Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
4
6
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
październik 2021
Najbliższe zawody
13.11.2021, godz. 10:30
Falun HS-100
FIS Cup K

Niżny Tagił wciąż pozostaje jedyną miejscowością w kalendarzu tegorocznego Pucharu Świata, w której Kamil Stoch nie stanął na podium. Polak jednak uzyskał swój najlepszy wynik na tamtejszym obiekcie...

Jeszcze kilka dni temu najlepszym rezultatem Stocha w Niżnym Tagile było szóste miejsce z 2015 roku. W sobotę Polak uplasował się oczko niżej, za to w niedzielę zajął czwartą lokatę - tuż za Piotrem Żyłą.

- Kiedy wyświetliła się dwójka, było w porządku. Zrobiłem, co w mojej mocy, a Piotrek w tej chwili jest zdecydowanie lepszy - chwalił kolegę z reprezentacji Stoch. - W niedzielę moje skoki były zdecydowanie najlepsze podczas całego weekendu; wszystkie trzy były dobre - może jeszcze nie takie, jakie chciałbym oddawać, ale cieszę się, że na sam koniec udało się wejść w dobry rytm i znaleźć dobre czucie.

Stoch podkreśla, że nie martwi się o swoją formę, a w wysokiej dyspozycji zamierza być przez cały sezon:

- Czwarte miejsce jest w porządku. Bardzo ważny jest dla mnie progres, cały czas chcę się rozwijać. W ostatnim roku poświęciłem wiele czasu i wysiłku, żeby moja dyspozycja była jak najlepsza - nie tylko przez krótki moment, ale żeby trwała jak najdłużej; żeby zacząć z dobrego poziomu i później się rozwijać.

Trzykrotny mistrz olimpijski jest pod wrażeniem postawy Ryoyu Kobayashiego w ostatnich konkursach:

- Jeżeli tak to ma teraz wyglądać, to niech tak będzie - stwierdził. - Każdy młody zawodnik chciałby tak skakać, jak teraz Ryoyu, ale nie każdy może być na takim poziomie. On teraz pokazuje, że Japończycy nie spali latem, tylko ciężko harowali. To dla nas wyznacznik, jaki teraz jest poziom w Pucharze Świata - trzeba dążyć do takiego poziomu, albo nawet jeszcze lepszego - zakończył.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
kibic
@marmi
tak wlasnie widze ze to troll i nie ma sensu z nim dyskusja... przepraszam ze wgl na niego zwrocilam uwage, nastepnym razem poprostu go zignoruje :D
(07.12.2018, 23:29)
marmi
To oczywiste @kibic, to widać, słychać i czuć. Uprasza się nie karmić trolli...
(07.12.2018, 23:18)
kibic
@LZTS
ty chyba trollujesz a nie merytorycznie dyskutujesz bo twoje argumenty są nic nie warte wiec widze ze nie ma sensu na tym poziomie z toba dyskutowac... rozmowa z hejterami nie ma sensu
(07.12.2018, 23:11)
LSTZ
Sport jest tylko dla prawdziwych zwycięzców. Kamil co najwyżej w takiej formie może skoczyć... ale Małyszowi na plecy... ten znowusz upasł się jak świnka więc da rade utrzymać anorektycznego Stoszka :P Pajace na gumce a nie sportowcy
(07.12.2018, 16:21)
Polonus
Poziom Kobajasziego albo jeszcze lepszy?
Czyli, na przykjład, poziom Kamila Stocha z zeszłej zimy.
Czyli wracaj do swojej formy, Mistrzu:)
(07.12.2018, 11:14)
kibic
@Janki
mysle ze są szanse na to by nasi walczyli miedzy soba o lidera bo Kobayashi dlugo formu nie utrzyma, byc moze ta przerwa moze wybic go z rytmu a jak nie to to TCS moze go z top 3 wyrzucic bo tam sa skoki dzien po dniu, na roznych skoczniach z roznym wiatrem (a nie tylko pod narty jak do tej pory mial) i duza presja do tego dlatego w TCS walcza najlepsi a nie wiem czy Kobayashi to juz ten poziom - chyba jeszcze nie...
(07.12.2018, 09:09)
Janki
Stoch w formie to zjada tych trampkarzy typy kobayashi,klimov, czy forfang ale spokojnie oni sa jeszcze mlodzi i maja wiele sezonów przed soba czego nie mozna powiedziec o stochu ale z tego co mi dobrze wiadomo to jeden z najlepszych startow kamila w jego karierze powoli sie rozkreca, fajnie by bylo widziec jak piotrek rywalizuje z kamilem o lidera pś
(07.12.2018, 08:21)
kibic
@LSTZ
czyli Kamil to też legenda bo ma juz tyle wielkich osiagniec ze moglby juz nic wiecej nie robic...
nie wygrywasz rezygnujesz? idac tym tokiem myslenia to niech zrezygnuja wszyscy poza Kobayashim, Forfangiem i Klimovem bo narazie w tym sezonie tylko oni wygrywali tak? Lub nasza repra w pilce ktora sie wciaz kompromituje to pilkarze powinni konczyc kariery z Lewym na czele bo nigdy nie wygrywaja na waznych imprezach i nawet na podium nie staja...
Dalej, siatkarze zawalili IO w 2016 to powinni przestac grac bo przegrywali - i gdyby tak sie stalo dzis nie mielibysmy MS
to naprawde nie jest argument, jak ktos tak uwaza tzn ze nie zna sie na sporcie bo kazdy logicznie myslacy wie ze w sporcie raz sie wygrywa raz przegrywa a nie wylacznie wygrywa... smiensze to twoje rozumowanie naprawde
(06.12.2018, 18:08)
Robben
Przecież Stoch już chyba zadeklarował, że będzie skakał do igrzysk, nawet jeśli miałby nie punktować w żadnym sezonie.
(06.12.2018, 17:38)
Wierny kibic
Ale numer! Nie myślałem że tutaj też są trolle. Albo nosiciele kompleksów. Kamil jest The Best i super drużynę mamy! A jak Piotrek jest czasem lepszy to tylko dodaje atrakcyjności widowisku. Pozdrowienia!!!
(06.12.2018, 17:10)
LSTZ
LSTZ... liczy się tylko zwycięstwo. Wszystko poza nie ma znaczenia. Jakie ma znaczenie czy jest się 4-5 czy 85? żadne... liczy się tylko zwycięstwo. Taki Fortuna został legendą bo wygrał... bo LSTZ. Nie wygrywasz rezygnujesz...
(06.12.2018, 14:36)
ale numer
A ja jestem jasnowidzem będzie dobrze
(06.12.2018, 00:04)
kibic
niektorzy to sie chyba z choinki urwali albo nigdy w zyciu skokow wczesniej nie ogladali i nie wiedza ze Kamil zaczyna zawsze wygrywac w trakcie TCS i to u niego w zasadzie regula... zobaczymy jak bedzie w tym sezonie ale pisanie ze nie ma formy bo jeszcze nie wygral nic w tym sezonie to jest zalosne bo ten sezon mial jak dotad zaledwie 3 weekendy a najwazniejsze imprezy dopiero przed nami. Rownie dobrze niech zrezygnuje Kraft, Wellinger i reszta Niemcow, Norwegowie i generalnie wszyscy poza Klimowem, Kobayashim i Forfangiem bo tylko oni narazie wygrali w tym sezonie - rozumime ze oto niektorym chodzi? nie badzcie smieszni naprawde...
(05.12.2018, 22:40)
Fanka
Wprawdzie nie zajmuję się zawodowo sportem (jestem tylko kibicem), ale chciałabym, aby - w razie czego - mój brak formy (o czym niektórzy tu piszą) wyglądał tak, jak u Kamila: w pięciu konkursach najwyższej rangi 2 miejsca na podium, najsłabszy wynik - to miejsce siódme, do tego wygrana w konkursie drużynowm.
(05.12.2018, 20:16)
.
@cedryk 7na podium raz 2 raz 1 5razy3
(05.12.2018, 19:14)
Kamil Stoch
Mistrz jest tylko jeden mam nadzieje że pomogłem a jak nie to pisz wprost.

(05.12.2018, 15:16)
lolek
kamil spokonie bedziesz jeszcze wygrywał i pokażesz tym co w ciebie nie wierzą przyjedzie Engelberg to zobaczycie kto jest prawdziwym mistrzem.Powodzenia Kamil.
(05.12.2018, 14:59)
Koniec kariery
Nie ma zwycięstw to może zakończyć karierę niż psuć nerwy połowie polski ponad...np. taki Mamed jak przegrał drugi raz z Narkusem to zakończył Kariere. Panie Kamilu, this is the end
(05.12.2018, 14:39)
kibic merry
... Jak bowiem rozumieć takie zdanie, cyt.: "Moim celem nie jest obrażanie kogokolwiek, ale skłonienie do refleksji, komu ma służyć edukacja". Czyż...
(05.12.2018, 14:35)
Bez formy
Kamil jest bez formy. Może pójść w ślady Szlirenczłera i wycofać się ze skakania?
(05.12.2018, 14:21)
Horus
@cedryk
Wybacz, ale dla mnie to absurdalne argumenty. Na pozycję lidera pracuje się latami. To jak z kapitanem w drużynie piłkarskiej. Kapitan nie zawsze musi strzelić gola lub być najlepszy na boisku. Ba, może nawet być bez formy, ale to nie ma znaczenia, bo jest twarzą i sercem drużyny. I taką twarzą i sercem jest też Stoch w polskich skokach. Ciężko na to pracował i nic mu tego nie zabierze. Chwilowo ma mniej punktów w PŚ od Żyły - ok, i co z tego? Chwilowa lepsza (lub porównywalna) forma kolegi z reprezentacji ma przekreślić 7 lat dominacji w polskich skokach? Bez żartów.
(05.12.2018, 14:00)
cedryk
@Horus

A gdyby Stoch np w przeciągu miesiąca nie zajął miejsca w "10" to też by był liderem bo najbardziej utytułowany? A gdyby w całym sezonie nie było go w "15" to też? Wolne żarty kto na te chwile jest najlepszy jest liderem,przez chwilę był nim biegun obecnie po raz drugi w karierze Piotr Żyła
(05.12.2018, 13:42)
marmi
@kibic merry
Tobie życzymy wytrwałości w nauce polskiego. Dopóki tej trudnej sztuki dobrze nie opanujesz staraj się o krótkie wypowiedzi. Aby przeczytać i właściwie zrozumieć trzeba sporo wysiłku/samozaparcia.
Mała wskazówka: w jęz. polskim używa się znaków przestankowych i wielkich liter, tudzież akapitów i polskich znaków.
(05.12.2018, 13:05)
kibic merry
Kamil Stoch jak to tej pory jest największą perełką skoków narciarskich jest bardzo utalentowany i jeszcze nie jedno osiągnie a jakies durnie którzy tak naprawde nie są prawdziwymi kibiicami skoków narciarskich niech sie wala bo na zdrowy rozum powinno sie dobrze zyczyc naszemu sportowcu który już tak wiele osiognol i sadze ze te slowa wychodzą z zazdrosci ze tyle zdobył jak tlumaczyc takie zachowanie prawdziwy kibic nie mówi takich rzeczy tylko powinny byc dumny ze mamy takie skarby w sporcie bo jeszcze troche i nie bedziemy mieli juz komu kibicowac nawet przed telewizorami bo u nas sport upada jeszcze tylko siatkówka nam zostala i skoki a nie ktorzy nie umieją tego poszanować a za pilkazy szkoda pisac jedynie lewy ma jakis talent reszta to cieniasy jakby grali to on by grał nie ma co go winić chociaż go nie lubię i tej jego zony kukly to go szanuje jako sportowca bo coś tam osiagnol na tym koniec
(04.12.2018, 19:00)
kibic
@Horus
zgadzam sie z Tobą - Kamil jest liderem i nie ma co do tego wątpliwości. Poza jego osiągnieciami ktore ma najwieksze w naszym teamie to druzynowka w Wisle pokazala ze Kamil jest idealny w tej roli bo jako lider pociagnal nasza druzyne do zwyciestwa. Nie mowie ze Piotrek by tego nie zrobil ale jednak chodzi oto ze Kamil mimo tego ze skakal wtedy slabiej w treningach i kwali to we wlasciwym momencie potrafil skakac najlepiej ze wszystkich i pomoc druzynie w kryzysowe sytuacje a taka jest rola lidera
(04.12.2018, 17:40)
Horus
@cedryk
To "bycie liderem" zależy tylko od liczby punktów PŚ w bieżącym sezonie? Czyli np. w 2013 liderem był Biegun, bo wygrał konkurs i przez chwilę miał nawet żółtą koszulkę? Bez żartów. Stoch to aktualny mistrz olimpijski, obrońca Turnieju i Kryształowej Kuli, jeden z najlepszych skoczków w historii. Jest liderem reprezentacji i pozostanie nim do końca swojej kariery.

Co nie zmienia faktu, że Żyła to też świetny skoczek i życzę mu jak najlepiej.
(04.12.2018, 15:17)
cedryk
@Horus
Ano po prostu wolę by inni się nawygrywali, nie Stoch, który na ten moment liderem nie jest bo jest niżej w klasyfikacji PŚ.

@Zeus Żyła spał i nic nie osiągnął? Medale drużynowe MS, i MSL, brązowy medal MŚ i 2 miejsce w TCS, 6 podiow PS w tym jedno zwycięstwo, masa miejsc w "10" to żadne osiągnięcia wg ciebie i dopiero teraz się przebudzil?

@Polonus
Małysza Ahonena może wyprzedzi ale Nykannena i Schlierenzauera raczej nie
(04.12.2018, 14:25)
Zeus
Kamilowi kibicuje najbardziej bo sobie zasłużył a reszta naszej kadry jak do tej pory spala dla tego trzeba stawiać na tych co w życiu coś osiągnęli a nie na tych którzy cale życie nic i nagle ich oświeciło i wiewiór nawet jakby cos wygrał to i tak nie osiagnie nigdy w zyciu tego co osiagnal jego kolega z kadry
(04.12.2018, 13:10)
Horus
@Polonus
Otóż to. Jest już nawet precedens - w jednym z konkursów LGP Stoch i Żyła wygrali ex aequo. Nie miałbym nic przeciwko, aby to się powtarzało w PŚ :)

@cedryk
Ale jaką "odmianę"? Stoch i Żyła to koledzy z kadry, a nie rywale na śmierć i życie. Akurat teraz mają podobną formę i czasami jeden jest na podium, a czasami drugi. Dla kibica to fantastyczny okres, więc nie ma sensu robić z tego wyścigu o "liderowanie" (swoją drogą uważam, że pozycja Stocha jako lidera nie podlega żadnej dyskusji).
(04.12.2018, 00:06)
kibic (fan zografskiego)
Chciałbym, żeby dogonił Małysza w ilości zwycięstw w PS. Wydawało się to niewiarygodne i to jest piękne w tej historii. Gdyby nie te pie... drużynówki to byłoby już naprawde blisko.
(03.12.2018, 22:04)
Polonus
@cedryk
Z punktu widzenia statystyka widzę to tak, że powinni skakać równo i obaj zajmować, ex aequo, pierwsze miejsce. Wtedy nasze trofea mnożyłyby się w szybszym tempie. A jakby jeszcze Kubacki zaczął równac do prawej?:)
A poważnie to się waćpan nie wydurniaj. Co masz do Stocha? Pzreszkadza ci, że wygrywa? niech wygrywa, póki nie wyprzedzi tych wszystkich Schlierenzauerów i Nykaenenów. Potem może przestać:)
(03.12.2018, 21:50)
cedryk
Szczerze,to fajnie,że Stoch już nie jest liderem polskiej ekipy,tylko chociaż chwilowo jest to Żyła.

Stoch to,Stoch tamto...czas na odmianę
(03.12.2018, 21:35)
cedryk
@Wj
Bo punktem odniesienia są najlepsi
(03.12.2018, 21:34)
Meksyk
Bo Japończyk prezentuje s tym sezonie fenomenalna formę dlatego pewnie ale co tam niech wygra najlepszy taki jest sport Pitrek liczę na ciebie
(03.12.2018, 21:07)
meksyk
Jesteś wielki kamilu za to co zrobiles a najlepsze w tobie jest to ze chcesz być i będziesz lepszy badz sobą

(03.12.2018, 21:00)
Wj
CZEMU WSZYSCY WSZYSTKICH PORÓWNÓJĄ Z KOBAYASHIM ?
(03.12.2018, 20:45)