Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Jakub Wolny zadebiutuje w sobotę w drużynowych zawodach Pucharu ¦wiata. Najmłodszy ze skoczków kadry A znalazł się w zespole obok trzech mistrzów ¶wiata z Lahti.

Po treningach i kwalifikacjach raczej nie było w±tpliwo¶ci, że w drużynówce wyst±pi± Dawid Kubacki i Piotr Żyła - w każdej z trzech serii byli to najlepsi spo¶ród naszych reprezentantów. Znak zapytania pojawił się przy nazwisku Kamila Stocha, który z trudem awansował do niedzielnego konkursu; stabiln± dyspozycję zaprezentował za to Jakub Wolny (w treningach piętnasty, dwudziesty i dwudziesty ósmy).

Ostatecznie trener Stefan Horngacher postawił wła¶nie na tę czwórkę, pozostawiaj±c Stefanowi Huli i Maciejowi Kotowi ogl±danie sobotniej drużynówki z trybun.

Jako pierwszy z Polaków w jutrzejszym konkursie wyst±pi Piotr Żyła, po nim zobaczymy Jakuba Wolnego i Dawida Kubackiego, a rywalizację będzie zamykać Kamil Stoch.

Puchar ¦wiata Wisła
17 listopada 2018 (sobota)
15:00seria próbna
16:00konkurs drużynowy
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
mechalo13
Skakał dobrze i najbardziej równo więc niech ma okazję poskakać w drużynówce. Niech zrobi swoje i będzie dobrze.
(17.11.2018, 11:56)
Lolek
Ja to czuję że Kamil jutro pokaże na co go stać liczę na niego jtr w ciemno obstawiam 2 albo 3 miejsce ale może i o zwycięstwo powalczymy przecież nigdy nic nie wiadomo czy z innych drużyn nikt nie zawali skoku.POLACY DO BOJU
(16.11.2018, 22:46)
stachu
typ:
1.Niemcy murowany faworyt
o miejsca 2-5 bij± się Polska,Norwegia,Austria,Japoni a
o miejsca 6-11 bij± się Słowenia,Rosja,Finlandia,Szwa jcaria,Czechy,Kazachstan
co o tym s±dzicie?
jakie top 8 wy typujecie?
(16.11.2018, 22:36)
Lukash999
Lista startowa konkursu drużynowego:
1. KAZACHSTAN (1. Devyatkin, 2. Tursunzhanov, 3. Muminov, 4. Tkachenko)
2. CZECHY (1. Polasek, 2. Kozisek, 3. Hlava, 4. Koudelka)
3. FINLANDIA (1. Aalto, 2. Nousiainen, 3. Maatta, 4. Alamommo)
4. ROSJA (1. Nazarov, 2. Kornilov, 3. Vassiliev, 4. Klimov)
5. SZWAJCARIA (1. Schuler, 2. Deschwanden, 3. Ammann, 4. Peier)
6. JAPONIA (1. J.Kobayashi, 2. Takeuchi, 3. Ito, 4. R.Kobayashi)
7. SŁOWENIA (1. Pavlovcic, 2. Naglic, 3. Lanisek, 4. Zajc)
8. AUSTRIA (1. Hayboeck, 2. Aigner, 3. Huber, 4. Kraft)
9. POLSKA (1. Żyła, 2. Wolny, 3. Kubacki, 4. Stoch)
10.NIEMCY (1. Geiger, 2. Eisenbichler, 3. Leyhe, 4. Freitag)
11.NORWEGIA (1. Tande, 2. Forfang, 3. Johansson, 4. Fannemel)
(16.11.2018, 21:41)
Andrzej
"Ostatecznie trener Stefan Horngacher postawił wła¶nie na tę szóstkę" - ? A może czwórkę? REDAKCJO!!!
(16.11.2018, 21:25)
marmi
Zgadzam się z tym, że Dawid powinien skakać ostatni. Tak to jest duża szansa, że będziemy spadać na koniec serii w klasyfikacji i będzie zawód. W układzie z Kubackim na końcu byłoby odwrotnie i mimo ostatecznie zapewne tego samego miejsca odbiór wyniku byłby lepszy...
Sama wybrana czwórka jest w porz±dku, dobrze że trener nie trzyma się na siłę żelaznej czwórki. Stoch może nie skacze za dobrze, ale jednak od Huli i Kota lepiej. Prawdę pisz±c nie wiem czy z tych dwóch da się co¶ jeszcze wykrzesać na poziomie ich najlepszych wyników - oby.
(16.11.2018, 21:16)
Sweet
Brawo Jakub!! Wraca VIKERSUND! Czyli wraca szansa na duzy konkurs, chociaz podobno skocznia zostala musowo zepsuta przez FIS...
(16.11.2018, 20:53)
Danek
Skład na druzynówke jak najbardziej zrozumiały. Kamil zawalił kwali , ale za to w treningach spisywał się lepiej niż Hula i Kot. Szkoda że Dawid nie będzie kończył bo po dzisiejszych skokach zasłużył by chociaż na chwilę poczuć się jak lider zespołu.
(16.11.2018, 20:51)
lol
"Znak zapytania pojawił się przy nazwisku Kamila Stocha" ... poważnie? bez jaj redakcjo