Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Kamil Stoch po raz kolejny znalazł się w gronie nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2018 roku. Plebiscyt Przeglądu Sportowego, organizowany po raz 84., zostanie rozstrzygnięty 5 stycznia.

Nie ma co ukrywać, że Stoch jest wielkim faworytem do zdobycia prestiżowego tytułu już po raz trzeci (po 2014 i 2017 roku). Dla Polaka rok 2018 był niezwykle udany - najpierw w fantastycznym stylu wygrał Turniej Czterech Skoczni, zwyciężając we wszystkich konkursach. Później przyszedł czas na medale igrzysk olimpijskich - złoty indywidualnie i brązowy w drużynie. Na koniec zdobył Puchar Świata, po drodze wygrywając jeszcze turnieje Willingen 5, Raw Air i Planica 7.

Tradycyjnie trzeba napisać, że o tytuł łatwo nie będzie - na liście dwudziestu nominowanych znalazło się wielu utytułowanych sportowców z lekkoatletami i siatkarzami na czele. Co ciekawe, oprócz Stocha jest jeszcze tylko jeden przedstawiciel dyscyplin zimowych - Andrzej Bargiel. Nie dziwi z kolei fakt, że na liście mamy tylko jednego piłkarza - to drugi w ubiegłorocznej edycji plebiscytu Robert Lewandowski (tym razem ciężko jednak upatrywać go w roli faworyta).

Sukcesy skoczków w plebiscycie

Dotychczas skoczkowie narciarscy wygrywali w plebiscycie "PS" siedmiokrotnie - byli to Stanisław Marusarz (1938), Adam Małysz (2001, 2002, 2003 i 2007) oraz Kamil Stoch (2014, 2017). Małysz otrzymał też nagrodę Superczempiona, trenerami roku zostawali Łukasz Kruczek i Stefan Horngacher, a nasz zespół został "Odkryciem Roku" oraz "Drużyną roku".

Głosowanie i rozstrzygnięcie

Kamil Stoch niemal na pewno nie pojawi się na Gali Mistrzów Sportu - ogłoszenie wyników zaplanowano na 6 stycznia, a więc w dniu kwalifikacji do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Impreza, podobnie jak rok temu, będzie transmitowana przez telewizję POLSAT.

Głosy na nominowanych w plebiscycie sportowców można oddawać na kuponach publikowanych w Przeglądzie Sportowym, za pośrednictwem wiadomości SMS oraz na stronach plebiscyt.przegladsportowy.plpolsatsport.pl.

Nominowani w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2018 Roku
zawodnik, drużynadyscyplina
1Dorota Banaszczykkarate
2Andrzej Bargielnarciarstwo ekstremalne
3Tomasz Bartnikstrzelectwo
4I. Baumgart-Witan, M. Hołub-Kowalik, J. Święty-Ersetic, P. Wyciszkiewiczlekkoatletyka
5Jan BłachowiczMMA
6Paulina Gubalekkoatletyka
7Michał Haratyklekkoatletyka
8A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko, K. Zillmannwioślarstwo
9Ł. Krawczuk, J. Krzewina, R. Omelko, K. Zalewski lekkoatletyka
10Adam Kszczotlekkoatletyka
11Michał Kubiaksiatkówka
12Bartosz Kureksiatkówka
13Michał Kwiatkowskikolarstwo
14Robert Lewandowskipiłka nożna
15Wojciech Nowickilekkoatletyka
16Szymon Sajnokkolarstwo torowe
17Kamil Stochnarciarstwo klasyczne
18Justyna Święty-Erseticlekkoatletyka
19Anita Włodarczyklekkoatletyka
20Bartosz Zmarzlikżużel
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Czarodziej28
@marmi
Ale każdy dzieciak z Lewandowskim włącznie zaczynał od futbolu jako zabawy. Nikt zaczynając grać w piłkę nie myślał robiąc to, o pieniądzach. Wszyscy zaczynali od tego samego momentu, a mówiąc o ponad pół milionie piłkarzy w Polsce nie chodziło mi o profesjonalnych, tylko o zarejestrowanych, a to zupełnie co innego. Zarejestrowani to mogą być nawet trzynastolatkowie grający w jakichś trampkarzach, juniorach etc. w zespołach z zabitych dechami wsi.

@T
Nie wiem czy wiesz, ale istnieją ludzie którzy podchodzą do różnych spraw wyłącznie obiektywnie, bez cienia emocji. To co napisałem nie świadczy o tym, że uważam Lewandowskiego za godnego wygrania tego plebiscytu, co więcej, nie świadczy to nawet o tym że jestem fanem Roberta. (Bo tak szczerze to nie jestem, co nie znaczy również że go nie doceniam (bo zaraz się ktoś przyczepi))
(24.11.2018, 01:03)
marmi
Czarodzieju, nie piszemy tu o hobby czy uprawianiu rekreacyjnym danego sportu tylko o profesjonalnym, czyli takim z którego się żyje (przynajmniej częściowo). Nie wyjeżdżaj proszę z dzieciakami czy dziecięcymi klubami. Dotarłem kiedyś do informacji na ile jest szacowana liczba profesjonalnych piłkarzy na świecie, chyba nawet przy poprzedniej informacji o tym plebiscycie tutaj.
Nie chce mi się znów szukać ani dobrze nie pamiętam, ale kojarzy mi się liczba rzędu 100-200tys. (w Polsce nie wiem, ale to oczywiście niewielki ułamek tego). Oczywiście na tle takiej liczby pierwsza 10. w najlepszych latach Lewandowskiego musi budzić szacunek. Natomiast relatywnie (=w relacji do przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju) dużo zarabia znaczny procent piłkarzy. Dobra, tu ucinam bo to portal o skokach, offtop się zrobił w komentarzach na całego...
(23.11.2018, 22:04)
T
Logiczne argumenty są poniżej i już pisałem że powielać ich nie będę, a dodatkowo zarzucasz mi wady które sam przedstawiasz ustosunkowując się do moich wcześniejszych wypowiedzi. Nie śledzę tenisa, ale w tym roku chyba nic nie osiągnęła, w tabeli powyżej też jej nie ma. Abyś jednak nie napisał, że nie docierają do mnie żadne argumenty to wykażę się teraz zrozumieniem i zagłosuję na Lewandowskiego, a niech się chłop cieszy (nie interpretować jako sarkazm).
(23.11.2018, 21:08)
CinyCH2
@T
Skoro zaczynasz od inwektyw (a był to Twój pierwszy wpis pod artykułem), to nie wymagaj, żeby traktować Cię z szacunkiem, tym bardziej że Twoje argumenty są nietrafne, albo nie potrafisz ich logicznie przedstawić (i jak widzę nie jest to moje odosobnione zdanie). Jeśli dobrze Cię rozumiem, to Agnieszka Radwańska nie powinna być nigdy nominowana do nagrody sportowca roku, ponieważ nigdy dla Polski nic nie wygrała, mylę się, czy nadążam za Twoim rozumowaniem?
(23.11.2018, 20:50)
CinyCH2
@T
i tu się grubo mylisz, wykazałem tylko Twój tok myślenia poziom prowadzenia dyskusji.
(23.11.2018, 20:45)
T
@CinyCH2
Cytujesz mi wyciągnięty z kontekstu całej dyskusji zwrot, który z nieuzasadnionych przyczyn interpretujesz jako oburzenie, obrazę i wyzywanie. Rozumiem, że to Twoja definicja wyobraźni? Argumentów podałem mnóstwo, które nie docierają, dlatego widzę że za obronę postanowiłeś przybrać chwytanie się słówek.
(23.11.2018, 20:43)
CinyCH2
@T
"Skoro jest jedynym polskim kierowcą startującym w wyścigach takiej rangi to chyba zrozumiałe, że to wielkie wydarzenie. Ale polaczka nie zadowolisz", to są Twoje słowa, oburzony, obrażasz inną osobę, nie dopuszczasz krytyki i nie docierają do Ciebie argumenty. Spierać zawsze się można, między innymi od tego jest forum, ale do dyskusji potrzeba mieć trochę wyobraźni i czytać ze zrozumieniem to, co inni chcą Ci powiedzieć.
(23.11.2018, 20:31)
T
@CinyCH2
Kubicy ja jakoś nie widzę na tej liście, a moja uwaga miała na celu podkreślenie, że Polak w Formule to wyczyn ze względu na brak innych którzy to osiągnęli. Gdyby Kubica był nominowany za sam fakt dostania się do F1, również bym tego nie pochwalał.

@Czarodziej28
Ob iektywne i logiczne argumenty podałem ci ja, natomiast ty dalej piszesz o ilości osób która gra w piłkę, podkreślając znów popularność. Nie rozumiesz, głównego powodu tej dyskusji, mianowicie nominacji na najlepszego sportowca Polski w roku 2018, zawodnika który w tym że roku nie osiągnął dla Polski NIC. Z resztą pisać po raz trzeci tego samego mi się już nie chce. Reszta wypowiedzi to jest indywidualna opinia na temat tego sportu, nie ma też na siłę co się przepychać, nie zabraniam ci kibicować, życzę radości z oglądania meczy.
(23.11.2018, 19:58)
Czarodziej28
@marmi
W ekstraklasie, 1 i 2 lidze jest razem nie więcej niż 1500 piłkarzy, a licząc miliony dzieciaków które zaczynają i zaczynały w lokalnych, często szkolnych klubach to będą ułamki procenta :)

@T
Podałem Ci fakty, logiczne i przede wszystkim obiektywne argumenty, ale jak dalej nie rozumiesz to trudno... Zobacz ile ludzi i to w różnym wieku zbiera się na orlikach, halach żeby sobie pograć w piłkę nożną wyłącznie dla przyjemności i z pasji. (Wiem to z autopsji ale też bliskiej i wieloletniej obserwacji innych osób, wielu osób)
PS. Sądzę że analogii między tym co ja właśnie napisałem a tym co Ty napisałeś też nie wyłapiesz, ale ponownie trudno. (Piszę to w razie jakbyś miał pisać coś w stylu "co to ma wspólnego z...")
(23.11.2018, 18:23)
CinyCH2
@T
Piszesz że do piłki nożnej pchają się tylko po to żeby zarabiać niebotyczne pieniądze, więc ja zadam Ci pytanie: dlaczego np. nasi skoczkowie czy wspomniani tutaj wioślarze nie zarabiają na tym sporcie kroci tylko męczą się we własnych dyscyplinach? Logiczne jest, ze nie każdy nadaje się na piłkarza i nie każdy posiada do tego talent. Lewandowski od kilku lat jest w topie najlepszych zawodników w najpopularniejszym i najbardziej dochodowym sporcie na tym globie, więc nie ma nic dziwnego w tym, ze jest nominowany na najlepszego sportowca. Po drugie wyzwałeś od "polaczka" kogoś, kto wyraził swoją aprobatę za brak nominacji dla Kubicy, czy on w formule 1 będzie zarabiał mało? A może ma już jakieś sukcesy z tego roku, że powinien dostać nominację? Brakuje ciągłości logiki w Twoich wypowiedziach.

@Robbe n
O co chodzi z tymi cebularzami? Przecież to bardzo pyszna przekąska ;)
(23.11.2018, 17:16)
Damian
Co to za wyczyn grać dobrze w siatkówke.Trzy odbicia 18x9m.To jest banalny sport i nie potrzeba do niego wiele talentu,wystarczy solidna praca.Skoki narciarskie czy piłka nożna to już inna para kaloszy.Piłka nożna to sport w którym umiejętności i talent odgrywają największą role.
(23.11.2018, 15:01)
Horus
@T
To nie do końca prawda, że jest to plebiscyt na najlepszego, a nie najpopularniejszego. Skoro głosują zwykli ludzie (a nie jakiś panel ekspertów), to robi się z tego sondaż poparcia, a nie prawdziwy wybór najlepszych.

Poza tym co to znaczy "najlepszy"? Najlepszy w swojej dyscyplinie? A co w sytuacji, gdy mamy kilku najlepszych w swoich dyscyplinach? Np. w 2001 roku wygrał Małysz przed Korzeniowskim i Ziółkowskim. Każdy z nich był najlepszy, bo każdy zdobył w tamtym roku złoty medal MŚ. To mamy mieć trzech ex aequo? Otóż nie, bo jeszcze jest popularność.

Od popularności się nie ucieknie. Ona zawsze będzie obecna w tym plebiscycie. Ale czy to aż taki problem? Przejrzałem listę zwycięzców z ostatnich 30 lat i tak naprawdę mógłbym się przyczepić do 1 czy 2 edycji. Czyli system jakoś działa. Zapewniam Cię, że Lewandowski nie wygra w tym roku. Ba, pewnie nie będzie nawet na podium. Z ogromną przewagą zwycięży Stoch :)
(23.11.2018, 13:41)
Robben
Ja nie chcę mieć niz wspólnego z siatkówką, a musiałem ciągle oglądać i słuchać podniecanie się zdobyciem jakiegoś mistrzostwa świata...
(23.11.2018, 13:10)
Robben
Idź się poskarż w sejmie...
(23.11.2018, 13:09)
marmi
@Czarodziej28
Pojechałeś za daleko z tym 0,001% piłkarzy, którzy dużo zarabiają.
Byle kopacz z 1 czy nawet 2 polskiej ligi dostaje większe pieniądze niż mistrzowie Polski w innych. Niezależnie od tego czy się stara, czy ma talent itd., to po prostu woła o pomstę do nieba.
Zarobki przeciętnych piłkarzy są całkowicie niewspółmierne do zainteresowania czy ich popularności (ich klubów).
W piłce są nieprawdopodobne i coraz większe pieniądze, ściągane od nas wszystkich, także tych którzy nie chcą mieć z nią nic wspólnego, i to mnie najbardziej boli. Oczywiście chodzi tutaj o reklamy, za które reklamodawcy muszą zapłacić krocie (na stadionie, podczas transmisji itd.), a w ostateczności oczywiście płacimy my wszyscy.
(23.11.2018, 12:51)
Robben
Czyli twierdzisz, że piłka nożna nie wymaga żadnych umiejętności ? I że kase dostają za nic ? A idź pan w ...
(23.11.2018, 11:56)
T
@Horus
Ja nigdzie nie napisałem, że rola Lewandowskiego nie jest wyjątkowa, bo zgadzam się że jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców na świecie. Ale co z tego? Wypowiadamy się tutaj na temat najlepszego sportowca Polski, a popularność nie ma tu znaczenia. Prawdopodobnie będzie jeszcze przez wiele lat najbardziej znany na świecie, więc idąc tym tokiem myślenia, zawsze powinien być nominowany. Może od razu by wybrać go na jakąś kadencje. Co do tych sukcesów to są zagraniczne i właśnie na tym polega paradoks tego plebiscytu.

@Czarodzi ej28
Two ja wypowiedź jest w zasadzie podobna jak kolegi wyżej, argumentem za Lewandowskim i piłką jest tylko popularność. Gdyby tak ją pominąć to może mi wyjaśnisz czym się różni Mistrzostwo Świata w wioślarstwie od gola w piłce nożnej? Ktoś taki kto trenuje np. strzelectwo czy kolarstwo torowe jest pewnie świadomy, że nigdy nie zarobi tyle co np. piłkarz, ale mimo to uprawia dalej ten sport i osiąga w nim sukcesy, które cieszą jakąś grupkę kibiców. Po co? Czy jest ktoś kto trenowałby kilkanaście lat sport którego nie lubi? Tak, piłkarz, bo to nie jest do lubienia tylko do zarabiania pieniędzy i nic nie robienia.
Reasumując, fakt jest taki, że piłkarze zarabiają ogromne pieniądze za nic i jest w tym zero motywacji do osiągnięcia sukcesu. Mówił o tym sam Szczęsny w programie Wojewódzkiego. Nikogo do swoich racji nie zamierzam przekonywać, zaglądanie to portfela też nic nie da. Po prostu dziś, prawdziwe umiejętności, wiedza, osiągnięcia nie warte są nic i chyba nawet nie chodzi tu tylko o sport.
(23.11.2018, 08:44)
Robben
Sorry ale dla mnie ta siatkówka jest tak interesująca jak billard. Tylko piłka nożna, żadne mistrzostwo świata siatkarzy ani słabszy okres reprezentacji w piłce nożnej tego nie zmieni. Ale oczywiście cebularze już wylewają pomyje na Polaków.

A skoki to już inna sprawa, może i sport niszowy ale świetny do oglądania. Tak więc Stoch to wygra i nie ma żadnych wątpliwości.

(23.11.2018, 08:25)
Horus
@T
Niepotrzebnie mieszasz sport z ekonomią. Jest rzeczą oczywistą, że piłkarze zarabiają więcej od siatkarzy, bo po prostu piłka nożna jest tysiąc razy popularniejsza od siatkówki. A jeśli coś jest popularne, to przynosi duże zyski. Zapewniam Cię, że siatkarze też by chcieli się "dopchać do koryta" i mieć "Ferrari za bańkę" (jak to ładnie ująłeś), ale po prostu nikt im nie chce tyle płacić. Tak działa wolny rynek.

Jeśli zaś chodzi o Lewandowskiego, to jego rola w polskim sporcie jest wyjątkowa. Powiedz mi, ale tak szczerze, ilu naszych zawodników zrobiło światową karierę w ostatnich 20 latach? Otóż troje - Radwańska, Kubica i właśnie Lewandowski. Myślisz, że Małysz czy Stoch to znane nazwiska w świecie sportu? Muszę Cię rozczarować. Dlatego Lewandowskiemu można więcej wybaczyć, bo jest ambasadorem Polski na świecie i poprawia nasz wizerunek (w Niemczech jeszcze niedawno "Polak" równało się "złodziej", a teraz młodzi Niemcy chodzą w koszulkach z "Lewandowskim" na plecach).

Na koniec wypada dodać, że Lewandowski odnosił jakieś sukcesy w tym roku (mistrzostwo z Bayernem i tytuł króla strzelców Bundesligi). A reprezentacja? Cóż, mówi się, że z pustego i Salomon nie naleje...
(22.11.2018, 22:16)
Czarodziej28
@T
Jeżeli to troll to całkiem niezły ;)
Ale jeżeli nie to spróbuję być poważny.

Nie porównuj mistrzostwa świata w piłce nożnej, do mś np. w wioślarstwie, bo prawda jest taka że pojedynczy gol polskich piłkarzy cieszy dużą większość bardziej niż sukces właśnie wioślarzy. Taka jest siła piłki nożnej czy tego chcesz czy nie. (Z całym szacunkiem dla wioślarzy)

Siatkarze zarobili mniej dlatego że mniej ludzi interesuje się siatkówką. Pieniądze muszą się skądś brać i na pewno nie z drzewa, to oczywiste tak jak oczywiste jest to że nie ma na świecie człowieka który trenowałby kilkanaście lat sport którego nie lubi bo szansa na bycie piłkarzem który dużo zarabia to jakieś 0,001%.
Zadaj sobie albo komukolwiek pytanie czy byłby w stanie przez kilkanaście lat rezygnować z wielu godzin wolnego czasu żeby się męczyć robiąc w pocie czoła coś czego nie lubi i liczyć na to że ta 0,001% to właśnie on. Nawet jeżeli kogoś takiego znajdziesz to nie ma szans na sukces bo sama motywacja do gry dodaje bardzo dużo więc już na starcie z wieloma nie miałby szans.

Zrozum, że właśnie im bardziej popularny sport tym potrzeba więcej wyrzeczeń i zaangażowania żeby być w nim jednym z najlepszych(Bo jest większa konkurencja). Harri Olli, Mateusz Rutkowski i Janne Ahonen który mówił że wielokrotnie wygrywał zawody będąc na kacu to osoby zaangażowane i pełne wyrzeczeń?
W każdym sporcie znajdziesz takich jak wyżej wymienionych, z tym że im popularniejszy sport tym bardziej trzeba się pilnować żeby być na topie.

I na koniec. Wiesz jaki jest JEDYNY powód, dlaczego siatkarze nie przyjeżdżają na treningi Ferrari? Bo ich na nie nie stać. (Gdyby było ich stać przyjeżdżali by tak samo jak piłkarze) (Jeżeli rzeczywiście nie przyjeżdżają na treningi Ferrari. Ty tak powiedziałeś. Ja w przeciwieństwie do Ciebie mam ciekawsze rzeczy do roboty niż zaglądanie innym do portfela więc nie wiem.) :)
(22.11.2018, 22:02)
T
@ Czarodziej28
Tylko, że to nie jest plebiscyt na najpopularniejszego sportowca na świecie, tylko na najlepszego sportowca POLSKI 2018. A co takiego dokonał Lewandowski w tym roku dla naszego kraju? Nic. Oczywiście to "sukces" całej reprezentacji, ale Lewandowski jest jej częścią.

Utkwiło mi w głowie takie zdanie, że siatkarze za zdobycie mistrzostwa świata zarobili kilkadziesiąt razy mniej od piłkarzy, którzy nie wyszli z grupy. Nie chcę przywoływać konkretnych sum, bo już nie pamiętam, ale to chyba najlepiej świadczy o wartości sportu. Piłkę nożną uprawiają miliony, ale nie po to by coś osiągnąć tylko by się dopchać do koryta.

Uważam, że na prawdziwe uznanie zasługują ci sportowcy, którzy walczą w celu osiągnięcia sukcesu, który jest kwestią wyrzeczeń, zaangażowania i treningu na który nie przyjeżdża się Ferrari za bańke. I na pewno to nie są piłkarze.
(22.11.2018, 20:18)
Jaaas
Stoch w zeszłym sezonie wygrał z wyjątkiem Mistrzostw w Lotach dosłownie wszystko. Jest zdecydowanie najlepszy.
(22.11.2018, 20:03)
Fanka
@ Sweet
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą ;-). Myślę, że w poprzednim sezonie Kamil doprowadził niejednego wrażliwego kibica do uronienia choćby łzy, zwłaszcza podczas IO. Jednak były to łzy radości i wzruszenia - oby więc i takich chwil nie brakowało w rozpoczynającym się sezonie. Myślę, że nie ma wątpliwości co do osoby faworyta w tym plebiscycie.
(22.11.2018, 19:26)
Sweet
Napompowal mnie nieźle użytkownik manieq, niezły troll. Każdy z nich zasłużył na top 20, nawet Lewandowski bo poprostu całą kadra zawiodła nas tragicznie. Ale najgorzej mnie oburzyly uwagi do numeru 20. Zdobył wicemistrzostwo, Dudek był nominowany to czemu nie Zmarzlik? Oj chyba Falubaz się odzywa he ale spokojnie Falubaz teraz się wykosztowal a ma długi i zobaczymy jak wytrzyma. Bartosz pójdzie na mistrza prędzej niż Dudek.
(22.11.2018, 19:20)
Sweet
Igrzyska Olimpijskie Zimowe są najważniejsza impreza sportowa, ponieważ oglądamy wszystkie sporty, wszystkich bohaterów co tydzień znamy ich jak członków rodziny. Igrzyska Letnie są na 2 miejscu co jednak oprócz kolarstwa którym żyjemy tak jak zimowymi to z sportów olimpijskich inne są tylko 2-3 tyg w roku. Mundiale są na 3 miejscu ME na 4 i to o wszystkich sportach mowa.
(22.11.2018, 19:14)
Sweet
Tylko Kamil nie zawiódł nas, tylko Kamil zrobił piękne rzeczy w tym roku dla nas. Tylko przez niego nie plakalismy.
(22.11.2018, 19:11)
placek08
Uważam, że Robert na powołanie zasłużył - ale na TOP10 już nie. Oceniając po poprzednim sezonie, to nic wielkiego nie zrobił. Nie pociągnął ani kadry, ani klubu.
Takie MMA to też sport. Przy czym tego tutaj pana nie znam (w przeciwieństwie do JJ, nominowanej rok temu).
W rankingu znalazło się 8 (no, nawet 13) lekkoatletów. To oczywiście zasługa udanych ME czy halowych MŚ. Jak dla mnie to nie jest wystarczająca ranga na jakąś "3", powinniśmy do tego dodać osiągnięcia sezonu. Z tym, że w "lekkiej" widzimy tylko imprezy sezonu, inaczej niż w takich skokach czy piłce nożnej.
Siatkówka - w sumie to poza MŚ nie było niczego szczególnego - no, ale same mistrzostwa to wystarczający powód, by drużyna została drużyną roku, a Kurek był w TOP3.
Kolarstwo - Sajnok dokonał czegoś niezwykłego, wygrywając MŚ - jak dla mnie, odkrycie sezonu. Może miejsce w TOP10? Kwiatkowski też ma za sobą sezon życia: koszulka lidera w Vuelcie, wygrane w TdP czy T-A. Niestety trasa MŚ mu nie pasowała...
Jest jeszcze parę sportów, które niestety cieszą się mniejszą popularnością. Zawsze miło przeczytać o kimś, kto ma w takiej dyscyplinie duże osiągnięcia.

Niemniej , Stoch w tym roku został mistrzem olimpijskim, odpowiadał za nasze oba medale na ZIO, wygrał PŚ (TCS można zaliczyć do poprzedniej edycji Plebiscytu). Powinien wygrać.
(22.11.2018, 18:27)
Czarodziej28
@T
Robert jest jednym z najlepszych na świecie w najpopularniejszym sporcie, gdzie co za tym idzie bardzo trudno jest się przebić. Trudniej jest być w top 20 w sporcie który uprawiają zawodowo miliony (na całym świecie) niż w top 5 w sporcie który zawodowo uprawiają dziesiątki tysięcy.
(22.11.2018, 17:08)
M.
Zdecydowanie czwórka męska w lekkiej atletyce. To, co zrobili w zeszłym roku było niebywałe. Oczywiście Stoch wielki i basta , ale to jednak nie był aż tak wielki sukcesu.
(22.11.2018, 16:52)
urba
w mojej opini nie ma lepszego sprtowca niż stoch - gościu tak naprawde w tamtym sezonie wygrał wszystko co było do wygrania.
(22.11.2018, 16:37)
Jarus
Kamil Kamil nasz aksamit.Pięknie lata jak armata
(22.11.2018, 16:36)
AdamMałysz
Wygra Kurek albo Kszczot
(22.11.2018, 16:22)
manieq
Kamil powodzenia!!! A dla mnie absurdem są pozycje 5, 14 oraz 20.
(22.11.2018, 15:45)
Lukash999
Nie czepiałbym się tak tej nominacji Lewandowskiego. Co by nie mówić, to jest największa i najbardziej znana "marka" na świecie jeśli chodzi o polskich sportowców. Jest znany na całym świecie, pod każdą szerokością geograficzną. Na światową gwiazdę w piłce nożnej czekaliśmy grubo ponad 30 lat, od czasów Zbigniewa Bońka. Stąd ta nominacja. Mnie osobiście bardziej bulwersuje fakt, że od kilku lat regularnie nominowani są przedstawiciele czegoś takiego jak MMA...
(22.11.2018, 15:35)
T
@Ktoś
Skoro jest jedynym polskim kierowcą startującym w wyścigach takiej rangi to chyba zrozumiałe, że to wielkie wydarzenie. Ale polaczka nie zadowolisz, bardziej dumni są z tego Włosi niż własny naród.

Poz. 14 to jest dopiero żart.
(22.11.2018, 15:30)
Ktoś
Dobrze że kontrakt Kubicy ogłosili dopiero dziś, bo jeszcze by za to trafił na listę nominowanych...
(22.11.2018, 14:56)
Horus
Rok temu mogły być jakieś wątpliwości (choć akurat ja stawiałem na Stocha), ale teraz nie ma żadnych. Absolutnie żadnych. Złoto olimpijskie, powtórzony wyczyn Hannawalda, wygrana we wszystkich turniejach, drugi Puchar, pierwszy od prawie 40 lat medal w lotach - można długo wymieniać. Wygrana Stocha jest pewna.
(22.11.2018, 14:50)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Ogłoszono nominacje, Stoch faworytem?
Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Ogłoszono nominacje, Stoch faworytem?

Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Ogłoszono nominacje, Stoch faworytem?

Kalendarium
Anssi Koivuranta
Dziś urodziny obchodzą:
Robert Valentin Tatu (1996)
Brian Wallace (1993)
Przekaż 1% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Skoki narciarskie w TV
Dla telemaniaków prezentujemy plan transmisji telewizyjnych ze skoków narciarskich.
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich