Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2022
Najbliższe zawody
23.07.2022
Wisła HS-134
LGP

Dwunastu polskich skoczków stanie na starcie kwalifikacji do pierwszego indywidualnego konkursu Pucharu ¦wiata w sezonie 2018/2019. Dzi¶ ogłoszono skład reprezentacji.

O awans do niedzielnego konkursu indywidualnego powalcz± oczywi¶cie wszyscy podopieczni Stefana Horngachera z kadry A: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot. W kwalifikacjach zobaczymy również pięciu zawodników z prowadzonej przez Macieja Maciusiaka kadry B: Tomasz Pilch, Paweł W±sek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka. Skład uzupełnia trenuj±cy poza kadrami Andrzej Stękała.

Kwalifikacje zaplanowano na pi±tek, konkurs indywidualny - na niedzielę. W sobotę odbędzie się z kolei konkurs drużynowy, w którym wyst±pi czterech najlepiej dysponowanych Polaków.

Puchar ¦wiata Wisła
16 listopada 2018 (pi±tek)
11:00odprawa techniczna
16:00oficjalny trening (dwie serie)
18:00kwalifikacje
17 listopada 2018 (sobota)
15:00seria próbna
16:00konkurs drużynowy
18 listopada 2018 (niedziela)
14:00seria próbna
15:00konkurs indywidualny
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« listopad 2018 - wszystkie artykuły
Komentarze
Fanka
@ miseo_anthropos
Dziękuję za informację. Czyli chyba miał co¶ podobnego, jak Kamil na pocz±tku sezonu 2014/2015.
Zdrówka, Peter!
(15.11.2018, 18:19)
miseo_anthropos
@Fanka @Sweet
Peter miał problemy z ruchliwo¶ci± stawu skokowego (jaka¶ naro¶l) i ten problem został rozwi±zany operacyjnie. Potem za szybko zwiększył obci±żenie na treningach i w kostce pojawił się stan zapalny, więc rehabilitacja i całe przygotowywania do sezonu musiały się zacz±ć od nowa. (Wydaje mi się, że to odnowienie kontuzji było jako¶ latem, ale jestem do¶ć na bakier z kalendarzem, więc mogę nie mieć racji.) Prevc niedawno wrócił na skocznię i mówił, że odzyskał "czucie", ale tym razem nie będzie się spieszył z powrotem (do P¦), bo nie chce kolejnej powtórki z rozrywki.
(15.11.2018, 17:41)
PCD
Biedne Prevce
(15.11.2018, 15:48)
ZiomekOdCinka
A gdzie ukraiński skoczek Vitaliy
Kalinichenko???
(15.11.2018, 13:57)
!sss!
Do wszystkich którzy się troszcz± o braci Prewców
Peter-kontuzja
Domen- spadek formy
Cene-kwota narodowa w Planicy
Pozdrawiam
(15.11.2018, 13:55)
M.
@Ja: Ok, dzięki. Nie wiedziałem, że dokonali modyfikacji nazwiska.
(15.11.2018, 12:33)
hololomat
Pozostałe składy
Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
Kazachstan: Nikita Devyatkin, Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko, Nurshat Tursunzhanov
Niemcy: Richard Freitag, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, David Siegel
USA: Kevin Bickner
(14.11.2018, 20:39)
Ja
@M.
Bracia Prevc ze Słowenii, Peter, Cene i Domen.

Pozdrawiam, nie ma za co, cieszę się, że mogłem pomóc, jakby¶ jeszcze czego¶ nie rozumiał, to wołaj!
(14.11.2018, 19:59)
M.
Prewców? Nie pamiętam takich zawodników. Przypomni mi kto¶ o kogo chodzi?
(14.11.2018, 18:18)
Fanka
@ Sweet
Peter Prevc miał po poprzednim sezonie operację stawu skokowego. Nie wiem, czy po jakiej¶ kontuzji, czy z innego powodu, ale miał przerwę w treningach i sezon rozpocznie póĽniej.
(14.11.2018, 17:41)
Sweet
Jaka¶ kontuzje miał Peter Prevc? No to sezon ciężki dla niego.kolejny.
(14.11.2018, 13:23)
(.........)
Prewców jak na zło¶ć nie ma
(14.11.2018, 09:15)
Pawmak
No jeden nie dozdrowiał do końca, a dwaj za słabi.
(14.11.2018, 08:59)
marmi
A Prevce gdzie? Ani jednego nie dali?
(14.11.2018, 01:45)
hololomat
Siódmym Słoweńcem został z kolei Tomaz Naglic
(13.11.2018, 20:02)
killersn
@Walak
Nie zamkna.
Zawsze powiedza, ze "mieli farta dzis". Najwazniejsze jest to zeby ich olewac :)
(13.11.2018, 13:41)
hololomat
Skład Norwegów
Daniel Andre Tande
Robert Johansson
Johann Andre Forfang
Andreas Stjernen
Anders Fannemel
Halvor Egner Granerud
(13.11.2018, 12:41)
Walak
Sezon jeszcze się nie zacz±ł a już jest najazd niedowiarków i umniejszaj±cych naszym zawodnikom.


Oby Stoch i reszta jak zwykle zamknęli wszystkim jadaczki.
(13.11.2018, 11:54)
hololomat
Dla każdego zainteresowanego składy na Wisłę:
Austria (Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Daniel Huber, Clemens Aigner, Gregor Schlierenzauer, Philipp Aschenwald)
Bułgaria (Vladimir Zografski)
Czechy (Cestmir Kozisek, Roman Koudelka, Lukas Hlava, Viktor Polasek)
Finlandia (Antti Aalto, Eetu Nousiainen, Andreas Alamommo, Jarkko Maeaettae)
Japonia (Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Taku Takeuchi, Daiki Ito, Naoki Nakamura)
Kanada ?
Kazachstan ?
Niemcy ?
Norwegia ?
Polska (Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł W±¶ek, Aleksander Zniszczoł)
Rosja (Denis Kornilov, Evgeniy Klimov, Dmitriy Vassilyev, Mikhail Nazarov)
Słowenia (Jernej Damjan, Anze Semenic, Timi Zajc, Bor Pavlovcic, Anze Lanisek, Zag Mogel) - nazwisko 7 zawodnika będzie podane niedługo.
USA ?
Szwajcaria (Simon Ammann, Killian Peier, Andreas Schuler, Gregor Deschwanden)
Włochy (Alex Insam, Sebastian Colloredo)
(12.11.2018, 21:00)
marektyparek123
A tu w Wi¶le loteria, odwilż i fartowny zwycięzca.
(12.11.2018, 20:45)
Sweet
Wracamy na wielkie emocje, zima nadchodzi, ZACZYNAMY!
(12.11.2018, 20:37)