.562.3
64Martti NommeEstonia81.037.7
65Robin PedersenNorwegiaDSQDSQ
66Casey LarsonUSADSQDSQ
67Maksim SergeevRosjaDSQDSQ

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Nie ma legalnej i darmowej transmisji wideo z kwalifikacji. Trzeba mieć Eurosport (na fis relacja jest tekstowa podobnie jak tutaj), a ja przecież pisałem o zobaczeniu skacz±cego Koflera :)
Może w Bischo będzie w konkursie, no i jestem ciekaw czy będzie jeszcze walczył, czy go wpu¶cili do Austrii na TCS na pożegnanie jak kto¶ sugerował...
(04.01.2019, 17:03)
Do marmiego
To ogladaj live na fis ski (w necie wyszukaj Fis Ski i gra)
(04.01.2019, 10:27)
marmi
@Sweet
No dobra, teoretycznie tak. Ja jednak nie mam Eurosportu, mogę ogl±dać tylko konkurs.
(03.01.2019, 22:15)
Raptor
@TzB
Ale kiedy będzie miał możliwo¶ć opowiadania o Muminovie, skoro on do konkursu nie wchodzi? No chyba że masz na my¶li każdy wjazd skoczka na przeciwstok.
(03.01.2019, 21:32)
TzB
No to teradz dzięki Muminovowi Babiarz będzie miał o czym opowiadać przez kolejne 37 konkursów w skokach :)
(03.01.2019, 20:38)
Najlepszy fan Piotra Żyły na ¶wiecie
Co się dzieje z naszymi??? Przecież na obersdorf było dobrze choćby taki żyła 137 133 126 ten ostatni skok był dobry tylko warunki trudne Kamil też dobrze skakał i Dawid też a od ga-pa co¶ się popsóło
(03.01.2019, 20:36)
Fanka
Muminov zmieni dyscyplinę i zacznie trenować skok wzwyż. Skoro z tak± gracj± przeskoczył nad band± ;-).
(03.01.2019, 20:05)
Sweet
@marmi dzisiaj go moglismy ogladac, jak ktos nie mogl to jeszcze bedzie sobota :)
(03.01.2019, 19:19)
marmi
Uuu, Ajzenbi¶la co¶ słabo!
Z tych co odpadli poza Polakami szkoda Kanadyjczyka i przede wszystkim Koflera. Zaczynam w±tpić czy jeszcze będę miał okazję zobaczyć tego niew±tpliwie zasłużonego i sympatycznego skoczka w TV... Jemu co¶ kojarzę, że przewlekła choroba nie pozwala wrócić do formy, wielka to szkoda dla tego sportu.
Niemniej ogólnie Austriacy znacznie lepiej, do konkursu weszło ich 8, zobaczymy ilu jutro do drugiej serii wejdzie...
(03.01.2019, 18:35)
troll
ma geny piotrka żyły
(03.01.2019, 18:29)
Muminov
Muminov wyleciał za bande, wstał i cieszył ryja xD
(03.01.2019, 18:24)
Ja pier.ole
Co ten Muminov zrobił na treningu.
Tkachenko za to w kwali rozwalił bande.
Ach Ci Kazachowie.
(03.01.2019, 17:33)
T
Naprawdę nie rozumiem po co Maciej Kot jest na tym turnieju. Nie chodzi tu o zło¶liwo¶ci, po prostu aktualnie nie jest w formie i nie rozumiem po co dokładać sobie i męczyć się na niełatwym turnieju. Nie zwojuje już ani turnieju (co było wiadomo po Oberstdorfie) ani w P¦ nie poszaleje. Trzeba raczej skupić się na pojedynczych osi±gnięciach jak M¦ i zamiast tu skakać to potrenować na spokojnie w kraju.
(03.01.2019, 16:49)
Lukkier
Ten moment gdy mistrz olimpijski jest gorszy od Kazacha Brawa dla Tkachenki.

A jakby tak pokonał Leyhe to będzie bohaterem narodowym :)
(03.01.2019, 16:19)
_ffffffff
kot coraz gorzej
(03.01.2019, 16:17)
M.
Ach, no i w końcu mamy takie skoki, na jakie wielu czekało. Duża różnorodno¶ć w czołówce, je¶li chodzi o narodowo¶ć, sporo tasowań, dużo niespodzianek. Ładny sezon póki co.
(03.01.2019, 15:59)
M.
Co ten Peier :O Trzy razy w pierwszej pi±tce? Czarny koń jutro? A może to czarny koń całego sezonu? Ma dopiero 23 lata, może będzie kiedy¶ czołówk± ¶wiatow±.
(03.01.2019, 15:58)
Józef Dionizy Marek
Typuję podium TCS 1. Ryoryu 2. Kubacki 3. Koudelka -> Hoffer i Grazer załamani.
(03.01.2019, 15:47)
Józef Dionizy Marek
17 pkt w jednym skoku Kubacki do ajzenbi¶la. Taki jest potencjał konkursowy Dawida.
(03.01.2019, 15:44)
???
Gratulacje dla Macieja Kota!To jest klasyczny hat-trick!
(03.01.2019, 15:43)
Tr±bka
Wie kto¶ może, co to za sygnał grany na tr±bce przed skokami Austriaków, zwłaszcza na TCS? Zwróciłem na to uwagę już ładnych parę lat temu i zawsze mnie ciekawi, co to jest i sk±d się wzięło
(03.01.2019, 15:42)
Danek
Kobayashi nie do zatrzymania a nasi słabo prócz Dawida . To chyba były najgorsze kwalifikacje w tym sezonie . Dzi¶ odniosłem wrażenie jak by większo¶ć naszych zawodników była zmęczona . Mam nadzieje , że to tylko chwilowa niedyspozycja i jutro będzie o wiele lepiej bo pary je¶li mam być szczery nie s± jakie¶ wielce skomplikowane dla Polaków .
(03.01.2019, 15:34)
a więc tak
Kobayashi powtórzy wyczyn Stocha sprzed roku.
Kofler...
Mumino v klasa!
Kot wracaj do domu, szykuj się na Zakopane na spokojnie.
Koudelka, Stoch, Kubacki - walka o 3. miejsce pasjonuj±ca jak o 1.
(03.01.2019, 15:26)
troll
@CzarnyBaron
Tak będzie zawsze że komu¶ lepiej zmierz± a innemu gorzej
(03.01.2019, 15:20)
Kierownik Kotłowni
Pogoda kabaretowo-cyrkowa, przez obie serie treningowe i kwalifikacje. Jak kto¶ miał -10 pod narty, to znaczyło tylko tyle, że za chwilę kolejni dostan± +10. Nasze asy trafiły tę gorsz± opcję, skoki też nie były idealne (poza Dawidem). Aż dziwne, że już trzecia skocznia i ani razu jeszcze ten wiaterek nie był stabilny.

Je¶li chodzi o Kamila, jest jedna bardzo dobra wiadomo¶ć. Jutro pewnie aura się nie poprawi, a kto wie, czy nie będzie jeszcze gorzej, natomiast Kamil "wycyrklował" tak± parę, że pojedzie na samym pocz±tku zawodów. To pozytywne, bo wtedy jeszcze jury ustawi belkę pod bież±ce warunki. Da się polecieć. Co będzie potem... diabli wiedz±. Raz już po takim czym¶ resetowali konkurs, żeby Gregor nie odpadł :)

PS. Peier - mistrz czwartku!
(03.01.2019, 15:19)
winogrona3
TKACHENKO JEJJJJJJJJ! BRAWO
(03.01.2019, 15:17)
Andrzej Mysiak
@A7X - tak, już poprawione :)
(03.01.2019, 15:16)
CzarnyBaron
Co by nie mówić, to słabo to wygl±da je¶li chodzi o Polaków. I argumenty, że kiedy¶ to (nie) było, nie powinny tego zasłaniać, bo to dwie inne ery w polskich skokach. Może jakie¶ treningi dla co niektórych?
Ogl±danie Muminowa, Nazarowa i Nomme to... a szkoda gadać. Powinny być jakie¶ przepisy, że jak kto¶ 2 lub 3 razy z rzędu nie przebrnie kwalifikacji to na jaki¶ czas mu się dziękuje za udział.
Ah, tylko ja miałem wrażenie, że Tande nie skoczył 123m? O ile kamera jest dziwna to powtórka zazwyczaj rozja¶nia kwestię odległo¶ci, ale wg. mnie z powtórki nie wynikło jakoby Tande miał osi±gn±ć 123m.
(03.01.2019, 15:16)
A7X
Droga redakcjo - po kliknięciu w pary systemu KO pokazuje się lista z Ga-Pa, a nie z Innsbrucku.
(03.01.2019, 15:16)
Jacek
Nasi co¶ bez formy, TC4 już w sumie nieosi±galny dla żadnego z naszych oprócz Kubackiego,
oby wrócili z form± na M¦