Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Ryoyu Kobayashi zaimponował wszystkim swoimi występami w fińskiej Ruce. Dwie wygrane dały Japończykowi solidne prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu ¦wiata.

Dzisiejsze skoki potwierdziły, że Kobayashi jest obecnie w niesamowitej formie. Zwłaszcza druga próba zrobiła wrażenie - z rozbiegu skróconego o dwie bramki poleciał zdecydowanie najdalej ze wszystkich, wyrównuj±c rekord obiektu (147,5 m).

Po zawodach Japończyk tradycyjnie nie był zbyt rozmowny, jednak tym razem zdobył się na odwagę i na konferencji prasowej nie skorzystał z usług tłumacza.

- To był niesamowity weekend! - stwierdził krótko, ci±gle powtarzaj±c: - To niewiarygodne!

Kobayashi zadebiutował w zawodach Pucharu ¦wiata stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2016 roku. Od razu w pierwszym indywidualnym starcie zameldował się w czołowej dziesi±tce, zajmuj±c w Zakopanem siódme miejsce. PóĽniej jednak nie notował tak udanych występów (z wyj±tkiem szóstej lokaty w Lahti w 2018 roku).

- Gdy startowałem tu dwa lata temu, nie nie zdobyłem tu żadnych punktów, a teraz jestem liderem Pucharu ¦wiata - zakończył Japończyk, który w trzech pierwszych konkursach tegorocznego P¦ już zdobył więcej punktów (260) niż w całych dwóch dotychczasowych sezonach (242).
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
marmi
Podwoił powiadacie...
Teraz ma już prawie 7x tyle co w poprzednich sezonach :)
(23.02.2019, 19:30)
Horus
@???
Już w Rosji? W sumie to mnie nie dziwi, bo był wywiad z Kobayashim, z którego wynikało, że w tym roku lec±. Mnie chodziło o poprzedni sezon.
(27.11.2018, 14:08)
???
@Horus

https://www.in stagram. com/p/Bqp04BBAetR/

Ju ż s± na miejscu.
(27.11.2018, 10:17)
Horus
@marmi
Szczerze mówi±c to nie wiem. Zakładam, że nie lataj± do Japonii po każdym weekendzie, bo to byłoby szaleństwo. Ale też pamiętam, że np. w zeszłym roku najlepsi odpu¶cili Rosję i Willingen. Nie wiem, gdzie wtedy przebywali, ale na pewno nie gromadzili punktów P¦. Je¶li byli w Japonii, to już mamy trzy loty (na pocz±tek sezonu, na P¦ tuż przed T4S i na P¦ po igrzyskach) i ł±cznie pięć okresów, w których trzeba się przyzwyczaić do zmian czasu. Sporo. To męczy i utrudnia utrzymanie formy.
(27.11.2018, 01:40)
marmi
@Horus
A nie jest czasem tak, że Japończycy większo¶ć sezonu siedz± w Europie? Przynajmniej takie mam wrażenie, wracaj± do siebie tylko wcze¶niej przed Sapporo (opuszczaj±c wcze¶niejszy weekend, zwykle Zakopane) no i s± u siebie też potem a przed imprez± sezonu typu M¦.
Natomiast w niższych "ligach" często po prostu nie bior± udziału.
(27.11.2018, 01:12)
fajnie nie?
Szkoda ze nie wzieli ze sob± Nepalczyków :(
(27.11.2018, 00:50)
fajnie nie?
Przypominam wszystkim ze w Koupio od miesi±ca przebywaj± chińscy skoczkowie narciarscy, nie jest wykluczone że zobaczymy ich już na inaguruj±cych zawodach FIS CUP!
(27.11.2018, 00:48)
Polonus
@autor
¦ci¶le rzecz bior±c to zdobył przez ostatnie 10 dni więcej punktów niż w całej dotychczasowej karierze.
Miał ich bowiem przed sezonem 242.
Aż strach pomy¶leć, co by było, gdyby miał tych punktów, przykładowo, 1 (słownie jeden). Wówczas musiałby¶ pisać nie o podwojeniu, a o pstrowskizmie Kobajasziego. No bo jezeli kto¶ robi w tydzień ponad 500 razy wiecej niż pzrez całe dotychczasowe życie, to jak to nazwać?:)
(26.11.2018, 22:30)
Horus
Je¶li chodzi o szanse Kobayashiego w sezonie, to nie można zapominać o pewnym utrudnieniu, które maj± Japończycy. Otóż przytłaczaj±ca większo¶ć konkursów P¦ odbywa się w Europie. WyobraĽmy sobie sytuację odwrotn±, że zawody s± głównie w Azji i nasi musz± ci±gle latać i wracać przez cztery miesi±ce. Jak tu utrzymać formę? Koszmar. My¶lę, że głównie dlatego żaden Japończyk nigdy nie wygrał P¦ (choć potencjał, zwłaszcza w latach 90, mieli ogromny).
(26.11.2018, 18:24)
Obserwator
Do niedawna zastanawiałem się, który z braci Kobayashi jest bardziej perspektywiczny. Teraz wychodzi na to, że jednak młodszy. Już w minionym sezonie Royu pokazał, że np. na mamutach radzi sobie lepiej od starszego brata.

Bardzo dobrze, że wystrzelił w tym sezonie z topow± form± - zapewne w 2018/2019 będziemy żegnali Kasaiego, a być może również Ito i Taku - obaj wchodz± w taki wiek, gdzie przy braku wyników poważnie my¶li się o końcu kariery.
(26.11.2018, 17:56)
DojczBoy
Życzyłbym mu niejeden Puchar ¦wiata. Niech zamiata ile sie da.
(26.11.2018, 12:29)
kibic (fan Zografskiego)
Kobayashi już w zeszłym sezonie miał gdzie¶ w Japonii taki skok, że przeskoczył skocznie. Było w internecie. Ma potencjał.
(26.11.2018, 09:33)
Mar81
Należy, oczywi¶cie. Swoj± drog± ciekawe jak długo utrzyma tak wysok± formę. Pamiętajmy, ze 2 lata temu Domen Prevc wygrał na pocz±tku sezonu 4 konkursy, a póĽniej ani w TCS ani na M¦ był cieniem samego siebie. Po 3 konkursach indywidualnych i drużynówce zabawnie wygl±da
8miejsce Norwegów w generalce, za SzwaJCARIˇ...